Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί ελληνική τηλεόραση. Με την εξαίρεση των πολυδάπανων παραγωγών (τύπου μάγισσες σμύρνης και παρόμοια, ειδικά εποχής) όλες οι άλλες γυρίζονται κυριολεκτικά με την ψυχή στο στόμα. Κυρίως επειδη δεν υπάρχει χρόνος για "ραφινάρισμα" του σεναρίου, επειδή πάντα γίνονται αλλαγες της τελευταίας στιγμής, επειδή λόγω της ελληνικής αγοράς οι ηθοποιοί κάνουν γυρίσματα παράλληλα με θέατρα, εξώφυλλα, συνεντεύξεις, πρωινάδικα κλπ κλπ.

 

Συνεπώς μην λες "εγώ δεν θυμαμαι κανένα". Δεν είναι κάτι που ανακοινώνεται.

 

Τέλος, για να μην είμαστε απόλυτοι, το χθεσινό επεισόδιο γυρίστηκε πολύ πριν το προηγούμενο του (εκείνο με τα χιόνια). Μια φίλη δουλεύει στο Ιασώ General και μου έλεγε για τα γυρίσματα.

 

Παροτι δεν μου ειπες καποια σειρα, σε πιστευω γιατι εισαι πιο μεσα στη show biz :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kale mou Nrg, ontws auto pou les pws tha stamatisei prin tin wra tis i seira nomizw pws kai egw einai authaireto kai na sou pw giati. To kanali kanei panta sumvolaio me tous senariografous gia ena sugekrimeno arithmo episodeiwn. Exoun pesei upografes loipon ekei, den pane "koutourou". Epeidi omws ta kanalia den vgainoun pote xamena (prospathoun toulaxiston) mesa sta sumbolaia lene pws an den travikseis (koinws den exei tiletheasi gia na exei diafimiseis) se kovw.Auto to dexontai oloi fusika. Opote apo ti stigmi pou exei tiletheasi, diladi diafimiseis(auto tous noiazei), den einai sto xeri kanenos na kopei. An o senariografos arnithei tha kinithei nomika to kanali giati spasei sumvolaio ktl ktl. An kai den nomizw na ginei kati tetoio...

 

Sti seira twra.... Vre paidia egw ena den katalaba. Arxika den eixan pei pws den mporoun na pane auti sto nosokomeio giati tous exoun dei? (logiko) Giati o Fwtis kai o Spuros pigan? Kai kala pes o Spuros itan kamouflarismenos kapws, o Fwtis???

Kata ta alla emena mou arese para poly...Pisteuw pws i ploki ekselisete fusiologikotata kai einai apoluta logiko na to kopsoun ekei pou to ekopsan...

Link to comment
Share on other sites

το χθεσινό μού άρεσε πάρα πολύ! πιστεύω είναι από τα καλύτερα μέχρι στιγμής...

 

έχω να θυμηθώ δεκάδες στιγμιότυπα γέλιου :p

 

το σημείο με το φώτη (με το διάσημο τσουλούφι του :p) που μπήκε έτσι απλά στο νοσοκομείο κι εμένα με παραξένεψε.. όπως και η χρήση ασυρμάτων που κάνει μπαμ ότι συμβαίνει κάτι ύποπτο...

 

 

στην τελική αφού είχαν και χρησιμοποιούσαν και τα κινητά, γιατί να δίνουν στόχο?

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρονικα πλαισια της ελληνικης τηλεορασης τωρα, μηπως ξερεις καποιο σηριαλ να γυριζεται το επομενο επισοδειο λιγες ημερες πριν? Εγω πραγματικα δεν θυμαμαι κανενα, και αυτο κατι διχνει για μενα. Οχι απαραιτητα οτι δεν θα τραβηξει πολυ, αλλα σιγουρα μου διχνει την αιτια του "τραβηγματος" των επισοδειων, ή αλλιως δειχνουμε κατι σε 25 λεπτα ενω μπορουμε να το παρουσιασουμε σε 5.

