Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

perigrafh tou 27 epeisodiou Περιγραφή: Τα πρωτοβρόχια βρίσκουν τον Σπύρο με πτυχίο, το οποίο παρέλαβε με απίστευτα επεισοδιακό τρόπο, την Ντάλια να προσπαθεί να αποφύγει μία φορτική αλλά διάσημη "φίλη", τον Φώτη να κάνει τα πάντα για να ανεβάσει την τηλεθέαση του Τηλεβόα από 0,0% σε 0,1%, την Ζουμπουλία στο χωριό της όπου πλέον την θεωρούν ξένη και την κάνουν να τραπεί σε φυγή και την Αγγέλα να δουλεύει ως ντελάλης τελειωμένων ελληνικών επιθεωρήσεων. 'Ενα νέο στοιχείο για την υπόθεση κάνει την εμφάνισή του και θα στείλει την πεντάδα εκτός Αθηνών.

 

Το MEGA μας εκπλησσει ευχαριστα και μας ενημερωνει ομως και για το 28ο επεισοδιο(2ο του 2ου κυκλου):

 

'Ενα πλοίo, πέντε άνθρωποι, ένας προορισμός. Η Μύκονος. 'Ενα ταξίδι που περνά ήρεμα, πίνοντας αναψυκτικά, ρεμβάζοντας με κουβεντούλα και αποσπώντας την προσοχή της Ζουμπουλίας από τους ενδιάμεσους σταθμούς, διότι ξέρει ότι πάει για προσκύνημα στη Μεγαλόχαρη της Τήνου. Αλλά επειδή οι πέντε δεν είναι ασφαλείς ούτε μεσοπέλαγα, συνταξιδεύουν με τον άντρα με τα μαύρα ο οποίος αποφάσισε να αφήσει για λίγο τα κυνηγητά και να πάει την καλή του ένα ρομαντικό ταξίδι. Ο πανικός προκύπτει και το πλοίο δένει στη Μύκονο με τους πέντε να γλυτώνουν θεαματικά στο τσακ. Η Ζουμπουλία αργά ή γρήγορα θα μάθει ότι δεν είναι στην Τήνο, μια ζάμπλουτη Αγγλίδα θα την μπερδέψει με την παλιά της συμμαθήτρια, την Ντάλια, ο Σπύρος θα συναντήσει τη γιαγιά του και την Θεοπούλα να παραθερίζουν στο νησί με ιδιότυπη παρέα. Στην αναζήτηση του Παύλου θα αναγκαστούν να επισκεφτούν μία παραλία γυμνιστών όπου συχνάζει. Από τι θα τον ξεχωρίσουν άραγε;

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το MEGA μας εκπλησσει ευχαριστα και μας ενημερωνει ομως και για το 28ο επεισοδιο(2ο του 2ου κυκλου):

 

'Ενα πλοίo, πέντε άνθρωποι, ένας προορισμός. Η Μύκονος. 'Ενα ταξίδι που περνά ήρεμα, πίνοντας αναψυκτικά, ρεμβάζοντας με κουβεντούλα και αποσπώντας την προσοχή της Ζουμπουλίας από τους ενδιάμεσους σταθμούς, διότι ξέρει ότι πάει για προσκύνημα στη Μεγαλόχαρη της Τήνου. Αλλά επειδή οι πέντε δεν είναι ασφαλείς ούτε μεσοπέλαγα, συνταξιδεύουν με τον άντρα με τα μαύρα ο οποίος αποφάσισε να αφήσει για λίγο τα κυνηγητά και να πάει την καλή του ένα ρομαντικό ταξίδι. Ο πανικός προκύπτει και το πλοίο δένει στη Μύκονο με τους πέντε να γλυτώνουν θεαματικά στο τσακ. Η Ζουμπουλία αργά ή γρήγορα θα μάθει ότι δεν είναι στην Τήνο, μια ζάμπλουτη Αγγλίδα θα την μπερδέψει με την παλιά της συμμαθήτρια, την Ντάλια, ο Σπύρος θα συναντήσει τη γιαγιά του και την Θεοπούλα να παραθερίζουν στο νησί με ιδιότυπη παρέα. Στην αναζήτηση του Παύλου θα αναγκαστούν να επισκεφτούν μία παραλία γυμνιστών όπου συχνάζει. Από τι θα τον ξεχωρίσουν άραγε;

 

 

:lol: :lol: :lol: ante na arxisei.....

