Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καθε φορα που αναβω το κινητο ειναι ενεργοποιημενες οι IR,ετσι ειναι σε ολα τα v3i η μονο στο δικο μου ; πως βρησκω ποια εκδοση softwear εχει το κινητο μου ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καθε φορα που αναβω το κινητο ειναι ενεργοποιημενες οι IR,ετσι ειναι σε ολα τα v3i η μονο στο δικο μου ; πως βρησκω ποια εκδοση softwear εχει το κινητο μου ;

 

To V3i όπως και το V3 δεν έχουν υπέρυθρες παρά μόνο bluetooth. Όσον αφορά το ποια έκδοση έχεις, αυτό φαίνεται από ρυθμίσεις->κατάσταση τηλεφώνου-> λοιπές πληροφορίες-> έκδοση software. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Φταίνε τα τραγούδια ή απλά το κινητό παίζει μέχρι 192kbps; :worry:

 

Μετα απο λιγο ψαξιμο ανακαλυψα οτι το v3i παιζει μονο mp3s με σταθερο bitrate(CBR) και προσωπικα το δικο μου παιζει mp3s μεχρι 128kbps. Εχω ακουσει επισης οτι μερικοι δεν εχουν προβλημα να αναπαραγουν και mp3s μεχρι 192kbps.

Flex version: SE7737AXXG1050

S/W Version: R479_G_08.B4.85R

DSP S/W Version: 63242400

Language List: 0031

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω μετατρέψει όλα τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα στην κάρτα στα 80 kbps. Με τον τρόπο αυτό καταφέρνω να χωρέσω περίπου 100 κομμάτια σε κάρτα 256άρα, χωρίς να επηρεάζεται η ποιότητα σημαντικά. Τώρα αν κάποιος θέλει να περνάει στη συσκευή του τραγούδια με bitrate 356kbps μπορεί να αγοράσει ένα ipod και να το κάνει!

Αποψη μου είναι ότι τα Motorola είναι κατ΄αρχήν κινητά τηλέφωνα.

Και ακόμα ότι ειδικά το V3i είναι ένα fashion κινητό με ποιοτητα στην κατασκευή του.

Απο κει και πέρα όποιος θέλει κινητό music player μπορεί να περιμένει το V3m, ή να αγοράσει το ROKR ή το E398 αν το βρει.

Επίσης για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τις δυνατότητες του κάθε μοντέλου--> http://www.motocoder.com

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που αναβω το κινητο ειναι ενεργοποιημενo το BT,ετσι ειναι σε ολα τα v3i η μονο στο δικο μου ; στην οθονη διπλα στη ενδειξη για το σημα υπαρχει η ενδειξη του GPRS, αυτο απενεργοποιειται με καποιο τροπο ;ποια ειναι η τελευταια εκδοση softwear ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ !!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω μετατρέψει όλα τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα στην κάρτα στα 80 kbps. Με τον τρόπο αυτό καταφέρνω να χωρέσω περίπου 100 κομμάτια σε κάρτα 256άρα, χωρίς να επηρεάζεται η ποιότητα σημαντικά. Τώρα αν κάποιος θέλει να περνάει στη συσκευή του τραγούδια με bitrate 356kbps μπορεί να αγοράσει ένα ipod και να το κάνει!

Αποψη μου είναι ότι τα Motorola είναι κατ΄αρχήν κινητά τηλέφωνα.

Και ακόμα ότι ειδικά το V3i είναι ένα fashion κινητό με ποιοτητα στην κατασκευή του.

Απο κει και πέρα όποιος θέλει κινητό music player μπορεί να περιμένει το V3m, ή να αγοράσει το ROKR ή το E398 αν το βρει.

