Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις ηρθα απο SE Καλλιθεα...Το πηραν και την αποδειξη και μου ειπαν να παρω τηλ αυριο κατα τις 12 αν ΛΥΝΕΤΑΙ το προβλημα.....και αυτο με ανυσηχει ολιγον τι βεβαια....Αλλα πολυ γρηγοροι ειναι αυτοι οι τυποι!!!!

Επισης οταν ειπα οτι η Συσκευη μου ''αργει '' στο menu μου ειπε ναι μαλλον το firmware φταιει....αλλα τιποτα παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις ηρθα απο SE Καλλιθεα...Το πηραν και την αποδειξη και μου ειπαν να παρω τηλ αυριο κατα τις 12 αν ΛΥΝΕΤΑΙ το προβλημα.....και αυτο με ανυσηχει ολιγον τι βεβαια....Αλλα πολυ γρηγοροι ειναι αυτοι οι τυποι!!!!

Επισης οταν ειπα οτι η Συσκευη μου ''αργει '' στο menu μου ειπε ναι μαλλον το firmware φταιει....αλλα τιποτα παραπανω...

 

Καλά , πώς ξέρουν ότι αργεί στο μενού?

Αφού δεν ανοίγει η συσκευή σου.:blink:

Αν δεν γίνεται τπτ θα σου δώσουν άλλο , μην ανησυχείς.:)

Το σέρβις αυτό είναι πολύ καλό.:)

Α, αύριο που θα πας , τα χαιρετίσματά μου στην χοντρούλα που είναι εκεί.:p Όχι την ξανθια , την άλλη:D

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλά , πώς ξέρουν ότι αργεί στο μενού?

Αφού δεν ανοίγει η συσκευή σου.:blink:

Επισης οταν ειπα οτι η Συσκευη μου ''αργει '' στο menu μου ειπε ναι μαλλον το firmware φταιει....αλλα τιποτα παραπανω...

--------

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να μετατρεψω ενα avi videaki se mp4 με το ImTOO 3GP Video Converter 3. Διαρκεια καπου στα 4 λεπτα. Ο media player classic το παιζει κανονικα αλλα οταν το περναω στο κινητο εμφανιζεται στο φακελο με ενα εικονιδιο κοκκινης νοτας και παιζει μονο ο ηχος. Τι λαθος κανω?

 

 

Εμενα προς το παρον δεν τα παιζει κ δεν ξερω και το γιατι παντως:(

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προς το παρον δεν τα παιζει κ δεν ξερω και το γιατι παντως:(

 

Το "I' m too video converter" που χρησιμοποιείς έχει 2 επιλογές για mp4.Η μια είναι audio(αυτήν έχεις επιλέξει προφανώς) και η άλλη είναι video.

Στην πρώτη περίπτωση μετατρέπει μόνο τον ήχο του video και έτσι προκύπτει ένα μουσικό αρχείο mp4.Στην δεύτερη μετατρέπεται και η εικόνα και δημιουργείται ένα αρχείο video mp4.;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Το "I' m too video converter" που χρησιμοποιείς έχει 2 επιλογές για mp4.Η μια είναι audio(αυτήν έχεις επιλέξει προφανώς) και η άλλη είναι video.

Στην πρώτη περίπτωση μετατρέπει μόνο τον ήχο του video και έτσι προκύπτει ένα μουσικό αρχείο mp4.Στην δεύτερη μετατρέπεται και η εικόνα και δημιουργείται ένα αρχείο video mp4.;)

 

Thank you!;)

 

Οσον αφορα στην αναλυση τι να επιλεγω?Πρεπει να το κανω 320x240 για να ειναι fullscreen?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλιως παιζει σε μικροτερη - οσο ειναι και του βιντεο δλδ. Για μεγαλυτερη δε γνωριζω.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Ημουν χρηστης ΝΟΚΙΑ S60 εδω και αρκετα χρονια και ειχα απειρες εφαρμογες στα τηλ. μου.

