Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια περίπτωση που θα είχε ενδιαφέρον κατά τη γνώμη μου θα ήταν να συνεχιστεί η σειρά με τη θρυλική πεντάδα να έχουν λύσει ήδη από τον πρώτο κύκλο το θέμα του υπουργού και να έχουν μπλέξει σε καινούριο μυστήριο, φτου κι απ'την αρχή.

Ναι, μάλιστα θα ανοίξουν και detective agency :p

Ελπίζω να μην το ξεφτιλίσουν έτσι και να τελειώσει φέτος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, μάλιστα θα ανοίξουν και detective agency :p

Ελπίζω να μην το ξεφτιλίσουν έτσι και να τελειώσει φέτος...

 

επιτέλους ΝΑΙ. η σειρά στο παρα 5 θα παει και για 2η χρονια συμφωνα με τον γρηγορη αρναουτογλου, σημερα ειχε καλεσμενο τον ... λαζαρου απο τις σαββατογεννημενες που παιζει και στο παρα 5 και ειπε πως θα διακοψουν λογω γιορτων, σημερα θα ειναι το "τελευταιο" επεισοδιο και μετα τις γιορτες αναμενονται τα... καινουργια! σημερα ειπε πως θα ειναι μελαγχολικο το επεισοδιο και θα μαθουν ολοι τους πως εχουν κατι κοινο.... εχει τρομερη ατακα η θεοπουλα οταν θα στολιζουν το δεντρο σημερα! μην το χασετε!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα είναι και άσχημα για 2η χρονιά αρκεί να μην κάνει κοιλιά

 

Θυμάμαι ακόμα εδώ μέσα ένα παιδί που είχε ανεβάσει ένα cover για dvd, που έγραφε season 1

Link to comment
Share on other sites

Η σκέψη και για 2η χρονιά προσωπικά μου αρέσει αρκετά. Στη χειρότερη περίπτωση αν δε βλέπεται να σταματήσω να το βλέπω. Στην καλύτερη θα έχουμε μια καλή κωμική σειρά και του χρόνου (2006-2007).

 

Τα σκούρα είναι τώρα με τη διακοπή λόγω χριστουγέννων. Ελπίζω να δουμε νέα επ μέσα στο Γενάρη, γιατί το Mega συνηθίζει να μας φλομώνει σε επαναλήψεις και τηλεταινίες για βδομάδες μετά τις γιορτές...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Είμαι της γνώμης πάντως ότι ένα κανάλι με τις επαναλήψεις μπορεί είτε να κερδίσει νέους τηλεθεατές που δεν είχαν χρόνο να το δούν ή έβλεπαν κάτι άλλο εκείνη την ώρα, είτε να χάσει και μερίδιο απο αυτούς που έχει αφού το να βλέπεις και να ξαναβλέπεις κάτι δεν κάνει καλό στα νέα επεισόδιο (βλέπε Καφέ της Χαράς που όποτε δεν είχαν τι να παίξουν έβαζαν επανάληψη- Χριστ, Καλοκαίρι, Πάσχα, Καθημερινές) και τελικά το βαρεθήκαμε!
Link to comment
Share on other sites

Η σκέψη και για 2η χρονιά προσωπικά μου αρέσει αρκετά. Στη χειρότερη περίπτωση αν δε βλέπεται να σταματήσω να το βλέπω. Στην καλύτερη θα έχουμε μια καλή κωμική σειρά και του χρόνου (2006-2007).

 

Έτσι ακριβώς.

Δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε αν συνεχίστει και για 2η χρονιά.

Αμα γίνει πατάτα θα σταματήσουμε να το βλέπουμε τόσα απλά. Άλλωστε μια σειρά σαν πολλές άλλες που έχουμε δει στη TV είναι, τίποτα ιδιαίτερο. Δεν ειναι «παιδί» μας.

Τα υπόλοιπα ας προβληματίσουν τον Καπουτσίδη και την παρέα του. Αμα κάνει κοιλιά κακό γι αυτούς και για τη σειρά τους.

