Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

my phone explorer αλλα μονο για κινητα της sony ericsson!.

 

 

Δλδ δε γινεται???Δε γινεται να κανω export τον καταλογο απο το Sharp και να τον κανω import με καποιον τροπο στο Ericsson?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν συνεργαζεται το sharp με το outlook ισως και να γινεται.

To πολυ πολυ πηγαινε σε στο Γερμανο, εκει στο μεταφερουν με 3ευρω αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το w900 μου έπεσε κάτω και έφαγε δυο γερά χτυπήματα , σε δυο γωνιές στην πίσω μεριά. Υπάρχει τρόπος να αλαχτεί το πίσω πλαστικό, και αν ναι , πρέπει να απευθυνθώ στην αντιπρωσωπία?αλλάζουν οι προσώψεις? πόσο λέτε να κοστίζει? :( δεν θέλω να το αφήσω έτσι , το πρόσεχα σαν τα μάτια μου, μέχρι και screen protector έχω, θέλω να το φτιάξω!
Link to comment
Share on other sites

χριστος ανεστη σε ολους και χρονια πολλα στους γιωργηδες/γιωργιες.

 

κατοχος εδω και μιας εβδομαδας του w900i, ειδα οτι η εκδοση λογισμικου ειναι η R5BB001, αν κανω αναβαθμηση λογισμικου τα αρχεια (επαφες,εικονες,ηχοι κ.α.) που ειναι αποθηκευμενα στη μνημη του τηλεφωνου θα σβησουν; (την ειχα πατησει στο sx1).

α... πως μπορω να σωσω επαφες στο memory stick (αν γινεται)

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

χριστος ανεστη σε ολους και χρονια πολλα στους γιωργηδες/γιωργιες.

 

κατοχος εδω και μιας εβδομαδας του w900i, ειδα οτι η εκδοση λογισμικου ειναι η R5BB001, αν κανω αναβαθμηση λογισμικου τα αρχεια (επαφες,εικονες,ηχοι κ.α.) που ειναι αποθηκευμενα στη μνημη του τηλεφωνου θα σβησουν; (την ειχα πατησει στο sx1).

α... πως μπορω να σωσω επαφες στο memory stick (αν γινεται)

ευχαριστω.

Όχι, μη φοβάσαι, τίποτα δε σβηστεί!

Να τις σώσεις στο MS δυστυχώς δε γίνεται, μονάχα στον υπολογιστή μπορείς και στο δίκτυο, εάν έχεις vodafone μέσω της υπηρεσίας συγχρονισμού vodafone addressbook.

Η δυνατότητα για αποθήκευση το MS υπάρχει στο νεοφερμένο W810 και φυσικά θα υπάρχει στα επόμενα κινητά της SE.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το w900 μου έπεσε κάτω και έφαγε δυο γερά χτυπήματα , σε δυο γωνιές στην πίσω μεριά. Υπάρχει τρόπος να αλαχτεί το πίσω πλαστικό, και αν ναι , πρέπει να απευθυνθώ στην αντιπρωσωπία?αλλάζουν οι προσώψεις? πόσο λέτε να κοστίζει? :( δεν θέλω να το αφήσω έτσι , το πρόσεχα σαν τα μάτια μου, μέχρι και screen protector έχω, θέλω να το φτιάξω!

Αλλάζει, αλλά θα σου κοστίσει ακριβά... Το πόσο ακριβώς κάνει κάθε κομμάτι έχει υποθεί παλιότερα σ' αυτό το thread, ψάξε μερικές σελίδες πίσω...

Και φυσικά θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο service της SE.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το w900 μου έπεσε κάτω και έφαγε δυο γερά χτυπήματα , σε δυο γωνιές στην πίσω μεριά. Υπάρχει τρόπος να αλαχτεί το πίσω πλαστικό, και αν ναι , πρέπει να απευθυνθώ στην αντιπρωσωπία?αλλάζουν οι προσώψεις? πόσο λέτε να κοστίζει? :( δεν θέλω να το αφήσω έτσι , το πρόσεχα σαν τα μάτια μου, μέχρι και screen protector έχω, θέλω να το φτιάξω!

