Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπορώ πώς κάποιοι βρήκαν ομοιότητες στο Παρα 5 με τις Σαββατογεννημένες... Σε λίγο θα πούμε ότι ομοιότητά τους είναι το ότι παίζουν και στα δύο άνθρωποι.:lol:

Οι διαφορές είναι πολύ περισσότερες, απλά λόγω του ίδιου σεναριογράφου υπάρχει μια παρόμοια προσέγγιση και ένα παρόμοιο ύφος. Αυτό δεν είναι κακό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι υπάρχουν ομοιότητες υπάρχουν, ψέματα μη λέμε. Αλλά όχι τέτοιες που να θεωρούμε τον Καπουτζίδη ανίδεο ή ότι δεν ξέρει να γράφει ή ότι δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Σημασία δεν έχει αν κάποιος έχει αντιγράψει ή όχι...

 

Ακόμα και κάποιοι να υποστηρίζουν ότι το έκανε ο Καπουτζίδης, σίγουρα του αξίζουν συγχαρητήρια, όχι μόνο διότι δεν φαίνεται καν αν έχει αντιγράψει (κάτι που σημαίνει ότι υπάρχει κάτι άλλο που τραβάει την προσοχή στη σειρά και κρατάει το κοινό), αλλά και διότι κατάφερε να δημιουργήσει δύο σειρές (μαζί με Σαββατογεννημένες) που είναι σούπερ επιτυχημένες και είναι και από τις καλύτερες στην ιστορία των κωμικών σειρών της ιδιωτικής τηλεόρασης! (Και για να μην υπάρξουν αντιδράσεις, δεν τη βάζω πάνω από άλλες, όπως π.χ. "Απαράδεκτοι", όντας και ο ίδιος φαν τους)

Link to comment
Share on other sites

Σημασία δεν έχει αν κάποιος έχει αντιγράψει ή όχι...

 

Ακόμα και κάποιοι να υποστηρίζουν ότι το έκανε ο Καπουτζίδης, σίγουρα του αξίζουν συγχαρητήρια, όχι μόνο διότι 2. δεν φαίνεται καν αν έχει αντιγράψει (κάτι που σημαίνει ότι υπάρχει κάτι άλλο που τραβάει την προσοχή στη σειρά και κρατάει το κοινό), αλλά και διότι κατάφερε να δημιουργήσει δύο σειρές (μαζί με Σαββατογεννημένες) που είναι σούπερ επιτυχημένες και είναι και από τις καλύτερες στην ιστορία των κωμικών σειρών της ιδιωτικής τηλεόρασης! 1. (Και για να μην υπάρξουν αντιδράσεις, δεν τη βάζω πάνω από άλλες, όπως π.χ. "Απαράδεκτοι", όντας και ο ίδιος φαν τους)

1. Aντιδράσεις δεν θα υπάρξουν γι αυτό. Άλλωστε τα γουστά ειναι προσωπικά. Αυτό που θεωρώ εγώ top εσύ μπορεί να το θεωρείς μέτριο κλπ κλπ.

Ειναι απολυτα κατανοητό. (Σαν τον Μικρουτσικο μιλάω... wtf)

 

2. H ενσταση μου είναι ότι δεν φαίνεται να έχει αντιγράψει. Εμένα μου χτύπησε αρκετά η φάση με το αεροπλάνο που αναφέρω και παραπάνω.:)

Στα άλλα συμφωνώ. Είναι μάγκας.;)

 

Καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χτύπησε αρκετά η φάση με το αεροπλάνο που αναφέρω και παραπάνω.

 

Σου χτύπησε άσχημα ως αντιγραφή, ή ως υπερβολή;

Αν σου χτύπησε ως αντιγραφή, από πού μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις λίγο πιο πίσω στο θέμα, κάποιοι υποστηρίζουν ότι έχει κλέψει την υπόθεση απ'το Lost. Συμφωνώ μαζί σου, το Παρά Πέντε είναι από τις καλύτερες σειρές που έχει επιδείξει η ελληνική τηλεόραση. Τι να λέμε τώρα ο Καπουτζίδης έχει ταλέντο στο γράψιμο.
Link to comment
Share on other sites

Σου χτύπησε άσχημα ως αντιγραφή, ή ως υπερβολή;

Αν σου χτύπησε ως αντιγραφή, από πού μπορεί να είναι;

Σαν αντιγραφή από το LOST!!! :eek::X :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Σαν αντιγραφή από το LOST!!! :eek::X :shifty:

Αυτό το θέμα το εξαντλήσαμε και είπαμε ότι ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ με το Lost. Με αυτή τη λογική Οι Σειρήνες στο Αιγαίο, οι Σαββατογεννημένες θα ήταν κι αυτές αντογραφή από το Lost!! Αλλά δεν είναι! :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα το εξαντλήσαμε και είπαμε ότι ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ με το Lost. Με αυτή τη λογική Οι Σειρήνες στο Αιγαίο, οι Σαββατογεννημένες θα ήταν κι αυτές αντογραφή από το Lost!! Αλλά δεν είναι! :mad: :mad: :mad:

Eπειδη ρώτησε ο para5 του απάντησα.;)

Δεν εχω δει τις σειρηνες στο αιγαιο.:)

Link to comment
Share on other sites

To endexomeno o Kapoutzidis na min exei dei to Lost to ipologizete i oxi?

