Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εγώ από μήνες έχω την υποψία ότι η Αμαλία είναι η Ελευθερία και ότι για αυτό τους βοηθάει.

Αυτό εξηγεί και την προσφορά με τα λλλλι και τα νννι. Μιλάει με καθαρά πελοπονησιακή προφορά για να μην τους περάσει από το μυαλό ότι είναι από Θεσσαλονίκη.;)

 

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ ήμουν 99% σίγουρος ότι

η Αμαλία ήταν η Ελευθερία - δηλαδή το πνεύμα της που ήρθε να βοηθήσει την παρεά -

αλλά μου το χαλάει που δείξανε (2 φορές μάλιστα)

την φωτογραφία της Ελευθερίας και δεν είναι η Αμαλία.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήμουν 99% σίγουρος ότι

η Αμαλία ήταν η Ελευθερία - δηλαδή το πνεύμα της που ήρθε να βοηθήσει την παρεά -

αλλά μου το χαλάει που δείξανε (2 φορές μάλιστα)

την φωτογραφία της Ελευθερίας και δεν είναι η Αμαλία.

Λεπτομέρειες! :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρειες! :p

 

που κολας κ εσυ τωρα βρε dreamweaver13...λεπτομερειες ειναι αυτα...οπως λεει κ ο φιλος μου ο lewton :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από μήνες έχω την υποψία ότι η Αμαλία είναι η Ελευθερία και ότι για αυτό τους βοηθάει.

Αυτό εξηγεί και την προσφορά με τα λλλλι και τα νννι. Μιλάει με καθαρά πελοπονησιακή προφορά για να μην τους περάσει από το μυαλό ότι είναι από Θεσσαλονίκη.;)

 

mpa...upervoliko mou fainetai.tha ginotan geloio to sirial me tetoia upothesi.

Link to comment
Share on other sites

Και αν αποδειχθει οτι η Αμαλια ηταν στο αεροπλανο και σκοτωθηκε?Και οτι ο αρχικακος ειχε σχεση και με το αεροπορικο δυστυχημα?Αλλωστε ειχε πει οτι καποτε ενα "ατυχημα" της ειχε αλλαξει τη ζωη...

Θα κοιταξω στο επεισοδιο με την εφημεριδα που ειχε τη λιστα των νεκρων του δυστυχηματος μηπως αναφερεται το ονοματεπωνυμο της.

 

Παντως,μετα τη διασωση της Ζουμπουλιας απο το νοσοκομειο,οταν οι 5 ζητησαν απο την Αμαλια να τους βγαλει μια φωτο ολους μαζι εκεινη θυμηθηκε μια στιγμη που ελεγε:"ελατε να βγουμε μια φωτογραφια ολοι μαζι,και οι πεντε!" ,και μελαγχολησε.Κατι σημαινει αυτο!

 

 

Εψαξα και βρηκα κατι,δεν ξερω ομως πώς κολλαει(ας μαυρισει παντως το μηνυμα μου για καλο και για κακο).Επισης,δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος αλλος πριν.

Στο 12ο επεισοδιο λοιπον που ανακαλυπτουν και οι 5 οτι εχασαν τα αγαπημενα τους προσωπα απο συγκεκριμενο αεροπορικο δυστυχημα,ο Φωτης φερνει την εφημεριδα στην οποια εχει δημοσιευθει η λιστα των νεκρων.

Σε αυτη τη λιστα λοιπον αναφερεται το ονομα ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ(ΝιιιΚΗ).

Θυμιζω οτι ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ειναι το επωνυμο της Αμαλιας.

Μηπως αυτη ηταν αδερφη ή μανα της?

Τωρα της Αμαλιας ή της Ελευθεριας δεν ειμαι σε θεση να καταλαβω την συνδεση,αλλά μηπως το αεροπλανο επεσε γιατι επρεπε να φυγει απο τη μεση η Αντωνοπουλου εκεινη???

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα και βρηκα κατι,δεν ξερω ομως πώς κολλαει(ας μαυρισει παντως το μηνυμα μου για καλο και για κακο).Επισης,δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος αλλος πριν.

Καλωσήρθες στο myphone.gr

Αν θες να μαυρίζουν τα μηνύματά σου (να μπαίνουν δλδ spoiler) τότε πρίν και μετά από αυτό που γράφεις βάζε (spoiler) και μετά (/spoiler) , απλά αντί για παρενθέσεις (..) βάζε αγκύλες [ ].

