Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θεμα ειναι οτι παιζει κανονικα καποια με 128 kbps η καποια με 192 kbps και καποια αλλα τα κοβει.το constant H variable βιτ rate απο που θα το δω;;και κατι ακομη.οταν κατεβαζω θεματα η παιχνιδια π.χ απο το Mobile9 ειναι πολλα αρχεια διασπαρτα και ενας φακελος που λεγεται meta inf.αυτο πως γινεται ενα αρχειο , π.χ jar προκειμενου να το διαβασει το Midlet σαν εφαρμογη και να το περασει στο κινητο;;;

Αυτά που στα κόβει λογικά έχουν variable bitrate.Δεν γίνεται να δεις αν έχουν variable bitrate μέσω των ιδιοτήτων των windows.

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιον coverter για να τα μετατρέψεις σε constant variable (πχ dBpowerAMP v10)

 

Όσο για τα jar άνοιξε το winrar και στις επιλογές δεν αν ο τύπος ".jar" είναι associated με το winrar.Αν είναι ξεκλίκαρε το.Ουσιαστικά το .jar είναι ένα είδος πακέτου και μπορείς με το winrar/winzip να βλέπεις τα περιεχόμενα του πακέτου (κάτι που εσένα δεν σε ενδιαφέρει)

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου rey , βρηκα για το variable bit rate το εκανα constant και τωρα πλεον παιζει ολα τα μουσικα αρχεια!ηταν μια απορια που πραγματικα φανταζε αλυτη!

στο δευτερο θεμα ομως μαλλον δεν με καταλαβες....οταν κατεβαζω π.χ. παιχνιδια η θεματα , δεν ειναι ενα αρχειο , π.χ "jar." H "skin." για να εγκατασταθει αυτοματα , αλλα πολλα σκορπια αρχεια που δεν ξερω πως να τα περασω.

π.χ. στο Mobile9 κατεβαζω ενα θεμα για το v3i και οταν παω να δω που αποθηκευτηκε και το ανοιγω εχει πολλα αρχεια μεσακαι οχι ενα που η θα το εκανα εγκατασταση με το μιντλετ η αντιγραφη επικοληση στον φακελο κjava του κινητου.....πως λοιπον γινονται ολα αυτα τα αρχεια , που ειναι σαν περιεχομενα ενα εκτελεσιμο αρχειο που να εγκαθισταται στο κινητο;

σε ευχαριστω και παλι πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ψιλομπερδεύτηκα.Μιλάμε για θέματα ή για skins?Για θέματα δεν ξέρω να σε βοηθήσω.Για skins μπορείς πολύ εύκολα να τα εγκαταστείς με το SkiMan

 

Τα skin αρχεία αποτελούνται από πολλά ".dat" αρχεία και ένα ".ski"

Για themes δεν έχω ιδέα..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει καποια διευθυνση για να κατεβασουμε κανενα θεμα για το v3ι;

ξερω οτι ειναι πολυ τυπικη ερωτηση αλλα στα γνωστα sites εχουν θεματα , τα οποια αποτελουνται απο πολλα αρχεια και ειναι δυσκολα στην εγκατασταση τους....βοηθειστε και εμας τους αρχαριους με motorola , γιατι με τα νοκια η διαδικασια ηταν πανευκολη

Link to comment
Share on other sites

xeri kaneis ti ginete me to problima ton ellinikon sta sms me to v3i metrisa tous grafikous pou sou afini na grapsis kai einai 90 eno sta aglika einai 160 ti ginete me afto to problima ? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το seem 0032_0001 και άλλαξε

offset 3F - bit 4: SMS Unicode (1 on, 0 off)

 

Γραμμή 3,στήλη F.Δες αν το bit 4 είναι ξεκαρισμένο.Αν είναι το ξετικάρεις και πατάς save to phone.Και μετά κάνεις reboot το κινητό

http://img207.imageshack.us/img207/5337/3fao7.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

eyxaristo to ekana mia xara ! exo akomi mia erotisi ti mporo na kano me to logismiko tou v3i mesa sto forum exei diafora logismika gia anabathmisi tha ithela na mou pite ena pou na diorthoni to katalogo kai deftero na mporo na xrisimopiiso ta mp3 tis mnimis gia ring . kai bebea pou tha to bro giati kapia link den douleboune !

se euxaristo kai pali gia ta minimata .:D

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγώ μετα απο το v3 το v3i VFlive. Πρέπει να πω οτι σε υφή είναι ακρως καλυτερο το v3. Τεσπα, οι αποριες μου για οποιον ξέρει

1)υπαρχει τρόπος να σώσω το vf live μενου, σκιν ή οτι αλλο είναι ώστε να το ξαναπερασω αν πρεπει να παει η συσκευη για σερβις?(μου ειπανε οτι χανει την εγγυηση αν του περασω σκιν ή οτιδηποτε αλλο)

2)αλλαζοντας το vf live μενου φεύγει και η welcome οθονη και το σημα vf στην εξωτερική οθόνη?