Επίσης για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τις δυνατότητες του κάθε μοντέλου--> http://www.motocoder.com

 

Αν εγώ θέλω να περάσω ένα τραγούδι που είναι στα 224kbps, συγνώμη αλλά μου φαίνεται ηλίθιο να πρέπει πρώτα να το μετατρέψω στα 192kbps για να το βάλω στο κινητό. Και σίγουρα δεν θα καθήσω σαν βλάκας να μετατρέψω όλα τα τραγούδια στα 80kbps για να χωρέσουν 50 και βάλε τραγούδια στην μνήμη του κινητού. :worry: Εγώ ξέρω ότι κινητό πήρα, απλά θέλω κάποια στιγμή που θα μου 'ρθει να ακούσω ένα αγαπημένο μου τραγούδι, να το κάνω. So simple. Γι' αυτό άλλωστε και δεν έχω πάνω από 5-10 τραγούδια μέσα στο V3i σε αντίθεση με άλλους που μάλλον δεν κατάλαβαν τι πήραν.

Είχα και V3 πριν και μάλιστα το είχα πάνω από χρόνο οπότε ήξερα τι κινητό πήρα όταν αγόρασα το V3i. Σε καμία περίπτωση όμως δεν θα κάτσω μλκς και θα δικαιολογήσω την Motorola και τις βλακείες τις απλά και μόνο για να νιώσω καλά με την απόφαση μου. Ειλικρινά το V3 πέρα από τον τρομερό σχεδιασμό δεν μου είχε παρουσιάσει και κανένα ιδιαίτερο κόλημα, ενώ είχε και μια ποιότητα κατασκευής 2 κλάσεις παραπάνω από το V3i που έχω τώρα. Να μην αναφερθώ στο ότι το τωρινό μου V3i απλά τρελαίνεται και κολάει αν πχ γράφω μήνυμα ή βλέπω μια φωτογραφία και εκείνη τη στιγμή με καλέσουν. Τουτέστιν κινητό μιας εβδομάδας έπρεπε να πάει στο service (λογικά για αναβάθμιση firmware) κι εγώ επειδή βαριέμαι τις μεταφορές τηλεφωνικού καταλόγου απλά το καθυστερώ. Αυτά για ένα κινητό που δεν σκέφτομαι ακόμα να το πουλήσω, αλλά καλό είναι να μην σταματάμε στην ομορφιά του αλλά να λέμε και τα (αρκετά) στραβά του. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Αν εγώ θέλω να περάσω ένα τραγούδι που είναι στα 224kbps, συγνώμη αλλά μου φαίνεται ηλίθιο να πρέπει πρώτα να το μετατρέψω στα 192kbps για να το βάλω στο κινητό. Και σίγουρα δεν θα καθήσω σαν βλάκας να μετατρέψω όλα τα τραγούδια στα 80kbps για να χωρέσουν 50 και βάλε τραγούδια στην μνήμη του κινητού. :worry: Εγώ ξέρω ότι κινητό πήρα, απλά θέλω κάποια στιγμή που θα μου 'ρθει να ακούσω ένα αγαπημένο μου τραγούδι, να το κάνω. So simple. Γι' αυτό άλλωστε και δεν έχω πάνω από 5-10 τραγούδια μέσα στο V3i σε αντίθεση με άλλους που μάλλον δεν κατάλαβαν τι πήραν.

Είχα και V3 πριν και μάλιστα το είχα πάνω από χρόνο οπότε ήξερα τι κινητό πήρα όταν αγόρασα το V3i. Σε καμία περίπτωση όμως δεν θα κάτσω μλκς και θα δικαιολογήσω την Motorola και τις βλακείες τις απλά και μόνο για να νιώσω καλά με την απόφαση μου. Ειλικρινά το V3 πέρα από τον τρομερό σχεδιασμό δεν μου είχε παρουσιάσει και κανένα ιδιαίτερο κόλημα, ενώ είχε και μια ποιότητα κατασκευής 2 κλάσεις παραπάνω από το V3i που έχω τώρα. Να μην αναφερθώ στο ότι το τωρινό μου V3i απλά τρελαίνεται και κολάει αν πχ γράφω μήνυμα ή βλέπω μια φωτογραφία και εκείνη τη στιγμή με καλέσουν. Τουτέστιν κινητό μιας εβδομάδας έπρεπε να πάει στο service (λογικά για αναβάθμιση firmware) κι εγώ επειδή βαριέμαι τις μεταφορές τηλεφωνικού καταλόγου απλά το καθυστερώ. Αυτά για ένα κινητό που δεν σκέφτομαι ακόμα να το πουλήσω, αλλά καλό είναι να μην σταματάμε στην ομορφιά του αλλά να λέμε και τα (αρκετά) στραβά του. ;)