 

Τι;; :blink: :blink: Μα καλά που ζεις Nrg, στην ελληνική τηλεοπτική πραγματικότητα πάντως όχι!! Οι περισσότερες σειρές γυριζονται τελευταία στιγμη και με τη ψυχή στο στόμα και για να μην αναφέρω τις σειρές του Παπακαλιάτη που όλες τσίμα τσίμα προλαβαίνουν την ημέρα προβολής και έχει τύχει πολλές φορές να πέφτει επανάληψη γιατί δε πρόλαβε να ετοιμαστεί το επεισόδιο, ακόμα και η φετινή κόπηκε χωρίς να είχε γυσιστεί ούτε μία σκηνή επιπλέον. Θα θυμηθώ και τους δύο ξένους που μια βδομάδα ενώ όλοι περιμέναμε το νέο επεισόδιο πέφτει επανάληψη ότι λόγω κάποιου προβλήματος το επεισόδιο θα είναι σε επανάληψη και όπως μαθεύτηκε δεν είχαν προλάβει να κλείσουν το επεισόδιο της εβδομάδας και στελνόταν λίγες ώρες πριν στο κανάλι και λόγω ατυχήματος δε πρόλαβε να δοθεί για προβολή. Το τι ψυχή θα παραδόσεις μωρή που κόπηκε αποτόμως με το τσακωμό και δεν είχαν προλάβει καν να γυρίσουν μισό επεισόδιο παρακάτω. Και μπορώ να πω και πολλά πολλά άλλα...

Όταν ο ίδιος ο σεναριογράφος δηλώνει ότι μπορεί να γράψει επεισόδια και για δεύτερη χρονιά σημαίνει ότι έχει στο μυαλό του ένα πλάνο και έχει αποδείξει το ταλέντο στη συγγραφή οπότε μη σ΄ανησυχεί, και όχι τα επεισόδια δεν είναι τρανηγμένα από τα μαλλιά αν είναι δυνατόν, τι να μας έδειχνε δηλαδή μια σκηνή που αποφασίζουν τι θα κάνουν και μετά όλους στις θέσεις τους μέσα στο νοσοκομείο, αυτό θα ήταν διαφημιστικό τρέιλερ όχι επεισόδιο κωμικής σειράς!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο σε μένα φαίνεται λίγο σαχλό το σηριαλάκι? :p

 

Μη πλακωθούμε τώρα συνάδελφε, λίγα τα λόγια σου για το παρά5... :p :p

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο σε μένα φαίνεται λίγο σαχλό το σηριαλάκι? :p
Προφανώς όχι... ;) ΑΛλά είσαστε λίγοι/ες (σε αριθμό, μην παρεξηγηθούμε) έσεις... :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

..τα επεισόδια δεν είναι τρανηγμένα από τα μαλλιά αν είναι δυνατόν, τι να μας έδειχνε δηλαδή μια σκηνή που αποφασίζουν τι θα κάνουν και μετά όλους στις θέσεις τους μέσα στο νοσοκομείο, αυτό θα ήταν διαφημιστικό τρέιλερ όχι επεισόδιο κωμικής σειράς!

Σωστά τα λες στο πόστ σου, έτσι έγιναν όλα. Για το τελευταίο έχω να προσθέσω ότι τα κωμικά σήριαλ (τύπου sitcom) δεν είναι Law and Order που όλα συμβαίνουν ακαριαία και που η μία ουσιώδης σκηνή διαδέχεται την άλλη.

 

Ακόμη και στον κινηματογράφο συνηθίζεται αυτός ο "αντιπερισπασμός". Στο Pulp Fiction έχει μείνει μνημειώδης η σκηνή στο αυτοκίνητο όπου ο Τραβόλτα με τον Τζάκσον συζητούν για τα χάμπουργκερ και τις ονομασίες του Μπιγκ Μακ στην Ευρώπη. Κουβέντα που δεν προσφέρει τίποτε στην εξέλιξη (τίποτε άμεσο έστω) αλλά ειναι μια διασκεδαστική σκηνή. Θυμηθείτε και την εναρκτήρια σκηνή στο Reservoir Dogs.

 

Οι κωμικές σειρές τώρα, είναι γεμάτες τετοιου είδους περιστατικά (πχ το -80% της θεοπούλας που δεν είχε συνέπεια στην εξέλιξη και απλώς μπήκε για να γελάσουμε, η αγορά της Κονσουέλας, η ατάλαντη Φρίντα, το φίδι που τραγουδούσε στο 7ο επεισόδιο με το οποίο ακόμα γελάω).

 

Όποιος περιμένει από μια κωμική σειρά να ακολουθεί ΠΡΩΤΑ τη νόρμα του μυστηρίου μάλλον δεν έχει καταλάβει τι παρακολουθεί.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήταν από τα καλύτερα επισόδεια το τελευταίο και γέλασα με ό,τι είχε να κάνει με τα βάφτισμα με ονόματα κινούμενων σχεδίων :lol: :lol: :up:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Το τι ψυχή θα παραδόσεις μωρή που κόπηκε αποτόμως με το τσακωμό και δεν είχαν προλάβει καν να γυρίσουν μισό επεισόδιο παρακάτω.

