Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δε γίνεται γιατί πρέπει να τροποποιηθούν και οι ελληνικοί χαρακτήρες.

 

Πάντως,ο DXFactor φτιάχνει τις περισσότερες από τις γραμματοσειρές που φτιάχνει και στα ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δε γίνεται γιατί πρέπει να τροποποιηθούν και οι ελληνικοί χαρακτήρες.

 

Πάντως,ο DXFactor φτιάχνει τις περισσότερες από τις γραμματοσειρές που φτιάχνει και στα ελληνικά!

 

Ναι είχα τσεκάρει και ένα διάλογό σας τις προάλλες στο motox για κάποιο font! Δηλαδή μπορώ να περάσω font από τον DXFactor και να δουλέψει κανονικά; Επίσης κάτι που δεν έχω καταλάβει είναι αν fonts και LP πάνε πακέτο στο CG4 ή αν μπορώ να έχω μέσα κάποιο font και να περνάω όποιο LP θέλω χωρίς να αλλάζει... Μάλλον όμως πρέπει να ισχύει το πρώτο, ε; Σόρι που σε πρήζω αλλά απ' ό,τι έχω καταλάβει το κατέχεις το άθλημα! :cool: Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Beneath this mask there is more than flesh... Beneath this mask there is an idea, mr. Creedy... And ideas are... Bullet-proof!
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα τσεκάρει και ένα διάλογό σας τις προάλλες στο motox για κάποιο font! Δηλαδή μπορώ να περάσω font από τον DXFactor και να δουλέψει κανονικά; Επίσης κάτι που δεν έχω καταλάβει είναι αν fonts και LP πάνε πακέτο στο CG4 ή αν μπορώ να έχω μέσα κάποιο font και να περνάω όποιο LP θέλω χωρίς να αλλάζει... Μάλλον όμως πρέπει να ισχύει το πρώτο, ε; Σόρι που σε πρήζω αλλά απ' ό,τι έχω καταλάβει το κατέχεις το άθλημα! :cool: Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Nαι,αρκεί να περάσεις την ελληνική του έκδοση!Εχει φτιάξει αρκετά fonts του όπως είπα στα Ελληνικά!Σιγουρέψου ότι είναι για v3i! :!:

 

Οσο για το δεύτερο ερώτημα σου,όχι δε μπορείς να περνάς όποπ LP θέλεις...''Ισχύει το πρώτο'' όπως λες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα μοναδικά και super classy Nokia L'amour wallpapers τώρα και και σε διαστάσεις 240x320 για το κινητό μας!

Enjoy!

Part 01

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το V3i. Πάνω που ήμουν έτοιμος να το αγοράσω από το Γερμανό στην τιμή των 269 ευρώ, πέρασα από ένα κατάστημα της ΤΙΜ. Εκεί μου δείξαν ένα V3i σε μπορντό χρώμα στην τιμή των 320 ευρώ. Ο πωλητής μου είπε ότι είναι η έκδοση itunes. Κι εγώ σας ρωτώ: ποιό από τα 2 πακέτα αξίζει να αγοράσω;

Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά στις 2 εκδόσεις; (Ο πωλητής της ΤΙΜ μου πε ότι στο πακέτο υπάρχει δώρο μια κάρτα 512 ΜΒ.)

Πόσο στοιχείζει μια κάρτα 512 ΜΒ;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το V3i. Πάνω που ήμουν έτοιμος να το αγοράσω από το Γερμανό στην τιμή των 269 ευρώ, πέρασα από ένα κατάστημα της ΤΙΜ. Εκεί μου δείξαν ένα V3i σε μπορντό χρώμα στην τιμή των 320 ευρώ. Ο πωλητής μου είπε ότι είναι η έκδοση itunes. Κι εγώ σας ρωτώ: ποιό από τα 2 πακέτα αξίζει να αγοράσω;

Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά στις 2 εκδόσεις; (Ο πωλητής της ΤΙΜ μου πε ότι στο πακέτο υπάρχει δώρο μια κάρτα 512 ΜΒ.)

