Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

diladi ti na grapsoume? egw proswpika dipli karta den exw... oute prokeitai na xreiastw. koita... edw oi perissoteroi apo emas eimaste ethismenoi me to design sta RAZR, kai opws exoume KSANAPEI, exoume dextei ola ta meionektimata twn siskeuwn autwn, exoume mathei na zoume me auta gia xari allwn prwterimatwn. Diladi ti eimaste??? Ekprosopoi tis Motorola na prwspathisoume na se peisoume na min to allakseis me to SE? Kaneis den einai "prostatis" edw... Ti einai ta moto diladi? Kana koma i kamia omada? Proswpika pisteuw oti kanena apo ta SE den sigkrinetai emfanisiaka me ta RAZR. mono merika ultra slim samsung kai an.

 

Signwmi gia to ifos file mou, alla i frasi sou "eksafanistikan oi prostates" otan arxises na les ta bugs, me psilopeirakse... Exeis dei kai se alla forum oi idioi oi xristes na paradexontai ta meionektimata tou kinitou tous???, alla na GOUSTAROUN pou na ta exoun.... telos pantwn, oti thes kane, de me noiazei kai poli giati proswpika, oute na kerdisw exw, oute na xasw kati. signwmi kai pali gia to ifos mou.

 

filika... ENAS PERIFANOS KATOXOS V3i

Επιτρέπεται 1 εικόνα στην υπογραφή ΟΧΙ μεγαλύτερη από 420 Χ 150 pixels και μέγιστο 16K.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

diladi ti na grapsoume? egw proswpika dipli karta den exw... oute prokeitai na xreiastw. koita... edw oi perissoteroi apo emas eimaste ethismenoi me to design sta RAZR, kai opws exoume KSANAPEI, exoume dextei ola ta meionektimata twn siskeuwn autwn, exoume mathei na zoume me auta gia xari allwn prwterimatwn. Diladi ti eimaste??? Ekprosopoi tis Motorola na prwspathisoume na se peisoume na min to allakseis me to SE? Kaneis den einai "prostatis" edw... Ti einai ta moto diladi? Kana koma i kamia omada? Pi

Έτσι ακριβώς.Μιλάμε για κινητά.Δεν μιλάμε ούτε για ΑΕΚ,ούτε για ΚΚΕ,ούτε για φίλους μας.

Εγώ προσωπικά έμαθα να ζω με τα μειονεκτήματα του razr για χάρη άλλων προτερημάτων τα οποία με κάνουν να μη θέλω να αλλάξω το κινητό αυτό και να το θεωρώ το καλύτερο που είχα ποτέ..Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και δεν πρόκειται να σκάσουμε για κινητά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε adeper νομίζω οτι είσαι λίγο άδικος με τα παιδια του φορουμ του razr. Εδώ επικρατεί η μετριοπάθεια και τα παιδιά είναι πολύ εξυπηρετικά. Μία επισκεψη σε άλλα forum θα σε πείσει γι΄αυτό.

Και εγώ χρόνια ερικσονάκιας είμαι και μόλις πρίν 10 μέρες αγόρασα το κ800 αλλα δεν μπορώ ευκολα ν'άποχωριστώ το v3i. Τα καινούργια κινητά της μότο εχουν στηριχθεί καθαρά στο design και φυσικά στις αξιοπιστες υπηρεσίες φωνής. Ούτε η ίδια η εταιρία δεν προσπαθει να μας πείσει για το αντίθετο!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλοί μου κάτοχοι των V3i και εγώ μπήκα στη διαδικασία να πάρω ΜΟΤΟ για πρώτη φορά στη ζωή μου (έπαιρνα μόνο SE και Ε μέχρι τώρα τουλάχιστον 5 κινητά και ένα απαράδεκτο ΝΟΚΙΑ 8210 πολύ πιο παλιά) μόνο και μόνο για το design και φυσικά για το ότι ΔΕΝ εχει το απαράδεκτο Joystick του Κ750ι το οποίο είχα πει ότι με είχε αφάνταστα εκνευρίσει. Απλά μέχρι να γράψω κάποια πράγματα είδα πάρα πολλά post μαζεμένα (και παλιότερα ακόμα περισσότερα) και ξαφνικά τα "μεγάλα" ονόματα που απαντούσαν δεν έδιναν καμιά άποψη. Δε θέλω να τσακωθούμε ή να δημιουργήσουμε πρόβλημα απλα΄μια παρατήρηση έκανα και ίσως το "προστάτες" αν και εντός εισαγωγικών το παρεξηγήσατε, βάλτε "φίλους" αν σας βολεύει καλύτερα. Αλλά δείτε μια σχετική εξαφάνιση μετά τα post μου σε απαντήσεις, κάτι μου έκανε και μένα ίσως ήταν χρονικά κακή περίοδος των απαντήσεων μου:)

