Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειχα αλλες φορες.σημερα αγορασα το κινητο.

Μου λεει οτι απθηκευοντε στην καρτα! παω στους ηχους κλησεις να τα βρω αλλα αφαντα !!

Mε τα παλιά firmwares,οι ήχοι που είναι στην κάρτα δεν μπαίνουν για ήχους κλήσης.

 

Ουτε στο Ψυχαγωγία-Ήχοι είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα τα ξαναεστειλα αλλα αυτη την φορα τα αποθηκευσα στο τηλεφωνο και τα βρηκα! δεν μπορω να το καταλαβω γιατι δεν αποθηκευοντε στην καρτα.

και γιατι εχει το παλιο firmware?υποτιθεται πως ειναι νεο μοντελο το βιολετι..

 

εγω παλι επειδη ειμαι αναποδη και τωρα εμαθα λιγο αργα βεβαια οτι το κινητο το εχει και η vodafone δεν μπορω να βαλω μεσα το μενου της? γιατι το μενου μοτορολα ειναι λιγακι ξενερα και εγω ειμει εντελως ασχετη να αλλαζω θεματα εικονες κτλ..

μου φαινοντε αλαμπουρνεζικα !

Link to comment
Share on other sites

τωρα τα ξαναεστειλα αλλα αυτη την φορα τα αποθηκευσα στο τηλεφωνο και τα βρηκα! δεν μπορω να το καταλαβω γιατι δεν αποθηκευοντε στην καρτα.

και γιατι εχει το παλιο firmware?υποτιθεται πως ειναι νεο μοντελο το βιολετι..

 

εγω παλι επειδη ειμαι αναποδη και τωρα εμαθα λιγο αργα βεβαια οτι το κινητο το εχει και η vodafone δεν μπορω να βαλω μεσα το μενου της? γιατι το μενου μοτορολα ειναι λιγακι ξενερα και εγω ειμει εντελως ασχετη να αλλαζω θεματα εικονες κτλ..

μου φαινοντε αλαμπουρνεζικα !

Mπορείς...

Δύο τρόποι...Η φλασάρεις ένα vodafone Μοnsterpack ή βάζεις το vodafone skin.

Link to comment
Share on other sites

και πως το βαζουν αυτο το vodafone skin?

 

Vodafone Skins

 

Kαι από δω, http://grmoto.blogspot.com/2006/09/e-guidestutorials.html κατέβασε τον οδηγό εγκατάστασης skins by a40ntistos.

 

 

Για να κάνεις όλα αυτά πρέπει να έχεις συνδεθεί σε p2k mode.

 

How to install the drivers

Guide to installing drivers for your mobile phone (with screenshots)

drivers

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα. καταφερα να συνδεσω το κινητο με το p2k tools σε p2k mode και καταλαθος πατησα set πρωτα αντι για set και σβηστικαν ολες οι επιλογες. δεν ειχε μηνυματα εφαρμογες τιποτα. Αφου ξανασυνδεσα το κιν καταφερα τικαρωντας καποιες επιλογες να επαναφερω σχεδον ολες τις ρυθμισεις αλλα το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορω να μπω στος ρυθμισεις>διαμορφωση...

 

παταω πανω και δεν κανει τιποτα ενω στις αλλες επιλογες πχ. ρυθμιση ηχων, εκτροπη μπαινω κανονικα....

 

καμια λύση....?

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα. καταφερα να συνδεσω το κινητο με το p2k tools σε p2k mode και καταλαθος πατησα set πρωτα αντι για set και σβηστικαν ολες οι επιλογες. δεν ειχε μηνυματα εφαρμογες τιποτα. Αφου ξανασυνδεσα το κιν καταφερα τικαρωντας καποιες επιλογες να επαναφερω σχεδον ολες τις ρυθμισεις αλλα το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορω να μπω στος ρυθμισεις>διαμορφωση...

 

παταω πανω και δεν κανει τιποτα ενω στις αλλες επιλογες πχ. ρυθμιση ηχων, εκτροπη μπαινω κανονικα....

 

καμια λύση....?

http://www.motox.info/showthread.php?t=18376&highlight=personalize ;)

Link to comment
Share on other sites

ξετικαναρα την επιλογη Office Tools>Quick Menu και λυθηκε..... για οποιον εχει το ιδιο προβλημα.

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

δεν τα περασα με καποιο προγραμμα.

απο τον υπολογιστη μεσω ΒΤ στο κινητο!

και το κινητο μου εγραψε πως αποθηκευτηκαν..αλλα που ειναι το θεμα !!

 

Ίσως να είναι λύγο άκυρη η ερώτηση μου, αλλά δοκίμασες να πατήσεις το πλήκτρο Μενού και μετά Αλλαγή Αποθήκευσης; Εκεί μπορείς να επιλέξεις την κάρτα και λογικά θα τα βρείς!

 

Και μια off-topic ανακοίνωση προς όλους τους επίδοξους Modders και μη...

