Jump to content

Telepassport, Πληροφοριες για «συνεργασια»;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες Καλημερα,

μπορει καποιος να μου πει σχετικα με την "συνεργασια" με την telepassport η την MONDIALINE, τι παιζει?

δηλ. για τα ποσοστα, για το συμβολαιο (διαρκεια, οροι κλπ) που υπογραφεις μαζι τους ως συνεργατης?

 

συμφερει, τι λετε?

 

ευχαριστω νικος

 

 

 

>συγνωμη εαν υπαρχει παρομοιο θεμα, αλλα δεν το βρισκω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είμαι συνεργάτης: άκου λοιπόν:

Γίνεσαι συνεργάτης δίνεις 27,5 ευρώ περίπου σου στέλνουν έναν φάκελο με οδηγίες για συνεργάτες, αιτήσεις συνδέσεις με την εταιρία

μερικά στυλό.

Η προμήθειες δίνονται με AIR TIME δηλαδή από τον λογ που κάνουν οι πελάτες εσύ παίρνεις ένα ποσοστό.

 

για κινητά υπεραστικά διεθνή 4% π.χ. για κλήσεις κινητών 100 ευρώ παίρνεις 4 ευρώ προμήθεια - το φάπα που κρατάει η εταιρία για να μην τρέχεις με την εταιρία= 3,24

για τοπικά 2% πχ 100ευρω παίρνεις 2 - το φπα=1,62

 

για να πάρεις χρήματα θα πρέπει να κανείς πελάτες οπού οπού ο συνολικός

το σύνολο των λογαριασμών του να είναι πάνω από 420 ευρώ μείζον το φάπα δηλαδή πχ οι λογ των πελατών σου τον μηνά που πέρασε ήταν 671ευρο - 19%φπα=421ευρο περίπου.

 

εγώ από την στιγμή που έγινα συνεργάτης έκανα 4 μήνες να πάρω χρήματα

 

αν απογοήτευσε με τους αριθμούς έχει και κάποια άπονους που θα ανεβάσουν τον προσωπικό σου τζίρο.

όταν πιάσεις τον τζίρο των 420 ευρώ κάθε νέος που γραφείς στην εταιρία με προεπιλογή η εταιρία σου δίνει extra bonous 7 ευρώ.

 

τα χρήματα μπαινουν σε λογ τραπεζας της επιλογης σου.

 

μέχρι στιγμής έχω πάρει γύρω στα 500 ευρώ σε 5 μήνες δουλεύοντας μονό σαββατοκύριακα συνδέοντας συγγενείς και φίλους αυτόν τον μηνά πήρα 70 ευρώ και συνεχώς ανεβαίνω γράφοντας νέους συνδρομητές

 

ο up-line μου δηλαδη αυτός που με έγραψε έχει πάρει μέχρι στιγμής 4000 ευρώ σε 2 χρονιά

υπάρχουν άτομα στην εταιρία που παίρνουν 10000 ευρώ τον μηνά.

 

τα πολλά χρήματα τα παίρνεις όταν κανείς συνεργάτες που είναι και αυτοί δραστήριοι σαν και σενα ετσι αν πχ. κανείς τρεις συνεργάτες που ο τζίρος των πελατών τους είναι 1200 ευρώ (3 συνεργάτες Χ 420 ΕΥΡΏ ΤΖΙΡΟΣ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ= 1260 ΕΥΡΩ ΤΟΤΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ 2% ΚΙΝΗΤΑ ΥΠΕΡ.ΔΙΕΘ ΚΑΙ ΤΟ 1% ΤΩΝ ΑΣΤΙΚΩΝ

 

ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΖΙΡΟ 3600ΕΥΡΩ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 1% ΚΙΝΗΤΑ ΥΠΕΡ.ΔΙΕΘΝΗ

ΚΑΙ 0,5%Β ΑΣΤΙΚΑ.

