Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε ναι αν ειναι για μας ας μας πει ο φιλος τι ακριβως να κανουμε!

ειναι πολυ χρησιμο νομιζω!

 

 

αυτο με το ποντικι η ενα κουνελι η οτι βλακεια βαλει!

κραταει μια ταμπελιτσα και λεει τι συνδεση εχεις το ie που εχεις και κατι αλλλα!

μονο σε μενα το βγαζει?

καπου αναμεσα στα ποστ!

οπου να ναι δεν μπαινει καπου συγκεκριμενα!

Φιλαρακο αυτο ειναι η υπογραφη μου αν προσεχες καλυτερα θα το εβλεπες. Εκει γραφει τα στοιχεια του internet σου οπως και την ip address κ.α. Η τελευταια σειρα που γραφει την εχω βαλει εγω για την πλακα. Ετσι για αστειο!!!Χαλαρωσε και μην τσατιζεσαι τοσο ευκολα...λιγο ηρεμια δεν εβλαψε ποτε κανεναν....

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΩΠΑ!!! Γράψτε λάθος!

Ο τίτλος του πόστ που είχα κάνει ήταν: ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΤΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ONLINE!!!!!

Όχι ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΤΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ Vodafone live!!!!!

Εγώ ΔΕΝ έχω vodafone! Sorry αν φάνηκε κέτι τέτοιο! Δεν ήξερα οτι δεν "παίζει σε live κινητο...!

Link to comment
Share on other sites

ΩΠΑ!!! Γράψτε λάθος!

Ο τίτλος του πόστ που είχα κάνει ήταν: ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΤΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ONLINE!!!!!

Όχι ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΤΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ Vodafone live!!!!!

Εγώ ΔΕΝ έχω vodafone! Sorry αν φάνηκε κέτι τέτοιο! Δεν ήξερα οτι δεν "παίζει σε live κινητο...!

 

 

ειδες που σου ελεγα ρε γιαννη?

πρεπει να βρουμε αλλη λυση!

λες να γινεται τιποτα μεσα απο το moby?

ξερεις αυτο το προγραμματακι που ειναι και καλα file explorer!

 

 

οσο για το θεμα με το "ποντικι" του Mike ημουν σαφης νομιζω!

το εβλεπα συνεχεια και δεν εδινα σημασια!και ηρεμια εχω για αυτους που εχουν την απορια!

τα ορια ομως του καθενος ειναι διαφορετικα!

οταν μου λενε οτι με λυπουνται κτλ τα παιρνω!

κομπλεξικος δεν ειμαι αρκει μερικοι να σεβονται καποια πραγματα!

αυτα!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Για κινητά με vodafone live δοκιμάστε να φτιάξετε δικό σας προφίλ internet και να το βάλετε ώς προεπιλογή. Έτσι θα βγάζει μήνυμα λάθους όταν πάει να κάνει σύνδεση! Δεν νομίζω να μήν σε αφήνει να έχεις άλλο προφίλ? Αν βάλω δηλαδή κάρτα cosmote δεν θα μπορώ να μπαίνω στο mycosmos view?

Ψάξ'το

Link to comment
Share on other sites

Για κινητά με vodafone live δοκιμάστε να φτιάξετε δικό σας προφίλ internet και να το βάλετε ώς προεπιλογή. Έτσι θα βγάζει μήνυμα λάθους όταν πάει να κάνει σύνδεση! Δεν νομίζω να μήν σε αφήνει να έχεις άλλο προφίλ? Αν βάλω δηλαδή κάρτα cosmote δεν θα μπορώ να μπαίνω στο mycosmos view?

Ψάξ'το

 

 

αυτη θα ηταν η επομενη κινηση!

θα το προσπαθησω!

παντως τα ηδη υπαρχοντα προφιλ δεν σε αφηνει να τα πειραξεις!

ειναι κλειδωμενα λεει!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Για κινητά με vodafone live δοκιμάστε να φτιάξετε δικό σας προφίλ internet και να το βάλετε ώς προεπιλογή. Έτσι θα βγάζει μήνυμα λάθους όταν πάει να κάνει σύνδεση! Δεν νομίζω να μήν σε αφήνει να έχεις άλλο προφίλ? Αν βάλω δηλαδή κάρτα cosmote δεν θα μπορώ να μπαίνω στο mycosmos view?

Ψάξ'το

 

Ναι , φίλε ,σόρρυ , εγώ κατάλαβα λάθος.