 

Ε τότε φίλε μου διάβασε καλά τις οδηγίες του και θα δεις ότι αναφέρει ξεκάθαρα ότι μπορεί να αναπαράγει τραγούδια με bitrate μέχρι 192kbps.

Και από ότι φαίνεται και δεν ξέρεις τι πήρες και δεν ξέρεις να το χρησιμοποιείς

Όσο για τους χαρακτηρισμούς σου ίσως να είναι καλύτερα να είναι κανείς βλάκας απο το να είναι ανάγωγος κι αγράμματος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε φίλε μου διάβασε καλά τις οδηγίες του και θα δεις ότι αναφέρει ξεκάθαρα ότι μπορεί να αναπαράγει τραγούδια με bitrate μέχρι 192kbps.

Και από ότι φαίνεται και δεν ξέρεις τι πήρες και δεν ξέρεις να το χρησιμοποιείς

Όσο για τους χαρακτηρισμούς σου ίσως να είναι καλύτερα να είναι κανείς βλάκας απο το να είναι ανάγωγος κι αγράμματος

 

Είπα ότι ήξερα καλά τι κινητό πήρα όταν το αγόρασα. Αυτό σημαίνει ότι ήξερα ότι πήρα ένα κινητό το οποίο δεν έχει το κορυφαίο σε απόδοση mp3 player ή την κορυφαία φωτογραφική και ούτε σηκώνει κάρτες μνήμης μέχρι ένα 1gb. Εννοείται πως δεν ήξερα ότι παίζει μέχρι 192kbps και ούτε ήξερα ότι κάνει αυτόματα resize τη φωτογραφία που θα μου στείλει ένας φίλος. Σύγνωμη αλλά δε νομίζω ότι ζητάω κάτι εξεζητημένο. Και φυσικά δεν συζηθίζω να διαβάζω ολόκληρο το φυλλάδιο οδηγιών ενός κινητού πριν το αγοράσω. Παράλογο; :confused:

 

Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο ή χειρότερο, αλλά καλό είναι να μην είσαι ούτε βλάκας, ούτε ανάγωγος αλλά κυρίως να μην είσαι εξυπνάκιας όταν ο άλλος γκρινιάζει για τα bugs του mp3 player και εσύ να απαντάς λέγοντας ότι το V3i είναι ένα κινητό αλλά και μετά να λες ότι το έχεις φορτώσει με 80 τραγούδια. :blink: :X :lol:

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει καθόλου, αλλά φίλος που το είχε μου είπε ότι δεν γινόταν.

 

Για να μπείς ως ήχος κλήσης πρέπει να αντιγραφεί στη μνήμη του τηλεφώνου :!:

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Για να μπείς ως ήχος κλήσης πρέπει να αντιγραφεί στη μνήμη του τηλεφώνου :!:

 

Ακριβώς. Κι εγώ έτσι το έχω. Ο φίλος ρωτούσε αν γινόταν σε περίπτωση που το mp3 είναι αποθηκευμένο στην κάρτα. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Αν πρόσεχες την εικόνα δίπλα θα έβλεπες ότι απεικονίζει ένα Ε398. Είπα ότι αλλάζω το bitrate των τραγουδιών γιατί είναι ένας τρόπος να να έχεις περισσότερα τραγούδια στο κινητό. Δεν αναφέρθηκα σε τίποτα άλλο.

Επίσης το Post δεν αφορούσε αποκλειστικά εσένα αλλά την όλη συζήτηση.

Ναι συμφωνώ απόλυτα ότι τα αρνητικά μιας συσκευής πρέπει να λέγονται και να ενημερώνονται οι υπόλοιποι ακόμα και η ίδια η εταιρεία και έχω αναφερθεί σε αρκετά μειονεκτήματα συσκευών που έχω χρησιμοποιήσει.

