Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω νομιζω οτι η φαση με τον Αλεξη εχει σχεση.Ολα εχουν σχεση σε αυτη τη σειρα.

Στο επ.40 θελουν να πανε Αυστραλια κ τον Αλεξη τον δεχηκαν στο πανεπιστημιο της Μελβουρνης...Hellooooooo!

Mπορει τουλαχιστον αυτο να τους εδωσε την ιδεα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω νομιζω οτι η φαση με τον Αλεξη εχει σχεση.Ολα εχουν σχεση σε αυτη τη σειρα.

Στο επ.40 θελουν να πανε Αυστραλια κ τον Αλεξη τον δεχηκαν στο πανεπιστημιο της Μελβουρνης...Hellooooooo!

Mπορει τουλαχιστον αυτο να τους εδωσε την ιδεα...

Αει στον κορακα στην Αυστραλια ειναι η Μελβουρνη; Κι ελεγα και γω, κατι θα πρεπει να κολλαει εδω, αλλα νομιζα οτι ειναι στην Αμερικη! (οκ μη βαρατε ειμαι γνωστη αγεωγραφητη!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάλι αυτό. Συμφωνώ απόλυτα. Παραλλήρημα άχρωμο και κρύο... Τι ήθελε να πει ο ποιητής;

Και καλα σατιριζε τον Πρεκα.

Link to comment
Share on other sites

paidia o astynomos tzoumanis einai o 4os kakos...
:lol: :lol: :lol:

:)

Μην γελάς ρε. Μπορεί να είναι ο... πέμπτος! :p :whistle:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

epomeno epeisodio(Se 1 h 1h bdomades):

 

 

Ο υπαστυνόμος Τζουμάνης, όμηρος της τρελλής παρέας ξεφεύγει αφήνοντάς τους εκτεθειμένους και στην Ελληνική αστυνομία. Αποφασίζουν λοιπόν να πάρουν τα βουνά και συγκεκριμένα τα βουνά της Αυστραλίας για να γλυτώσουν. Υπάρχει όμως μία εκκρεμότητα: ο Φώτης και η Αγγέλα πρέπει να γυρίσουν σπίτι να πάρουν τα πράγματά τους.

 

pws sas fenetai?omhros o tzoumanhs??

do u know what spoiler is?:mad: :mad: :mad: υπαρχουν ορισμενοι που δεν θελουν να ξερουν τα επομενα επεισοδια!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ο καπουτζιδης διακωμωδουσε καποιους γραφικους που λενε ακριβως αυτα καθε φορα με την eurovision ολα αυτα τα γραφικα εχουν ειπωθει κι μαλιστα υπαρχει ενα συγκεκριμενο ατομο που τα λεγε αυτα.Εγω παντως γελασα παρα πολυ με οσα ελεγε.Μετα ρεσιταλ εδωσε η Θεοπουλα.

 

 

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλό το επεισόδιο αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο!Αν σιγά σιγά το καθιερώσουν και κάθε βδομάδα μπορεί να το δούν και περισσότεροι!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν σιγά σιγά το καθιερώσουν και κάθε βδομάδα μπορεί να το δούν και περισσότεροι!:mad:

 

Σωστά. Καλύτερα να προετοιμαζόμαστε για επανάληψη μετά από κάθε καινούριο επεισόδιο, και όταν θα βάζει 2 καινούρια σε 2 συνεχόμενες εβδομάδες τότε θα είναι έκπληξη!

:blink::blink:

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

o tzoumanis einai 0 5os kakos...

tο εχουμε πει 200000000000000 φορες!!!

ας ειναι και ο κακος μπαλαντερ!αλλαζει κατι?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

o tzoumanis einai 0 5os kakos...

 

δηλ. :ninja: αυτός στη Θεσ/νίκη τη δεκαετία του 70 :ninja: σπούδαζε αστυνομικός :ninja: ; ........... ήμαρτον

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

o tzoumanis einai 0 5os kakos...
Σε πρόλαβα... :p

Μην γελάς ρε. Μπορεί να είναι ο... πέμπτος! :p :whistle:
:rotfl: :whistle: :rolleyes:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ο καπουτζιδης διακωμωδουσε καποιους γραφικους που λενε ακριβως αυτα καθε φορα με την eurovision ολα αυτα τα γραφικα εχουν ειπωθει κι μαλιστα υπαρχει ενα συγκεκριμενο ατομο που τα λεγε αυτα.Εγω παντως γελασα παρα πολυ με οσα ελεγε.

 

Συμφωνώ με τη Χριστίνα.

Ήταν πετυχημένη η διακωμωδιση κάποιων τηλεοπτικών προσώπων.

Link to comment
Share on other sites

Προσέξατε ότι η Αγγέλα δεν άκουσε το σημαντικό κομμάτι της συζήτησης: δεν άκουσε ότι έδωσε πλήρη περιγραφή στον 4ο κακό για τους Πέντε, και ότι θα τους περιμένει. Έτσι, όταν οι Πέντε ξανααρχίσουν τις έρευνες, θα πέσουν στην παγίδα.

 

Ο Παυρινός δεν τους έχει δει ποτέ μέχρι τώρα. Πιθανώς όταν δει τη φωτογραφία που πήρε ο τύπος με τα μαύρα - αν αυτή φτάσει στα χέρια του τελικά - να αναγνωρίσει την Ντάλια.

