Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dn exoun stock.. wraia!! Apo dw kai pera ta hf mou 8a ta kremaw ston laimo na min ta xasw!

edited: ta brika se 2 germanika site http://www.geizhals.at kai http://www.idealo.de alla epeidi dn exw idea apo germanika koitakse ta :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι vodafone live λευκό :blink:

Τότε δυστυχώς δεν γίνεται αυτό που ζητάς.:(

Κάθε φορά που βγαίνεις από το μενού, η επιλογή θα επανέρχεται στην εργοστασιακή ρύθμιση(δηλαδή για mms).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php?products_id=3767

min mou bgalete kai auto to link strabo :O

 

Καλα σε παραδεχομαι! αφου καταφερες και το βρηκες τι να σου πω.. εβγαλα τα ματακια μου να ψαχνω:shock:

ευχαριστω για το ενδιαφερον! τουλαχιστον το βρηκαμε καποια στιγμη θα τα εχουν κιολας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, χρησιμοποιω το w900 για να ακουω mp3 στο αυτοκίνητο (το έχω συνδέσει με το βύσμα καρφί line out που έχει το δικό του hands free με to line-in της πηγής του αυτοκινήτου.Όλα καλά ως εδώ.Χρησιμοποιώ όμως επίσης και ένα bluetooth ακουστικό ταυτόχρονα! Το πρόβλημα τώρα είναι, πως εαν είναι συνδεδεμένα και τα δυο τότε όταν πάω να κάνω κλήση χρησιμοποιεί το hands free και όχι το bluetooth, και δε δίνει την δυνατότητα προεπιλογής, η έστω επιλογής εκείνη την στιγμη.Οπότε κάθε φορά που έχω κλήση αναγκάζομαι να αποσυνδέω το hands free του w900 για να μου στείλει την κλήση στο bluetooth..Από την άλλη βολεύει να χρησιμοποιώ το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου για τις κλήσεις , αλλά δεν βολεύει το μικρόφωνο που βρίσκεται πάνω στο καλώδιο, διοτι δεν γίνεται να το έχω πολυ κοντά μου με αποτέλεσμα ο συνομιλητής να μην με ακούει καλά.Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να χρησιμοποιούσα το μικρόφωνο του bluetooth και να ακούγοταν η φωνή απο το άλλο hands free (στα ηχεία του αυτοκινήτου),αλλά ενταξει, αυτό δεν πρέπει να γίνεται :p .Όποιος το έχει ψάξει αυτό το θέμα ας δώσει μια απάντηση!

Σας ευχαριστώ:)

 

 

για να μην ανοίγω και δεύτερο πόστ, υπάρχει τρόπος να φορτίζει το κινητο και ταυτόχρονα να χρησιμοποιώ το line-out για να ακούω mp3? μήπως υπάρχει καποιος αντάπτορας 2 σε 1 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλα σε παραδεχομαι! αφου καταφερες και το βρηκες τι να σου πω.. εβγαλα τα ματακια μου να ψαχνω:shock:

ευχαριστω για το ενδιαφερον! τουλαχιστον το βρηκαμε καποια στιγμη θα τα εχουν κιολας

και να το εχουν ρε φίλε κοίταξες τιμή??65 ευρω!!!απαραδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

και να το εχουν ρε φίλε κοίταξες τιμή??65 ευρω!!!απαραδεκτο!

 

Ειναι ο μοναδικος τροπος μαζι με το mp3, να μπορεισ να αντιλαμβανεσε τις κλησεις οταν μετακινησε με μηχανη κ εχεις h.f. Διοτι οπως θα γνωριζετε ο ηχος της κλησης δεν μεταφερετε στα ακουστικα και ετσι σε καταστασεις φασαριας,δεν ακους τιποτα. οποτε καταλαβενεις πως μου ειναι απαραιτητο για την εργασια μου

Link to comment
Share on other sites

Τότε δυστυχώς δεν γίνεται αυτό που ζητάς.:(

Κάθε φορά που βγαίνεις από το μενού, η επιλογή θα επανέρχεται στην εργοστασιακή ρύθμιση(δηλαδή για mms).

 

Αλλο ένα διαμάντι της vodafone δηλάδη!! Κριμα :mad: :( .

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοίγω και δεύτερο πόστ, υπάρχει τρόπος να φορτίζει το κινητο και ταυτόχρονα να χρησιμοποιώ το line-out για να ακούω mp3? μήπως υπάρχει καποιος αντάπτορας 2 σε 1 ?