3)έχει παρατηρήσει κανείς κρασαρισμα μετά απο πείραγμα της συσκευής ?(παντα για VF live)

 

tx!

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγώ μετα απο το v3 το v3i VFlive. Πρέπει να πω οτι σε υφή είναι ακρως καλυτερο το v3. Τεσπα, οι αποριες μου για οποιον ξέρει

1)υπαρχει τρόπος να σώσω το vf live μενου, σκιν ή οτι αλλο είναι ώστε να το ξαναπερασω αν πρεπει να παει η συσκευη για σερβις?(μου ειπανε οτι χανει την εγγυηση αν του περασω σκιν ή οτιδηποτε αλλο)

2)αλλαζοντας το vf live μενου φεύγει και η welcome οθονη και το σημα vf στην εξωτερική οθόνη?

3)έχει παρατηρήσει κανείς κρασαρισμα μετά απο πείραγμα της συσκευής ?(παντα για VF live)

 

tx!

 

1) Νομίζω πως υπάρχει σε καποιο ποστ πως μπορεις να το κανεις !

 

2) Ναι.

 

3) Στο δικό μου δεν εχω κρασαρίσματα

 

:cool:

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα! γρηγορη ερωτηση, υπαρχει πιο προσφατη εκδοση απο την παρακατω; φτιαχνει κατι σημαντικο;

ευχαριστω!

 

Phone model: V3i

Flex number: SE7887AXXG3168 - 1.0.N.3.0.9.0.26.0.0.1.12.0.0.V.20.1.18.1D.1G

Platform: Major version: 08 Minor version: B4

DSP: ROM version number: 63 patch version number: 24 RAM version number: 24

Language Package ID: 0031

Release label: @(#)R479_G_08.B4.8DR

Berry fan? Join BerryUser.com
Link to comment
Share on other sites

prin kana mina peripoy pira to motorola v3i bioleti,ayto poy moy ekane entiposi einai oti den eixe akoystika kai karta mnimis.To koyti itan sfragismeno.

Gia poio logo leipoyn ayta?

Prin ena xrono poy pira pali moto v3i asimi,eixe ayta sto paketo.

 

Tespa poso kostizoyn ta akoystika?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά V3i ασημί δε νομίζω ότι υπάρχει....μήπως είχες πάρει V3;

Πάντως ούτε και εμένα είχε κάρτα μνήμης,είχε ακουστικά αλλά το

πήρα με επιδότηση από vodafove που απ'οτι έχω ακούσει και από άλλους έτσι το δίνει...προφανώς ή κάθε εταιρεία κινητής ή μαγαζί κάνει και την αντίστοιχη προσφορά στο πακέτο της.

Τα ακουστικά πρέπει να έχουν 20-25 € φαντάζομαι το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

kai egw VLive exw...

kai mexri twra ekana instal ta skin kanonika.. ekana install ena skin twra pou nomizw to eixa kanei instal kai paliotera kai kolise to kinito olo...

kai to eleisa(vgazontas ti mpataria) kai twra pou to ksananoigw kollaei sti othoni kalwsorismatos...

ti mporw na kanw kamia idea?

 

kai malista otan to fortizw fortizei kanonika.. molsi paw na to anoiksw telos...

prepei na vgalw ti maptaria..

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση σε οσους το εχουν....το πληκτρολογιο πως ειναι για sms...ικανοποιητικο,η , η αισθηση ειναι χαλια?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγο μέχρι να το μάθεις...πιστεύω ότι είναι εύκολο,δεν θα έχεις πρόβλημα....είναι πιο εύκολο από sony - λίγο πιο δύσκολο από nokia.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση σε οσους το εχουν....το πληκτρολογιο πως ειναι για sms...ικανοποιητικο,η , η αισθηση ειναι χαλια?

 

Ευχαριστώ

i aisthisi toy pliktrologioy einai teleia.

An pas na grapseis einia xalia,ota ta ellinika grammata anapoda ta exei to motorola.

diladi ta grammata poy exeis synithisei na exeis se sygkekrimena noymera opos stin nokia,stin sharp,stin sony ericsson ktl,einai allios.

Poly blakeia...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις...εχω το Κ750 και τα κουμπια στα μυνηματα ειναι καπως...εχω και το Motorola v1050 οπου εκει ειναι ολα μια χαρα...η σειρα που τα εχει δεν με πειραζει...μαθαινω ευκολα :)
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ V3i

1) ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ SMS ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ.

2) ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ DIGITAL AUDIO PLAYER. ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΠΑΝΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ V3i

1) ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ SMS ΕΧΕΙ ΛΥΘΕΙ.

2) ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ DIGITAL AUDIO PLAYER. ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΠΑΝΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

την ιδια απορια εχω και εγω...

μια φιλη μου πηρε το συγκεκριμένο μοντελο και 2 μερες τωρα ψαχνουμε να βρουμε την αναφορα....???

που ειναι ρε παιδια...???:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...