Αυτό που λές με τα προφίλ γίνεται , αλλά δεν είναι τόσο ωραίο όσο το μήνυμα λάθους που έβαλες:O

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!!!

Που το βρήκες ρε??:blink:

Συμβαίνει όντως.

Ε, δεν είναι σημαντικό.

 

Αλλο που έχω βρεί είναι ότι αν φτιάξεις μια playlist με τραγούδια από διαφορετικούς φακέλους , μετά από restart μπορεί να τα ψιλομπερδέψει.Δλδ , στην playlist να δείς τραγούδια που δεν είχες βάλει , ή το ανάποδο.

 

 

Φιλε THEjB μου συνεβη μια φορα πριν απο 2-3μερες και τρελαθηκα, λεω, παει το κινητακι μου!Εκανα restart κι εφτιαξε ομως. Την επομενη μερα μου το ξαναπαθε και τα πηρα οποτε ψιλιαστικα οτι κατι θα πρεπει να το επηρεαζει. Οποτε αφου επιβεβαιωσες κι εσυ ας το γνωριζουν και οι υπολοιποι φιλοι κατοχοι του 900 οτι αν πανε να κανουν ηχογραφηση τοτε μην τρελαθουν αν μετα οι ηχοι τους παιζουν πολυ χαμηλα:!:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε THEjB μου συνεβη μια φορα πριν απο 2-3μερες και τρελαθηκα, λεω, παει το κινητακι μου!Εκανα restart κι εφτιαξε ομως. Την επομενη μερα μου το ξαναπαθε και τα πηρα οποτε ψιλιαστικα οτι κατι θα πρεπει να το επηρεαζει. Οποτε αφου επιβεβαιωσες κι εσυ ας το γνωριζουν και οι υπολοιποι φιλοι κατοχοι του 900 οτι αν πανε να κανουν ηχογραφηση τοτε μην τρελαθουν αν μετα οι ηχοι τους παιζουν πολυ χαμηλα:!:

 

Βασικά , δεν παίζουν πάρα πολύ χαμηλά , αλλά παίζουν στο μεσαίο επίπεδο , είτε το αυξήσεις από τα πλαινά πλήκτα , είτε όχι.

Συμβαίνει και στις εισερχόμενες κλήσεις?αν δλδ σε πάρουν τηλ. μετά την ηχογράφηση και πριν κάνεις restart, ακούγεται έτσι χαμηλά , ακόμα και αν το έχεις δυνατά?

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ναι , φίλε ,σόρρυ , εγώ κατάλαβα λάθος.

Αυτό που λές με τα προφίλ γίνεται , αλλά δεν είναι τόσο ωραίο όσο το μήνυμα λάθους που έβαλες:O

 

 

οχι οχι γιανναρα!

μπορεις να χρησιμοποιησεις ακριβως το ιδιο!

το εκανα μολις!!!

σουπερ!

τερμα το κουμπακι!

:lol: :lol:

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι γιανναρα!

μπορεις να χρησιμοποιησεις ακριβως το ιδιο!

το εκανα μολις!!!

σουπερ!

τερμα το κουμπακι!

:lol: :lol:

 

ρε είσαι ταλέντο ,το ξέρεις??:p :)

για πες???

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

ρε είσαι ταλέντο ,το ξέρεις??:p :)

για πες???

 

 

μη μη με κανεις και κοκκινιζω!:O :O

χαχα!

θα σου εστελνα pm αλλα μπορει να θελει και κανεις αλλος με Voda να το κανει!

σβησε και ξαναστειλε(αν και δεν νομιζω να χρειαζεται αλλα λεμε τωρα!)

το αρχειακι που εστειλε ο παοκαρας!

αποθηκευσε τον ηχο στα ringtones!

μετα πηγαινε στις ρυθμισεις internet και φτιαξε ενα νεο προφιλ!

ονομασε το οπως θες και αυτα που σου ζηταει ονοματα κωδικους κτλ βαλε οτι γουσταρεις δεν παιζει ρολο!

αφου το φτιαξεις επελεξε το!

(μπορεις να το σημειωσεις καπου αλλα ειναι ταλαιπωρια να γραφεις!εγω το εκανα οπως παρακατω!)

πηγαινε ιστοσελιδες/ιστοσελιδες,βρες το homepage(που εστειλες πριν),ανοιξε το,πατα δεξι κουμπι/εργαλεια/προσθηκη σελιδοδεικτη.