 

Επίσης, ο Παυρινός έκανε λόγο μόνο για τον 4ο από τους 5. Γιατί οι Πέντε να πάνε σε αυτόν και όχι στον 5ο; Μήπως ο 5ος κακός δεν ζει πια;

 

Οι επαναλαμβανόμενες συμπτώσεις της συνάντησης με τον Τζουμάνη δεν έκαναν εντύπωση σε κανέναν; για να μην πούμε ότι είναι και αυτός άγγελος τύπου Αμαλίας, ίσως τελικά εμφανίζεται συνέχεια μπροστά τους (με την 'καθοδήγηση' της αμαλίας, η οποία πιθανώς να 'πάντρεψε' και τους ενοίκους του σπιτιού που νοίκιασε ο φώτης και η αγγέλα) ώστε τελικά να τον εμπιστευτούν και να του μιλήσουν, όπως και έγινε. Εικασία: Μπορεί τελικά ο Τζουμάνης να μην τους πιστέψει και να μην τους βοηθήσει στην εύρεση του 4ου κακού, αλλά πιστεύω ότι θα αρχίσει σιγά σιγά να το ψάχνει και ο ίδιος το θέμα από μόνος του...

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ο Παυρινός έκανε λόγο μόνο για τον 4ο από τους 5. Γιατί οι Πέντε να πάνε σε αυτόν και όχι στον 5ο; Μήπως ο 5ος κακός δεν ζει πια;
Μόνο για αυτό, δεν νομίζω να έχουν πάρει και νουμεράκια «€γώ είμαι ο 4ος κακός» και «εγώ είμαι ο 5ος». Αυτός εμφανίστηκε 4ος. Αν εμφανιζόταν ο άλλος τώρα πάλι 4ος θα ήταν... :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για αυτό, δεν νομίζω να έχουν πάρει και νουμεράκια «€γώ είμαι ο 4ος κακός» και «εγώ είμαι ο 5ος». Αυτός εμφανίστηκε 4ος. Αν εμφανιζόταν ο άλλος τώρα πάλι 4ος θα ήταν... :D

Αν δεν θες νουμεράκια, ας πουμε ότι οι δύο ακόμα "κακοί" είναι ο Α και ο Β. Τότε η πιθανότητα να πάνε πρώτα στον Α ή στον Β είναι 50% έκαστος. Αν ο Παυρινός παρουσιάζει τον Α στον τύπο με τα μαύρα, τότε γιατί οι Πέντε πρέπει να βρουν πρώτα τον Α, και όχι πρώτα τον Β; Για να είναι σωστός απέναντι στον τύπο με τα μαύρα, δεν πρέπει να παρουσιάσει και τον Α και τον Β, ώστε σε όποιον και να πάνε, να είναι σίγουροι ότι έχουν ενημερωθεί; Για αυτό λέω, μήπως τελικά έχει μείνει μόνο ένας ακόμα από την πεντάδα των Κακών.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες νουμεράκια, ας πουμε ότι οι δύο ακόμα "κακοί" είναι ο Α και ο Β. Τότε η πιθανότητα να πάνε πρώτα στον Α ή στον Β είναι 50% έκαστος. Αν ο Παυρινός παρουσιάζει τον Α στον τύπο με τα μαύρα, τότε γιατί οι Πέντε πρέπει να βρουν πρώτα τον Α, και όχι πρώτα τον Β; Για να είναι σωστός απέναντι στον τύπο με τα μαύρα, δεν πρέπει να παρουσιάσει και τον Α και τον Β, ώστε σε όποιον και να πάνε, να είναι σίγουροι ότι έχουν ενημερωθεί; Για αυτό λέω, μήπως τελικά έχει μείνει μόνο ένας ακόμα από την πεντάδα των Κακών.

 

Αυτό έχει σίγουρα μια λογική. Μπορεί όμως απλώς να έκανε μια γνωριμία με τον Νο4 και σε κάποιο επόμενο επεισόδιο να τον γνωρίσει με τον Νο5.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξέρει κανείς ποιά είναι η διασκευή της μουσικής του James Bond που ακούστηκε στη σειρά?(στο τελευταίο επεισ. εκει που κοιτάνε τον κακό από την κρυφή κάμερα, αλλά νομίζω έχει ξαναακουστεί)
Link to comment
Share on other sites

Επανάληψη τελικά την Καθαρή Δευτέρα και μετά συνεχίζουμε με καινούρια....Ελπίζω μετά από τόσο καιρό να παίξουν τουλάχιστον 3 συνέχομενα....Να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξέρει κανείς ποιά είναι η διασκευή της μουσικής του James Bond που ακούστηκε στη σειρά?(στο τελευταίο επεισ. εκει που κοιτάνε τον κακό από την κρυφή κάμερα, αλλά νομίζω έχει ξαναακουστεί)

 

ειναι το James Bond Theme απο μια συλλογη που ειχε κυκλοφορησει Gypsy Beats And Balkan Bangers.

Link to comment
Share on other sites

Παλι επαναληψη ε;... Εμ, με το προσχημα της Καθαρας Δευτερας...

 

 

 

Ρε παιδια ο Τζουμανης ΔΕΝ ειναι απο τους κακους!... Τουλ. ο 4ος, που ειχε ραντεβου ο Παυρινος, αποκλειεται! Θα ειχε διπλη υποσταση αλλιως...

Link to comment
Share on other sites

Ο Τζουμανης δεν ειναι κακος. Σίγουρα σε κάποιο σημειο την υποθεσης τελικα θα τους βοηθήσει! Γιατί όμως;; Σίγουρα κάποιο λόγο θα εχει..
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δε μου μοιάζει κακός ο Τζουμάνης. Αφενός δείχνει πολύ μικρός για να ήταν ένας από τους πέντε του εγκλήματος στη Θεσσαλονίκη και αφετέρου ανήκει περισσότερο στους "αστείους" της ιστορίας. Αντιθέτως, οι υπόλοιποι της συμμορίας (Πολίτης, Παυρινός) έκαναν μπαμ από χιλιόμετρα ότι είναι "κακοί"!
:help: Ισοβίτης 7 ζωές...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...