Epipleon, siga kai to prototipo senario pou exei to Lost. H istoria tou nauagoy pou prospathei na epiviosei se ena eksotiko nisi einai xilioeipomeni.

Telos, as perimenoume na doume pros ta pou tha kateuthinthei i ploki tou Para 5 kai na lithei to mistirio ka istera xaraktirizoume kapoies idees ws antigrafi i oxi.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ρώτησε ο para5 του απάντησα.;)

Δεν εχω δει τις σειρηνες στο αιγαιο.:)

To Lost το έχεις δει; Με αυτή τη λογική και το Survivor μόνο και μόνο επειδή είναι άγνωστα πρόσωπα μεταξύ τους αποκλεισμένα σε ένα νησί θα εθεωρείτο αντιγραφή του Lost!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής: Δεν έχω δεν μεν το Lost, παρά μόνο σε διαφημίσεις του συνδρομητικού, αλλά ειπώθηκε πριν από μερικά μηνύματα, ότι μιλάει για ναυαγούς σε ένα εξωτικό νησί, απ' ότι καταλαβαίνω και έχω δει στα διαφημιστικά σποτ λόγω αεροπορικού δυστυχήματος. Το κοινό με το Παρά 5 είναι το αεροπορικό δυστύχημα ή κάτι άλλο; (όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν το έχω δει για να ξέρω)

 

Για να μην αναφέρω ότι το Lost ξεκίνησε στο Filmnet αυτή την τηλεοπτική σεζόν (αν δεν απατώμαι), πράγμα το οποίο καθιστά αδύνατη την αντιγραφή από μέρους του Καπουτζίδη, αφού δεν φαντάζομαι να δημιουργεί την πλοκή τελευταία στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής: Δεν έχω δεν μεν το Lost, παρά μόνο σε διαφημίσεις του συνδρομητικού, αλλά ειπώθηκε πριν από μερικά μηνύματα, ότι μιλάει για ναυαγούς σε ένα εξωτικό νησί, απ' ότι καταλαβαίνω και έχω δει στα διαφημιστικά σποτ λόγω αεροπορικού δυστυχήματος. Το κοινό με το Παρά 5 είναι το αεροπορικό δυστύχημα ή κάτι άλλο; (όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν το έχω δει για να ξέρω)

 

Για να μην αναφέρω ότι το Lost ξεκίνησε στο Filmnet αυτή την τηλεοπτική σεζόν (αν δεν απατώμαι), πράγμα το οποίο καθιστά αδύνατη την αντιγραφή από μέρους του Καπουτζίδη, αφού δεν φαντάζομαι να δημιουργεί την πλοκή τελευταία στιγμή!

Διαβασε τα προηγουμενα posts που μιλαω για την ομοιότητα που παρατηρω εγώ.

Δεν θα ξαναλέω τα ίδια.:)

 

Μονο που το 90% του κοινού στην Ελλάδα που παρακολουθεί LOST δεν περίμενε το Filmnet.

Link to comment
Share on other sites

katarxas kali xronia se olous!exo eidisi!den ksero kata poso tha vgei alithini alla diavasa oti to para 5 tha sinexistei kai deuteri xronia!sigkekrimena egrafe oti apo to kanali zitisan tou xronou apo ton kapoutzidi oi iroes na prospathoun na lisoun allo mistirio.(se ena allo diavasa oti tha paei mexri kai triti xronia alla ok einai too much) tora ipotheseis gia tin sinexeia tis seiras ego den kano.pantos pistevo oti i amallia tha paiksei simantiko rolo stin ploki(isos einai kai i aderfi tou foti opos eixe pei kapoios)telos thelo na po oti apo fevrouario ego tin agapimeni mou seira den tha tin vlepo giati fevgo eksoteriko!gamwto!elpizo se epanalipseis(dedomeno)kai oti tha vro ena video gia na mou grafoun ta epeisodia.:(

http://C

THE BEST......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες για 2η χρονιά έχει πράγματι ειπωθεί αλλά ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ. Όσο για το ενδεχόμενο και για 3η χρονιά, το περνάμε στο ντούκου.

