Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπεσε το W900 σε χαλίκια και γραντζουνίστηκε η οθόνη και το περίβλημα άσχημα.Δουλεύει όμως κανονικά.

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αντικατάστασή τους μεμονωμένα ή έστω το περίβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έπεσε το W900 σε χαλίκια και γραντζουνίστηκε η οθόνη και το περίβλημα άσχημα.Δουλεύει όμως κανονικά.

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αντικατάστασή τους μεμονωμένα ή έστω το περίβλημα;

 

Πήγαινε σε ένα service και ρώτησε, γιατί δεν θα είναι καθόλου εφικτή η τιμή που θα σου πούμε.Εξαρτάται από το μέγεθος και το σημείο των γρατσουνιών.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε το W900 σε χαλίκια και γραντζουνίστηκε η οθόνη και το περίβλημα άσχημα.Δουλεύει όμως κανονικά.

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αντικατάστασή τους μεμονωμένα ή έστω το περίβλημα;

 

Να υπολογίζεις γύρω στα 45 ευρώ για κάθε κομμάτι πλαστικού(μιλάμε για τα original)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και αμα βρεις....σε κατι τετοια περιστατικα η SE ειναι πολυ πισω :down:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ειναι ευκολο να μου πειτε πως βλεπουμε την εκδοση του λογισμικου;

ειναι καποιος συνδυασμος με τα * αλλα δε το θυμαμε.

ευχαριστω.

 

υ.γ. ποια ειναι η τελευταια εκδοση;η R5BC μηπως;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ειναι ευκολο να μου πειτε πως βλεπουμε την εκδοση του λογισμικου;

ειναι καποιος συνδυασμος με τα * αλλα δε το θυμαμε.

ευχαριστω.

 

υ.γ. ποια ειναι η τελευταια εκδοση;η R5BC μηπως;

 

>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ, αλλα πρεπει να ειναι ετσι *>*<<*<* (ειχες ξεχασει ενα αστερι).

παντως θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η πιο προσφατη εκδοση.

το λεω αυτο γιατι εδω και 1 χρονο που το εχω,δε του εχω κανει αναβαθμηση.

χθες πηγα και μου ειπαν οτι εχω τη τελευταια.(σ.σ εχω την R5BBOO1).ειναι ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο.αλλωστε το εγραψα και ορθογραφως και "καπως" συμαζεψα την κατασταση.Απ'οτι ξερω το κινητο εχει να βγει update εκδοση 1 χρονο και ισως και παραπανω.παντως αν δεν εχεις προβληματα με το κινητο δεν υπαρχει λογος αναβαθμισης!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ, αλλα πρεπει να ειναι ετσι *>*<<*<* (ειχες ξεχασει ενα αστερι).

παντως θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η πιο προσφατη εκδοση.

το λεω αυτο γιατι εδω και 1 χρονο που το εχω,δε του εχω κανει αναβαθμηση.

χθες πηγα και μου ειπαν οτι εχω τη τελευταια.(σ.σ εχω την R5BBOO1).ειναι ετσι;

 

Και εμένα τα ίδια μου λένε! Μετα απο επισκευή μου περασαν την R5BB (πριν ειχα την R5BC Που είναι πιο πρόσφατη).

Η μόνη συμαντική διαφορά είναι οτι δεν υπάρχει επιλογή για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του 3G. Το κάνω μέσω του My Phone Explorer αλλα αυτό δεν είναι λύση!

Εσένα υπάρχει τέτοια επιλογή? (Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Δίκτυα κιν. τηλεφ)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια μου λένε! Μετα απο επισκευή μου περασαν την R5BB (πριν ειχα την R5BC Που είναι πιο πρόσφατη).

Η μόνη συμαντική διαφορά είναι οτι δεν υπάρχει επιλογή για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του 3G. Το κάνω μέσω του My Phone Explorer αλλα αυτό δεν είναι λύση!

Εσένα υπάρχει τέτοια επιλογή? (Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Δίκτυα κιν. τηλεφ)

 

Καλησπέρα, δεν μου λέτε και μένα παιδιά που δέν έτυχε ποτέ να μάθω, αυτο το 3G τι ακριβώς πρακτικά (όχι θεωριτικά, ότι ειναι τρίτης γενιάς, αυτό το ξέρω) πάνω στο κινητό τι διαφορετικό κάνει; Αν ειναι κάτι που δέν χρησιμοποιώ να το απενεργοποιήσω. Και φυσικά πως μπορώ να το κάνω αυτό.!!!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν μου λέτε και μένα παιδιά που δέν έτυχε ποτέ να μάθω, αυτο το 3G τι ακριβώς πρακτικά (όχι θεωριτικά, ότι ειναι τρίτης γενιάς, αυτό το ξέρω) πάνω στο κινητό τι διαφορετικό κάνει; Αν ειναι κάτι που δέν χρησιμοποιώ να το απενεργοποιήσω. Και φυσικά πως μπορώ να το κάνω αυτό.!!!

Ευχαριστώ.

 

 

Πρακτικά, χωρίς 3g δεν μπορείς να κάνεις ή να δεχτείς videoκλήσεις και αν συνηθίζεις να χρησιμοποιείς το κινητό για σερφάρισμα στο internet, η ταχύτητα είναι πολύ πολύ μικρότερη.