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που η περιγραφη δεν περιεχει σποιλερς.Ελεος ρε MEGA,κανε πιο συνοπτικες και καλυτερες περιγραφες....

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

paidia tha sas po 2 stoixeia poy paratirisa tora stis epanalipseis:

1on To epitheto tis amalias yparxei sti lista ton thimaton tou aeroporikou dystyxhmatos alla me diaforetiko onoma(Nikh Antonopoulou).

2on O Kastelhs eipe oti itan kai aftoi 5 , 5 nea paidia me oneira... mipos itan(Kastelhs,Pavrinos,Stavrianidhs,Eleftheria,Amalia)??????Leo mipos???????

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

2on O Kastelhs eipe oti itan kai aftoi 5 , 5 nea paidia me oneira... mipos itan(Kastelhs,Pavrinos,Stavrianidhs,Eleftheria,Amalia)??????Leo mipos???????

 

 

Τότε η Αμαλία θα πρέπει να μας πει οπωσδήποτε να μας πει το μυστικό της.......πώς μπορεί και διατηρείται τόσο νέα, ε πώς????

Link to comment
Share on other sites

paidia tha sas po 2 stoixeia poy paratirisa tora stis epanalipseis:

1on To epitheto tis amalias yparxei sti lista ton thimaton tou aeroporikou dystyxhmatos alla me diaforetiko onoma(Nikh Antonopoulou).

 

mporoume na to epivevewsoume kapws auto?to eides stin efimerida mazi me twn allwn?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν η δεύτερη σαιζόν θα έχει νέα κινούμενα σχέδια στους τίτλους έναρξης, με νέα στοιχεία...το ελπίζω.

 

Τo epitheto tis amalias yparxei sti lista ton thimaton tou aeroporikou dystyxhmatos alla me diaforetiko onoma(Nikh Antonopoulou).

 

mporoume na to epivevewsoume kapws auto?to eides stin efimerida mazi me twn allwn?

 

Αυτό μπορώ να το επιβεβαιώσω και εγώ. Το έχω δει δύο φορές με τα μάτια μου.

2on O Kastelhs eipe oti itan kai aftoi 5 , 5 nea paidia me oneira... mipos itan(Kastelhs,Pavrinos,Stavrianidhs,Eleftheria,Amalia)??????Leo mipos???????

 

Εγώ λέω 2 στα 5. Έχουμε και λέμε:

1. Ο Σταυριανίδης αν ήταν σε εκείνη την ομάδα θα ήξερε πολύ καλά ποιός σκότωσε την Ελευθερία. Πριν πεθάνει όμως είπε οτι δεν ξέρει ποιος είναι ο εγκέφαλος.

2. Οι πέντε αυτοί άνθρωποι σκότωσαν την Ελευθερία, άρα η Ελευθερία δεν ανήκει σε αυτούς.

3. Η Αμαλία μάλλον δεν είχε καν γεννηθεί τριάντα χρόνια πριν, ή θα ήταν το πολύ βρέφος (βέβαια, για τη Θεοπούλα τέτοιες λεπτομέρειες όπως ξέρουμε δεν αποτελούν πρόβλημα!)

 

Μόνο Παυρινός και Καστέλης ανήκουν επιβεβαιωμένα σε αυτήν την πεντάδα.