Όσο αφορά κάποιον φίλο που απάντησε ότι δε θα χρειαστεί ποτέ την twin card εντάξει μπορεί το 99% να μην το θέλει αυτό αλλά δηλαδή ΔΕΝ πρέπει να το αναφέρω αυτό ή να το συγκρίνω με κάποιο άλλο τηλέφωνο;

Επίσης στην αναφορά μου για το θέμα των Bugs τελικά μάλλον λάθος κάνω. Οταν λέμε bugs εννοούμε λάθη λογισμικού ή hardware που πιθανόν διορθώνονται με κάποιο τρόπο είτε επίσημα (αντιπροσωπεία) είτε με παράνομες αναβαθμίσεις όπως αυτές των παιδιών που δημοσιεύουν κατά καιρούς (πιαθνόν εκτός εγγύησης βέβαια μετά) και που ΑΞΙΖΟΥΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. Τελικά όμως έχω φτάσει στο συμπέρασμα ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BUGS αλλά ελλείψεις και μάλιστα ΜΕΓΑΛΕΣ της ΜΟΤΟ που για μένα μετά από τέτοια αγάπη του κοινού κάτι έπρεπε να κάνει να τα βελτιώσει. Και εδώ απαντώ στο φίλο που είπε ότι η εταιρεία εμμένει μόνο στο θέμα του design και των λειτουργιών φωνητικής...

Δηλαδή κατά αυτό τον τρόπο μια ομάδα ποδοσφαίρου (είδατε τα σύνδεσα όλα...:lol: ) που έχει τεράστια ιστορία, την πιο εμπορική ονομασία και μεγάλο βάρος "φανέλας" ΔΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ, ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ, ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΣΕ ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ????

Αυτό προσπαθούμε εδώ να κάνουμε να βελτιώσουμε ότι μπορούμε μεταξύ μας ίσως (στην καλύτερη περίπτωση) να τα δούν και κάποιοι της ετιαρείας να τα λένε και να γίνουν βήματα βελτίωσης στο μέλλον.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας , δε θέλω να σας προσβάλω άλλωστε είναι ίσως το πιο ευγενικό και υψηλών προδιαγραφών φόρουμ που έχω συναντήσει στη διαδικτυακή καριέρα μου και είναι μεγάλη...!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε adeper,για να μην αναγνωρίζει κάποιος τα σημαντικά μειονεκτήματα της Motorola,πρέπει να είναι πολύ ''κολλημένος''.

Υπάρχουν,λοιπόν,σημαντικά και τρανταχτά μειονεκτήματα που μας δυσκολεύουν στην καθημερινή μας συμβίωση με το κινητό και που όλοι τα γνωρίζουμε.Άλλωστε,αυτά τα χαρακτηριστικά που αναβαθμίζονται και βελτιώνονται στα Motorola μέσω flashing ή seem editing,υπάρχουν εξαρχής στα περισσότερα άλλα κινητά.Αλλά και αυτό έχει τη γοητεία του! ;):D

 

Όσον αφορά το γεγονός ότι δεν απάντησα στις παρατηρήσεις σου,είναι γιατί δεν είχα κάτι να γράψω αφού αυτές οι ελλείψεις είναι ήδη γνωστές και καταλαβαίνω αυτόν που θα προτιμήσει το Nokia από το Motorola.Δεν έχει νόημα να προσπαθήσω να πείσω κάποιον να πάρει Moto.Αυτοί που το αγοράζουν,συνήθως ξέρουν για ποιό λόγο το έκαναν. ;)

 

Τέλος,είναι λυπηρό ότι η Moto συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο (βλ. KRZR και RIZR) αλλά τουλάχιστον διορθώνει κάποια τρανταχτά bugs.

