Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ρε παιδιά! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!

3 ΒΑΣΙΚΟΙ λόγοι να είσαι δάσκαλος:

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΙΟΥΛΙΟΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Τι κρίμα που δεν είμαι:cry:

Link to comment
Share on other sites

kapou diavasa oti mallon tha sinexistei to poli mexri ta xristougena.alithevei?

Το έχουμε ξαναπεί το συγκεκριμένο θέμα. Αυτό είναι στην κρίση του Καπουτζίδη. Αν δεί ότι δεν θα φτάσει η σειρά από θέμα πλοκής μέχρι το καλοκαίρι, θα το φτάσει μέχρι τα χριστούγεννα. Ίδωμεν!

3 ΒΑΣΙΚΟΙ λόγοι να είσαι δάσκαλος:

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΙΟΥΛΙΟΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Τι κρίμα που δεν είμαι:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί το συγκεκριμένο θέμα. Αυτό είναι στην κρίση του Καπουτζίδη. Αν δεί ότι δεν θα φτάσει η σειρά από θέμα πλοκής μέχρι το καλοκαίρι, θα το φτάσει μέχρι τα χριστούγεννα. Ίδωμεν!

 

η σειρά θα τελειώσει με τους πρωταγωνιστές να είναι δεμένοι στις ράγες του τρένου...για του χρόνου είπανε ότι 8α δέιχνει επεισόδιο κάθε δύο εβδομάδες όπως στην Αμερική

Link to comment
Share on other sites

Nαι, κάθε βδομάδα θα'χει επεισόδιο του χρόνου. Το έιπε κι ο Καπουτζίδης σε συνέντευξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το αποψινό πάντως ήταν πάρα πολύ καλό! Φοβερή η εξέλιξη της πλοκής και πάρα πολλή αγωνία. Εμένα μου φάνηκε ένα από τα καλύτερα επεισόδια. Παρά το ότι η περίληψη και το trailer δεν σε προδιαθέτουν!
Link to comment
Share on other sites

eidate h amalia emfanistike sto......para pente!!!!Koryfaiao kai to shmerino h ntalia bghke alhthinh alla to thema einai oti h zoumpi egine kala sto idio epeisodio mhpws lew mhpws htan ligo ypervoliko????

 

E, δεν νομίζω... Ούτως ή άλλως η Ζούμπι έγινε καλά δύο μήνες μετά, υποτίθεται. Η Αμαλία θα παίξει πολύ σημαντικό ρόλο, πράγματι. Και τελικά πέρασαν οι δώδεκα μήνες. Εγώ πίστευα ότι οι δώδεκα μήνες από το πρώτο επεισόδιο θα περνούσαν στην επόμενη σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

μαθαμε και για τη νταλια και τον πατερα του αλεξη,τι εγινε μεταξυ τους(πιστευω η νταλια ειπε την αληθεια).ειχε και καποιες αστειες ατακες το επεισοδιο.ωραια και η χαλαστρα στον κινηματογραφο:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά νομίζω ότι μας έδωσε για δεύτερη φορά το όνομα του αρχικακού: πρέπει να είναι ο

Άρης Παυριανός, πρόεδρος του Ελληνικού Δημοκρατικού Αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μ'άρεσε το σημερινό. Δεν είχε βέβαια πολλές ατάκες αλλά είναι λογικό καθώς φτάνουμε στο τέλος και έπρεπε περισσότερο να εστιάσει στην πλοκή. Για να δούμε η Αμαλία πως θα εμφανιστεί πάλι...
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα κακογραμμένο το σημερινό...

Είχε κάποια πετυχημένα αστεία...αλλά συνολικά μου άφησε κακή εντύπωση. Ειδικά κάποιες άνοστες σκηνές ...όπως η αρχική με Αγγέλα και Ντάλια στη πισίνα και αυτή με την βασιανιστικά μακρόσυρτη παραίσθηση της Ζουμπουλίας...

Στα πολύ αρνητικά και ο σχολιασμός των πάντων και των μελλούμενων απο την Αμαλία... Bad choice

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα κακογραμμένο το σημερινό...

Είχε κάποια πετυχημένα αστεία...αλλά συνολικά μου άφησε κακή εντύπωση. Ειδικά κάποιες άνοστες σκηνές ...όπως η αρχική με Αγγέλα και Ντάλια στη πισίνα και αυτή με την βασιανιστικά μακρόσυρτη παραίσθηση της Ζουμπουλίας...

Στα πολύ αρνητικά και ο σχολιασμός των πάντων και των μελλούμενων απο την Αμαλία... Bad choice

 

Συμφωνώ.

Ειδικά αυτό με την Αμαλία-αφηγήτρια ξαφνικά τώρα στο τέλος λίγο κουφό μου φάνηκε. Σαν να του άρεσε η εμπειρία από τη γιουροβίζιον :p

 

Δεν το βρίσκω "λογικό" να μην έχει ατάκες όποια κι αν είναι η "δικαιολογία". Ή είναι καλή κωμική σειρά όπως τη γνωρίσαμε ή το γύρισε και δεν είναι. ;)

KCB
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

Ειδικά αυτό με την Αμαλία-αφηγήτρια ξαφνικά τώρα στο τέλος λίγο κουφό μου φάνηκε. Σαν να του άρεσε η εμπειρία από τη γιουροβίζιον :p

 

Δεν το βρίσκω "λογικό" να μην έχει ατάκες όποια κι αν είναι η "δικαιολογία". Ή είναι καλή κωμική σειρά όπως τη γνωρίσαμε ή το γύρισε και δεν είναι. ;)

 

Δεν το έχω δει ακόμα το επεισόδιο, οπότε δεν πρόκειται να σχολιάσω την ποιότητά του.

