Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...."Και ήμουν άγγελος του Τσάρλυ ....μπλα μπλα μπλα"...

 

Λοιπόν αν ήταν 5 στην παρέα της Αμαλίας, μας λείπουν 2 ακόμα άγγελοι του Tσάρλυ (wow), ένας Μποζλυ, και ο...Τσαρλυ... :lol: .

 

 

Πάντως πέρα απο την πλάκα, περιμένω ένα πολύ καλό φινάλε για τη season. (Δηλαδή κλάσεις ανώτερο απο αυτό που είδαμε τη Δευτέρα). Και δε θέλω να μείνουμε στο τέλος ακριβώς στο σημείο που ξεκινήσαμε (λογικά έχουμε hint ότι δε θα γίνει κάτι τέτοιο)....

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ε δεν παίζει, λογικά το φινάλε θα το χουν προσέξει να το χουν κάνει καλό... φινάλε είναι αυτό, όχι ότι και ότι... :D
Link to comment
Share on other sites

Για τους φαν των τρομερών γιαγιάδων του Παρά 5, την ερχόμενη Δευτέρα, η τηλεταινία του Παρά 5 θα έχει ως θέμα τη Σοφία και τη Θεοπούλα, αποκλειστικά!

 

Επιτέλους θα αποζημιωθούμε όσοι τις περιμέναμε στις προηγούμενες τηλεταινίες!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που θα τελείωνε στις 29 η σεζόν... Το ξεσκίσανε εκεί στο Mega το θέμα. Ξεπουλήθηκε και εντελώς ο Καπουτζίδης. Προβλέπω τρελή κοιλιά στο 2ο κύκλο. Χίλια δίκια σε όσους μου την έλεγαν όσο τον υποστήριζα... :O :(

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που θα τελείωνε στις 29 η σεζόν... Το ξεσκίσανε εκεί στο Mega το θέμα. Ξεπουλήθηκε και εντελώς ο Καπουτζίδης. Προβλέπω τρελή κοιλιά στο 2ο κύκλο. Χίλια δίκια σε όσους μου την έλεγαν όσο τον υποστήριζα... :O :(

 

Δεν νομίζω πως πίστευε κανείς ότι θα τέλειωνε στις 29. Ούτως ή άλλως είχε ανακοινωθεί πως θα τελείωνε στις 5 Ιουνίου. Καμία σειρά δεν τελειώνει Μάϊο, νομίζω. Το καθυστερούν έτσι ώστε πάντα να τελειώνει καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως πίστευε κανείς ότι θα τέλειωνε στις 29. Ούτως ή άλλως είχε ανακοινωθεί πως θα τελείωνε στις 5 Ιουνίου. Καμία σειρά δεν τελειώνει Μάϊο, νομίζω. Το καθυστερούν έτσι ώστε πάντα να τελειώνει καλοκαίρι.

Το είχε πει ο ίδιος ο Καπουτζίδης σε (μίνι) συνέντευξη στο δελτίο του Σταρ ότι το τελευταίο επεισόδιο θα προβαλλόταν στις 29 πριν δυο βδομάδες. Αλλά απ' ότι φαίνεται δεν πρόλαβαν να ολοκληρώσουν τα γυρίσματα του επεισοδίου.

Πιστεύω πάντως ότι θα είναι πολύ καλό το φινάλε. Και Αιμίλιε, δεν πιστεύω ότι ο Καπουτζίδης πουλήθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Στο "sto-asanser.com" επισημάνθηκε κάτι που ίσως ελάχιστοι εως τώρα είχαν παρατηρήσει...

Οι πέντε ξεκινώντας για το χωριό κοντά στη Λαμία (25ο επισόδειο), φορούν ακριβώς τα ίδια ρούχα με αυτά που φορούσαν στην έναρξη του πρώτου επισοδείου, εκεί δηλαδή που είναι δεμένοι και έρχεται το τραίνο κατά πάνω τους..

 

Πολύ σωστή και προσεγμένη κίνηση!