 

Μιλώντας για τον Παυρινό, μήπως έχει θυμηθεί κανείς πώς λέγεται το μουσικό θέμα του; Το έπαιζε και σήμερα λίγο πριν το τέλος. Μπορείτε να το ακούσετε και εδώ: http://rapidshare.de/files/34922020/Boss_theme.amr Μπορείτε να το αναπαράγετε με το Real Player. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν η δεύτερη σαιζόν θα έχει νέα κινούμενα σχέδια στους τίτλους έναρξης, με νέα στοιχεία...το ελπίζω.

 

 

 

 

 

Αυτό μπορώ να το επιβεβαιώσω και εγώ. Το έχω δει δύο φορές με τα μάτια μου.

 

 

Εγώ λέω 2 στα 5. Έχουμε και λέμε:

1. Ο Σταυριανίδης αν ήταν σε εκείνη την ομάδα θα ήξερε πολύ καλά ποιός σκότωσε την Ελευθερία. Πριν πεθάνει όμως είπε οτι δεν ξέρει ποιος είναι ο εγκέφαλος.

2. Οι πέντε αυτοί άνθρωποι σκότωσαν την Ελευθερία, άρα η Ελευθερία δεν ανήκει σε αυτούς.

3. Η Αμαλία μάλλον δεν είχε καν γεννηθεί τριάντα χρόνια πριν, ή θα ήταν το πολύ βρέφος (βέβαια, για τη Θεοπούλα τέτοιες λεπτομέρειες όπως ξέρουμε δεν αποτελούν πρόβλημα!):lol:

 

Μόνο Παυρινός και Καστέλης ανήκουν επιβεβαιωμένα σε αυτήν την πεντάδα.

 

 

ακριβως!!;)

τους αλλους τρεις που ηταν στην πενταδα του κακου ΔΕΝ τους ξερουμε ακομα.κατι που παρατηρησα:στον πρωτο κυκλο στο πρωτο επισοδειο ειδαμε μια σκηνη του τελευταιου επισοδειου,σε ενα τρενο.κατι ακουγεται για το δευτερο κυκλο οτι η πρωτη κ η τελευταια σκηνη θα ειναι σε ενα πλοιο.κ οι πεντε ηρωεσ εχουν χασει καποιον σε αεροπλανο.τι στο καλο συμβαινει με τα μεταφορικα μεσα??:wacko: :wacko: :wacko:

 

α!κ οσον αφορα το αεροπλανο πιστευω οτι εχει αμεση η εμμεση σχεση με την αμαλια,αλλα κ με τον παυρινο.προβλεψεις κανω,μη με φατε.:X

Link to comment
Share on other sites

parathrhsate oti h frinta eipe ton prothypourgo arh paurino enw o alekshs ton eixe pei sto 24 akh pauriano??????!!!!

 

Νομίζω πως και ο Αλέξης Άρη Παυρινό τον είπε.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως και ο Αλέξης Άρη Παυρινό τον είπε.:worry:

 

Παυριανο τον ειπε και Ακη,αλλά ακομα ο Καπουτζιδης δεν θα ειχε καταληξει στο ονομα του φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

paidia tha sas po 2 stoixeia poy paratirisa tora stis epanalipseis:

1on To epitheto tis amalias yparxei sti lista ton thimaton tou aeroporikou dystyxhmatos alla me diaforetiko onoma(Nikh Antonopoulou).

2on O Kastelhs eipe oti itan kai aftoi 5 , 5 nea paidia me oneira... mipos itan(Kastelhs,Pavrinos,Stavrianidhs,Eleftheria,Amalia)??????Leo mipos???????

 

1)Πραγματι υπαρχει το επιθετο της Αμαλιας,εχει αναφερθει και η ιδια ειχε πει "ειχα παει ενα ταξιδι που μου αλλαξε τη ζωη".Επισης στο τελευταιο επεισοδιο του 1ου κυκλου,ειπε στον οδηγο του τρενου:"σας το ορκιζομαι στη μανουλα μου",ισως να ειχε χασει τη μαμα της.Προβλεψεις κανουμε βεβαια,θα δουμε!

