Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρωτοι ε;

πωπωωωωωωωωω

συγκλονιστηκα!

τετοιες αποκλειστικοτητες...

δεν θα κοιμηθω μεχρι την επομενη αποκαλυψη!

εχω τα ματια μου ορθανοιχτα:blink:

 

υγ. βλεπω οτι ακομα συνεχιζεται το "η τριχα να γινεται τριχια" εδω μεσα

Ε,ειναι παραδοση πλεον και λαος που δεν τιμα τις παραδοσεις του ειναι καταδικασμενος να αφανιστει!:X

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αφήσουμε το όλο θέμα; Να μη βγαίνουμε τώρα και οφ τόπικ για τα πιασίματα της Μακρυπούλια..

 

Πάντως θα συμφωνήσετε ότι η μουσική επένδυση της σειράς είναι πολύ καλή!

Δηλ. για να μαι πιο συγκεκριμένη στη σκηνή που ο κακός με τα μαύρα (Ανδρέας) κυνηγάει τον Σπύρο - Ζουμπουλία, έχουν φοβερή μουσική ενώ πχ μπορούσαν να βάλουν πιο "χαζοχαρούμενη".

Επειδη ειμαι λιγο(εως πολυ)ασχετος,τη μουσικη επενδυση ποιος την επιλεγει?Ειναι αρμοδιοτητα του σκηνοθετη?

 

Το Παρα 5 εχει εκπληκτικη μουσικη επενδυση:

-οταν η Ζουμπουλια οδηγουσε το τρακτερ στο 1ο επεισοδιο

-Στο ασανσερ τη στιγμη που ο υπουργος αναφερθηκε στη δηλητηριαση

-Η στιγμη της αποκαλυψης για το αεροπορικο

-Η στιγμη που προετοιμαζοταν η διασωση της Ζουμπουλιας και ενω επαιζε ενα remix της μουσικης των Φακελων του Παπαχελα

-Η στιγμη της δολοφονιας του νεου κακου

-Η μουσικη υποκρουση του αρχικακου

-Η στιγμη της καταδιωξης στο επεισοδιο της προηγουμενης Δευτερας

-Η μουσικη του τρενου στο τελευταιο επεισοδιο του 1ου κυκλου

-Η μουσικη του Μαγκαιβερ

και πολλα αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Οι τίτλοι μας λένε: "Μουσική Επιμέλεια, Ασημάκης Κοντογιάννης".

 

Αχ, αυτή τη μουσική του αρχικακού ψάχνω κι εγώ αλλά τίποτα ... επίσης καταπληκτικό είναι και το "Woo hoo" όταν η Θεοπούλα ("ο ΤΖΕΡΥ!") οδηγεί το Φώτη στην κατάρρευση τιμών αντί για το νοσοκομείο.:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγραααψεεεεςςς!

 

Φίλη οκ.. αλλά όχι και φίλε:lol:

Ιτς δεν καταλαβαίνεις, κοπέλα είμαι! χι χι χι..

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Επισης σκεφτομαι οτι μεγαλο ατου της σειρας ειναι οτι παιζουν πολυ καλοι ηθποιοι και καταλληλιοι για τους ρολους τους!

 

Για φανταστειτε ομως να επαιζε τη γιαγια του Σπυρου η Ντινα Κωνστα!

Θα ηταν ολα τα λεφτα!

 

Βεβαια και η Ειρηνη Κουμαριανου αποδειχθηκε εκπληκτικη και ο ρολος της ταιριαζει γαντι,απλα ισως η Ντινα Κωνστα να ηταν πιο καταλληλη,θα ηταν ολα τα λεφτα και ιδανικο συμπληρωμα του ολου καστ.

Link to comment
Share on other sites

Το θετικό με το Παρά Πέντε είναι οτι αναδείχτηκαν νέοι ή παλιοί αλλά όχι τόσο γνωστοί ηθοποιοί, κι αυτό μου αρέσει πολύ! Η μόνη "φίρμα" της σειράς ήταν η Σ. Καρύδη, αλλά κι αυτή μας έδειξε μια κωμική πλευρά που δεν είχαμε δει ως τώρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Για φανταστειτε ομως να επαιζε τη γιαγια του Σπυρου η Ντινα Κωνστα!

Θα ηταν ολα τα λεφτα!