ΑΥΤΟ ΓΙΑ 7 ΕΠΙΠΕΔΑ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ MΠΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.

ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΕΙΛΕ ΜΑΙL ΣΤΟ FANTAROSRODO@YAHOO.GR

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Για κινητά υπεραστικά διεθνή 4% π.χ. για κλήσεις κινητών 100 ευρώ παίρνεις 4 ευρώ προμήθεια - το φάπα που κρατάει η εταιρία για να μην τρέχεις με την εταιρία= 3,24

για τοπικά 2% πχ 100ευρω παίρνεις 2 - το φπα=1,62

Για τοπικά είναι 1%

 

Οταν πιάσεις τον τζίρο των 420 ευρώ κάθε νέος που γραφείς στην εταιρία με προεπιλογή η εταιρία σου δίνει extra bonous 7 ευρώ.

 

Τα €7 τα παίρνεις ακόμα και αν δεν έχεις συμπληρώσει τα €420.

σημ. Στην ουσία τα €7 είναι €9. Απλά τα υπολοιπα €2 τα παίρνεις μετά απο 4 μήνες.

 

συμφερει, τι λετε

 

Εαν έχεις θέληση. Ναι συμφέρει.

Εαν περιμένεις να λύσεις το οικονομικό σου πρόβλημα μέσα σε 2-3 μήνες. Ξέχασε το.

Πάντως εγω που ασχολούμαι 2,5 χρόνια και κάτι δεν το έχω μετανοιώσει.

Εκτός απο τις αποδοχές, οι γνωριμίες και οι εμπειρίες που αποκτάς είναι πολύ σημαντικές.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρουμε όλοι, κάνει μπαμ άλλωστε... Είμαι στο τσακ να το κλειδώσω τόσες μέρες αλλά το αποφεύγω γιατί δεν παραβαίνει κανέναν ΟΠΧ.

 

Εσείς δείτε όμως το http://www.geocities.com/apatesgr/ :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρουμε όλοι, κάνει μπαμ άλλωστε... Είμαι στο τσακ να το κλειδώσω τόσες μέρες αλλά το αποφεύγω γιατί δεν παραβαίνει κανέναν ΟΠΧ.

 

Εσείς δείτε όμως το http://www.geocities.com/apatesgr/ :whistle:

 

Απο την αρχή που άνοιξε το topic δεν ήθελα να κάνω ιδιαίτερη αναφορά γιατί κλασσικά θα άκουγα τις κατηγορίες κάποιων οτι προσπαθώ μεσω του myphone να....

Εριξα απλά μερικές διορθώσεις.

 

Με το link που έριξες με προκαλείς να απαντήσω αλλά αν απαντήσω θα μας κλειδώσεις το topic επειδή θα συζητάμε για MLM.

UNFAIR!!!! :mad:

 

Τι να πω :X :X :X

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αγαπητοί Συνεργάτες

 

 

Όπως είναι γνωστό η εταιρία δεν έχει τακτοποιήσει ακόμη την οικονομική εκκρεμότητα των προμηθειών μας, χρήματα τα οποία εισπράττει από τους πελάτες αλλά δεν μας τα αποδίδει. Είχαμε αποφασίσει να κάνουμε υπομονή μέχρι την τελευταία ημέρα του 2005 και μετά τις γιορτές να αναθέσουμε την υπόθεσή μας σε δικηγόρο.

 

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχε μαζί μας ο Οικονομικός Διευθυντής του Ομίλου Telepassport, κύριος Τζορτζόγλου Νεκτάριος αλλά και με την συνάντηση που είχαμε χθες με τον δικηγόρο που αναλαμβάνει την υπόθεσή μας, αποφασίσαμε να κάνουμε υπομονή και να περιμένουμε έως την 26 Ιανουαρίου 2006 διότι κατά τα λεγόμενα του κυρίου Τζορτζόγλου, ενδέχεται να πληρωθούμε μέχρι τότε.