Ο MEGA είναι σίγουρο ότι θα βάλει σε επανάληψη το Παρά Πέντε. Το καλοκαίρι και το Πάσχα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής: Δεν έχω δεν μεν το Lost, παρά μόνο σε διαφημίσεις του συνδρομητικού, αλλά ειπώθηκε πριν από μερικά μηνύματα, ότι μιλάει για ναυαγούς σε ένα εξωτικό νησί, απ' ότι καταλαβαίνω και έχω δει στα διαφημιστικά σποτ λόγω αεροπορικού δυστυχήματος. Το κοινό με το Παρά 5 είναι το αεροπορικό δυστύχημα ή κάτι άλλο; (όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν το έχω δει για να ξέρω)QUOTE]

Ο Bayern έλεγε οτι υπάρχει ομοιότητα στο αεροπορικό δυστύχημα.Και για να μήν ταλαιπωρείσαι ψάχωντας , αναλαμβάνω να σου απαντήσω εγώ.Βέβαια δεν τίθεται λόγος ανιγραφής αφού ο Καπουτζίδης έβαλε το αεροπορικό ατύχημα ως γεγονός το οποίο θα έκανε τους ήρωες να έρθουν πιο κοντά.Και θέλω να προσθέσω οτι το αεροπορικό δυστύχημα συνέβη στη σειρά εν έτει 1991 και επειδή το καλοκαίρι χάζεψα λίγο στο χρονικό του 20 ου αιώνα , θυμάμαι οτι εκείνη τη χρονιά, πράγματι το Δεκέμβριο του 1991 είχαν γίνει αεροπορικά δυστυχήματα, το ένα άν δεν κάνω λάθος, το χέρι μου στη φωτιά δέν το βάζω, με επιβατικό αεροπλάνο.Πάντως είμαι σιγουρος οτι τότε έπεσε ένα πολεμικό αεροσκάφος στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Bayern έλεγε οτι υπάρχει ομοιότητα στο αεροπορικό δυστύχημα.Και για να μήν ταλαιπωρείσαι ψάχωντας , αναλαμβάνω να σου απαντήσω εγώ.Βέβαια δεν τίθεται λόγος ανιγραφής αφού ο Καπουτζίδης έβαλε το αεροπορικό ατύχημα ως γεγονός το οποίο θα έκανε τους ήρωες να έρθουν πιο κοντά.Και θέλω να προσθέσω οτι το αεροπορικό δυστύχημα συνέβη στη σειρά εν έτει 1991 και επειδή το καλοκαίρι χάζεψα λίγο στο χρονικό του 20 ου αιώνα , θυμάμαι οτι εκείνη τη χρονιά, πράγματι το Δεκέμβριο του 1991 είχαν γίνει αεροπορικά δυστυχήματα, το ένα άν δεν κάνω λάθος, το χέρι μου στη φωτιά δέν το βάζω, με επιβατικό αεροπλάνο.Πάντως είμαι σιγουρος οτι τότε έπεσε ένα πολεμικό αεροσκάφος στην Ελλάδα.

 

Φυσικά δεν έλεγα ούτε εννοουσα τπτ τέτοιο!:)

Όποιος θέλει να καταλάβει τι εννοούσα μπορεί να διαβάσει τα προηγούμενα posts. . & -

 

Ενδιαφερον πάντως αυτο που λες με το αεροπορικο ατυχημα το 1991.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν έλεγα ούτε εννοουσα τπτ τέτοιο!:)

Όποιος θέλει να καταλάβει τι εννοούσα μπορεί να διαβάσει τα προηγούμενα posts. . & -

 

Ενδιαφερον πάντως αυτο που λες με το αεροπορικο ατυχημα το 1991.

Κι όμως αυτό έλεγες απλά με άλλα λόγια!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, έγιναν αρκετά αεροπορικά δυστυχήματα το 1991, αρκετά με επιβατηγά αεροσκάφη. Αναφέρω ενδεικτικά:

-United 585, 3 Μαρτίου

-USAir 1493, Φεβρουάριος

-Lauda Air 004 (με μεγάλο αεροσκάφος), 26 Μαϊου

 

Παρόλα αυτά, αν δει κανείς προσεκτικά τη φωτογραφία στο πρωτοσέλιδο που δείχνει ο Φώτης σε όλους, δείχνει μια φωτογραφία ενός αεροπορικού δυστυχήματος, που έγινε σχεδόν τρία χρόνια νωρίτερα, της Pan Am 103 που έπεσε στο Λόκερμπι το 1988 (λόγω τρομοκρατικής ενέργειας).

