Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο,τι και να λεμε παρα5 δεν ξαναγίνεται.

Ήταν μια μοναδική συγκυρία έμπνευσης (και η κεντρική ιδέα ως σύλληψη και οι χαρακτηρες και το χιουμορ), ηθοποιών που λες και γεννηθηκαν για να παιξουν τους συγκεκριμένους ρόλους (Θεοπούλα, η αποκάλυψη της Καρύδη, Ζουμπουλία...), καλής χημείας και καλής τύχης γενικότερα. Κι όσο κι αν ξεχείλωσε ή εφτασε να επαναλαμβάνεται σε κάποια σημεία, κανείς δεν αμφισβητεί ότι τουλάχιστον τα πρώτα 13 επεισόδια ήταν ο ορισμός της τελειότητας και της πρωτοτυπίας για κωμική σειρά. Και ευτυχώς τα τελευταία επεισόδια δεν προδωσαν την ποιότητα και το ύφος της σειράς (ακόμα κ αν το τελευταιο επεισόδιο ήταν κάπως δακρύβρεχτο, ολοκλήρωνε με ιδανικό τρόπο μια ιστορία που ποτέ δεν υπήρξε αμιγώς κωμικη)

 

Συμφωνώ απόλυτα(ακόμα κι αν εγώ έχω γκρινιάξει που έκλαψα στο τελευταιο) ήταν σειρά που ανέδειξε και τους β ρόλους ακόμα και τα γκεστ(βλ.Κιμούλης ως Βενετόπουλος)

Υ.Γ μα αυτά τα μωρά της Ντάλιας τι κουκλάκια!Σαν τους γονείς βασικά..:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι το καλυτερο την τελευταια 10ετια και ας υποστηρηζουν καποιοι οτι ειχε ευκολο χιουμορ και χαζοχαρουμενο...............

ο καπουτζιδης εχει απλα "τ-α-λ-ε-ν-τ-ο"

και εγώ πιστεύω πως ήταν εκπληκτικό!!!

ο,τι και να λεμε παρα5 δεν ξαναγίνεται.

Ήταν μια μοναδική συγκυρία έμπνευσης (και η κεντρική ιδέα ως σύλληψη και οι χαρακτηρες και το χιουμορ), ηθοποιών που λες και γεννηθηκαν για να παιξουν τους συγκεκριμένους ρόλους (Θεοπούλα, η αποκάλυψη της Καρύδη, Ζουμπουλία...), καλής χημείας και καλής τύχης γενικότερα. Κι όσο κι αν ξεχείλωσε ή εφτασε να επαναλαμβάνεται σε κάποια σημεία, κανείς δεν αμφισβητεί ότι τουλάχιστον τα πρώτα 13 επεισόδια ήταν ο ορισμός της τελειότητας και της πρωτοτυπίας για κωμική σειρά. Και ευτυχώς τα τελευταία επεισόδια δεν προδωσαν την ποιότητα και το ύφος της σειράς (ακόμα κ αν το τελευταιο επεισόδιο ήταν κάπως δακρύβρεχτο, ολοκλήρωνε με ιδανικό τρόπο μια ιστορία που ποτέ δεν υπήρξε αμιγώς κωμικη)

σε συνέντευξή του ο καπουτζιδης είπε πως προσπάθησε να μοιράσει τους ρόλους έτσι ώστε να κολάνε με τους χαρακτήρες.Τα έ(γ)ραψε δηλαδή πάνω στους ηθοποιούς που είχε για αυτή τη σειρά.Και αυτό ήταν που έφερε και αυτή την επιτυχία!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
thelw kai pali para 5. mporw?????

 

mallon oxi......

 

Εγώ θα ήθελα ταινία με το παρα5, αλλά ο Καπουτζίδης ξεκαθάρισε ότι δεν πρόκειται..Άσε που με τον τρόπο που τελείωσε η σειρά μας είπε και τι έγινε στο μέλλον, άρα τι να βάλει στην ταινία;;Επ'ισης για την επόμενη σεζόν δεν ετοιμάζει σειρά, αλλά ταινία.(πάλι χάλια θα είναι η TV:wacko::mad:(

Link to comment
Share on other sites

Επ'ισης για την επόμενη σεζόν δεν ετοιμάζει σειρά, αλλά ταινία.(πάλι χάλια θα είναι η TV:wacko::mad:(

 

MAKAPI να ναι αλήθεια αυτό που λες! :rolleyes: θα είναι η πιο σωστή κίνηση που μπορούσε να κάνει! που το ακουσες/διαβασες? (γιατι μεχρι τωρα ακουγόταν για σειρα)

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω πως δεν ειπαρχει περιπτωση να τον αφησει το mega να μην κανει σειρα!