 

Κατ' αρχήν αναρωτηθείτε αν σκοπεύετε να αφιερώσετε αρκετό χρόνο για το Motorola σας! Μην περιμένετε οτι σε μια μέρα καθαρίσατε!

Κατά δεύτερον ψάξτε πριν ρωτήσετε, είναι βέβαιο οτι το 99% των αποριών σας έχει ήδη απαντηθεί σε κάποιο Forum! Εφ' όσον μπήκατε που μπήκατε στο Internet για να ρωτήσετε, κάντε το σωστά ψάχνοντας πρώτα. Αυτό θα βοηθήσει και εσάς, γιατί όσο να 'ναι καλύτερα καταλαβαίνεις όταν διαβάσεις λίγες παραγράφους, παρά οταν διαβάσεις τρεις γραμμές... Το Google θα πρέπει να γίνει ο καλύτερος φίλος σας (Και το MotoX στη συγκεκριμένη περίπτωση)... Πριν ξεκινήσετε, δείτε και το HackTheV3i, εξηγεί τα πάντα περί Firmware/SEEM Editing κλπ. με υποδειγματικό τρόπο... Και φυσικά τη Greek Motorola Community, η οποία ενημερώνεται καθημερινά! Μη βαριέστε να ψάξετε, σεβαστείτε τον bomber21 ο οποίος κάθε μέρα απαντάει στα ίδια και στα ίδια και κάποια μέρα θα βαρεθεί και δε θα απαντάει καθόλου!! :p Απο 'κει και πέρα, για οτιδήποτε δε μπορείτε να βρείτε λύση, υπάρχουν εδώ πολλά άτομα να βοηθήσουν!

Beneath this mask there is more than flesh... Beneath this mask there is an idea, mr. Creedy... And ideas are... Bullet-proof!
Link to comment
Share on other sites

Εχετε κατι στο μυαλο σας γι'αυτο??

 

Καλημερα!

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

Πηρα λοιπον ακουστικα στερεοφωνικα να ακουω τη μουσική μου απο το v3i μου. Ολα ωραια και ολα καλα αλλα ... η ενταση ειναι πολυ χαμηλη.

Τι μπορω, αν μπορω, να κανω για να ακουω πιο δυνατα? Οταν ειμαι στο Μετρο δεν ακοθω τιποτα!

 

Εχω και κατι ακομα να ρωτησω ....

Εκτος απο το Digital Audio Player που εχει μεσα το κινητο, μπορουμε να βαλουμε κατι αλλο ισως οχι java και πιθανον πιο γρηγορο?

Επισης, εμεις με το v3i μπορουμε να βαλουμε iTunes?

 

 

Ευχαριστω!

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εχετε κατι στο μυαλο σας γι'αυτο??

 

Για την ένταση, θα πρέπει να αλλάξεις το αρχείο gain_table.bin. Αν έχεις συνδέσει το κινητό σε P2K Mode, μπορείς να επιλέξεις Change Volume από το P2KTools!

 

Για αντικαταστάτη του DAP δεν ξέρω, βασικά εγώ χρησιμοποιώ MP3 Player και δεν ακούω μουσική από το κινητό. Μπορείς όμως να ακούς τα τραγούδια από το φάκελο που είναι αποθηκευμένα, χωρίς να χρησιμοποιείς DAP. Ακόμα και με το flip κλειστό.

 

iTunes σε non-iTunes V3i δε μπορείς να βάλεις. Τα 2 μοντέλα δε διαφέρουν μόνο στο Software και μέχρι τώρα τουλάχιστον δεν υπάρχει τρόπος να βάλεις iTunes. Το μόνο που θα καταφέρεις αν το κάνεις είναι να καταστρέψεις το τηλέφωνό σου!

Beneath this mask there is more than flesh... Beneath this mask there is an idea, mr. Creedy... And ideas are... Bullet-proof!
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα συνmotorolιστες....

 

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει,

αλλα οταν στελνω sms στα 20 γραmματα

περιπου μου βγαζει αποστολη 3 μηνυματων...

Τι εγινε????

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα συνmotorolιστες....

 

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει,

αλλα οταν στελνω sms στα 20 γραmματα

περιπου μου βγαζει αποστολη 3 μηνυματων...

Τι εγινε????

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1563968#post1563968

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα ενα funlight που βρηκα αλλα οτι και επιλογη να βαλω μου κανει τα ιδια....ειτε νυχτερινο ειτε ηλιακο κ.α.....

 

ετσι πρεπει να γινεται? αν φταιει το funlight που θα βρω άλλο?

 

-----------

Και κατι αλλο.

 

στο p2ktools σε ΑΤ mode στα μηνυματα μου υπαρχει μια κατηγορια archive. τι ειναι? πρεπει να τα σβίνω? βοηθαει στο χώρο? και κατι ακόμα γιατί καθε φορα που παταω πανω αλλαζει ο αριθμος που εχει στην παρενθεση (πχ 370 μετα εγινε 442, μετα 486 και παει λεγοντας)?