εκει θα δεις τον τιτλο και το URL της σελιδας!

γαι να μην το κανεις 2 φορες(μια για τον τιτλο και μια για το url) να θυμασαι τον τιτλο και κανε αντιγραφη κειμενου στο url!

meta πηγαινε ξανα στις ρυθμισεις internet και στα προφιλ!

βρεςαυτο που εφτιαξες και πατα το δεξι κουμπι "προσθετα"/προηγμενες/αλλ. homepage.

βαλε στο ονομα τον τιτλο που λεγαμε πριν 'Homepage" kai στο url κανε επικολληση αυτου που αντεγραψες πριν!

κανε και αποθηκευση και εισαι ετοιμος γιανναρα!:D

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα στο 9Volto ενα προιον που νομιζω κανει την αναβαθμηση και αφαιρει το Vod Live menu αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Δειτε και εσεις: http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=816 και πειτε αν ειναι αυτο που χρειαζεται για να βγει το μενου...

 

Περιμενω απαντηση....

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα στο 9Volto ενα προιον που νομιζω κανει την αναβαθμηση και αφαιρει το Vod Live menu αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Δειτε και εσεις: http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=816 και πειτε αν ειναι αυτο που χρειαζεται για να βγει το μενου...

 

Περιμενω απαντηση....

Το ίδιο ακριβώς μπορείς να το κάνεις και μέσω http://www.davinciteam.com απλά χρειάζεται να έχεις πιστωτική.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Βασικά , δεν παίζουν πάρα πολύ χαμηλά , αλλά παίζουν στο μεσαίο επίπεδο , είτε το αυξήσεις από τα πλαινά πλήκτα , είτε όχι.

Συμβαίνει και στις εισερχόμενες κλήσεις?αν δλδ σε πάρουν τηλ. μετά την ηχογράφηση και πριν κάνεις restart, ακούγεται έτσι χαμηλά , ακόμα και αν το έχεις δυνατά?

 

 

Το εχω τεσταρει. Και στις εισερχομενες και στα μηνυματα. Και ναι, παιζει σε μεσο επιπεδο αλλα αν εισαι σε εξωτερικο χωρο δεν παιζει να το ακουσεις;)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς μπορείς να το κάνεις και μέσω http://www.davinciteam.com απλά χρειάζεται να έχεις πιστωτική.

Δηλαδη εγω που δεν θελω να χρησιμοποιησω πιστωτικη, μπορω αγοραζοντας αυτο απο το 9volto να βγαλω το vodafone live menu??

 

Σορρυ για την επιμονη αλλα δεν λεει να κανω καμια βλακεια και χρεωθω αδικα....

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

TELIKA εβγαλα και εγω το live μενου ομορφα και ευκολα [μονο 10Ε] μεσω DAVINCI .Ευχαριστω πολυ τον haki για τις συμβουλες του .Θα γραψω και εναν οδηγο για οποιον φιλο θελει να βγαλει το live μενου:)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια...Λοιπον ειχα παει το κινητο για αναβαθμιση αφου εγω δεν τα ειχα καταφερει και πριν τους το δωσω ειχα κωδικο κλειδωματος ****.Μετα οταν ανοιξα το κινητο με το που το πηρα δεν μου ζητησε κωδικο...πηγα που λετε στο: κλειδωματα κια προστασια για να αλλαξω τον κωδικο που ΝΟΜΙΖΑ πως ηταν το 1234 μετα απο το update...Και δεν ηταν αυτο....Μετα δοκιμασα τον κωδικο που ειχα προηγουμενος και δεν δουλεψε παλι ουτε εκεινος... εβαλα μετα 0000 τιποτα 00000 τους περισσοτερους συνδυασμους και παλι τιποτα...Επειδη φοβαμαι μηπως μου το κλεψουν παντα βαζω κωδικο για να τους παιδευω αλλα τωρα δεν μπορω να βαλω λογω της αναβαθμισης...ANY IDEAS???Σημειωτεον οτι δεν βγαζω το κινητο εξω μεχρι να βρω τον τροπο που κλειδωνει ωστε να -κουφια η ωρα- μου το λουφαρουν να ειναι αχρηστο σαν τηλεφωνο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω το εξής και όποιος ξέρει παρακαλώ ας μου απαντήσει. Για να κάνω το update απο το site της ericsson πρέπει το κινητό να είναι πλήρως φορτισμένο?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω το εξής και όποιος ξέρει παρακαλώ ας μου απαντήσει. Για να κάνω το update απο το site της ericsson πρέπει το κινητό να είναι πλήρως φορτισμένο?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Ναι πρεπει να ειναι πληρως φορτισμενο και να πατας το c κρατημενο την ωρα που βαζεις το καλωδιο στο κινητο σου..Καλη επιτυχια!!!!!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να ειναι πληρως φορτισμενο και να πατας το c κρατημενο την ωρα που βαζεις το καλωδιο στο κινητο σου..Καλη επιτυχια!!!!!:) :)