 

2)Επιβεβαιωμενα ηταν Καστελλης Παυρινος.Τωρα για τους αλλους τρεις εγω κανω τρεις σκεψεις:α)Ισως να ανηκαν σε αυτους τους τρεις,εκεινοι οι δυο γκριζομαλληδες που τσουγκριζαν τα ποτηρια με τον Παυρινο τη βραδια της εκλογικης νικης.

β)Μπορει στους πεντε κακους να ανηκε και ο Περικλης Ασλανογλου και οταν καταλαβε οτι αυτοι φαγανε την αδερφη του να αποσυρθηκε...Αλλωστε ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ ηταν...Μπορει να ειχε σχεση με την ΕΞΙΤΕΡ και να βοηθουσε τον Σταυριανιδη στην αποκαλυψη του σκανδαλου...

γ)μπορει στους πεντε κακους να ανηκε και ο Σταυριανιδης(που ηταν και αδερφος του Καστελλη)και γι αυτο να τον εβαλαν δικηγορο για να βοηθησει στην καταδικη του Βενετοπουλου και οταν καταλαβε το λαθος του να συγκλονιστηκε...Αλλωστε ο Παυρινος ειχε πει οτι "ειχα επισκεφθει μερικες φορες τον Σταυριανιδη,παλια με τον Καστελλη..."

 

Η (γ) εκδοχη μου φαινεται πιο λογικη,βεβαια μπορει να λεω και βλακειες και αν τα διαβαζε ο Καπουτζιδης αυτα να εβαζε τα γελια!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,στις 10 η ωρα!

Παντως εχω την περιεργεια να δω αν θα αλλαξει η μονοπολη στους τιτλους αρχης καθηδογωντας μας για το τι θα γινει στον 2ο κυκλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια 21.50

 

Μήπως ξέρουμε πόσα επεισόδια θα παιχτούν φέτος..?

 

Και φετος ακρριβως 26,το ειπε ο Καπουτζιδης!

Link to comment
Share on other sites

1)Πραγματι υπαρχει το επιθετο της Αμαλιας,εχει αναφερθει και η ιδια ειχε πει "ειχα παει ενα ταξιδι που μου αλλαξε τη ζωη".Επισης στο τελευταιο επεισοδιο του 1ου κυκλου,ειπε στον οδηγο του τρενου:"σας το ορκιζομαι στη μανουλα μου",ισως να ειχε χασει τη μαμα της.Προβλεψεις κανουμε βεβαια,θα δουμε!

 

Η (γ) εκδοχη μου φαινεται πιο λογικη,βεβαια μπορει να λεω και βλακειες και αν τα διαβαζε ο Καπουτζιδης αυτα να εβαζε τα γελια!

 

Θα μου πεις ότι σου τη λέω για τις προβλέψεις σου, αλλά κι άλλοι κάνουν μικρές εκτιμήσεις και δε τους τη λέω:

Επειδή δηλαδή είπε η Αμαλία βγαίνοντας από το τρένο: "σας το ορκίζομαι στη μανούλα μου" αυτό σημαίνει ότι έχασε τη μαμά της; Ούτε καν υποννοούμενο δεν είναι αυτή η έκφραση... Νομίζω ότι ειδικά σ'αυτό το σημείο θα γέλαγε ο Καπουτζίδης αν σε διάβαζε... χε χε!