 

Για περισσότερη ενημέρωση ρίξε μια ματιά εδώ.:)

http://www.myphone.gr/library/article-37.html

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Guest giannios
Καλησπέρα, δεν μου λέτε και μένα παιδιά που δέν έτυχε ποτέ να μάθω, αυτο το 3G τι ακριβώς πρακτικά (όχι θεωριτικά, ότι ειναι τρίτης γενιάς, αυτό το ξέρω) πάνω στο κινητό τι διαφορετικό κάνει; Αν ειναι κάτι που δέν χρησιμοποιώ να το απενεργοποιήσω. Και φυσικά πως μπορώ να το κάνω αυτό.!!!

Ευχαριστώ.

 

Οι μόνες διαφορές είναι: 1) Το σηματάκι στην οθόνη & 2) η μπαταρία κρατάει το μισό ( αν όχι λιγότερο ) χρόνο.:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες διαφορές είναι: 1) Το σηματάκι στην οθόνη & 2) η μπαταρία κρατάει το μισό ( αν όχι λιγότερο ) χρόνο.:w00t:

 

 

Η λιγότερη αυτονομία για μένα ειναι σημαντικό θέμα, μπορώ να καταργήσω το 3G; Και με ποιό τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Guest giannios
Η λιγότερη αυτονομία για μένα ειναι σημαντικό θέμα, μπορώ να καταργήσω το 3G; Και με ποιό τρόπο;

 

Λοιπόν, πας μενού, ρυθμίσεις, συνδεσιμότητα , δίκτυα κινητής τηλεφωνίας , δίκτυα gsm/3g και επιλέγεις μόνο Gsm:) Μάλλον περιμέναμε πάρα πολλά από το 3g δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πας μενού, ρυθμίσεις, συνδεσιμότητα , δίκτυα κινητής τηλεφωνίας , δίκτυα gsm/3g και επιλέγεις μόνο Gsm:) Μάλλον περιμέναμε πάρα πολλά από το 3g δυστυχώς...

 

καλημέρα, πήγα στο μενού - ρυθμίσεις- μέχρι εκεί όμως, συνδεσιμότητα δέν βλέπω να υπάρχει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πήγα στο μενού - ρυθμίσεις- μέχρι εκεί όμως, συνδεσιμότητα δέν βλέπω να υπάρχει πουθενά.

Nομίζω, από όσα λένε κάποιοι χρήστες, στην τελευταία έκδοση λογισμικού η επιλογή αυτή έχει αφαιρεθεί

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην R5BC004 που έχω εγώ είναι εκεί η επιλογή και δεν νομίζω να έχει βγει νεότερη έκδοση.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help me!!!!

ακουστε την ιστορια μου Εχω ενα w900i vodafone live μεσο davici πηγα να το περασω καθαρη εκδοση , δηλαδη να βγαλω το vodafone live το θεμα ειναι οτι εχει πολλες εκδοσεις στο davici και δεν ξερω ποια να βαλω , εχει ξανα ασχοληθει κανεις? Εχει συνεχεια το θεμα ! δεν αντεξα , δοκιμασα μερικες αλλα στο τελος εβγαζαν σφαλμα , :( το θεμα ειναι οτι μετα που το ανοιξα το κινητο δεν εχει vodafone live ΑΛΛΑ φορτονε κανονικα και πετουσε μηνημα "configuration problem , plz check it at service" επειδη δεν θελω να μπλεξω με service sony ericsson , οχι για θεμα χρηματων απλα φοβαμε μην με βαλουν παλι vodafone live , τι κανουμε? το 9volto το ξεχναμε ειμαι απο θεσσαλονικη και οχι αθηνα , εαν εχει ασχοληθει κανεις μονος του με το ιδιο θεμα με το δικο μου και το εχει βγαλει μονος του , εστω μεσω davici ας με βοηθησει παρακαλω. το κινητο ανοιγει κανονικα , κλεινει κανονικα απλα δεν μπορω να το δουλεψω καθολου λογο μηνηματος .

Μονο σε SErvice θα βρεις λυση.αλλιως δεν γινεται τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
meta apo 2 mines peripou xanapira kai ego to w900i autin tin fora se aspro kai ena exo na po DEN TO XANALAZO ME TPT!!!

Και που το αγορασες αν επιτρεπεται? γιατι δεν υπαρχει ουτε σε stock :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to eixe enas xadelfos mou kai to antalaxa me to k800 pou eixa pisteuo ekana kalia antalagi

Τωρα τα εβαλες τα πραγματα στην θεση του.αλλα εγω δεν θα το εκανα ανταλλαγη...γιατι δεν υπηρχε λογος.εφοσον το εχεις το κινητο σε μαυρο χρωμα..καλυτερα να κραταγες το K800i.2 ιδια κινητα το :blink: χαζο :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα λέει οτι ξαναπήρε...

υποθέτω το μαύρο το είχε δώσει

Δεν το καταλαβα...υπεθεσα οτι το αβαταρ ειναι και το κινητο που εχει.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...