Αλλά για την Αμαλία... Τώρα έγινε αφηγήτρια; Με την Αμαλία να αφηγείται την ιστορία των "5" ξεκίνησε η σειρά. Δεν είναι κάτι καινούριο.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

Ειδικά αυτό με την Αμαλία-αφηγήτρια ξαφνικά τώρα στο τέλος λίγο κουφό μου φάνηκε. Σαν να του άρεσε η εμπειρία από τη γιουροβίζιον :p

 

Ξαφνικά; Συγγνώμη, το πρώτο επεισόδειο το είχες δει; Αν το χες θα θυμώσουν...

(και χωρίς λιιιι και νιιι)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η "Αμαλία χωρίς λιιι και νιιι" ήταν η αφηγήτρια τόσο στο πρώτο επεισόδιο όσο και στο πρώτο επεισόδιο μετά τα χριστούγεννα,οπότε δεν είναι τίποτα καινούργιο. Αυτό που ακόμη δεν έχει διευκρινιστεί είναι αν η αφηγήτρια και η Αμαλία είναι το ίδιο πρόσωπο (που σημαίνει αυτομάτως και ότι η Αμαλία προσποείται την "θεϊκή" προφορά της!)
Link to comment
Share on other sites

Το επεισόδιο ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ από θέμα πλοκής! Και από γέλιου πολύ καλό!!

 

Τι είναι αυτός ο Βασιλης ρε παιδα παντως... Καλυτερα να παω εγω με τη Γαρυφαλλιά!!!

 

 

Τεσπα, με το που ακουσα "Αμαλια;;!!" μου σηκωθηκε η τριχα...

Link to comment
Share on other sites

Αλλά για την Αμαλία... Τώρα έγινε αφηγήτρια; Με την Αμαλία να αφηγείται την ιστορία των "5" ξεκίνησε η σειρά. Δεν είναι κάτι καινούριο.

 

Ναι δεν ειναι κάτι καινούργιο...Την αρχή την είδα ουκ ολίγες φορές. Η Αμαλία στο 1ο επεισόδιο, παρουσίασε τους "ήρωες" της σειράς, είπε και κάποια εισαγωγικά για την υπόθεση και την κατάληξη (αναγκαστικά αφού απο εκεί ξεκίνησε το επεισόδιο) και αυτό ήταν όλο. Όχι και η καλύτερη ιδέα για εισαγωγή (και τα αστεία ήταν αλλού και όχι στην αφήγηση), αλλά ok.

 

Σε αυτό το επεισόδιο, η αφήγηση imho ήταν ενοχλητική και απαράδεκτη (απο πλευράς περιεχομένου).

 

και άφηνεται να εννοηθεί, αν κατάλαβα καλά γιατί δεν έχω δει όλα τα επισόδεια, ότι η Ντάλια παρακολουθούσε τους συγγενείς των άλλων θυμάτων και προσπαθουσε να τους προσεγγίσει. Δηλαδή εξαιτίας αυτής κάνουν παρέα όλοι τους, δεν γνωρίστηκαν τυχαία.

!!!!! μάλλον όχι.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Τι ήταν αυτό που είπε η Ντάλια στον Αλέξη; Έμεινα Σάκης Ρουβας, άφωνος! Όλα τα αγαπημένα πρόσωπα των πέντε πρωταγωνιστών σκοτώθηκαν στο ίδιο αεροπορικό δυστύχημα... και άφηνεται να εννοηθεί, αν κατάλαβα καλά γιατί δεν έχω δει όλα τα επεισόδια, ότι η Ντάλια παρακολουθούσε τους συγγενείς των άλλων θυμάτων και προσπαθουσε να τους προσεγγίσει. Δηλαδή εξαιτίας αυτής κάνουν παρέα όλοι τους, δεν γνωρίστηκαν τυχαία. Τελικά η Ντάλια είναι πιο έξυπνη απ' όλους.

Όχι δεν κατάλαβες καλά. Η Ντάλια έμαθε για αυτήν την απίστευτη σύμπτωση μαζί με τους άλλους στο τελευταίο επεισόδιο πριν από τα Χριστούγεννα,δεν το ήξερε από πρίν, τυχαία γνωρίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Ολη η παρεα γνωριζει για το γεγονος αυτο στο αεροπλανο απο μια φωτογραφια που ειχε δημοσιευτει μετα το ατυχημα! Αυτο εγινε πριν τα Χριστουγεννα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η "Αμαλία χωρίς λιιι και νιιι" ήταν η αφηγήτρια τόσο στο πρώτο επεισόδιο όσο και στο πρώτο επεισόδιο μετά τα χριστούγεννα,οπότε δεν είναι τίποτα καινούργιο. Αυτό που ακόμη δεν έχει διευκρινιστεί είναι αν η αφηγήτρια και η Αμαλία είναι το ίδιο πρόσωπο (που σημαίνει αυτομάτως και ότι η Αμαλία προσποείται την "θεϊκή" προφορά της!)

 

Αμαλία: "...όσο για το ποιά είμαι εγώ, ας πούμε ότι... είναι πολύ νωρίς να το μάθετε από τώρα."

Link to comment
Share on other sites

Αμαλία: "...όσο για το ποιά είμαι εγώ, ας πούμε ότι... είναι πολύ νωρίς να το μάθετε από τώρα."

Σωστός! Οπότε ΕΙΝΑΙ το ίδιο πρόσωπο και μένει να μάθουμε (δυστυχώς του χρόνου-δεν νομίζω να αποκαλυφθεί τίποτα στο επεισόδιο που απομένει) ποιός είναι ο ρόλος της και γιατί "εξαπατά" τους πάντες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...