 

Εμείς απλά θα αλλάξουμε κανάλι ή θα την κλείσουμε τελείως.:)

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα θα είναι για τον Καπουτσίδη, το καστ, τους παραγωγούς και γενικώς όσους δουλευουν για να βγει στον αέρα αυτή η καλή δουλειά.

Κρίνοντας όμως καθαρά από τη πλευρά του θεατή ισχύουν αυτά που είπα στο προηγούμενο post μου.

Oπότε αυτοί που πρέπει να ανησυχούν και να βάλουν τα δυνατά τους για έναν εξίσου καλό δευτερο κύκλο, είναι ο Καπουτσίδης και το επιτελείο του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα σωστά τα λες, στα λόγια μου έρχεσαι. Μόνο που λέγεται Καπουτζίδης και όχι Καπουτσίδης (προς αποφυγή διάφορων παρανοήσεων).
Link to comment
Share on other sites

σιγά που θα έμεναν χώρια :D

Aχ βάρυνε πολύ το σημερινό επεισόδιο, ψυχοπλάκωμα σκέτο...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο επεισόδιο. Συγκινητικό..

αυτο ειναι καλο.χρησιμοποιησε λιγη δοση γελιου και πολυ δοση ''κλαματος''. πιστευω οτι η σειρα αυτη δεν ειναι βαρετη αλλαζει συνεχως.απο το πολυ γελιο στο πολυ κλαμα.ο Καπουτζίδης(και οι συμεργατες του) δειχνει οτι εχει παντου(σε ολα τα ειδα) ταλεντο

ενα απο τα καλυτερα επεισοδια

Link to comment
Share on other sites

mas sigkinise simera alla kalo itan kai i theiki ataka tis theopoulas apeuthinomeni ston spiro

 

-GIAGIA: Esi pou tha katseis ta xristougena?

-SPYROS: Edo

-GIAGIA: Tin protoxronia?

-SPYROS: Edo

-THEOPOULA: Tha piastei o kolos sou!!!

Link to comment
Share on other sites

Mελαγχόλησα μέρες που είναι με το σημερινό επεισόδιο...:( Πολύ ωραία σκηνοθεσία & επιλογή κομματιών. Μπορεί να μην γελάσαμε πολύ ή να μην προχώρησε πολύ η πλοκή (πέρα από την ιστορία με το αεροπλάνο), αλλά ήταν ένα καλογυρισμένο εορταστικό επεισόδιο.:cool:

 

Σχετικά με τη 2η χρονιά δεν χρειάζεται να μας πιάνει από τώρα πανικός. Και η Dolce Vita και τοι Δύο Ξένοι και το Καφέ της Χαράς (μέχρι τον 2ο χρόνο) και το Κωνσταντίνου και Ελένης, όλα συνεχίστηκαν για δεύτερη χρονιά και γνώρισαν εξίσου μεγάλη επιτυχία, ή και μεγαλύτερη, και στον δεύτερο χρόνο προβολής τους. Οπότε don't panic!

 

Bayern, βρίσκω πολύ ψυχρή και κυνική τη λογική σου. Κι εγώ μεν συμφωνώ στο να μη φανατιζόμαστε, αλλά το Παρά 5 πρόκειται για μια σειρά που εγώ προσωπικά έχω "αγαπήσει"... Κάθε φορά που θα έρθει το βράδυ της Δευτέρας ανυπομονώ να δω το επόμενο επεισόδιο. Οπότε δεν θα χάσουν μόνο οι συντελεστές της σειράς, αλλά και εμείς που δε θα απολαμβάνουμε πια (ΑΝ κάνει κοιλιά) μία εξίσου ποιοτική δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολυ καλο το σημερινο επεισοδιο, αλλα αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο δικηγορος της Αννας μαλλον δεν ειναι και τοσο καλος οσο φαινεται... προσπαθησε να τους ξαναενωσει με εκεινη τη φωτογραφια που κορνιζαρε και αυτο κατι σημαινει :confused:
Link to comment
Share on other sites

mas sigkinise simera alla kalo itan kai i theiki ataka tis theopoulas apeuthinomeni ston spiro

 

-GIAGIA: Esi pou tha katseis ta xristougena?