 

Μην ενοχλείσαι, κάνε τις εκτιμήσεις σου αλλά θα ήταν προτιμότερο να μην το παρακάνεις κάπως... οκ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...αφού άρχισαν ξανά τα σενάρια και οι προβλέψεις παίρνω κι εγώ το θάρρος να γράψω την άποψή μου. ;)

Νομίζω πως

δεν πρέπει να τοποθετούμε την Αμαλία στην παρέα των κακών αλλά καλύτερα να θεωρήσουμε ότι υπάρχουν 2 πεντάδες: αυτή των κακών (στην οποία αναφέρεται ο αρχικακός-Παυρινός- όταν πάει να σκοτώσει τον Καστέλλη-22) από την οποία εκτός από τον αρχηγό κ τον Καστέλλη δεν γνωρίζουμε κανέναν άλλο (δεν αποκλείεται να είναι μέσα εκείνοι που ήταν στο γραφείο του στο τελευταίο επεισόδιο). Και άλλη μια πεντάδα "καλών" η οποία μπορούμε να υποθέσουμε ότι αποτελείται από: Σταυριανίδη, Ασλάνογλου, Βενετόπουλο, "Παύλο" και Αμαλία -η οποία πιθανόν να προστέθηκε στην παρέα αργότερα, τότε που "έκανε ένα ταξίδι που της άλλαξε τη ζωή"(που λέει στο 11). Αυτή η δεύτερη 5άδα καλών, (αντίθετα με αυτές που υποθέταμε παλιότερα που είχαν μέσα ανακατεμένους καλούς κ κακούς) έχει λόγο ύπαρξης αφού την ενώνει ένας κοινός στόχος:να βρει τους δολοφόνους της Ελευθερίας. Εξηγείται έτσι κ ο ρόλος της Αμαλίας η οποία τώρα βοηθάει να συνεχιστεί το έργο εκείνης της 5άδας (η οποία για διάφορους λόγους διαλύθηκε)

 

 

Πάντως νομίζω πως για μας που έχουμε προσέξει όλες αυτές τις λεπτομέρειες της πλοκής θα είναι εύκολο να λύσουμε το μυστήριο ήδη από τα στοιχεία που θα δοθούν τη Δευτέρα.(μακάρι να βγω ψεύτρα γιατι χωρίς το μυστήριο, τις θεωρίες ακόμα και τους "τσακωμούς" που είχαμε εξαιτίας τους,δε θα χει τόση πλάκα!) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλειεται να εχεις δικιο απλα

η Αμαλια μου φαινεται πολυ νεα για να συμμετειχε σε καποια 5αδα,πιο πιθανο ειναι να προκειται για φαντασμα ή να ειχε καποιο συγγενη μεσα στο αεροπλανο.

 

Συνοπτικα νομιζω οτι τα στοιχεια που δινονται για την Αμαλια στον 1ο κυκλο ειναι 7:

Το 1ο στοιχειο στο σκηνικο που λεει: "ελα ασε την καμερα και παμε να βγαλουμε μια φωτογραφια και οι πεντε"

Το 2ο στοιχειο οταν βλεπει τους 5 να κοιταζουν τη φωτογραφικη μηχανη και τους κοιταζει με εναν προστατευτικο τροπο και μετα αθορυβα βγαινει απο το σπιτι

Το 3ο στοιχειο στο νοσοκομειο που λεει: "ειχα φιλους,αλλά χαθηκαμε,δηλαδη εγω χαθηκα,μεγαλη ιστορια"

Το 4ο στοιχειο οταν λεει:"πηγα ΚΑΠΟΤΕ ενα ταξιδι που μου αλλαξε τη ζωη"

το 5ο στοιχειο οταν λεει:"σας το ορκιζομαι στη μανουλα μου"

Το 6ο στοιχειο οταν λεει στον Σπυρο:"με ηθελε για να παιζει μαζι μου αυτος και οι πλουσιοι φιλοι του" ή κατι τετοιο!

Και φυσικα το επωνυμο "Αντωνοπουλου" στη λιστα με τα θυματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλειεται να εχεις δικιο απλα

η Αμαλια μου φαινεται πολυ νεα για να συμμετειχε σε καποια 5αδα,πιο πιθανο ειναι να προκειται για φαντασμα ή να ειχε καποιο συγγενη μεσα στο αεροπλανο.