Επαναλαμβάνω ότι αναφέρθηκα ειδικά στο bitrate γιατί θεώρησα υπερβολή τα 200 και βάλε kbps για τη συγκεκριμένη συσκευή, (γνώμη μου είναι) και εάν πρόσεξες στο τέλος έδωσα και μια διεύθυνση για περισσότερες λεπτομέρειες που δίνει η ίδια η Motorola. Επίσης έχω διαβάσει σε περισσότερα από ένα φυλλάδια οδηγιών ότι το bitrate δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 192kbps.

Δεν θέλησα να πουλήσω εξυπνάδα, (άλλωστε και γω να μάθω από τη γνώση των άλλων προσπαθώ), να δώσω μια λύση προσπάθησα.

Και βέβαια δε συνηθίζω να χρησιμοποιώ ακραίους χαρακτηρισμούς ούτε να θίγω το συνομιλητή μου ειδικά όταν δεν έχω και τη δυνατότητα να τον βλέπω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω διλημμα να το παρω απο τη Voda τι να κανω??? :wacko: θα εχει το σπαστικο μενου της εταιριας??? :blink: αν το εχει μπορειτε να μου δωσετε οδηγιες πώς να το αλλαξω...!!!! thx all !!!! :)
:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο ελληνικο site που μπορω να παραγγειλω τη γνησια θηκη-"πορτοφολι" του v3i ?

 

Ευχαριστω!

Flex version: SE7737AXXG1050

S/W Version: R479_G_08.B4.85R

DSP S/W Version: 63242400

Language List: 0031

Link to comment
Share on other sites

OK Nikos_s3, νομίζω ότι το θέμα έχει ήδη λυθεί.

 

Φυσικά και δεν υπάρχει θέμα. Απλα με τον jotz διατυπώσαμε με λάθος τρόπο αυτό που σκεφτόμασταν και έτσι δημιουργήθηκε προς στιγμήν μια μικροπαρεξήγηση η οποία έχει λυθεί. :)

 

omniterry ποια εννοείς γνήσια θήκη-πορτοφόλι; Μοιάζει με τη δερμάτινη του V3;

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν υπάρχει θέμα. Απλα με τον jotz διατυπώσαμε με λάθος τρόπο αυτό που σκεφτόμασταν και έτσι δημιουργήθηκε προς στιγμήν μια μικροπαρεξήγηση η οποία έχει λυθεί. :)

 

omniterry ποια εννοείς γνήσια θήκη-πορτοφόλι; Μοιάζει με τη δερμάτινη του V3;

 

Ριξε μια ματια εδω:

http://www.mobilefun.co.uk/product/9133.htm

 

Ειναι η αυθεντικη θηκη της Motorola αρα υποθετω πως καπου θα την εχουμε και στην Ελλαδα. Που ομως ?:)

Flex version: SE7737AXXG1050

S/W Version: R479_G_08.B4.85R

DSP S/W Version: 63242400

Language List: 0031

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα αγορασει σε μπεζ απο το service της Moto στη Θεσ/νικη. Τα επισημα σερβις την εχουν. Ειναι εξαιρετικη. Εκανε 9 ευρω μονο!

 

 

Μπεζ; Πολύ ωραίο ακούγεται. Μήπως έχεις καμιά φωτογραφία να μας δείξεις; :)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Μπεζ; Πολύ ωραίο ακούγεται. Μήπως έχεις καμιά φωτογραφία να μας δείξεις; :)

Nαι!Και εγω ενδιαφερομαι!Δε μιλαμε για την ιδια θηκη με αυτη που εχει στο κουτι οταν το αγορασαμε ε; :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες . Μπορεί να μου πει κάποιος εαν και πως μπορώ να εξαφανίσω απο το εν λόγω κινητό τους 40 περίπου απαράδεκτους κατ'εμε ήχους κλήσεις που έχει στην μνήμη του ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...