Πόσο στοιχείζει μια κάρτα 512 ΜΒ;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Βασικά η μπορντό έκδοση είναι και η πιο καινούργια που κυκλοφόρησε.Η κάρτα 512 είναι σίγουρα κάτι το θετικό,οπότε μάλλον σε συμφέρει να αγοράσεις αυτό από τη στιγμή που μια μέση κάρτα 512 έχει γύρω στα 40 ευρώ.Όσο για το i-tunes δε γνωρίζω κατά πόσο ισχύει,γιατί και το δικό μου κανονικό V3i που αγόρασα από ΤΙΜ έλεγε ότι είναι έκδοση i-tunes αλλά τελικά ήταν η κλασική έκδοση.

 

Μπορείς να τσεκάρεις πάντως αν είναι i-tunes,ζητώντας να σου ανοίξουν το κουτί αν μπορούν,εκεί που το κλασικό V3i έχει το κουμπί με το φάκελο μηνύματος επάνω,το i-tunes έχει στη θέση του μια μελωδική νότα και πατώντας αυτό το κουμπί σε βάζει απευθείας στον i-tunes folder.

 

Οι βασικές διαφορές δλδ εντοπίζονται στην κάρτα μνήμης,το χρώμα και φυσικά το λογισμικό,αν φυσικά ισχύει η έκδοση i-tunes.Επιπλέον,το i-tunes version έχω την εντύπωση ότι είναι διαφορετικό και σαν hardware,αφού δε μπορείς να το φλασάρεις και να το κάνεις μη i-tunes με συμβατικό digital audio player γιατί είναι προσαρμοσμένο να δουλεύει μόνο σαν i-tunes (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος).

 

Ελπίζω να βοήθησα...;)

Link to comment
Share on other sites

Exw tin R479_G_08.B4.85R

tin teleftaia den exw ? poia einai i teleftaia kserete?

Είναι η τελευταία τεσταρισμένη έκδοση για non i-tunes V3i,για να μένεις ενημερωμένος τσέκαρε τις εκδόσεις στο http://www.planetmotox.net

 

Εγώ πάντως φόρτωσα τη νέα 89R που δεν είναι ακόμη τεσταρισμένη αλλά δουλεύει μια χαρά,δεν είδα σημαντικές βελτιώσεις πάντως σε σύγκριση με την 85R.

Link to comment
Share on other sites

kalispera h adelfi moy exi ena 7610 nokia edo kai 2 xronia ti lete simferi na to alaxi meto v3i epidi oyte ego xero einai kalo kinito .eyxaristo

Ωραίο κινητό και το 7610 πράγματι,αλλά το V3i νομίζω καλύτερο.Δεν έχει symbian λογισμικό βέβαια,αλλά νομίζω ότι είναι σίγουρα πιο κομψό και δεν στερείται τίποτα σε σύγκριση με το 7610.Η επιλογή δική σου!

Link to comment
Share on other sites

kalispera h adelfi moy exi ena 7610 nokia edo kai 2 xronia ti lete simferi na to alaxi meto v3i epidi oyte ego xero einai kalo kinito .eyxaristo

 

Εγω ειχα 7610 και ημιυν κολλημενος με το εν λογο κινητο

αλλα απο τοτε που πηρα το v3i το 7610 ειναι καλο για Σ.Ε.Α.

(Συσκευη Εκτακτης Αναγκης)

 

Αν αυτο σε βοηθαει....:O

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία τεσταρισμένη έκδοση για non i-tunes V3i,για να μένεις ενημερωμένος τσέκαρε τις εκδόσεις στο http://www.planetmotox.net

 

Εγώ πάντως φόρτωσα τη νέα 89R που δεν είναι ακόμη τεσταρισμένη αλλά δουλεύει μια χαρά,δεν είδα σημαντικές βελτιώσεις πάντως σε σύγκριση με την 85R.

μόνος σου την φόρτωσες? δεν φοβάσαι μην φρικάρει το κινητό! τόσα που διάβασα έχει φοβηθεί το μάτι μου! ΛΟΛ! βρήκες ελληνικό language pack? τι διαφορές παρατήρησες εσύ? απο την 85R στην 89R εννοώ.

Eπίσης η έκδοση flex τι είναι? άλλο το software άλλο το flex! δεν καταλαβαίνω τι νόημα παίζουν!!!

Link to comment
Share on other sites

μόνος σου την φόρτωσες? δεν φοβάσαι μην φρικάρει το κινητό! τόσα που διάβασα έχει φοβηθεί το μάτι μου! ΛΟΛ! βρήκες ελληνικό language pack? τι διαφορές παρατήρησες εσύ? απο την 85R στην 89R εννοώ.