 

Εάν δεν καταβληθούν οι προμήθειές μας μέχρι αυτή την ημερομηνία, τότε από την επομένη 27 Ιανουαρίου 2006, δίδεται εντολή στον δικηγόρο να ακολουθήσει τη νομική διαδικασία για την διεκδίκηση των χρημάτων μας.

 

Όσο αφορά τη δαπάνη που πρόκειται να προκύψει, αλλά και τα δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομίσει ο κάθε ενδιαφερόμενος, μπορείτε να πληροφορηθείτε από τον Manager ή Partner όπου ανήκετε.

 

Παρακαλούμε για την άμεση ενημέρωση των συνεργατών σας ώστε μέχρι την 20 Ιανουαρίου 2006 το αργότερο, να γνωρίζουμε ποιοι και πόσοι Συνεργάτες θα συμμετέχουν στη διαδικασία αυτή.

 

 

 

Με εκτίμηση

 

 

 

Γάκης Δημήτρης - Φιρφιρής Δημήτρης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε πως μέχρι τις 26 Ιανουαρίου θα τελειώσουν όλα για να βγούν κερδισμένοι και οι συνεργάτες, και η εταιρία.

Το θέμα είναι πως η εταιρία κάνει ότι είναι δυνατόν για να απαξιώσει και να καταστέψει το δίκτυο συνεργατών.

Σταμάτησε τα bonus, κλέβει πελάτες απο τους συνεργάτες, δέν πληρώνει, σταμάτησε την τακτική ενημέρωση των συνεργατών μέσω του εβομαδιαίου τεύχους.

Για να μην ξεχνιόμαστε, η κλήρωση των 4 αυτοκινήτων για τους συνεργάτες ακόμα εκρεμμεί. Είχε προγραμματιστεί για Οκτώβριο 2005 !!!

 

Θυμάστε που κάποτε έλεγα για ένα τηλ κέντρο στην Πάτρα που προωθούσε την TeleDome και έλεγαν ένα σωρό ψέματα;; Ο... κύριος τωρα συνεργάζεται με την tp και ενημερώνει για χρεώσεις ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση και ένα σωρο ψέματα προκειμένου να γράψει πελάτες.

Περιττό να σας πω πόσες διακοπές γίνονται κάθε μέρα απο πελάτες που έχουν πέσει θύματα του γιατι άλλα περίμεναν και άλλα είδαν.

Link to comment
Share on other sites

εγω αν δεν δω τα χρηματα μου μεχρι της 26 του μηνα ειμαι μεσα γιτι δεν ανεχομαι να με περνανε για αρνι και χαζο. στο φιναλε φιναλε εμεις οι συνεργατες τους φεραμε τους πελατες τους και αμα θελουμε τους παμε σε αλλη εταιρεια. το γελειο με τη διοικηση της εταιρειας ειναι οτι τοσο καιρο δε μπορουσε να βγει ενας ανθρωπος και να κανει μια στοιχειωδη ανακοινωση εστω για τα ματια του κοσμου:mad:
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε που κάποτε έλεγα για ένα τηλ κέντρο στην Πάτρα που προωθούσε την TeleDome και έλεγαν ένα σωρό ψέματα;; Ο... κύριος τωρα συνεργάζεται με την tp και ενημερώνει για χρεώσεις ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση και ένα σωρο ψέματα προκειμένου να γράψει πελάτες.

Περιττό να σας πω πόσες διακοπές γίνονται κάθε μέρα απο πελάτες που έχουν πέσει θύματα του γιατι άλλα περίμεναν και άλλα είδαν.

 

Το ιδιο φαινομενο παρατηρείται και στην Αθήνα, δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλα έμαθα μάλιστα πως με την αιτηση ζητούν και 9 ευρώ απο κάθε πελάτη, την στιγμή που οι αιτήσεις είναι δωρεάν !!!