Η ειρωνία όμως είναι ότι, το Νοέμβριο 1991 ασκήθηκε δίωξη εναντίον των πρώτων υπόπτων για το εν λόγω δυστύχημα.

 

Στην Ελλάδα στις 5 Φεβρουαρίου 1991, έγινε το γνωστό δυστύχημα του C130 στο όρος Όθρυς

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως αυτό έλεγες απλά με άλλα λόγια!

Kαι ομως δεν ελεγα αυτό. Απλά αυτο μπορούσες και ήθελες να καταλάβεις.

 

Αnyway οι καλοπιστοι καταλαβαν, οι υπόλοιποι ξυδάκι...:)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν έλεγα ούτε εννοουσα τπτ τέτοιο!:)

Όποιος θέλει να καταλάβει τι εννοούσα μπορεί να διαβάσει τα προηγούμενα posts. . & -

 

Ενδιαφερον πάντως αυτο που λες με το αεροπορικο ατυχημα το 1991.

Κι εγω για να μήν παιδεύεται το παιδι ώφειλα να του εξηγήσω πιο απλά τα πράγματα, μιας και είναι καινούριος.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, έγιναν αρκετά αεροπορικά δυστυχήματα το 1991, αρκετά με επιβατηγά αεροσκάφη. Αναφέρω ενδεικτικά:

-United 585, 3 Μαρτίου

-USAir 1493, Φεβρουάριος

-Lauda Air 004 (με μεγάλο αεροσκάφος), 26 Μαϊου

 

Παρόλα αυτά, αν δει κανείς προσεκτικά τη φωτογραφία στο πρωτοσέλιδο που δείχνει ο Φώτης σε όλους, δείχνει μια φωτογραφία ενός αεροπορικού δυστυχήματος, που έγινε σχεδόν τρία χρόνια νωρίτερα, της Pan Am 103 που έπεσε στο Λόκερμπι το 1988 (λόγω τρομοκρατικής ενέργειας).

Η ειρωνία όμως είναι ότι, το Νοέμβριο 1991 ασκήθηκε δίωξη εναντίον των πρώτων υπόπτων για το εν λόγω δυστύχημα.

 

Στην Ελλάδα στις 5 Φεβρουαρίου 1991, έγινε το γνωστό δυστύχημα του C130 στο όρος Όθρυς

Ευχαριστώ πολύ.Αυτό με την πτήση Pan Am το είχα διαβάσει ως ένα απο τα χειρότερα αεροπορικά δυστυχήματα.Επειδή δεν είχα το χρονικό του 20ου αιώνα δεν μπορούσα να πώ με βεβαιότητα ημερομηνίες.Και πάλι ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, για να μή φανώ εξωγήινος γι αυτό που είπα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω για να μήν παιδεύεται το παιδι ώφειλα να του εξηγήσω πιο απλά τα πράγματα, μιας και είναι καινούριος.

Και πολύ καλα έκανες.:)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής: τη σειρά δεν την παρακολούθησα παρά μονο τωρα στις επαναλήψεις.

Το Μega όμως συχνά, όπως σήμερα λ.χ., τηνκόβει για να βάλει κάτι αλλο στο πρόγραμμα του. Λογικά λοιπον θα συνεχιστεί με τα κανονικά επεισόδια από Δευτέρα, που τελειώνουν και οι αργίες, διακοπες κλπ και καθε κατεργάρης στον πάγκο του.:p

Επειδή εχω παντελή άγνοια, ρωτώ, θα προλάβει να προβάλλει τα επεισόδια που έχει ήδη δείξει ή όλοι εμείς που τώρα το παρακολουθήσαμε θα έχουμε κενά (δεν ξέρω ποσων επεισοδίων)?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής: τη σειρά δεν την παρακολούθησα παρά μονο τωρα στις επαναλήψεις.

Το Μega όμως συχνά, όπως σήμερα λ.χ., τηνκόβει για να βάλει κάτι αλλο στο πρόγραμμα του. Λογικά λοιπον θα συνεχιστεί με τα κανονικά επεισόδια από Δευτέρα, που τελειώνουν και οι αργίες, διακοπες κλπ και καθε κατεργάρης στον πάγκο του.:p

Επειδή εχω παντελή άγνοια, ρωτώ, θα προλάβει να προβάλλει τα επεισόδια που έχει ήδη δείξει ή όλοι εμείς που τώρα το παρακολουθήσαμε θα έχουμε κενά (δεν ξέρω ποσων επεισοδίων)?

Κατέβασε τα απο το blue-whitegt.com αν έχεις, adsl αλλιώς αν μπορέσω να τα χωρέσω (μετατρέψω) σε DVD θα στα στείλω ταχυδρομικός;)

...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...