 

Πχ.. (spoiler) μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα (/spoiler), απλά όπως είπα κάντο με αγκύλες και όχι παρενθέσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

[...]

Θυμιζω οτι ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ειναι το επωνυμο της Αμαλιας.

Μηπως αυτη ηταν αδερφη ή μανα της?

[...]

Καλώς μας ήρθες στο myphone.gr και στην παρέα των ΣΠ5-πληκτων! :p :grin:

Μήπως θυμάσαι σε ποιό επεισόδιο αναφέρεται πως λέγεται έτσι η Αμαλλλία; :p :)

 

Όσο για το spoiler tag, αυτό που σου αναφέρει ο CarpeNoctum, είναι το εξής:

 

[spoiler] mplampla(.gr) :P [/spoiler]


Link to comment
Share on other sites

Εψαξα και βρηκα κατι,δεν ξερω ομως πώς κολλαει(ας μαυρισει παντως το μηνυμα μου για καλο και για κακο).Επισης,δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος αλλος πριν.

Στο 12ο επεισοδιο λοιπον που ανακαλυπτουν και οι 5 οτι εχασαν τα αγαπημενα τους προσωπα απο συγκεκριμενο αεροπορικο δυστυχημα,ο Φωτης φερνει την εφημεριδα στην οποια εχει δημοσιευθει η λιστα των νεκρων.

Σε αυτη τη λιστα λοιπον αναφερεται το ονομα ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ(ΝιιιΚΗ).

Θυμιζω οτι ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ειναι το επωνυμο της Αμαλιας.

Μηπως αυτη ηταν αδερφη ή μανα της?

Τωρα της Αμαλιας ή της Ελευθεριας δεν ειμαι σε θεση να καταλαβω την συνδεση,αλλά μηπως το αεροπλανο επεσε γιατι επρεπε να φυγει απο τη μεση η Αντωνοπουλου εκεινη???

 

na po th gnomi mou pano s'auto...

sthn arxh skeftomoun oti an uparxei auth h nikh tha einai aderfi ths amalias dioti an htan mana tha eixa allo epitheto(ta paidia sunhthizoun na pairnoun to epitheto tou patera:p ).omos tora skefthka ena pio extreme senario:

 

an h amalia exei ontos to epitheto ths mhteras ths h opoia einai ontos h nikh pou htan sto aeroplano?k an o pateras ths htan o...staurianidhs?an thimaste o staurianidhs eixe pantreutei duo fores...mporei h proth gunaika tou na htan h mhtera ths amalias...k h amalia na xrhsimopoiei to epitheto ths mhteras ths giati...den ksero giati alla kapoios logos tha uparxei!:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

na po th gnomi mou pano s'auto...

sthn arxh skeftomoun oti an uparxei auth h nikh tha einai aderfi ths amalias dioti an htan mana tha eixa allo epitheto(ta paidia sunhthizoun na pairnoun to epitheto tou patera:p ).

[...]

Δηλαδή εσύ και η μαμά σου έχετε άλλο επίθετο; :p

Εγώ πάντως έχω το ίδιο με τη μαμά μου, δηλαδή το επίθετο του πατέρα μου. :)


Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ και η μαμά σου έχετε άλλο επίθετο; :p

Εγώ πάντως έχω το ίδιο με τη μαμά μου, δηλαδή το επίθετο του πατέρα μου. :)

 

 

ego exo to idio me ton patera mou,h mama mou exei to diko ths.

giati apo kapoia stigmh k meta oi gynaikes stamathsan na pairnoun ta onomata ton syzygon tous.......alla mallon exo kanei kapoio lathos:O

xesto.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες στο myphone.gr και στην παρέα των ΣΠ5-πληκτων! :p :grin:

Μήπως θυμάσαι σε ποιό επεισόδιο αναφέρεται πως λέγεται έτσι η Αμαλλλία; :p :)

 

Α,οκ thanks!Χαιρετω κι εγω,καλως σας βρηκα!

Δεν θυμαμαι που αναφερει το ονομα της,αλλά αυτο ειναι γιατι το ειδα και στην Βικιπαιδεια!!