Τι είχε παιχτεί με το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή";

Ήταν (κλασικά) το μόνο που έβλεπα εκείνη τη χρονιά και μου άρεσε περισσότερο και από τους Δυο Ξένους.

Ποτέ δεν έμαθα γιατί το κόψανε; :(

(Κυκλοφορεί σε torrents; )

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι είχε παιχτεί με το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή";

Ήταν (κλασικά) το μόνο που έβλεπα εκείνη τη χρονιά και μου άρεσε περισσότερο και από τους Δυο Ξένους.

Ποτέ δεν έμαθα γιατί το κόψανε; :(

(Κυκλοφορεί σε torrents; )

Πλακώθηκαν οι συντελεστές μεταξύ τους, αν δε κάνω λάθος με τη Ράντου υπήρχε το πρόβλημα πάνε και τόσα χρόνια δε θυμάμαι κι εγώ και η σειρά διεκόπη προσωρινά αλλά δε τα βρήκαν ποτέ και έτσι δε συνεχίστηκε ποτέ. Ο Ρήγας πάντως επειδή πλέον έχει αποκαταστήσει τις σχέσεις του με όλους τους συντελεστές έχει πει πολλές φορές πως κάποια στιγμή θέλει να συνεχιστεί η σειρά με τους ίδιους συντελεστές, ίσως κάποια στιγμή τη ξαναδούμε λοιπόν...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kale mou Nrg, ontws auto pou les pws tha stamatisei prin tin wra tis i seira nomizw pws kai egw einai authaireto kai na sou pw giati. To kanali kanei panta sumvolaio me tous senariografous gia ena sugekrimeno arithmo episodeiwn. Exoun pesei upografes loipon ekei, den pane "koutourou". Epeidi omws ta kanalia den vgainoun pote xamena (prospathoun toulaxiston) mesa sta sumbolaia lene pws an den travikseis (koinws den exei tiletheasi gia na exei diafimiseis) se kovw.Auto to dexontai oloi fusika. Opote apo ti stigmi pou exei tiletheasi, diladi diafimiseis(auto tous noiazei), den einai sto xeri kanenos na kopei. An o senariografos arnithei tha kinithei nomika to kanali giati spasei sumvolaio ktl ktl. An kai den nomizw na ginei kati tetoio...

 

Sti seira twra.... Vre paidia egw ena den katalaba. Arxika den eixan pei pws den mporoun na pane auti sto nosokomeio giati tous exoun dei? (logiko) Giati o Fwtis kai o Spuros pigan? Kai kala pes o Spuros itan kamouflarismenos kapws, o Fwtis???

Kata ta alla emena mou arese para poly...Pisteuw pws i ploki ekselisete fusiologikotata kai einai apoluta logiko na to kopsoun ekei pou to ekopsan...

Η 5αδα μπήκε στο νοσοκομείο αλλά εκεί που είναι οι κακοί αν το παρατηρήσατε πήγαν ΜΟΝΟ οι γιαγιάδες. Ίσως οι υπόλοιποι να δουλέψουν γύρω από τις γιαγιάδες και αυτές να είναι η "σανίδα" της Κλαραμπέλ....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

οταν μπηκε ο φωτης που τον ετρεχε σαν τρελο η θεοπουλα αντι να πει το ψευδονυμο του ειπε χεντρικσεν

roflmao. Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου :rotfl: Άντε κι εκείνη στο μαγαζί με τα ρούχα :lol:

Οι υπόλοιπες ατάκες ψιλοκρύες, όπως συνήθως :rolleyes:

 

Αρκετά καλύτερο απο τα 2 τελευταία overall. :) Αν και μου φάνηκε λίγο υπερβολική η φάση με τους μπράβους που είχαν γεμίσει το νοσοκομείο λες και ήταν της αστυνομίας. Βέβαια δεν είναι και αστυνομική σειρά για να είναι και όλα αληθοφανή, αλλά θα μπορούσαν να το προσέξουν λίγο.

 

 

κορηφή το επεισόδιο!!

πραγματικά δεν περίμενα ποτέ απο μία ελληνική σειρά να μας κρατάει σε τόσο ενδιαφέρον.

(bayern μην πεταχτείς!)

Περίμενε, τώρα ποστάρει από το ΚΨΜ :p

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλύτερο απο τα 2 τελευταία overall. :) Αν και μου φάνηκε λίγο υπερβολική η φάση με τους μπράβους που είχαν γεμίσει το νοσοκομείο λες και ήταν της αστυνομίας. Βέβαια δεν είναι και αστυνομική σειρά για να είναι και όλα αληθοφανή, αλλά θα μπορούσαν να το προσέξουν λίγο.