Link to comment
Share on other sites

Στο "sto-asanser.com" επισημάνθηκε κάτι που ίσως ελάχιστοι εως τώρα είχαν παρατηρήσει...

Οι πέντε ξεκινώντας για το χωριό κοντά στη Λαμία (25ο επισόδειο), φορούν ακριβώς τα ίδια ρούχα με αυτά που φορούσαν στην έναρξη του πρώτου επισοδείου, εκεί δηλαδή που είναι δεμένοι και έρχεται το τραίνο κατά πάνω τους..

 

Πολύ σωστή και προσεγμένη κίνηση!

Mα λογικό είναι, το ανάποδο θα ήταν παράλογο αφού υποτίθεται ότι η σκηνή που είναι δεμένοι στις ράγες και είδαμε στην αρχή είναι από το τελευταίο επεισόδιο άρα πως θα γινόταν να ήταν με διαφορετικά ρούχα τώρα θα φαινόταν γελοίο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο "sto-asanser.com" επισημάνθηκε κάτι που ίσως ελάχιστοι εως τώρα είχαν παρατηρήσει...

Οι πέντε ξεκινώντας για το χωριό κοντά στη Λαμία (25ο επισόδειο), φορούν ακριβώς τα ίδια ρούχα με αυτά που φορούσαν στην έναρξη του πρώτου επισοδείου, εκεί δηλαδή που είναι δεμένοι και έρχεται το τραίνο κατά πάνω τους..

 

Πολύ σωστή και προσεγμένη κίνηση!

 

ki ego molis tora to eida!:)

Link to comment
Share on other sites

molis thimithika thn ataka ths protis skhnhs pou einai demenoi.

spyros:ti tha po sth giagia mou an me pathsei to treno?:lol:

fotis:tipota!

spuros:ma pos tipota?

fotis:gia skepsou ligo!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το ειχα δει το πρωτο επεισοδιο κ εχω κενα...

βγηκε η περιληψη για το επομενο?την αλλη δευτερα δεν θα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

molis thimithika thn ataka ths protis skhnhs pou einai demenoi.

spyros:ti tha po sth giagia mou an me pathsei to treno?:lol:

fotis:tipota!

spuros:ma pos tipota?

fotis:gia skepsou ligo!

Δεν νομίζω να υπήρχε τέτοια ατάκα. Στο πρώτο επεισόδιο δεν έλεγαν τπτ όταν τους "πατούσε" το τρένο. Μόνο "ΒΟΗΘΕΙΑ" φώναζαν.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπήρχε τέτοια ατάκα. Στο πρώτο επεισόδιο δεν έλεγαν τπτ όταν τους "πατούσε" το τρένο. Μόνο "ΒΟΗΘΕΙΑ" φώναζαν.

Η ατάκα αυτή έπαιζε standard στο promo trailer της σειράς... Για το πρώτο επεισόδιο δε θυμάμαι.

Όντως είναι πετυχημένη:D

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Η ατάκα αυτή έπαιζε standard στο promo trailer της σειράς... Για το πρώτο επεισόδιο δε θυμάμαι.

Όντως είναι πετυχημένη:D

 

Αλήθεια;Δεν το θυμάμαι καθόλου....:worry:

Πάντως στο πρώτο επεισόδιο δεν υπάρχει καμία ατάκα ...μόνο "βοήθεια" φωνάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά; Συγγνώμη, το πρώτο επεισόδειο το είχες δει; Αν το χες θα θυμώσουν...

(και χωρίς λιιιι και νιιι)

 

Το έχω δει αλλά... δεν το έχω ξαναδεί και δεν θυμάμαι καθόλου την Μακρυπούλια να αφηγείται. Εννοώ ότι πιθανότατα μη ξέροντας τότε για Αμαλία να μην το συνδύασα. Τι να πω... γεράματα :p

KCB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάρτε αποδείξεις για τον αρχικακό της υπόθεσης!!! [/b] Επεισόδιο#7

 

[…]

Ψηλός(κακός):Πως δεν ζει απλώς είναι απομονωμένη. Από τότε που έχασε όλη της την οικογένεια δεν την έχει δει κανείς.