Σειρά θα κάνει, έχει κλείσει ήδη με το mega αλλά για την μεθεπόμενη σεζόν 2009-2010 όχι για την επόμενη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

MAKAPI να ναι αλήθεια αυτό που λες! :rolleyes: θα είναι η πιο σωστή κίνηση που μπορούσε να κάνει! που το ακουσες/διαβασες? (γιατι μεχρι τωρα ακουγόταν για σειρα)

το είπε ο ίδιος στην εκπομπή lifestyle είπε θέλω να γράψω για την ερχόμενη χρονιά ταινία, αλλά να μη σχετίζεται με το παρα5

Eμένα μου έχει μείνει μια απορία, ακόμα και 1χρόνο μετά:αν είχε παίξει το ρόλο της Ντάλιας η Δανδουλάκη, όπως αρχικά σχεδίαζε ο Καπουτζίδης, τι σόι αποτέλεσμα θα ήταν;Νομίζω όχι καλό!Επίσης αν από την αρχή ήταν καθορισμένο το love-story με τον Αλέξη, τι χάλι θα ήταν με μια που θα μπορούσε να είναι μάνα του...Εκτός κι αν το εμπνεύστηκε αφότου επέλεξαν την Καρύδη

info:o Καπου θα παίξει στο επόμενο επεισόδιο των singles, όπου θα κάνει έναν ψυχολόγο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aυτοι που φτιαξανε το παραπεντε και ολες αυτου του ειδους τις σαχλαμαροειδεστατες μπαρουφες, τις υπερτιμημενες , "αγευστες" σειρουλες, καλα θα κανουν να αναζητησουν, να δουν και να ξεστραβωθουν ολα τα "μαμουθ" των αρχων της δεκαετιας του 90, οπως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ, αυθαιρετοι, χαι ροκ, ο πετρος και τα κοριτσια του, της ελλαδος τα παιδια, που μεγαλωσε η γενια μου των σημερινων 30άρηδων.

Τι να συγκρινεις?

Την καθε ανοητη, απιθανη μπουρδα που υποτιθεται οτι ειναι "κωμικη σειρα", οπως παραπεντε, εισαι το ταιρι μου (αλλη ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΥΡΔΑ ΟΛΚΗΣ), τις οπιες εμεις που μεγαλωσαμε με ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ, τα βλεπουμε και ανατριχιαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρά μεγάλωσα με τους Απαράδεκτους και, επίσης, μια χαρά μου άρεσαν τα «Παρά Πέντε», «Είσαι το ταίρου μου» κ.ο.κ. Μην θεοποιούμε τις σειρές επειδή είναι πιο παλίες και ενηλικιωθηκαμε με αυτές... :wacko:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Aυτοι που φτιαξανε το παραπεντε και ολες αυτου του ειδους τις σαχλαμαροειδεστατες μπαρουφες, τις υπερτιμημενες , "αγευστες" σειρουλες, καλα θα κανουν να αναζητησουν, να δουν και να ξεστραβωθουν ολα τα "μαμουθ" των αρχων της δεκαετιας του 90, οπως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ, αυθαιρετοι, χαι ροκ, ο πετρος και τα κοριτσια του, της ελλαδος τα παιδια, που μεγαλωσε η γενια μου των σημερινων 30άρηδων.

Τι να συγκρινεις?

Την καθε ανοητη, απιθανη μπουρδα που υποτιθεται οτι ειναι "κωμικη σειρα", οπως παραπεντε, εισαι το ταιρι μου (αλλη ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΥΡΔΑ ΟΛΚΗΣ), τις οπιες εμεις που μεγαλωσαμε με ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ, τα βλεπουμε και ανατριχιαζουμε.

Κάποιος ήθελε να κανει αισθητη τν παρουσία του και εγραψε το δικό του μπουρδολόγιο.

Ειμαι και εγω της γενιάς των Απαράδεκτων (και προφανώς ΌΧΙ το Χαϊ Ροκ-η μεγαλύτερη βλακεία του Φιλιππίδη-είδες που υπάρχουν σε όλα διαφορετικες απόψεις? )

αλλά το Παραπέντε επειδη φτιάχτηκε απο ανθρωπο της ηλικίας μας είχε ακριβως να

μας πει για αυτά που ζησαμε.

Δεν συνεχίζω (ουτε καν αρχίζω) εναν άστοχο διάλογο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

διάβασα σήμερα στο "Πρώτο Θέμα" ότι μάλλον σχεδιάζεται ένα επετειακό επεισόδιο-τηλεταινία του Παρά5 για τα 20α γενέθλια του MEGA.Ξέρει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο;Ο Καπουτζίδης απ'ότι θυμάμαι σε συνέντευξη είχε αποκλέισει την κινηματογραφική, όχι το επετειακό επεισόδιο...

απ'ότι κατάλαβα δε θα είναι τηλεταινία επανάληψη των παλιών επεισοδίων, αλλά καινούρια, γιατί κάτι ανάλογο ρωτούσε αναγνώστρια της εφημερίδας για τους Απαράδεκτους, αλλά της είπαν ότι είναι ανέφικτο δεδομένου της απώλειας του Βλάσση Μπονάτσου.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι την εποχή του Παρα 5 υπάρχε ένα fan club με τη διεύθυνση: http://www.sto-asanser.com ή κάπως έτσι.Δεν έχω μπει ποτέ απλώς το βρήκα σε κάποια site και βλέπω ότι δεν λειτουργεί.:(
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά ερώτηση... θυμάται κανείς τη συσκευή τηλεφώνου της Ντάλιας στο Παρά πέντε?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση... θυμάται κανείς τη συσκευή τηλεφώνου της Ντάλιας στο Παρά πέντε?