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο φαινομενο παρατηρείται και στην Αθήνα, δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλα έμαθα μάλιστα πως με την αιτηση ζητούν και 9 ευρώ απο κάθε πελάτη, την στιγμή που οι αιτήσεις είναι δωρεάν !!!

 

Είναι οι λεγόμενοι εμπορικοί συνεργάτες στους οποίους τώρα στηρίζεται η εταιρία.

Εχω μάθει μάλιστα -ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟ- οτι τους δίνουν λίστες με τους ανενεργούς μας ή απο αυτούς που δεν έχουν προεπιλογή και αν τους βάλουν προεπιλογή τους παίρνουν στο δικό τους πελατολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι λεγόμενοι εμπορικοί συνεργάτες στους οποίους τώρα στηρίζεται η εταιρία.

Εχω μάθει μάλιστα -ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟ- οτι τους δίνουν λίστες με τους ανενεργούς μας ή απο αυτούς που δεν έχουν προεπιλογή και αν τους βάλουν προεπιλογή τους παίρνουν στο δικό τους πελατολόγιο.

 

Αν ισχύει αυτό που λες τότε....

...αν φύγουν μερικές χιλιάδες αγανακτισμένοι συνεργάτες και πάρουν μαζί τους πολλαπλάσιους πελάτες τότε η tp θα βρεθεί σε πάρα πολύ δύσκολη θέση, όταν μάλιστα θέλει να στήσει δίκτυο(νέοι κόμβοι) και να προσφέρει υπηρεσίες triple play κτλ (περίοδος που όλοι οι εναλλακτικοί βρίσκονται σε οικονομική στενότητα)

 

Συν το ότι θα αποκτήσει μισητούς εχθρούς, οι οποίοι γνωρίζουν πολλά πράγματα της εταιρείας και θα γίνουν ένα μαζικό κινητό αντι-marketing. Πλάκα θα έχει...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι ειναι cuper. εγω προσωπικα εχω ηδη ετοιμες 53 ετοιμες αιτησεις διακοπης πελατων που με τον δικο μου αγωνα τους εφερα στην εταιρεια και τζιρο το μηνα νοεμβριο 1552 ευρωπουλα και να ειναι σιγοπυροι οτι μολις τελειωσει ο μηνας τις εχω καταθεσει για διακοπη. επισης θα τους παω ολους τους πελατες μου σε αλλη εταιρεια που τουλαχιστον θα με σεβονται σαν προσωπικοτητα.προτρεπω ολους τους απογοητευμενους συνεργατες την ημερα που θα γινει η αποχωρηση απο το δικτυο συνεργατων να στειλουν και διακοπες απο οσο το δυντον περισσοτερους πελατες για να καταλαβουν οτι οι συνεργατες ειναι οι εταιρεια και να τους αναγκασουμε να κλεισουν το κτιριο που με δικο μας αγωνα αγορασαν στο μαρουσι και τους σκισουμςε στις μυνησεις και να πανε τα λαμογια απο εκει που ηρθαν. ντροπη τους να μην σεβονται τον αγονα απλων ανθρωπων που πασχιζουν να βγαλουν 5 δραχμες
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν φοβουνται γιατι εχουν και της μεγαλες εταιριες αντι εμας τους (ιδιωτες-πωλητες) μονο αν οργανοδουμε ολοι μαζι θα υπαρχει αποτελεσμα αλλα δεν το βλεπω.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν περίπου 4000 ενεργοί συνεργάτες.

Τι θα γίνει αν ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ τους διαγράψουμε απο 25 πελάτες (μ.ο) ο καθένας; (εγω προσωπικά εχω καμια 80αρια ενεργούς πελάτες)

100.000 πελάτες!!!Μήπως έτσι καταλάβουν την δύναμη του δικτύου;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν περίπου 4000 ενεργοί συνεργάτες.