-SPYROS: Edo

-GIAGIA: Tin protoxronia?

-SPYROS: Edo

-THEOPOULA: Tha piastei o kolos sou!!!

 

Ήταν όλα τα λεφτά, η παραπάνω ατάκα της Θεοπούλας:lol:

Καλά πολύ γέλιο και η βιντεοκλήση από το "λευκό" πύργο! :wacko: :w00t:

Γενικά είχε και την συγκίνηση των ημερών...:O

Αλλά ξανάσμιξαν στο τέλος...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε αν συνεχίστει και για 2η χρονιά.

Αμα γίνει πατάτα θα σταματήσουμε να το βλέπουμε τόσα απλά. Άλλωστε μια σειρά σαν πολλές άλλες που έχουμε δει στη TV είναι, τίποτα ιδιαίτερο. Δεν ειναι «παιδί» μας.

Τα υπόλοιπα ας προβληματίσουν τον Καπουτσίδη και την παρέα του. Αμα κάνει κοιλιά κακό γι αυτούς και για τη σειρά τους.

 

Εμείς απλά θα αλλάξουμε κανάλι ή θα την κλείσουμε τελείως.:)

 

Απόλυτα συμφωνώ.

Μ'αρέσει πάρα πολύ η σειρά και συμφωνώ συνήθως με όσους την εκθειάζουν (πιθανότατα το έχω κάνει κ εγώ) αλλά δεν παύει να είναι ένα τηλεοπτικό σίριαλ. Δεν μας δίνει και ψωμί. Οπότε, αν είναι καλή η δεύτερη χρονιά :D , αν δεν είναι καλή :cool: (άλλο smilie ήθελα να βάλω αλλά όλα δείχνουν μόνο κεφάλι, ούτε χέρια, ούτε....πιο χαμηλά :X )

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πολύ το σημερινό επειδή ήταν καλά "δεμένο", θα μπορούσε να ήταν και το τελευταίο επεισόδιο που λέει ο λόγος.

 

Όταν λεω δεμένο εννοώ ότι είχε λίγο απο όλα, και πολύ καλή συνοδευτική μουσική, και ουσιαστικά μας ξαναγύρισε στην αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Bayern, βρίσκω πολύ ψυχρή και κυνική τη λογική σου. Κι εγώ μεν συμφωνώ στο να μη φανατιζόμαστε, αλλά το Παρά 5 πρόκειται για μια σειρά που εγώ προσωπικά έχω "αγαπήσει"... Κάθε φορά που θα έρθει το βράδυ της Δευτέρας ανυπομονώ να δω το επόμενο επεισόδιο. Οπότε δεν θα χάσουν μόνο οι συντελεστές της σειράς, αλλά και εμείς που δε θα απολαμβάνουμε πια (ΑΝ κάνει κοιλιά) μία εξίσου ποιοτική δουλειά.

 

A cynic's work is never done my friend.;)

Mιλάω εντελώς αποστασιοποιημένα όπως καταλαβαίνεις.:)

Δεν πορώνομαι με τη σειρά, αν και μου αρέσει πολύ. Σήμερα για να καταλάβεις δεν είχα όρεξη να τη δω, προτίμησα να δω Ξάνθη. Καταλαβαίνεις λοιπόν.

Άλλωστε η κριτική του αποστασιοποιημένου ειναι πιο αντικειμενική. :p

Link to comment
Share on other sites

Ώραίο επεισόδιο. Κάπως έτσι θα μπορούσε να είναι και το τελευταίο επεισόδιο της σειράς. Γλυκό και μελαγχολικό.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μητέρα μου ξεσκίστηκε στο κλάμα με το χτεσινό επεισόδιο... !!! :cry: :cry: :cry:

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...