Eπίσης η έκδοση flex τι είναι? άλλο το software άλλο το flex! δεν καταλαβαίνω τι νόημα παίζουν!!!

Καμία ουσιαστική διαφορά,μόνο λίγο πιο γρήγορη η απόκριση του μενού,δεν την έχω δουλέψει πολύ ακόμα για να καταλάβω μεγάλες διαφορές.

 

Να φρικάρει?Χε χε!Έχει φρικάρει πολλές φορές το κινητό μου,δε φοβάμαι πια γι'αυτό!lol

 

Ελληνικό lang pack μπορείς να βρεις στο planetmotox.net

 

Άλλο το flex,άλλο το software.Στο flex αποθηκεύονται όλες οι ρυθμίσεις σου,το software είναι η έκδοση λογισμικού του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Καμία ουσιαστική διαφορά,μόνο λίγο πιο γρήγορη η απόκριση του μενού,δεν την έχω δουλέψει πολύ ακόμα για να καταλάβω μεγάλες διαφορές.

 

Να φρικάρει?Χε χε!Έχει φρικάρει πολλές φορές το κινητό μου,δε φοβάμαι πια γι'αυτό!lol

 

Ελληνικό lang pack μπορείς να βρεις στο planetmotox.net

 

Άλλο το flex,άλλο το software.Στο flex αποθηκεύονται όλες οι ρυθμίσεις σου,το software είναι η έκδοση λογισμικού του κινητού

βασικα φοβαμαι πολυ να το φλασάρω μονος με τοσα που εχω διαβασει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθειά σας please!:cry:

Είχα συνδέσει το κινητό, έκανα seem editting με

ένα αρχειάκι που είχε δώσει o etternus αν δεν κάνω

λάθος(στο techlife νομίζω το είχε), και το κινητό

ενώ ξεκλείδωσε όλες τις κρυφές ρυθμίσεις και ενώ

δουλεύει άψογα και σφαίρα χωρίς το απόλυτο κόλλημα,

(με την έκδοση 85R), έβαλα και funlight.pat(τρομάρα μου)

το πρόβλημα όμως που παρουσιάστηκε

είναι ότι ενώ ανεβάζω τέρμα τον ήχο του ακουστικού(στο 7)

ακούγεται ο συνομιλητής πολύ χαμηλά!!!!:cry: :cry:

Το περίεργο είναι ότι σε άλλες εφαρμογές το ακουστιικό

δουλεύει περίφημα, όπως στις φωνητικες σημειώσεις.:(

Άρα δεν είναι hardware problem.

Μέσα από το P2K tools είχα πειράξει και κατι κουμπάκια

πάνω δεξιά που έχουν σχέση με τους ήχους.:worry:

Το κινητό πλέον το δουλεύω με handsfree.:O

 

Προσπάθω επίσης να περάσω τα P2k tools στον φορητό

αλλά ενώ κάνει την εγκατάσταση του V3i modem στην

αρχή στην συνέχεια που το ξανασυνδέω ξαναζητάει drivers

τους βάζω και ενώ κάνει την εγκατάσταση στο τέλος μου

βγάζει πρόβλημα code 10, τι να κάνω?

 

Αναγκάζομαι να πηγαίνω σε net cafe πλεόν διοτί εκεί που μεταφέρθηκα δεν

έχω internet οπότε κάθε πληροφορία σας θα είναι πραγματικά πολυτίμη.:)

 

Κατά τα άλλα το κινήτο είναι SUPER!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθειά σας please!:cry:

Είχα συνδέσει το κινητό, έκανα seem editting με

ένα αρχειάκι που είχε δώσει o etternus αν δεν κάνω

λάθος(στο techlife νομίζω το είχε), και το κινητό

ενώ ξεκλείδωσε όλες τις κρυφές ρυθμίσεις και ενώ

δουλεύει άψογα και σφαίρα χωρίς το απόλυτο κόλλημα,

(με την έκδοση 85R), έβαλα και funlight.pat(τρομάρα μου)

το πρόβλημα όμως που παρουσιάστηκε

είναι ότι ενώ ανεβάζω τέρμα τον ήχο του ακουστικού(στο 7)

ακούγεται ο συνομιλητής πολύ χαμηλά!!!!:cry: :cry:

Το περίεργο είναι ότι σε άλλες εφαρμογές το ακουστιικό

δουλεύει περίφημα, όπως στις φωνητικες σημειώσεις.:(

Άρα δεν είναι hardware problem.