 

Όντως θα είχε πλάκα, καθώς οι ρόλοι της Ντένης αλλά και της Γιολάντας Ραγιά είναι, όπως και της Σοφίας, μεγαλύτερων γυναικών που αναστατώνουν τους νεώτερους συγγενείς τους με συμπεριφορά που "δεν αρμόζει στην ηλικία τους"...αλλά κατά τη γνώμη μου η Ντίνα Κώνστα σε αυτούς τους ρόλους είναι από όλες τις απόψεις μια πολύ extravagant προσωπικότητα: στο Δις Εξαμαρτείν καταλήγει Διευθύντρια Προγράμματος του καναλιού, ενώ στους Δύο Ξένους είναι από τις πιο κοσμικές κυρίες της Αθήνας.

 

Αντίθετα, η Σοφία φαίνεται να είναι από όλες τις άλλες απόψεις μια "κοινή" και φυσιολογική χαμηλοσυνταξιούχος που απλώς γνωρίζει οτι τα αληθινά γηρατεία έρχονται όχι όταν ασπρίσουν τα μαλλιά, αλλά όταν μαυρίσει η καρδιά. Αν η Κώνστα έπαιζε αυτό το κομμάτι του ρόλου όπως και η Ειρήνη Κουμαριανού, μπορεί και να ταίριαζε. Αν όμως το έριχνε στην τρελή όπως έχει κάνει στους δύο παραπάνω ρόλους, θα φαινόταν ίσως λίγο υπερβολικό για το χαρακτήρα της Σοφίας όπως τον ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,η Κωνστα ηταν πιο "μεγαλοαστη",αλλά ως εξαιρετη ηθοποιος θα προσαρμοζοταν και σε αυτο το ρολο!

 

(Το Δις Εξαμαρτειν παντως θεικη σειρα,απαραδεκτοι εκει στο mega που δεν την βαζουν).

Link to comment
Share on other sites

Το Δις Εξαμαρτειν παντως θεικη σειρα,απαραδεκτοι εκει στο mega που δεν την βαζουν

Αν και εντελώς off topic: πεσ'τα φίλε lawfighter! Κατά την προσωπική μου άποψη (και μόνο) το Δις Εξαμαρτείν είναι η καλύτερη αμιγώς κωμική σειρά (σημείωση: το παραπέντε δεν το κατατάσσω στην ίδια κατηγορία) που έχει προβληθεί ποτέ στην ελληνική τηλεόραση! Και μας πρήζουν τόσα χρόνια τώρα με τις επαναλήψεις του Dolce Vita! Και συνεχίζω: πολύ αγαπημένη μου κωμική σειρά (που απ'όσο ξέρω δεν την έχουν επίσης βάλει ποτέ επανάληψη) είναι οι "Ασυνήθεις Ύποπτοι". Την θυμάται κανένας από εσάς; Ήταν στο Mega με πρωταγωνιστές τον Βλαδίμηρο Κυριακίδη, μια όμορφη μαυρομάλλα που δεν θυμάμαι όνομα, και την Εβελίνα Παπούλια κοκκινομάλλα (σε μια από τις πρώτες τις εμφανίσεις). Τρελή ρομαντική κωμωδία.

 

GETTING BACK IN TOPΙC: Όντως τόσο η μουσική επιμέλεια όσο και η επιλογή του cast "ήρθε κι έδεσε" που λένε. Ειλικρινά, βλέποντάς τους (ηθοποιούς) εν δράση, δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα άλλο που θα μπορούσε να είναι στη θέση τους και να είναι τόσο ταιριαστός όσο αυτοί. Ακόμη και η Κώνστα, που είναι καταπληκτική ηθοποιός, έχει άλλο στυλ από την Κουμαριανού που θα έδινε άλλο χρώμα στο ρόλο.

Τέλος πάντων, ένα τελευταίο σχόλιο: στο παραπέντε είναι καλό που οι πιο πολλοί ηθοποιοί είναι "νέοι" (δηλ άγνωστοι στο ευρύ κοινό ως τώρα) γιατί δεν έχεις να τους "συγκρίνεις" με άλλους ρόλους τους, είναι φρέσκοι. Όπως στα πρώτα Star Wars που οι Harrison Ford, Carrie Fisher και σία ήταν νέοι ταλαντούχοι ηθοποιοί. Αυτό είναι διπλά καλό γιατί στην ελληνική τηλεόραση υπάρχει το πρόβλημα ότι όλοι σχεδόν οι ηθοποιοί παίζουν τους ίδιους ΑΚΡΙΒΩΣ ρόλους σε όλες της σειρές. π.χ η Δήμητρα Παπαδοπούλου ερμηνεύει όλους τους ρόλους με το ίδιο πάντα ύφος. Ή ακόμα και η Κώνστα έπαιξε τον ίδιο ακριβώς ρόλο στο Δις Εξαμαρτείν και στους Δύο Ξένους. Συγκρίνετε αυτά με την γκάμα ερμηνειών που έχουν πραγματικά μεγάλοι ηθοποιοί (Αλ Πατσίνο, Ρόμπερτ Ντε Νίρο, Νικόλ Κίντμαν, Σούζαν Σάραντον, κτλ) και θα καταλάβετε τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

 

Για φανταστειτε ομως να επαιζε τη γιαγια του Σπυρου η Ντινα Κωνστα!