 

ena sharp itan... me tin peristrefomeni camera pou ekane kai video-klisi!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση... θυμάται κανείς τη συσκευή τηλεφώνου της Ντάλιας στο Παρά πέντε?

Εγώ θυμάμαι ότι το πρώτο κινητό της Ντάλιας ήταν το Sony Ericsson Z800 και στη δεύτερη σεζόν -νομίζω- είχε το Samsung D830.Αν και όλη η παρέα είχε κινητά Motorola (L6,V3i).:)

 

Υ.Σ:Για το πρώτο κινητό είμαι σίγουρος για το δεύτερο έχω αμφιβολίες.:O

Link to comment
Share on other sites

για το σταθερο μιλαμε;:blink:
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι ότι το πρώτο κινητό της Ντάλιας ήταν το Sony Ericsson Z800 και στη δεύτερη σεζόν -νομίζω- είχε το Samsung D830.Αν και όλη η παρέα είχε κινητά Motorola (L6,V3i).:)

 

Υ.Σ:Για το πρώτο κινητό είμαι σίγουρος για το δεύτερο έχω αμφιβολίες.:O

 

ναι το πρωτο είναι αυτό που λες.. αυτό που μπορεί να το βρει κανείς? δεν πωλείται πια..

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

ναι το πρωτο είναι αυτό που λες.. αυτό που μπορεί να το βρει κανείς? δεν πωλείται πια..

 

Λαθος ηταν το sony ericsson V800 vodafone Live ,θυμαμαι που ειχε παει σε καταστημα vodafone να το παρει μαζι με την Ζουμπι,και ηταν μαυρο ενω το Ζ800 ειναι ασημι.Μετα νομιζω ολοι ειχαν Μοτοrola ....

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Λαθος ηταν το sony ericsson V800 vodafone Live ,θυμαμαι που ειχε παει σε καταστημα vodafone να το παρει μαζι με την Ζουμπι,και ηταν μαυρο ενω το Ζ800 ειναι ασημι.Μετα νομιζω ολοι ειχαν Μοτοrola ....

Αυτό που λες που λές είναι απλώς εγώ βρήκα την μη έκδοση Vodafone Live.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Περιοδικό ΤV-ΖΑΠΙΝΓΚ

« ΣΤΟ ΠΑΡΑ 5 »

 

Από την Παρασκευή 24/9, το περιοδικό TV Zapping θα δώσει σε τρεις

συλλεκτικές κασετίνες όλα τα επεισόδια της αγαπημένης σειράς "Στο Παρά Πέντε"!

http://img687.imageshack.us/img687/4656/avclubm.jpg

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Από την Παρασκευή 24/9, το περιοδικό TV Zapping θα δώσει σε τρεις συλλεκτικές κασετίνες όλα τα επεισόδια της αγαπημένης σειράς "Στο Παρά Πέντε"!

 

A, ωραία κι όλο βαριόμουν να κάτσω να γράψω μόνη μου τα επεισόδια...

 

Εβδομαδιαίο είναι το ΤV Zapping, ξερετε? Θα αγγαρέψω τη φαμίλια στην Ελλάδα να μου το παίρνει... Ελπίζω να μην τραβήξει πολύ η ιστορία...Αν είναι όπως τα Φιλαράκια, υποθέτω θα δινουν 5-6 επεισόδια ανα τεύχος, δηλαδή 9-10 εβδομάδες? (λιγο φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή αλλά τελος πάντων)

Link to comment
Share on other sites

Εβδομαδιαίο είναι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εβδομαδιαίο είναι το ΤV Zapping, ξερετε? Θα αγγαρέψω τη φαμίλια στην Ελλάδα να μου το παίρνει... Ελπίζω να μην τραβήξει πολύ η ιστορία...Αν είναι όπως τα Φιλαράκια, υποθέτω θα δινουν 5-6 επεισόδια ανα τεύχος, δηλαδή 9-10 εβδομάδες? (λιγο φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή αλλά τελος πάντων)

Σιγά μην δίνουν 5-6 επεισόδια. Δύο κάθε βδομάδα και πολύ μας είναι (αν και εγώ, δεν πρόκειται να ασχοληθώ).

Link to comment
Share on other sites

A, ωραία κι όλο βαριόμουν να κάτσω να γράψω μόνη μου τα επεισόδια...

 

Εβδομαδιαίο είναι το ΤV Zapping, ξερετε? Θα αγγαρέψω τη φαμίλια στην Ελλάδα να μου το παίρνει... Ελπίζω να μην τραβήξει πολύ η ιστορία...Αν είναι όπως τα Φιλαράκια, υποθέτω θα δινουν 5-6 επεισόδια ανα τεύχος, δηλαδή 9-10 εβδομάδες? (λιγο φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή αλλά τελος πάντων)

 

Αν δεν κάνω λάθος η διαφήμιση έλεγε για 3 επεισόδια.. Καλά ότι θα πάρει καιρό για να τελείωση δεν το συζητάμε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...