 

Μεχρι στιγμης παντως,εχουμε μια δολοφονια(1975),ενα δυστυχημα(1981-τη χρονια που οι γυναικες σταματησαν να παιρνουν το επιθετο του αντρα τους),και ενα οικονομικο σκανδαλο(1990).

Παντως στο νοσοκομιο η Αμαλια ειχε πει "ειχα φιλους,αλλά χαθηκαμε ή μαλλον ΕΓΩ ΧΑΘΗΚΑ"...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είναι απλό:

 

 

Ο Παύλος που είναι κι αυτός εξέχων πρόσωπο, αλλά ο Παυρινός δεν γνωρίζει οτι εμπλέκεται στην υπόθεση, παρακολουθεί τους 5 από την αρχή. Η Αμαλία είναι ο μυστικός πράκτορας που έχει στείλει για να τους προστατεύει από τον Αρούλη. Το νι και το λι κι ολα αυτά είναι ψεύτικα, αλλά τα κοινόχρηστα τα πετούσε κάτω από την πόρτα της διαχειρίστριας :p Τέλος, η Αντωνοπούλου ήταν η μεγάλη αδερφή της Αμαλίας που με τον θάνατο της πήρε αφορμή η Αμαλία και έκανε τα χαρτιά της στον.. Παύλο για να μπει κι αυτή στη μάχη της εξόντωσης του οργανωμένου εγκλήματος...!

 

 

Αλλά με τόσα που ακούμε, μήπως να αρχίσουμε να φοβόμαστε τον πρωθυπουργό μας;;; Ποιός ξέρει σε τι σκάνδαλα είναι μπλεγμένος... :ninja: ;)

Από πού παν για την πόλη; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Στο επεισόδιο που η Αμαλία θέλει να πάει στα Μις Υφήλιος, λέει (σε άπταιστα αγγλικά) "Good evening, my name is Amalia Antonopoulou and I come from the beautiful Greece". Στην επόμενη προσπάθειά της για επαναδιατύπωση είπε πως η Ελλάδα είναι νησί. Νομίζω ότι είναι το 10ο επεισόδιο (ή το 9ο).
Link to comment
Share on other sites

πω πω για χιλιοστη φορα αναμασησαμε σημερα παλιες στιγμες...

 

ξαναζεσταμενο φαγητο σε καινουριο πιατο σερβιρισμενο

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

πω πω για χιλιοστη φορα αναμασησαμε σημερα παλιες στιγμες...

 

ξαναζεσταμενο φαγητο σε καινουριο πιατο σερβιρισμενο

 

Χα χα χα χα...Και που 'σαι ακόμα. Κάτσε να αρχίσουν και οι επίσημες καλοκαιρινές επαναλήψεις. 1-2 φορές θα τη ξαναδείξει όλη τη σειρά (τουλάχιστο) μέχρι τον Οκτώβρη.

(ε δεν είναι και η πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο εδω που τα λέμε).

Ευτυχώς τώρα έχει μουντιάλ :D

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτή η ερώτηση να ταιριάζει περισσότερο στο thread αναζητήσεων μουσικών (στο οποίο την έχω ήδη υποβάλλει) αλλά πιστεύω πως είναι πιθανό να ξέρει την απάντηση κάποιος λάτρης του "Στο Παρά Πέντε" που συχνάζει εδώ.

 

Λοιπόν, ψάχνω τον τίτλο του ορχηστρικού κομματιού που παίζει στις περισσότερες από τις σκηνές στις οποίες εμφανίζεται ο Παυρινός (δηλ. ο Εγκέφαλος). Ακούστηκε και στην τελευταία σκηνή του τελευταίου επεισοδίου, εκεί που τον συγχαίρουν οι συνεργάτες του και μετά κόβει μια επιταγή στο δολοφόνο.

 

Το γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

πλακα-πλακα ειναι πολυ καλο κομματι κι εγω θα το ηθελα!

 

 

ki ego!epishs thelo na vro to kommati pou epaize sto 14o episodeio(k oxi mono)otan oi 5 akolouthousan ton kako sto dromo...

Link to comment
Share on other sites

ki ego!epishs thelo na vro to kommati pou epaize sto 14o episodeio(k oxi mono)otan oi 5 akolouthousan ton kako sto dromo...