Θα ηταν ολα τα λεφτα!

 

 

H Κωνστα ειναι "πονηρη" και "υπερανω"... δεν θα κολλουσε στον ρολο της καλοκαγαθης γιαγιας που αντιστεκεται στην σηψη των γηρατειων...

Link to comment
Share on other sites

Αν και εντελώς off topic: πεσ'τα φίλε lawfighter! Κατά την προσωπική μου άποψη (και μόνο) το Δις Εξαμαρτείν είναι η καλύτερη αμιγώς κωμική σειρά (σημείωση: το παραπέντε δεν το κατατάσσω στην ίδια κατηγορία) που έχει προβληθεί ποτέ στην ελληνική τηλεόραση! Και μας πρήζουν τόσα χρόνια τώρα με τις επαναλήψεις του Dolce Vita! Και συνεχίζω: πολύ αγαπημένη μου κωμική σειρά (που απ'όσο ξέρω δεν την έχουν επίσης βάλει ποτέ επανάληψη) είναι οι "Ασυνήθεις Ύποπτοι". Την θυμάται κανένας από εσάς; Ήταν στο Mega με πρωταγωνιστές τον Βλαδίμηρο Κυριακίδη, μια όμορφη μαυρομάλλα που δεν θυμάμαι όνομα, και την Εβελίνα Παπούλια κοκκινομάλλα (σε μια από τις πρώτες τις εμφανίσεις). Τρελή ρομαντική κωμωδία.

Διατηρουμενος off topic( μεχρι να μας την μπουν :lol: ),συμφωνω και επαυξανω οτι ηταν η καλυτερη σειρα και μαλιστα νομιζω οτι κρατησε 4 χρονια.Ομως και η Dolce Vita ηταν πολυ καλη.Τους ασυνηθεις υποπτους δεν τους θυμαμαι!

Μακαρι ομως να εχει κανεις σε κανενα forum ολες αυτες τις σειρες να τις ανεβασει.Εγω εχω το Δις Εξαμαρτειν σε VHS ομως.

 

GETTING BACK IN TOPΙC: Όντως τόσο η μουσική επιμέλεια όσο και η επιλογή του cast "ήρθε κι έδεσε" που λένε. Ειλικρινά, βλέποντάς τους (ηθοποιούς) εν δράση, δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα άλλο που θα μπορούσε να είναι στη θέση τους και να είναι τόσο ταιριαστός όσο αυτοί. Ακόμη και η Κώνστα, που είναι καταπληκτική ηθοποιός, έχει άλλο στυλ από την Κουμαριανού που θα έδινε άλλο χρώμα στο ρόλο.

Τέλος πάντων, ένα τελευταίο σχόλιο: στο παραπέντε είναι καλό που οι πιο πολλοί ηθοποιοί είναι "νέοι" (δηλ άγνωστοι στο ευρύ κοινό ως τώρα) γιατί δεν έχεις να τους "συγκρίνεις" με άλλους ρόλους τους, είναι φρέσκοι. Όπως στα πρώτα Star Wars που οι Harrison Ford, Carrie Fisher και σία ήταν νέοι ταλαντούχοι ηθοποιοί. Αυτό είναι διπλά καλό γιατί στην ελληνική τηλεόραση υπάρχει το πρόβλημα ότι όλοι σχεδόν οι ηθοποιοί παίζουν τους ίδιους ΑΚΡΙΒΩΣ ρόλους σε όλες της σειρές. π.χ η Δήμητρα Παπαδοπούλου ερμηνεύει όλους τους ρόλους με το ίδιο πάντα ύφος. Ή ακόμα και η Κώνστα έπαιξε τον ίδιο ακριβώς ρόλο στο Δις Εξαμαρτείν και στους Δύο Ξένους. Συγκρίνετε αυτά με την γκάμα ερμηνειών που έχουν πραγματικά μεγάλοι ηθοποιοί (Αλ Πατσίνο, Ρόμπερτ Ντε Νίρο, Νικόλ Κίντμαν, Σούζαν Σάραντον, κτλ) και θα καταλάβετε τη διαφορά.