Τι θα γίνει αν ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ τους διαγράψουμε απο 25 πελάτες (μ.ο) ο καθένας; (εγω προσωπικά εχω καμια 80αρια ενεργούς πελάτες)

100.000 πελάτες!!!Μήπως έτσι καταλάβουν την δύναμη του δικτύου;;

 

καλα το ειπες ''...αν ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ τους διαγράψουμε...''

Link to comment
Share on other sites

καλα το ειπες ''...αν ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ τους διαγράψουμε...''

 

Οπως είπε και ο προεδρος, ο Φεβρουάριος θα είναι σημαντικός μήνας.

Αν μέχρι τότε:

-Πληρώσουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ

-Ανακοινώσουν νέα bonus

-Δείξουν οτι θέλουν να συνεχίσουμε μαζί,

τότε συνεχίζουμε κανονικά, πράγμα που φαντάζομαι επιθυμούν οι περισσότεροι (κατω απο συνθήκες αρμονικής συνεργασίας)

 

Διαφορετικά... ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ :cold:

-Καθορίζεται εβδομάδα ΜΑΖΙΚΩΝ διαγραφών, και εγγραφή τους στην εταιρία με την οποία διαπραγματευόμαστε προκειμένου να μην χαθούν οι προμήθειές μας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να φανώ κακός, ούτε να ξεκινήσω flame ούτε τίποτα τέτοιο. Ξέρετε όμως ότι αυτή είναι η κατάληξη όλων των πυραμιδωτών συστημάτων. Κάποια στιγμή καταρρέουν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να φανώ κακός, ούτε να ξεκινήσω flame ούτε τίποτα τέτοιο. Ξέρετε όμως ότι αυτή είναι η κατάληξη όλων των πυραμιδωτών συστημάτων. Κάποια στιγμή καταρρέουν.

 

Υπάρχουν πολλές εταιρίες που εδω και χρόνια προωθουν τα προιοντα-υπηρεσίες με αυτον τον τρόπο και δεν έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα και συνεχίζουν να είναι πετυχημένες.

 

Η διαφορά της tp είναι πως δεν ήξερε πως να εκμεταλλευτεί το δίκτυο της (και συνεχίζει να μην ξέρει), με αποτέλεσμα να μην αποδώσει όσο θα ήθελε.

Link to comment
Share on other sites

ο σαβουρης και οποιοσδηποτε εκει μεσα που νομιζει οτι εγινε και καλα μεγαλος και τρανος επιχηρηματιας δεν εχει καταλαβει οτι αυτος εμενα εχει ανγκη που θα του στειλω αλλους 150 πελατες σε ενα τριμηνο. κριμα στα πτυχια και τη γνωση που διατεινονται οτι εχουν τα λαμογια
Link to comment
Share on other sites

""Η διαφορά της tp είναι πως δεν ήξερε πως να εκμεταλλευτεί το δίκτυο της (και συνεχίζει να μην ξέρει), με αποτέλεσμα να μην αποδώσει όσο θα ήθελε.""

Πιστεύω οτι ξέρει και το εκμεταλεύεται στο έπακρο από προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

""Η διαφορά της tp είναι πως δεν ήξερε πως να εκμεταλλευτεί το δίκτυο της (και συνεχίζει να μην ξέρει), με αποτέλεσμα να μην αποδώσει όσο θα ήθελε.""

Πιστεύω οτι ξέρει και το εκμεταλεύεται στο έπακρο από προσωπική εμπειρία.

 

To θέμα είναι με ποιά έννοια αναφερόμαστε στην λέξη 'εκμετάλλευση'.

Αν εννοείς την ανηθικη τότε έχεις απόλυτο δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την ΤΕΛΕΠΑΣΣΠΟΡΤ υπαρχει και η MONDIALINE με το ιδιο στυλ λειτουργειας. Ειναι και αυτην μια απο τα ίδια; Ποιές διαφορες εχουν;Ξερει κανεις;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...