 

Όταν πριν περίπου 2 χρόνια είχα αλλάξει το καπάκι της μπαταρίας στο k700 είχα πληρώσει 44 ευρώ στο σέρβις της se:cry: .Τώρα καταλαβαίνεις τι γίνεται....

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Χρονια Πολλα Χριστος ανεστη.Λοιπον για να αλλαξεις την προσοψη υπαρχουν 2 τροποι:

 

1ον να το κανεις μονος σου ( που σημαινει οτι πρεπει να παρεις ενα ειδικο κατσαβιδι και μετα να αγορασεις τις προσοψεις οι οποιες μου φαινεται οτι ειδα να κανουν γυρω στα 27ευρο στο ******** που εχει ενα link .Αλλα ο ευκολοτερος τροπος ειναι να γραψεις στο google housing W900i και ψαξε στην Ελλαδα.Εκτος αν εχεις credit card και τα παραγγειλεις απο εξωτερικο

και ο 2ος τροπος ειναι σε ενα καταστημα SE ΠΟΥ θα θελουν τα χαρτια αγορας..............

 

Εγω εχω αλλαξει προσοψη σε s700i και ειναι πολυ δυσκολο....Παντως αν θες μπορω να στο φτιαξω εγω σε περιοχη καλλιθεα(Αθηνα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ αλλά το πρόβλημα δεν είναι το πως θα τις περάσω μόνος μου, άλλωστε έχω κάνει κάτι παρόμοιο με το ΣΧ1, το πρόβλημα είναι πως δεν βρίσκω πουθενά προσόψεις για w900i μέσω ίντερνετ. Υπάρχουν σχεδόν για όλα τα ΣΕ εκτός απο το w900i. Μήπως επειδή είναι ακόμα σχετικά καινούργιο? Πάντως αν κρίνω απο τις προσόψεις του w800 που έριξα μια ματιά κυμαίνοντε γύρω στις 18 λίρες από αγγλία. Οπότε πιστεύω και στο w900i δεν θα υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή. (εξάλλου χρειάζομαι και μόνο την πίσω πρόσοψη + καπάκι μπαταρίας).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ αλλά το πρόβλημα δεν είναι το πως θα τις περάσω μόνος μου, άλλωστε έχω κάνει κάτι παρόμοιο με το ΣΧ1, το πρόβλημα είναι πως δεν βρίσκω πουθενά προσόψεις για w900i μέσω ίντερνετ. Υπάρχουν σχεδόν για όλα τα ΣΕ εκτός απο το w900i. Μήπως επειδή είναι ακόμα σχετικά καινούργιο? Πάντως αν κρίνω απο τις προσόψεις του w800 που έριξα μια ματιά κυμαίνοντε γύρω στις 18 λίρες από αγγλία. Οπότε πιστεύω και στο w900i δεν θα υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή. (εξάλλου χρειάζομαι και μόνο την πίσω πρόσοψη + καπάκι μπαταρίας).

 

Το πίσω καπάκι στο κάτω μέρος έχει βίδες , αλλά στο πάνω μέρος πρέπει(σίγουρα δλδ)είναι κουμπωτό.Αυτό δεν μπορεις να το ξεκουμπώσεις μόνος σου χωρίς το κατάλληλο εργαλείο:!:

Υπάρχει κίνδυνος να το σπάσεις ή να γδάρεις και το πάνω πλαστικό.

Σου προτείνω να μην το προσπαθήσεις μόνος σου.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έκανα διαγραφή όλων απο την επαναφορά ρυθμίσεων του w900, και ως γνωστόν έχασα τις εφαρμογές και τα θέματα (τα original του κινητού). Θυμόμουν παλαιότερα οτι μπορούσες να τα ξανακατεβάσεις απο τη S.E, εχτές όμως που δοκίμασα δε βρήκα τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να τα ξαναβρώ? Thanks in advance...
Link to comment
Share on other sites

den xero an to exei prosexei kaneis alla ena megalo meion sto w900 einai oti i othoni einai poli eykolo na gratsounistei . idi ston ligo kairo pou to exo kai xoris na to katalavo exei ena mikro men vathoulomataki stinothoni kai mia gratsounia . mporei na min einai poli simantiko kai na min fenete poli alla prosopika me xalaei .poli malaki othoni . den mporousan na valoun kapoio kalitero yliko > ? diladi an pesei kato ti tha ginei ? me to gx15 pou eixa palia ton 150 eyro i othoni itan se yperaristi katastasi .