 

για το πρωτο θεμα δεν ξερω, αλλα για το δευτερο που λες, μου φαινεται το k850 δεν εχει εναν ανταπτορα για να συνδεεις και το hands free οταν φορτιζει το κινητο? αν εχει το k850 τοτε κατα πασα πιθανοτητα θα κανει ο ιδιος και στο w900 (εχουν ιδιες αποληξεις για τη συνδεση του φορτιστη)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο μοναδικος τροπος μαζι με το mp3, να μπορεισ να αντιλαμβανεσε τις κλησεις οταν μετακινησε με μηχανη κ εχεις h.f. Διοτι οπως θα γνωριζετε ο ηχος της κλησης δεν μεταφερετε στα ακουστικα και ετσι σε καταστασεις φασαριας,δεν ακους τιποτα. οποτε καταλαβενεις πως μου ειναι απαραιτητο για την εργασια μου

 

Μεταφέρεται στα ακουστικά αν έχεις ενεργή την αθόρυβη λειτουργία;) ;)

Σε κάτι τέτοια είναι μανούλα η se:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε πως βγαινει το VL menu απο το W900?

Ειναι ευκολο ας πουμε σαν αναβαθμηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε πως βγαινει το VL menu απο το W900?

Ειναι ευκολο ας πουμε σαν αναβαθμηση?

 

 

οχι,δυστυχως θα πρεπει να το πας στο 9volto το οποιο μπορει να σου κανει αυτη τη δουλεια.ειναι στο πειραια.

γινεται βεβαια και μεσω davinci το οποιο εγω προσωπικα δεν εμπιστευομαι

γενικοτερα ομως μη τρελλαινεσαι δεν θα δεις και μεγαλες διαφορες αν το βγαλεις

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

οχι,δυστυχως θα πρεπει να το πας στο 9volto το οποιο μπορει να σου κανει αυτη τη δουλεια.ειναι στο πειραια.

γινεται βεβαια και μεσω davinci το οποιο εγω προσωπικα δεν εμπιστευομαι

γενικοτερα ομως μη τρελλαινεσαι δεν θα δεις και μεγαλες διαφορες αν το βγαλεις

 

 

Δηλαδη δεν εχει με το VL περιορισμους οσον αφορα τα θεματα?

Επισης που μπορω να βρω case χωρις τα σηματα της Vodafone?

Λογικα σε καποιο service της SE?

Ξερετε προς Μαρουσι αν εχει καποιο?

Ευχαριστω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν εχει με το VL περιορισμους οσον αφορα τα θεματα?

Επισης που μπορω να βρω case χωρις τα σηματα της Vodafone?

Λογικα σε καποιο service της SE?

Ξερετε προς Μαρουσι αν εχει καποιο?

Ευχαριστω :)

 

στα θεματα η μονη διαφορα που εχει ειναι οτι δεν αλλαζουν τα εικονιδια του μενου!ολατα αλλα αλλαζουν μια χαρα!

εμενα δεν με πειραζει παντως,χαριτωμενα ειναι!:)

τωρα για case δεν εχω ιδεα φιλε!

κι δεν εχω ακουσει και τιποτα να σου πω την αληθεια

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

στα θεματα η μονη διαφορα που εχει ειναι οτι δεν αλλαζουν τα εικονιδια του μενου!ολατα αλλα αλλαζουν μια χαρα!

εμενα δεν με πειραζει παντως,χαριτωμενα ειναι!:)

τωρα για case δεν εχω ιδεα φιλε!

κι δεν εχω ακουσει και τιποτα να σου πω την αληθεια

και δεν νομιζω να βρεις και τοσο ευκολα...εδω γι'αλλα κινητα που πουλησαν τρελλα(κ700,κ750) και η αγορα αυθεντικης προσοψης ηταν δυσκολο πραγμα.:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεται στα ακουστικά αν έχεις ενεργή την αθόρυβη λειτουργία;) ;)

Σε κάτι τέτοια είναι μανούλα η se:)

 

ναι αλλα δεν λειτουργει η αυτοματη απαντηση. οποτε σκεψου να οδηγας μηχανη χειμωνα με γαντια και αδιαβροχα και να ψαχνεις το πληκτρο απτο h.f.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν λειτουργει η αυτοματη απαντηση. οποτε σκεψου να οδηγας μηχανη χειμωνα με γαντια και αδιαβροχα και να ψαχνεις το πληκτρο απτο h.f.