 

-----------

 

επισης

 

πως μπορει να αποθηκευεται η ηχογραφηση στην καρτα μνημης και οχι τηλ?

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Χθες αγορασα το V3i αλλα δυστυχως ειδα οτι δεν εχει απεριοριστο video recording ενω ανα θυμαμαι καλα ειχα διαβασει οτι το υποστιριζει αυτο. Η εκδοση soft μου ειναι R479_G_08.B4.85R και εκδοση flex SE7737AXXG1088 εαν αυτο βοηθαει στο να μου πειτε τι να κανω για να εχω απεριοριστο χρονο εγγραφης βιντεο και συμφωνα με την καρτα μνημης. Ευχαριστω πολυ και περιμενω την απαντηση σας :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Χθες αγορασα το V3i αλλα δυστυχως ειδα οτι δεν εχει απεριοριστο video recording ενω ανα θυμαμαι καλα ειχα διαβασει οτι το υποστιριζει αυτο. Η εκδοση soft μου ειναι R479_G_08.B4.85R και εκδοση flex SE7737AXXG1088 εαν αυτο βοηθαει στο να μου πειτε τι να κανω για να εχω απεριοριστο χρονο εγγραφης βιντεο και συμφωνα με την καρτα μνημης. Ευχαριστω πολυ και περιμενω την απαντηση σας :)

 

Ανοιξε την καμερα πατα το μεσεο κομπι αυτο με τις γραμμουλες και μετα πατα ρυθμισεις βιντεο και μετα αλλαξε διαρκια βιντεο στο μεγιστο:cool:

Link to comment
Share on other sites

kalimera epeidi exo mperdeftei mporeite na mou peite poia einai i teleftaia kai kaliteri ekdosi pou tha prepi na exei ena v3i? ego exo to 4.85R? kapoios eipe gia tin 4.89 isxiei kai an nai mporeite na dosete ena link gia na tin katevaso? efxaristo poli
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω ρε παιδια διαφορα καινουργια skins gia to Motorola V3i και πως θα τα περασω ?:O Thanks

Welcome! :)

 

669 Skins on MotoX

 

 

Oδηγός εγκατάστασης skins by a40ntistos

 

Βέβαια,αν κάνατε μια αναζήτηση ή κοιτούσατε και τα προηγούμενα posts θα το βρίσκατε πιο εύκολα γιατί πρέπει να το έχω γράψει γύρω στις 15 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις απεκτησα ενα v3i Καμια καλη θηκη που να μπαινει μεσα το κινητο υπαρχει? Δεν θελω bodyglove.

Εχυαριστω

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε την καμερα πατα το μεσεο κομπι αυτο με τις γραμμουλες και μετα πατα ρυθμισεις βιντεο και μετα αλλαξε διαρκια βιντεο στο μεγιστο:cool:

 

Eyxaristv gia thn apanthsh file moy alla ennoeitai oti to eixa kanei ayto. Omws kai pali moy egrafe mexri 55sec video. Telika psaxnontas brethike ayto "Increasing the video lenght to 30 minutes or more"

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Well, here is a simply way to change your video lenght

Tools:

P2K Advanced Editor Build 4929 download here http://rapidshare.de/files/20153686/P2KAE_4929.ZIP.html

The steps are very easy

Connect your phone and open the program.Let the program recognize your phone, if not, just clik the "connect in p2k mode" buttom

Now just follow the attach image.

1-In Phone service, click "Video"

2-Click "Read from Phone"

3-Select the size limit for your phone. you can choose Mb or Kb

4-Click on write to phone

5-Close this windows

6-Restart your phone. That´s all.

You have the new video record file size limit.

Obviusly must set the video size to Max on your phone."

 

http://www.hackthev3i.com/

 

kai elysa to problhma. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristv gia thn apanthsh file moy alla ennoeitai oti to eixa kanei ayto. Omws kai pali moy egrafe mexri 55sec video. Telika psaxnontas brethike ayto "Increasing the video lenght to 30 minutes or more"

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Well, here is a simply way to change your video lenght

Tools:

P2K Advanced Editor Build 4929 download here http://rapidshare.de/files/20153686/P2KAE_4929.ZIP.html

The steps are very easy

Connect your phone and open the program.Let the program recognize your phone, if not, just clik the "connect in p2k mode" buttom

Now just follow the attach image.

1-In Phone service, click "Video"

2-Click "Read from Phone"

3-Select the size limit for your phone. you can choose Mb or Kb

4-Click on write to phone

5-Close this windows

6-Restart your phone. That´s all.

You have the new video record file size limit.

Obviusly must set the video size to Max on your phone."

 

http://www.hackthev3i.com/

 

kai elysa to problhma. :cool:

 

Ok το αποτελεσμα μετραει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...