Ακριβως ετσι.Εδεσαν οι ηθοποιοι,ολοι ηταν καινουριοι ή σχεδον καινουριοι και ταιριαζουν απολυτα με το υφος της σειρας!Εγινε παρα πολυ καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Θυμιζω οτι ο Παυλος ανεφερε πως ο γονεας ενος εκ των δολοφονων ηταν απο τους πλουσιοτερους ανθρωπους της Θεσσαλονικης.

 

Επισης στο τελευταιο επεισοδιο του 1ου κυκλου η Αμαλια ειχε πει "με ηθελε για να παιζει και αυτος και οι πλουσιοι φιλλοι του" (οταν το θυμισα αυτο ο cake net οπως παντα γελουσε!)

 

Τωρα απο την περιληψη του μεθεπομενου επεισοδιου προκυπτει

οτι θα μαθουμε ενα μυστικο για την Αμαλια το οποιο λογικα θα συνδεεται με τον μεγαλοεκδοτη Δημοσθενη Πολιτη ο οποιος λογικα ειναι εκδοτης της εφημεριδας οπου δουλευε ο Παυλος.

 

 

Για να δουμε λοιπον ποιο θα ειναι το μυστικο της Αμαλιας...Ευχομαι να εχω αδικο για να γελασει και αλλο ο cakenet...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το Δις Εξαμαρτείν. Δεν καίγομαι και τόσο για τους Ασυνήθεις Υπόπτους. Όσο για την Κώνστα, τη φαντάζεστε να λέει τον Σπύρο "Μπούλη..."; (ξέρετε το ύφος):lol:

 

Αν δεν κάνω λάθος η Αμαλία τα είχε φτιάξει με έναν από τη Λάρισα, Λιβαδειά, Λαμία, πάντως όχι Θεσσαλονίκη. Αλλά δε θυμάμαι με σιγουριά, μπορεί και να μην είπε καθόλου πόλη.

 

Επίσης, ο

εκδότης κ. Πολίτης είναι όντως ο πατέρας ενός από τους πέντε κακούς; Αν ναι, θα είναι μάλλον αρκετά ηλικιωμένος, τουλάχιστον 70 και μάλλον ακόμη παραπάνω. Μήπως είναι ο Πολίτης ο γιος και άρα ο τρίτος της κακιάς πεντάδας; Και τι εννοεί η περίληψη όταν λέει "στο πρόσωπο του μεγαλοεκδότη Δημοσθένη Πολίτη θα βρουν τον άνθρωπο που έψαχναν από την αρχή";

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η Αμαλία τα είχε φτιάξει με έναν από τη Λάρισα, Λιβαδειά, Λαμία, πάντως όχι Θεσσαλονίκη. Αλλά δε θυμάμαι με σιγουριά, μπορεί και να μην είπε καθόλου πόλη.

 

Δεν εχει σημασια απο που ηταν!Επροκειτο για ξεκαθαρο υπονοουμενο κατα τη γνωμη μου.Γιατι και απο τη Θεσσαλονικη να ηταν τι θα αλλαζε?Αλλωστε για το 2006 μιλαμε οχι για το 1975!

Link to comment
Share on other sites

Ο Παυρινος ειπε για τον Πολιτη "τα βρηκε ολα ετοιμα απο τον πατερα του" αρα αυτος(ο Πολιτης)ειναι ο γιος ενος απο τους πλουσιοτερους ανθρωπους της Θεσσαλονικης στον οποιο ειχε αναφερθει ο Παυλος.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σε εκείνη την στιγμή που δεν μπορούσε να σπάσει την πόρτα,κόντεψα να πεθάνω από το άγχος..Μα τι σειρά καταπληκτική είναι αυτή..Δεν είναι μόνο πολύ αστεία,έχει και αγωνία..

 

Πω πω..συνεχίζει..Πάω να δω..Πω πω..μπω μπω..

http://www.pyrgadikia.gr

We trust in god...Our god is PAOK!

Link to comment
Share on other sites

Μια εξαίρεση μπορούσαν να κάνουν στο τέλος και να αφήσουν τη δραματική μουσική ΤΙ ΞΕΝΕΡΩΜΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ με την χαρούμενη σφυριχτή μελωδία...
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το επεισόδιο και πολύ δράση! Επειδή λόγω κακοκαιρίας έπιανα το κανάλι χάλια και σχεδόν άκουγα μόνο, ποιόν χτύπησαν στον τέλος; Τον Σπύρο;

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

ton efage ton foti? :worry:
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ηταν το καλυτερο απο ολα τα επεισοδια μεχρι σημερα.

Η δραση,οι εξελιξεις,το χιουμορ και κυριως η σκηνη με το σχολειο εκπληκτικη.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο επεισοδιο με δραση και αγωνια!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...