 

Γιατί, η αυτόματη απάντηση δουλεύει χωρίς το h/f?

Τώρα που το ψιλοέψαξα, η αυτόματη απάντηση δεν λειτουργεί γενικώς.:mad: :mad:

Πάντως, κανονικά θα έπρεπε να λειτουργεί μόνο με τα h/f συνδεδεμένα(έτσι μου είπαν από την se τουλάχιστον)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και καποιον καιρο σκεφτομαι να ποσταρω για ενα προβλημα που προκυπτει με το κινητο αλλα ολο το αναβαλλω γιατι το θεωρουσα τυχαιο.

 

Σας εχει τυχει ποτε σε κατασταση αναμονης με αρκετη μπαταρια το κινητο να κλεισει?Ετσι απλα χωρις να κανετε τιποτα? Εμενα μου το εχει κανει εως τωρα 4-5 φορες σε διαστημα 2 μηνων. Εχω απογοητευθει πληρως, το κανει σε ανυποπτο χρονο,π.χ. εχω αφησει το κινητο καπου και παω να το βρω και εχει σβησει! Σκεφτηκα να το παω στο σερβις αλλα καθως δεν εχει συγκεκριμενο τροπο που το κανει θα μου πουν οτι δεν εχει προβλημα και θα το παρω πισω και θα φυγω απρακτος. Εχω την εντυπωση οτι ειναι καποιο bug αλλα αν δεν το εχει παθει κανεις αλλος μαλλον εχει καποιο προβλημα η συσκευη μου.

 

Και περεπιπτωντως εχω ΟΛΑ τα bugs με το handsfree που εχουν αναφερει διαφορα μελη σε αυτο το topic. Δυστυχως η SE δεν φροντισε να εχει σταθερη λειτουργια το handsfree/radio του τηλεφωνου...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και καποιον καιρο σκεφτομαι να ποσταρω για ενα προβλημα που προκυπτει με το κινητο αλλα ολο το αναβαλλω γιατι το θεωρουσα τυχαιο.

 

Σας εχει τυχει ποτε σε κατασταση αναμονης με αρκετη μπαταρια το κινητο να κλεισει?Ετσι απλα χωρις να κανετε τιποτα? Εμενα μου το εχει κανει εως τωρα 4-5 φορες σε διαστημα 2 μηνων. Εχω απογοητευθει πληρως, το κανει σε ανυποπτο χρονο,π.χ. εχω αφησει το κινητο καπου και παω να το βρω και εχει σβησει! Σκεφτηκα να το παω στο σερβις αλλα καθως δεν εχει συγκεκριμενο τροπο που το κανει θα μου πουν οτι δεν εχει προβλημα και θα το παρω πισω και θα φυγω απρακτος. Εχω την εντυπωση οτι ειναι καποιο bug αλλα αν δεν το εχει παθει κανεις αλλος μαλλον εχει καποιο προβλημα η συσκευη μου.

 

Και περεπιπτωντως εχω ΟΛΑ τα bugs με το handsfree που εχουν αναφερει διαφορα μελη σε αυτο το topic. Δυστυχως η SE δεν φροντισε να εχει σταθερη λειτουργια το handsfree/radio του τηλεφωνου...

 

Αυτό που αναφέρεις με το σβήσιμο του κινητού δεν είναι bug.

Πήγαινέ το στο service και θα στο ελέγξουν το κινητό σου.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, η αυτόματη απάντηση δουλεύει χωρίς το h/f?

Τώρα που το ψιλοέψαξα, η αυτόματη απάντηση δεν λειτουργεί γενικώς.:mad: :mad:

Πάντως, κανονικά θα έπρεπε να λειτουργεί μόνο με τα h/f συνδεδεμένα(έτσι μου είπαν από την se τουλάχιστον)

 

 

ποιος ειπε οτι λειτουργει χωρις h.f.;λειτουργει μια χαρα με το h.f.αλλα δεν πρεπει να μπει το αθορυβο

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειπε οτι λειτουργει χωρις h.f.;λειτουργει μια χαρα με το h.f.αλλα δεν πρεπει να μπει το αθορυβο

 

Ααααα!!!!

Πες το και έχω φάει τα δόντια μου από χτες!!!:) :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...