 

Τι πιθανότητες υπάρχουν να μου κολλήσει το κινητό ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

Τι πιθανότητες υπάρχουν να μου κολλήσει το κινητό ξέρεις?

 

 

Λοιπον φιλε μου εγω ετσι επαθα ενα κολημα...δηλαδη αποτυχια στο update αλλα δεν μπορει να παθει τιποτα το κινητο που να μην το κανει ''καλα'' η SE και το καλυπτει η εγγυηση...Ετσι μου ειπαν στην SE στην Καλλιθεα που πηγα.Απλα κολλησε στο update.... πανε χαθηκαν οτι ειχα μεσα αλλα....τα ξαναεβαλα απο το PC.Εγω λεω δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα!!!;)

 

 

Παιδια...κανενας για το δικο μου προβλημα????

Link to comment
Share on other sites

:!: ΟΔΗΓΟΣ ΑΦΑΙΡΕΣΗΣ LIVE :!: Λοιπόν για αρχή πηγαίνουμε εδώ 1. http://www.davinciteam.com/ και κατεβάζουμε το client .2 Μετά εδώ http://www.davinciteam.com/index.php?page=buylogs και κάνουμε την πληρωμή 1 credit μόνο χρειαζόμαστε . Θα έρθει με e mail ο κωδικός που χρειαζόμαστε εμένα μου ηρθε σε μια ώρα 3 Τώρα κάνουμε εγκατάσταση το πρόγραμμα που κατεβάσαμε στην αρχή και έχουμε ανοικτή την σύνδεση στο ιντερνετ. Στο account details βάζουμε τους κωδικούς που μας έστειλαν και πατώντας info πρέπει να μας βγάλει Credits: 1, Counter: 0. Τώρα πηγαίνουμε στο κάτω μέρος του προγράμματος και πατάμε το get flash files μας ανοίγει ένα παράθυρο και μας ρωταει ποια αρχεία θέλουμε να κατεβάσουμε διαλέγουμε το w900 και κατεβάζουμε την ΕΜΑΕ 3 ΠΡΟΣΟΧΗ στο παράθυρο που άνοιξε πρέπει να επιλέξουμε και download main Firmware kai File system flash .Αφού κατεβάσουμε αυτά τα αρχεία πηγαίνουμε στο client που είναι πάντα ανοικτό και τσεκάρουμε τις επιλογές MAIN και FS και CDA Στα δυο πρώτα βάζουμε τα αρχεία που κατεβάσαμε ενώ στο CDA ΒΑΖΟΥΜΕ CDA102418/3 για να είμαστε πάντα εντάξει με τις αναβαθμίσεις τέλος πετάμε το FLASH ΣΥΝΔΕΟΥΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΚΡΑΤΩΝΤΑς ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΤΟ πληκτρο c και αρχίζει η διαδικασία μόλις τελειώσει σας ειδοποιεί και είστε οκ H ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Μωρε θα το προσπαθήσω και ότι θέλει ας βγει :) Και τελευταία ερώτηση αν ξέρεις την απάντηση. Τι κέρδίζω απο το update?? Θα δω καμια διαφορά ουσιαστική??
Link to comment
Share on other sites

Μωρε θα το προσπαθήσω και ότι θέλει ας βγει :) Και τελευταία ερώτηση αν ξέρεις την απάντηση. Τι κέρδίζω απο το update?? Θα δω καμια διαφορά ουσιαστική??

 

Εμενα η εκδοση του firmware που ειχα ηταν παλια κια το menu σερνοταν ......Τωρα ομως πεταει!Αυτο ειναι το μονο που ειδα σαν αλλαγη τωρα για αλλες μαλλον να σου πουν τα παιδια.....

 

help any ideas τι μπορει να εγινε ο κωδικος κλειδωματος???????

 

 

Καλημερα..Πηρα στην SE ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ........τι μπορει να πηγε στραβα.....και να εγινε μπερδεμα κωδικου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...