Το θεμα ειανι πως τωρα δεν εχω καμια μα καμια σχεση με τις εφαρμογες του W800.

 

Μπορει καποιος να μου πει που θα βρω εφαρμογες και ποιοες ειανι οι πιο χρησιμες-ενδιαφερον!

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Ημουν χρηστης ΝΟΚΙΑ S60 εδω και αρκετα χρονια και ειχα απειρες εφαρμογες στα τηλ. μου.

Το θεμα ειανι πως τωρα δεν εχω καμια μα καμια σχεση με τις εφαρμογες του W800.

 

Μπορει καποιος να μου πει που θα βρω εφαρμογες και ποιοες ειανι οι πιο χρησιμες-ενδιαφερον!

 

ευχαριστω πολυ!

Δες τις απαντήσεις στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1367699#post1367699 που έχεις ξανακάνει το post.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις παρακαλώ:

 

1) Το πολύ ενοχλητικό bug της απεικόνισης στα "αλαμπουρνέζικα" των ελληνικών ID3 tags που υπάρχει σε όλα τα SE μέχρι και το W810, και το οποίο καθιστά εντελώς αδύνατη την εύρεση/αναπαραγωγή μουσικών κομματιών με ελληνικά ID3 tags, υπάρχει και στο W900 ή το έφτιαξαν;

 

2) (Αυτή η ερώτηση απευθύνετσι σε όσους χρησιμοποιούν το κινητό ήδη για μεγάλο χρονικό διάστημα.) Δεδομένης της απουσίας καλύμματος για το φακό - άλλη μια βλακωδέστατη επιλογή της SE -, έχετε παρατηρήσει κάποια σταδιακή φθορά του τζαμιού του με αποτέλεσμα πιο θολές φωτογραφίες σε σχέση με τις πρώτες μέρες που το είχατε αγοράσει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις παρακαλώ:

 

1) Το πολύ ενοχλητικό bug της απεικόνισης στα "αλαμπουρνέζικα" των ελληνικών ID3 tags που υπάρχει σε όλα τα SE μέχρι και το W810, και το οποίο καθιστά εντελώς αδύνατη την εύρεση/αναπαραγωγή μουσικών κομματιών με ελληνικά ID3 tags, υπάρχει και στο W900 ή το έφτιαξαν;

 

2) (Αυτή η ερώτηση απευθύνετσι σε όσους χρησιμοποιούν το κινητό ήδη για μεγάλο χρονικό διάστημα.) Δεδομένης της απουσίας καλύμματος για το φακό - άλλη μια βλακωδέστατη επιλογή της SE -, έχετε παρατηρήσει κάποια σταδιακή φθορά του τζαμιού του με αποτέλεσμα πιο θολές φωτογραφίες σε σχέση με τις πρώτες μέρες που το είχατε αγοράσει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

gia to 1 sry dn 3erw. pantws o fakos exei kalymma. elpizw na min katalaba allo pragma :O

Link to comment
Share on other sites

o fakos exei kalymma. elpizw na min katalaba allo pragma

 

Ελπίζω κι εγώ να μην έχω καταλάβει σωστά, αλλά όταν λέω κάλυμμα, εννοώ κάποιο επιπλέον συρόμενο πλαστικό πορτάκι (όπως αυτό που έχουν τα S700, K750, W800) πάνω από το τζαμάκι του φακού, για να το προστατεύει από γρατζουνιές, δαχτυλιές κ.λπ.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω κι εγώ να μην έχω καταλάβει σωστά, αλλά όταν λέω κάλυμμα, εννοώ κάποιο επιπλέον συρόμενο πλαστικό πορτάκι (όπως αυτό που έχουν τα S700, K750, W800) πάνω από το τζαμάκι του φακού, για να το προστατεύει από γρατζουνιές, δαχτυλιές κ.λπ.

ah ok la8os katalaba.. egw pantws den exw dei kamia diafora, an kai ena kalymma 8a itan oti prepei..