[…]

Ψηλός(κακός): Καλά τώρα! Σιγά μην είναι η Χατζηαλεξάνδρου ανακατεμένη σε κάτι τέτοια.

Χωρίστρας (Ανδρέας/Γιάννης): Πάντως αν ήτανε θα είχε την τέλεια κάλυψη. Δεν την έχει δει κανείς, δεν ξέρουμε πως είναι…

Ψηλός(κακός): Κάτι σαν τον δικό μας.

Επεισόδιο#14

 

[…]

Χωρίστρας (Ανδρέας/Γιάννης): Ώστε Γερμανία ε;[…] Για ποιόν δουλεύεις;

[…]

Ψηλός(κακός): Τα ίδια μωρέ, για έναν πολιτικό και εκεί.

 

Επεισόδιο #17

 

Γραμματέας: Συγνώμη που σας διακόπτω αλλά οι δημοσιογράφοι είναι ήδη κάτω και σας περιμένουν.

 

Επεισόδιο#21

 

Ανδρέας: … Αν πάθω κάτι την ίδια ώρα θα φτάσει σε όλες τις εφημερίδες της χώρας ένας φάκελος που θα γράφει μέσα όλα όσα ξέρω. Και για το έγκλημα στην Θεσσαλονίκη και για το σκάνδαλο της Exiter και για τα πάντα.

 

Επεισόδιο#22

 

Καστέλης: Τον ξέρεις. Όλοι τον ξέρουν. Όλοι κάνουν ότι τους πει.

[...]

Καστέλης: Πιστεύω στο τότε. Ήμασταν φίλοι τότε το θυμάσαι; 5 παιδιά, 5 όμορφα, νέα παιδιά. Νομίζαμε θα κατακτήσουμε τον κόσμο.

Αρχικακός: Εγώ δεν το νόμιζα Κώστα, τον κατέκτησα.

[...]

Αλέξης: Έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον για συνάντηση μαζί σας ο κύριος Γραμματικόπουλος. Είναι εκπρόσωπος του Ολλανδού πολυεκατομμυριούχου Νίλς Βαντενμπρόκεν. Πρόκειται για τις αεροπορικές σας εταιρίες. Επίσης ο κύριος Άκης (Άγης, Άρης, δεν ξέρω δεν ακούγονταν καλά) Παυριανός, ο πρόεδρος του Ελληνικού Δημοκρατικού Αγώνα. Διεκδικητής της πρωθυπουργίας στις επερχόμενες εκλογές.…

 

Επεισόδιο #23

 

Αγγέλα: Να σου πω! Εσένα σ' έχουν βαρέσει οι εκλογές στο κεφάλι;;

Ντάλια: Ποιες εκλογές;

Αγγέλα: Καλά που ζεις εσύ; Δε θα ΄χουμε εκλογές το καλοκαίρι;

 

 

Επεισόδιο#25

 

Ο Χωρίστρας μιλάει στον Αρχικακό για τα ευρήματά του σχετικά με τον Βενετόπουλο και για την πιθανότητα να πήγαν οι 5 στο διαμέρισμα του Σταυριανίδη και να βρήκαν και αυτοί κάτι.

 

[...]

Αρχικακός: Όχι, όχι τώρα. (καταρρέει στο μπράτσο της καρέκλας) Μην μου το λες αυτό τώρα. Έχουμε μπει στην τελική ευθεία, ένας μήνας μένει ακόμη. Πρέπει να είμαι ψύχραιμος, καταλαβαίνεις; Τίποτα δεν πρέπει να πάει στραβά.

[...]