 

kata ta alla einai telio kinito kai mono ayto to pragma xalaei to olo sinolo opos kai to radio

 

peite mou an thelete esas i othoni den exei pathei kamia gratsounia?

Link to comment
Share on other sites

den xero an to exei prosexei kaneis alla ena megalo meion sto w900 einai oti i othoni einai poli eykolo na gratsounistei . idi ston ligo kairo pou to exo kai xoris na to katalavo exei ena mikro men vathoulomataki stinothoni kai mia gratsounia . mporei na min einai poli simantiko kai na min fenete poli alla prosopika me xalaei .poli malaki othoni . den mporousan na valoun kapoio kalitero yliko > ? diladi an pesei kato ti tha ginei ? me to gx15 pou eixa palia ton 150 eyro i othoni itan se yperaristi katastasi .

 

kata ta alla einai telio kinito kai mono ayto to pragma xalaei to olo sinolo opos kai to radio

 

peite mou an thelete esas i othoni den exei pathei kamia gratsounia?

 

Δεν νομίζω ότι φταίει το υλικό κατασκεύης , αλλά το ότι η οθόνη καταλαμβάνει μεγάλο μέρος της μπροστινής όψης.Και εμένα έχει μια απειροελάχιστη.Μόνο εγώ μπορώ να τη δώ:D και μόνο κάτω από λάμπα(ούτε καν στο φώς του ήλιου δεν φαίνεται)

Ε ,θέλει προσοχή και βασικά να προσέχουμε με τι την καθαρίζουμε!!(όχι με το μανίκι μας , ας πούμε)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

paidia kserei kaneis tis ruthiseis gia na stelnw email kai na lambanw,gia na mhn mapinw sto vodafone live kai ta blepw.mphka sto site tis vodafone kai den brhka tipota gia email.ama ksereis kaneis as me diafwtisei.thanks:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kato apo ton ilio pithano na deis kai tin skia tis gratsounias file .ayto einai to kako . yparxei tropos na prostateytei ? exei vgei kamia thiki akoma ?

 

Πολλές από τις "γρατζουνιές" που φαίνονται ,είναι απλά τα δακτυλικά σου αποτυπώματα:D

Εμένα δεν είναι ακριβώς γρατζουνιά ,είναι σαν μικρό στίγμα , σαν τελίτσα δλδ.Και κάτω από τον ήλιο δεν φαίνεται πάντα.

Στο εμπόριο δεν έχω βρεί θήκες , ίσως υπάρχουν στο internet.

Τα screenprotector είναι καλή λύση.

Ξέρει κανείς κάπου να πουλάνε???

Έχω κοιτάξει σε πολλά μαγαζιά με ψηφιακές και δεν έχω βρεί κάτι

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έκανα διαγραφή όλων απο την επαναφορά ρυθμίσεων του w900, και ως γνωστόν έχασα τις εφαρμογές και τα θέματα (τα original του κινητού). Θυμόμουν παλαιότερα οτι μπορούσες να τα ξανακατεβάσεις απο τη S.E, εχτές όμως που δοκίμασα δε βρήκα τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να τα ξαναβρώ? Thanks in advance...

Κοίτα στο http://www.myw900.lasyk.net/sub/132/ALL/date/1/W900-Themes-Original%20Walkman-page1.html

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Χρονια Πολλα Χριστος ανεστη.Λοιπον για να αλλαξεις την προσοψη υπαρχουν 2 τροποι:

 

1ον να το κανεις μονος σου ( που σημαινει οτι πρεπει να παρεις ενα ειδικο κατσαβιδι και μετα να αγορασεις τις προσοψεις οι οποιες μου φαινεται οτι ειδα να κανουν γυρω στα 27ευρο στο ******** που εχει ενα link .Αλλα ο ευκολοτερος τροπος ειναι να γραψεις στο google housing W900i και ψαξε στην Ελλαδα.Εκτος αν εχεις credit card και τα παραγγειλεις απο εξωτερικο

και ο 2ος τροπος ειναι σε ενα καταστημα SE ΠΟΥ θα θελουν τα χαρτια αγορας..............