Link to comment
Share on other sites

Το λες και με σιγουρια! ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΒΙΝΤΕΟ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ FULLSCREEN!

 

Μόνο αν το επιλέξεις και μόνο από το μενου του walkman.:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις παρακαλώ:

 

1) Το πολύ ενοχλητικό bug της απεικόνισης στα "αλαμπουρνέζικα" των ελληνικών ID3 tags που υπάρχει σε όλα τα SE μέχρι και το W810, και το οποίο καθιστά εντελώς αδύνατη την εύρεση/αναπαραγωγή μουσικών κομματιών με ελληνικά ID3 tags, υπάρχει και στο W900 ή το έφτιαξαν;

 

2) (Αυτή η ερώτηση απευθύνετσι σε όσους χρησιμοποιούν το κινητό ήδη για μεγάλο χρονικό διάστημα.) Δεδομένης της απουσίας καλύμματος για το φακό - άλλη μια βλακωδέστατη επιλογή της SE -, έχετε παρατηρήσει κάποια σταδιακή φθορά του τζαμιού του με αποτέλεσμα πιο θολές φωτογραφίες σε σχέση με τις πρώτες μέρες που το είχατε αγοράσει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Για το πρώτο , αν κατάλαβα, εννοείς τους τίτλους των τραγουδιών ε?

Αν και τα περισσότερα τραγούδια που έχω μέσα έχουν τίτλους με λατινικούς χαρακτήρες, μερικά που έχω με ελληνικούς δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

 

Όσο για το κάλυμμα της φωτογραφικής, προσωπικά χρησιμοποιώ προστατευτική ζελατίνα ,οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να γρατζουνιστεί.(βέβαια, για να χρησιμοποιήσω την κάμερα ,βγάζω πρώτα την ζελατίνα και μετά την ξαναβάζω):)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ακριβως τι formats, αναλυσεις frames και kbps υποστηριζονται; 1-2 videos που εκανα σε mp4, 320*240, 25fps με το avs video converter 4 δεν τα επαιζε
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ακριβως τι formats, αναλυσεις frames και kbps υποστηριζονται; 1-2 videos που εκανα σε mp4, 320*240, 25fps με το avs video converter 4 δεν τα επαιζε

 

Κάτι έχεις κάνει λάθος.

Παίζει mp4 kai 3pg video.

Τώρα για frames και kbps δεν ξέρω ακριβώς.

Όταν λές δεν τα παίζει ,τι εννοείς??

τι μήνυμα σου βγάζει?

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ακριβως τι formats, αναλυσεις frames και kbps υποστηριζονται; 1-2 videos που εκανα σε mp4, 320*240, 25fps με το avs video converter 4 δεν τα επαιζε

 

Υποστηρίζονται 3gp και mp4. To mp4 δεν το εχω δοκιμάσει ακόμα λόγω έλειψης κατάληλλου prog. Τωρα που κατέβασα κατι, η ειρωνία είναι πως το κινητό είναι στην SE για επισκευή/αναβάθμιση.

Οσο για τα 3gp εχω φτάσει με Xilisoft 3gp Video Converter μεχρι τα...

 

C:\temp\******.3gp

Summary:

Duration: 00:03:23

Bit rate: 510kbps

Video:

Format: mpeg4

Size: 320x240

Frame rate: 25.00fps

Audio:

Format: amr_nb

Bit rate: 0kbps (Auto)

Sample rate: 8000Hz

Channels: Mono

 

...χωρις κανένα σημαντικό πρόβλημα. Ενα ανεπαίσθητο κόλλημα στην εικόνα μόνο λόγω των πολλών kbps (θέλει επεξεγαστικη δύναμη...τι να κάνουμε), και μια μικρή καθυστερηση στον ηχο (γυρω στο sec).

 

Μην σε ξεγελάει το mpeg4, ειναι ο codec που χρησιμοποιησα. Το αρχειο είναι "πακεταρισμενο" σαν 3gp. Στον δημοφιλή H263 δεν δοκίμασα ακομα για να δω τι βγαίνει.