Φωνή από ραδιόφωνο: Αισιόδοξος για το αποτέλεσμα του εκλογικού αγώνα εμφανίστηκε στη χθεσινή μεγάλη συγκέντρωση του κόμματός του στην Κόρινθο ο πρόεδρος του Ελληνικού Δημοκρατικού Αγώνα κύριος Άρης Παυρινός. Οι εκλογές αυτές θα είναι ίσως οι πιο αμφίρροπες των τελευταίων χρόνων, παρόλα αυτά…

 

Από τα παραπάνω συμπεραίνω τα εξής:

 

Ο Άρης Παυριανός είναι ο πρόεδρος του Ελληνικού Δημοκρατικού Αγώνα και διεκδικητής της πρωθυπουργίας στις επερχόμενες εκλογές (#22). Οι εκλογές δεν είναι καθόλου μακριά, σύμφωνα με την Αγγέλα θα γίνουν το καλοκαίρι (#23). Επίσης οι εκλογές θεωρούνται ιδιαιτέρως αμφίρροπες (#25) και ο Άρης Παυριανός φαίνεται να επιδιώκει επαφές, για υποστήριξη, από μεγάλους οικονομικούς παράγοντες της χώρας όπως η Ντάλια (#22)

 

Ο αρχικακός της υπόθεσης είναι πολιτικός (#14) όπως λέει ο Ψηλός και όλοι τον ξέρουν (#22 και #17) και τον υπακούουν (#22), σύμφωνα με τα λεγόμενα του Καστέλη (#22) και της γραμματέως (#17). Και τέλος, σύμφωνα με τον αρχικακό, υπάρχει κάτι που θα συμβεί σε ένα μήνα και θα σημάνει το τέλος κάτι πολύ σημαντικού (#25).

Link to comment
Share on other sites

Σε συνένετευξη του σε κυπριακό περιοδικό, σχετικά με τον ρόλο της Αμαλίας, ο Γ.Κ. είπε: "Δε θα σου πω, γιατί το δεύτερο χρόνο θα δείτε διαφορά. Αν θέλετε να πιστεύετε οτι η Αμαλία είναι πνεύμα, δε θέλω να χαλάσω τις ελπίδες σας."

 

Είπε επίσης ότι η επέκταση της σειράς δεν οφείλεται στο κανάλι, αλλά στη θέληση των πρωταγωνιστών, ότι θα εμφανιστεί ο γιός της Θεοπούλας και ότι η "κοντή" ήρθε για να μείνει.

 

My 2 cents.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

θα εμφανιστεί ο γιός της Θεοπούλας και ότι η "κοντή" ήρθε για να μείνει.

Μα τον γιό της Θεοπούλας τον έδειξε στο 25ο επεισόδιο. Τον είδαμε.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάρτε αποδείξεις για τον αρχικακό της υπόθεσης...!!!

 

Owwww....Somebody's a παρα πέντε freak! ;) :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μα τον γιό της Θεοπούλας τον έδειξε στο 25ο επεισόδιο. Τον είδαμε.
den to eida krima:cry:

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ατάκα αυτή έπαιζε standard στο promo trailer της σειράς... Για το πρώτο επεισόδιο δε θυμάμαι.

Όντως είναι πετυχημένη:D

Όντως αυτή η ατάκα έπαιζε στο τρέιλερ της σειράς πριν το πρώτο επεισόδιο που έδειχνε διάφορες σκηνές από το σήριαλ και προφανώς είναι απόσπασμα του τελευταίου επεισοδίου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λέτε η σκηνή με το τραίνο, του τελευταίου επεισοδίου να είναι γυρισμένη από το πρώτο επεισόδιο; Δεν είναι άσχημη ιδέα...
Link to comment
Share on other sites

Μα τον γιό της Θεοπούλας τον έδειξε στο 25ο επεισόδιο. Τον είδαμε.

Ναι, στην Κύπρο το 25ο επεισόδειο θα το δούμε αύριο ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά τα ρούχα των πέντε που είναι δεμένοι στις ράγες του τρένου στην πρώτη σκηνή του πρώτου επεισοδίου είναι τα ίδια ρούχα που φοράνε και τώρα που έχουν ξεκινήσει με το αυτοκίνητο για την Λαμία.

'Αρα όπως όλοι λέμε η σείρα θα σταματήσει φέτος πάλι με αυτή τη σκηνή.

Link to comment
Share on other sites

den to eida krima:cry:

 

Δεν έχασες και τιποτα ιδιαίτερο! Κρίμα, γιατι η "κοντή" ειναι πολύ συμπαθητική κοπελα...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...