Μέσα από το P2K tools είχα πειράξει και κατι κουμπάκια

πάνω δεξιά που έχουν σχέση με τους ήχους.:worry:

Το κινητό πλέον το δουλεύω με handsfree.:O

 

Προσπάθω επίσης να περάσω τα P2k tools στον φορητό

αλλά ενώ κάνει την εγκατάσταση του V3i modem στην

αρχή στην συνέχεια που το ξανασυνδέω ξαναζητάει drivers

τους βάζω και ενώ κάνει την εγκατάσταση στο τέλος μου

βγάζει πρόβλημα code 10, τι να κάνω?

 

Αναγκάζομαι να πηγαίνω σε net cafe πλεόν διοτί εκεί που μεταφέρθηκα δεν

έχω internet οπότε κάθε πληροφορία σας θα είναι πραγματικά πολυτίμη.:)

 

Κατά τα άλλα το κινήτο είναι SUPER!

 

Αυτό έγινε ακριβώς μετά την εγκατάσταση του funlight.pat?Bάλε το παλιο pat.Πρέπει να ξαναπειράξεις τους ήχους στο P2KTools...Μάλλον χαμήλωσες την ένταση... :( ή να βρεις το κανονικό seem για να γυρίσει στην αρχική του κατάσταση το κινητό!

 

όσο για τη σύνδεση με το laptop,ειναι ψιλοπερίεργη..Σε αυτό δε μπορώ να σε βοηθήσω... :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθειά σας please!:cry:

Είχα συνδέσει το κινητό, έκανα seem editting με

ένα αρχειάκι που είχε δώσει o etternus αν δεν κάνω

λάθος(στο techlife νομίζω το είχε), και το κινητό

ενώ ξεκλείδωσε όλες τις κρυφές ρυθμίσεις και ενώ

δουλεύει άψογα και σφαίρα χωρίς το απόλυτο κόλλημα,

(με την έκδοση 85R), έβαλα και funlight.pat(τρομάρα μου)

το πρόβλημα όμως που παρουσιάστηκε

είναι ότι ενώ ανεβάζω τέρμα τον ήχο του ακουστικού(στο 7)

ακούγεται ο συνομιλητής πολύ χαμηλά!!!!:cry: :cry:

Το περίεργο είναι ότι σε άλλες εφαρμογές το ακουστιικό

δουλεύει περίφημα, όπως στις φωνητικες σημειώσεις.:(

Άρα δεν είναι hardware problem.

Μέσα από το P2K tools είχα πειράξει και κατι κουμπάκια

πάνω δεξιά που έχουν σχέση με τους ήχους.:worry:

Το κινητό πλέον το δουλεύω με handsfree.:O

 

Προσπάθω επίσης να περάσω τα P2k tools στον φορητό

αλλά ενώ κάνει την εγκατάσταση του V3i modem στην

αρχή στην συνέχεια που το ξανασυνδέω ξαναζητάει drivers

τους βάζω και ενώ κάνει την εγκατάσταση στο τέλος μου

βγάζει πρόβλημα code 10, τι να κάνω?

 

Αναγκάζομαι να πηγαίνω σε net cafe πλεόν διοτί εκεί που μεταφέρθηκα δεν

έχω internet οπότε κάθε πληροφορία σας θα είναι πραγματικά πολυτίμη.:)

 

Κατά τα άλλα το κινήτο είναι SUPER!

 

Δε νομίζω ότι το πρόβλημα έχει να κάνει με το αρχείο seem.Μάλλον το αρχείο gain_table.bin πρέπει να έχει το πρόβλημα,αφού με αυτό ρυθμίζεται η ένταση των ήχων του κινητού γενικότερα.Αν το πείραξες στο P2k tools τότε αυτός είναι και ο πιθανότερος λόγος που αντιμετωπίζεις το ζήτημα με την ένταση.