 

Εγω εχω αλλαξει προσοψη σε s700i και ειναι πολυ δυσκολο....Παντως αν θες μπορω να στο φτιαξω εγω σε περιοχη καλλιθεα(Αθηνα)

27 euro:!: θα λες για imitasion!

 

αυθεντικη προσοψη εχει πανω απο 60 euro:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

27 euro:!: θα λες για imitasion!

 

αυθεντικη προσοψη εχει πανω απο 60 euro:!:

ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!αλλα αυθεντικη στο internet δεν βρηκα...............Οποτε ειπα για την ''ψευτικη''

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι στο κάτω μέρος έχει βίδες , αλλά στο πάνω μέρος πρέπει(σίγουρα δλδ)είναι κουμπωτό.Αυτό δεν μπορεις να το ξεκουμπώσεις μόνος σου χωρίς το κατάλληλο εργαλείο:!:

Υπάρχει κίνδυνος να το σπάσεις ή να γδάρεις και το πάνω πλαστικό.

Σου προτείνω να μην το προσπαθήσεις μόνος σου.

 

 

Σιγουρα παντως υπαρχουν αυτου του ειδους εργαλεια οπως ενα κατσαβιδι για παρα πολυ μικρες βιδες το οποιο το πηρα 55$:!: :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

kato apo ton ilio pithano na deis kai tin skia tis gratsounias file .ayto einai to kako . yparxei tropos na prostateytei ? exei vgei kamia thiki akoma ?

 

υπαρχει τις NOREVE,την αγορασα απο το pixmania.η ποιοτητατης ειναι πολυ καλη, το μονο "κακο" ειναι οτι ,οπως και στη φωτο, πρεπει να την ξεκουμπωσεις για να γραψεις (γιατι ειναι και ο μοναδικος λογος που ξεδηπλωνεις το τηλεφωνο.

σε ολα μου τα κινητα βαζω θηκη και στο 900αρι πρωτα αγορασα τη θηκη και μετα το κινητο :D

 

http://aka.fotovista.com/dev/9/4/44100949/l_44100949.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μη φοβάσαι, τίποτα δε σβηστεί!

Να τις σώσεις στο MS δυστυχώς δε γίνεται, μονάχα στον υπολογιστή μπορείς και στο δίκτυο, εάν έχεις vodafone μέσω της υπηρεσίας συγχρονισμού vodafone addressbook.

Η δυνατότητα για αποθήκευση το MS υπάρχει στο νεοφερμένο W810 και φυσικά θα υπάρχει στα επόμενα κινητά της SE.

 

 

ρε πετραν εχω την εντυπωση πως γινεται να τις σωσεις στο ms!

αν πας στις επαφες,στις επιλογες και μετα στις προηγμενες θα δεις στην 4η επιλογη απο πανω την δυνατοτητα αντιγραφης ασφαλειας m.s!

και αντιστοιχα επαναφορα απο ms!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

ρε πετραν εχω την εντυπωση πως γινεται να τις σωσεις στο ms!

αν πας στις επαφες,στις επιλογες και μετα στις προηγμενες θα δεις στην 4η επιλογη απο πανω την δυνατοτητα αντιγραφης ασφαλειας m.s!

και αντιστοιχα επαναφορα απο ms!

 

Ναί ναι.Σωστός φίλε.

Αλλά επειδή δεν χρησιμοποιώ Memory stick η επιλογή αυτή είναι μη διαθέσιμη σε εμένα.Πάντως, αντίγραφα ασφαλείας δημιουργεί , που σημαίνει ότι μπορεί να φτιάχνει ένα αρχείο που να περιέχει όλες τις επαφές(τύπου ZIP) και το οποίο να μην μπορείς εσύ να το δείς ή να το χρησιμοποιήσεις κανονικά , εκτός κι αν κάνεις ανάκτηση από την MS(5η επιλογή).

Άρα δεν θα μπορείς να έχεις τις επαφές σου μόνο στο MS.

Αν κάποιος έχει ένα MS ας δοκιμάσει να μας πεί.:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...