 

 

 

Αλλά αν η Αμαλία είναι φάντασμα μπορεί να ήταν στην πεντάδα. Φάντασμα είναι, όποια ηλικία θέλει μπορει να έχει!!!

 

I am not CTU

 

Jack Bauer

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν η Αμαλία είναι φάντασμα μπορεί να ήταν στην πεντάδα. Φάντασμα είναι, όποια ηλικία θέλει μπορει να έχει!!!

Ναι!Εγω παντως ειμαι τοσο τρελος(και χτυπημενος στο κεφαλι απο το διαβασμα της εξεταστικης)που ονειρευτηκα τους 5 του παρα πεντε μαζι με την Αμαλια σπιτι του Φωτη που αναρωτιοταν "μα ποιοι να ειναι οι κακοι" και ξαφνικα γυριζει η Αμαλια με ενα χαιρεκακο υφος και τους λεει:"που ξερετε οτι δεν ειναι καπου αναμεσα σας...." και βγαζει ενα περιστροφο γελωντας τρομαχτικα(ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑ)!

 

Εκει τα επαιξα και ξυπνησα εντομος 5 το πρωι!!!

 

Χρειαζομαι επειγοντως γιατρο!

Link to comment
Share on other sites

το 5ο στοιχειο οταν λεει:"σας το ορκιζομαι στη μανουλα μου"

Το 6ο στοιχειο οταν λεει στον Σπυρο:"με ηθελε για να παιζει μαζι μου αυτος και οι πλουσιοι φιλοι του" ή κατι τετοιο!

 

To 5ο που λες δε λέει κάτι...Τι σημαίνει "ορκίζομαι στη μανούλα μου"; Απλά δείχνει πως ορκίζεται σε κάτι σημαντικό, τίποτα παραπάνω. Ούτε

φάντασμα μας λέει αν είναι

, ούτε αν ανήκε σε καμία πεντάδα. Δεν νομίζω βέβαια να εννοείς πως είναι στοιχείο του οτι είχε/έχει μανούλα... :p :p

 

Το 6ο πάλι το λέει για αυτόν που (και καλά;) ήταν μαζί του στη Λάρισα. Δεν νομίζω και πάλι πως σημαίνει κάτι. Αν είναι όντως

φάντασμα

 

δεν είναι τίποτα άλλο παρά μια δικαιολογία για να επιστρέψει στην Αθήνα και να μιλήσει στο Σπύρο. Αν δεν είναι και πάλι απλά είναι μια "έξτρα" πληροφορία χωρίς όνως ιδιαίτερη σημασία κατά τη γνώμη μου.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι!Εγω παντως ειμαι τοσο τρελος(και χτυπημενος στο κεφαλι απο το διαβασμα της εξεταστικης)που ονειρευτηκα τους 5 του παρα πεντε μαζι με την Αμαλια σπιτι του Φωτη που αναρωτιοταν "μα ποιοι να ειναι οι κακοι" και ξαφνικα γυριζει η Αμαλια με ενα χαιρεκακο υφος και τους λεει:"που ξερετε οτι δεν ειναι καπου αναμεσα σας...." και βγαζει ενα περιστροφο γελωντας τρομαχτικα(ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑ)!

 

Εκει τα επαιξα και ξυπνησα εντομος 5 το πρωι!!!

 

Χρειαζομαι επειγοντως γιατρο!

:lol: :lol: Σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Πάντως εγω επιμένω:

Η Αμαλία δεν είναι ανάγκη να ναι φάντασμα για να ανήκει στην πεντάδα του Σταυριανίδη: απλούστατα μπηκε στην "παρέα" πολύ αργότερα (πχ μετά την απόδραση του Βενετόπουλου) τότε ακριβώς που έκανε το "ταξίδι που της άλλαξε τη ζωή"

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...