 

Συνεπώς σε κάθε περίπτωση:

 

1.εδώ θα βρεις το original stock seem 0032_0001 του κινητού

 

2.εδώ θα βρεις το δικό μου 0032_0001 αρχείο seem,σχετικά αναβαθμισμένο ώστε να αυξάνει τη μνήμη των sms που αποθηκεύονται στο κινητό και να μπορεί να διαγράφει αυτόματα μόνο τις αναφορές ή μόνο τα μηνύματα συγκεντρωτικά

 

3.εδώ ένα καινούργιο funlight.pat αρχείο που έφτιαξα πρόσφατα για να μπορεί το μπλέ φωτάκι Μ να αναβοσβήνει με fade in/fade out όταν έχεις κλήση ή μήνυμα.Για να αναβοσβήνει με fade in/fade out στις κλήσεις,πρέπει να ρυθμίσεις τα φώτα κουδουνίσματος στην επιλογή "κίτρινο" ή "πράσινο" ανάλογα με την ταχύτητα που θες να κάνει fade in/fade out το μπλέ Μ φωτάκι.

Το αρχείο λειτουργεί άψογα και δεν έχει δημιουργήσει κάνενα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

4.και εδώ ένα αρχείο gain_table.bin που λειτουργεί μια χαρά και είναι δοκιμασμένο.Ανέβασε αυτό στο κινητό και τα προβλήματα με τους ήχους θα λυθούν άμεσα,μάλλον αυτό το αρχείο σου κάνει τη ζημιά αν το πείραξες στο P2k tools.

 

Για τη σύνδεση με το laptop δεν το έχω ψάξει ακόμα,θα κοιτάξω μήπως μπορώ να βρω κάτι και θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Etternus σ'ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σου! Να σαι καλά! Μάλλον θα πάρω το πακέτο της ΤΙΜ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθειά σας!

Θα προσπαθήσω να συνδέσω το κινητό στον φορητό

ή να βρώ κάποιον άλλον υπολογιστή για να κάνω την

δουλειά μου και να του βάλω τα αρχεία που δίνεις.

Είναι κρίμα να το δουλεύω με το handsfree όλη την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το πρόβλημα έχει να κάνει με το αρχείο seem.Μάλλον το αρχείο gain_table.bin πρέπει να έχει το πρόβλημα,αφού με αυτό ρυθμίζεται η ένταση των ήχων του κινητού γενικότερα.Αν το πείραξες στο P2k tools τότε αυτός είναι και ο πιθανότερος λόγος που αντιμετωπίζεις το ζήτημα με την ένταση.

 

Συνεπώς σε κάθε περίπτωση:

 

1.εδώ θα βρεις το original stock seem 0032_0001 του κινητού

 

2.εδώ θα βρεις το δικό μου 0032_0001 αρχείο seem,σχετικά αναβαθμισμένο ώστε να αυξάνει τη μνήμη των sms που αποθηκεύονται στο κινητό και να μπορεί να διαγράφει αυτόματα μόνο τις αναφορές ή μόνο τα μηνύματα συγκεντρωτικά

 

3.εδώ ένα καινούργιο funlight.pat αρχείο που έφτιαξα πρόσφατα για να μπορεί το μπλέ φωτάκι Μ να αναβοσβήνει με fade in/fade out όταν έχεις κλήση ή μήνυμα.Για να αναβοσβήνει με fade in/fade out στις κλήσεις,πρέπει να ρυθμίσεις τα φώτα κουδουνίσματος στην επιλογή "κίτρινο" ή "πράσινο" ανάλογα με την ταχύτητα που θες να κάνει fade in/fade out το μπλέ Μ φωτάκι.

Το αρχείο λειτουργεί άψογα και δεν έχει δημιουργήσει κάνενα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

4.και εδώ ένα αρχείο gain_table.bin που λειτουργεί μια χαρά και είναι δοκιμασμένο.Ανέβασε αυτό στο κινητό και τα προβλήματα με τους ήχους θα λυθούν άμεσα,μάλλον αυτό το αρχείο σου κάνει τη ζημιά αν το πείραξες στο P2k tools.

 

Για τη σύνδεση με το laptop δεν το έχω ψάξει ακόμα,θα κοιτάξω μήπως μπορώ να βρω κάτι και θα σε ενημερώσω.

 

 

etternus mporeis se parakalo na valeis pali to funlight gia na to katevasoume giati eno pigeno gia download den mou to emfanizei

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...