 

Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό αλλά μάλλον ο δολοφόνος είναι υψηλόβαθμο στέλεχος οπότε είχε τη δυνατότητα να το κάνει διαφορετικά δεν είναι δυνατόν να είναι τόσοι μπράβοι μέσα στο νοσοκομείο. Απλά η θέση του το επέτρεπε γι΄ αυτό είπε και στον άλλο πες μου πόσους θες και στους στέλνω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ τους τίτλους από 2 τραγούδια που άκουσα στο Παρα Πέντε της Δευτέρας. Επίσης ένα που ήταν σε προηγούμενο επεισόδιο.

 

Έχω κάνει σχετικό post στο My Music και έχω ανεβάσει και τα τραγούδια.

 

Edit: Bρέθηκαν :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο σε μένα φαίνεται λίγο σαχλό το σηριαλάκι? :p

 

 

και σε μένα

προς τι τοσος αφιονισμος και φανατιλα , δε γνωριζω...

:X
Link to comment
Share on other sites

To thread είναι για τους φαν του παρα5. Όσοι δεν είναι, δε χρειάζεται να γράφουν σχόλια. Σε όσους δεν αρέσει το σήριαλ θα πρέπει να αρωτηθούν αν τους αρέσουν οι κωμωδίες και αν έχουν λιγάκι χιούμορ.
Link to comment
Share on other sites

To thread είναι για τους φαν του παρα5. Όσοι δεν είναι, δε χρειάζεται να γράφουν σχόλια. Σε όσους δεν αρέσει το σήριαλ θα πρέπει να αρωτηθούν αν τους αρέσουν οι κωμωδίες και αν έχουν λιγάκι χιούμορ.

Φίλε μου είσαι λάθος. Το thread δεν είναι μόνο για τους fans της σειράς. Είναι γενικά για το παρά πέντε. Αν αρέσει σε κάποιους από μας δε σημαίνει ότι σε αυτούς που δεν αρέσει δεν έχουν το δικαίωμα να γράφουν. Αν είναι δυνατόν.. Και το θέμα χιούμορ είναι υποκειμενικό. Δεν θα επιβάλλει κανείς σε κάποιον άλλο τι θα θεωρεί αστείο!

Link to comment
Share on other sites

Θεέ μου! Πού κατάντησε το thread που άνοιξα! Αν το ήξερα, δεν θα το είχα κάνει!:lol:

 

 

Δικαίωμα έχουμε όλοι να γράφουμε, είτε μας αρέσει είτε όχι. Αλλά ρε παιδιά, ηρεμήστε λίγο. Ένα σήριαλ είναι. Μην φανατίζεστε.

Link to comment
Share on other sites

To thread είναι για τους φαν του παρα5. Όσοι δεν είναι, δε χρειάζεται να γράφουν σχόλια. Σε όσους δεν αρέσει το σήριαλ θα πρέπει να αρωτηθούν αν τους αρέσουν οι κωμωδίες και αν έχουν λιγάκι χιούμορ.

 

....Χαλλλλαράαααααααα....

 

Ξαναδές τι έγραψες και σκέψου τι μπορεί να αρχίσει από δω και πέρα (όχι από μένα, αλλά από ορισμένους θερμόαιμους και των δύο πλευρών)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θεέ μου! Πού κατάντησε το thread που άνοιξα! Αν το ήξερα, δεν θα το είχα κάνει!:lol:

 

 

Δικαίωμα έχουμε όλοι να γράφουμε, είτε μας αρέσει είτε όχι. Αλλά ρε παιδιά, ηρεμήστε λίγο. Ένα σήριαλ είναι. Μην φανατίζεστε.

 

 

πες το ψέμματα

εκτός και αν γραφει και ο Καπουτζίδης εδω μέσα

:D

:X
Link to comment
Share on other sites

se ena serial panta uparxouyn fan kai mi fan exoume dumokratia kai eleutheria logou as grafei o kathenas oti thelei xoris na prosbalei kanenan protagonisth ths seiras thelo na pusteuo pos oloi exoun na kerdisoun an geinete suzhthsh me epeixhrimata

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) Εκτος και αν ειναι κανεις συγγενης σου , δε νομίζω να κπτεσαι για το τι θα πει καποιος για πρωταγωνιστη της σειράς...Δημοσια προσωπα ειναι, το κοινό κρίνει και επιλέγει

 

2)Εχω παρατηρησει παντως πως η σειρά κανει θραυση σε νεαρές ηλικίες...

Κατι σημαίνει αυτό και έχει συγκεκριμένο target group...

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...