 

Ο amr_nb σαν Audio Codec είναι απλώς....γελείος μιας και sample rates μεγαλυτερα απο 8 ΚHz δεν υποστηρίζονται απο το κινητό.Mp3 σε αρχειο με 3gp format μάλλον δεν υποστιριζεται μιας και οτι δοκιμασα...δεν επαιζε.

 

Ελπιζω να βοηθησα. Περισοτερα μόλις πάρω το κινητο.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος φιλος να γραψει αναλυτικα πως μπορω να κανω αναβαθμιση απο το ιντερνετ?

 

Κατεβάζεις από το site της se το προγραμματάκι με το όνομα "υπηρεσία αναβάθμισης"(αν δεν υπάρχει ακόμα στο w900 ,θα το βρείς σε κάποιο άλλο τηλέφωνο.Δεν έχει σημασία, το πρόγραμμα είναι το ίδιο).Αφού το κατεβάσεις στο pc σου, κάνεις εγκατάσταση και το τρέχεις.Μετά , ακολουθώντας τις οδηγίες απο την οθόνη του pc σου δεν θα έχεις πρόβλημα.Μην ξεχάσεις να αφήσεις το κουμπί " c" μόνο όταν στην οθόνη εμφανιστεί το σχετικό μήνυμα.Φρόντισε ακόμα να έχεις αρκετή μπαταρία στο κινητό σου.Η διαδικασία θα κρατήσει αρκετή ώρα.(20-25 λεπτά)Κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

Καλή επιτυχία:) :)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από το site της se το προγραμματάκι με το όνομα "υπηρεσία αναβάθμισης"(αν δεν υπάρχει ακόμα στο w900 ,θα το βρείς σε κάποιο άλλο τηλέφωνο.Δεν έχει σημασία, το πρόγραμμα είναι το ίδιο).Αφού το κατεβάσεις στο pc σου, κάνεις εγκατάσταση και το τρέχεις.Μετά , ακολουθώντας τις οδηγίες απο την οθόνη του pc σου δεν θα έχεις πρόβλημα.Μην ξεχάσεις να αφήσεις το κουμπί " c" μόνο όταν στην οθόνη εμφανιστεί το σχετικό μήνυμα.Φρόντισε ακόμα να έχεις αρκετή μπαταρία στο κινητό σου.Η διαδικασία θα κρατήσει αρκετή ώρα.(20-25 λεπτά)Κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

Καλή επιτυχία:) :)

 

 

Αν και εγω την πατησα το πηγα σε SE CENTER και μου το εκαναν αυτοι update γιατι εγω το κολησα και ανοιγε μονο μια ασπρη οθονη.....

Αλλα τωρα πεταει και το menu!!:) :) :) Kαι μονο μια μερα το κρατησαν εεεε.Στις 12 σημερα το ειχαν ετοιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και εγω την πατησα το πηγα σε SE CENTER και μου το εκαναν αυτοι update γιατι εγω το κολησα και ανοιγε μονο μια ασπρη οθονη.....

Αλλα τωρα πεταει και το menu!!:) :) :) Kαι μονο μια μερα το κρατησαν εεεε.Στις 12 σημερα το ειχαν ετοιμο!!!!

 

Ωραία!:)

Τα χαιρετίσματα που σου είπα τα έδωσες???:worry: :worry: :p

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

βρε συναδελφοι

 

1)ξαναγραφτε μου πως να δω το firmware και ποιο ειναι το νεότερο live!

 

2)γινεται να "αχρηστευσω" εν ολιγεις το κουμπι που μπαινει live κατευθειαν? Δηλαδη να παταω το κουμπακι και να μη πηγαινει πουθενα γιατι φοβαμαι μηπως πατιεται κατα λαθος και να το το μισο ευρω καθε 3 και λιγο....

 

Παλιοτερα ειχα διαβασει ενα τροπο που το καναμε στο Τ610 , στο κινητάκι μας πως γινεται ?

:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...