Εννοείς το theme του «Inspector Gadget»; :)


Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσο αναφορα την αμαλια νομιζω οτι ειναι η Νικη η ομορφη δολοφονημενη σαλονικια που γυρισε πισω για να βοηθησει τους 5 .Αφενως η Αμαλια ηθελε σαν τρελη να βγει σταρ ελλας κι να γινει μοντελο μετα ομως τα παραταει ι δε παει στο διαγωνισμο γιατι? Μα αν είναι η Νικη δε θα την εβλεπαν οι δολοφονοι της κι ο πρωην αγαπημενος της στην tv?Επισης η Αμαλια βρισκεται οπου την χρειαζονται στο νοσοκομιο τους βοηθησε κι στις γραμμες του τρενου πατησε το φρενο την καταλληλη στιγμη κι τους εσωσε κι κατεβηκε μαλιστα για να δουμε ολοι ποιος τους εσωσε.Επισης η Αμαλια νοσταλγει τους φιλους της οταν την ρωτησαν ειπε εγω χαθηκα....Στο επισοδειο που σωσαν την ζουμπουλια η αμαλια θυμαται εικονες απο παλια κι μιλαει χωρις το λλλ οπως κι στο πρωτο επεισοδιο.Η Νικη λοιπον γυρισε πισω για τιμωρησει τους δολοφονους της .Επισης ο καπου σε μια συνεντευξη ειπε οτι του χρονου θα εχουμε νεες αφιξεις απο ηθοποιους θα ψαξουν να βρουν τον τελευταιο αυτων που ερευνουσαν για τον θανατο της Νικης.Ειναι ο μονος ζωντανος.Πολυς θανατος στη σειρα :p :p :D
Link to comment
Share on other sites

καλως ήρθες Χριστίνα :)

 

ότι και να λέμε για την Αμαλία είναι απλά υποθέσεις...

Του χρόνου πιστεύω να μάθουμε ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσο αναφορα την αμαλια νομιζω οτι ειναι η Νικη η ομορφη δολοφονημενη σαλονικια που γυρισε πισω για να βοηθησει τους 5 .Αφενως η Αμαλια ηθελε σαν τρελη να βγει σταρ ελλας κι να γινει μοντελο μετα ομως τα παραταει ι δε παει στο διαγωνισμο γιατι? Μα αν είναι η Νικη δε θα την εβλεπαν οι δολοφονοι της κι ο πρωην αγαπημενος της στην tv?Επισης η Αμαλια βρισκεται οπου την χρειαζονται στο νοσοκομιο τους βοηθησε κι στις γραμμες του τρενου πατησε το φρενο την καταλληλη στιγμη κι τους εσωσε κι κατεβηκε μαλιστα για να δουμε ολοι ποιος τους εσωσε.Επισης η Αμαλια νοσταλγει τους φιλους της οταν την ρωτησαν ειπε εγω χαθηκα....Στο επισοδειο που σωσαν την ζουμπουλια η αμαλια θυμαται εικονες απο παλια κι μιλαει χωρις το λλλ οπως κι στο πρωτο επεισοδιο.Η Νικη λοιπον γυρισε πισω για τιμωρησει τους δολοφονους της .Επισης ο καπου σε μια συνεντευξη ειπε οτι του χρονου θα εχουμε νεες αφιξεις απο ηθοποιους θα ψαξουν να βρουν τον τελευταιο αυτων που ερευνουσαν για τον θανατο της Νικης.Ειναι ο μονος ζωντανος.Πολυς θανατος στη σειρα :p :p :D

 

Καλώς μας ήρθες συνονόματη! :)

Τα έχεις μπλέξει λιγουλάκι... :grin:

Η κοπέλα που δολοφόνησαν στην Θεσσαλονίκη λεγόταν Ελευθερία Ασλάνογλου. :)

Νίκη Αντωνοπούλου λέγόταν ένα από τα θύματα του αεροπλάνου. :)


Link to comment
Share on other sites

Στο επισοδειο που σωσαν την ζουμπουλια η αμαλια θυμαται εικονες απο παλια κι μιλαει χωρις το λλλ οπως κι στο πρωτο επεισοδιο.

Για το συγκεκριμένο να επισημάνω απλώς οτι δεν είχε πει καμία λέξη με νι και λι στην ανάμνηση, οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...