 

Aς ελπίσουμε ότι τα MAXX και XX θα είναι πολύ καλύτερα! :D

Link to comment
Share on other sites

file mou i motorola, distixws gia emas, fainetai na min mas akouei, oxi fisika edw sto myphone, alla kai se diethni site kinitwn, i akoma kai sto dimofilestero moto fun site ( motox ) sto opoio ginontai apeires sizitiseis gia tis eleipseis twn kinitwn, pou me kopo kai polles wres psaksimatos ston kwdika twn kinitwn psaxnoun ta paidia na ftiaksoun kapoia apo auta. Apodeiksi kai oti sta nea montela, oi perissoteres eleipseis paramenoun. Kai opws poli swsta eipes, ta perissotera den einai bugs, diladi dinatotites me provlimata, alla eleipseis, den ipaxoun kan merikes dinatotites. Alla ti na kanoume... tin "patisame" twra kai ante na ksifigoume apo to kollima twn razr. Stin ousia i moto efere ston orizonta autin tin katigoria kinitwn, pou antigrafetai apo alles etairies ( pou poli kala kanoun, o antagwnismos kanei panta kalo ) kai den tin noiazei toso na meiwsei tis eleipseis ap oti fainetai. Apo tin seira razr zei i motorola gia mena, oson afora to tmima kinitwn.

Egw oute pou skeftomai na paw se alli marka pros to paron, sigoura to epomeno kinito mou tha einai mallon to v3xx i to v3maxx. O logos einai kathara to design, twra an diorthwthoun ta kakws keimena, exei kalos, alliws ipomoni. Pantote eixa clamsel tilefwna. Palia fanatikos tin panasonic, apo gd75 pira to 2 imerwn tote GD87 (thimaste ti itan gia tote to kinito auto, to prwto clamsel me enswmatwmeni camera, xwris na einai addon), meta x70, meta p341i kai meta to prwto clamsel me Symbian ston kosmo, Panasonic X700. To lew auto gia na deis oti, efisa ena kinito me symbian dinatotites kai piga se ena to opoio exei ta vasika, oute kan monimi anafora minimatwn ( v3i ). Gia mena ta melana simeia twn motorola v3 pou aneta tha mporousan na eixan kseperastei einai :

 

---monimi anafora sta minimata (nomizw o logos pou den iparxei einai dioti stin ameriki ta diktia xrewnoun tin anafora)

---kseperasmeno menu kai skin ( exei ta eikonidia pou exoun oi siskeues otan eixame 256 xrwmmata, adikaiologito auto )

---kamera 2mp (ok twra tha exoume :) )

---oxi ikanopoiitiki simvatotita me Java efarmoges ( paizoun elaxistes, sto X700 epana papades me paixnidia, ena stratopedo pernage omorfa tis skopies tou persi to kalokairi pou imoun fantaros, logw twn java kai symbian pou katevaza kai estelna sta paidia me Bluetooth, oi fortistes eixan parei fwtia )

---an eixe kai radiofwno, tha eixa "ginei" :)

---full screen video (ap oti fainetai sto v3maxx pleon iparxei, elpizw kai sta alla)

 

Auta ( isws ksexnaw merika ), ta ipoloipa einai ptesmata ( i ta exoume ftiaksei me modding ), den me apasxoloun.

alla opws eipame zw me auta,ta dexomai kanw ipomoni, kai epeidi o giatros mou exei pei na mou lene "nai" sinexeia... Pali Motorola tha parw :) :) :)

 

ps. bomber, diskola tha me ksanadeis na grafw toso megalo post :)

Επιτρέπεται 1 εικόνα στην υπογραφή ΟΧΙ μεγαλύτερη από 420 Χ 150 pixels και μέγιστο 16K.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε Ex... και λοιποί αυτό ήταν και το νόημα των γραφόμενων μου. Να μην κολάμε με κάτι πόσο μάλλον με ένα κινητό. Το αν η ΜΟΤΟ δεν ακούει τους πελάτες της προφανώς κακό δικό της κάνει και δεν έχω την απαίτηση να με ακούσει εδώ από τη μικρή Ελλάδα. Αν η ΜΟΤΟ επίσης σκέφτεται αμερικάνικα (βλ. αναφορά) τότε θα έπρεπε να πουλά μόνο στις ΗΠΑ. Το θέμα του design είναι απόλυτα σεβαστό αλλά βρε παιδιά έτσι την πάτησα και εγώ. Ομως αυτό δεν είναι πανάκεια όχι των μικροπροβλημάτων αλλά των τεράστιων ΕΛΛΕΙΨΕΩΝ που επισημαίνω. Τώρα βέβαια θα μου πεις είναι ένα κινητό των 270 ευρώ πάρε ένα πιο ακριβό με περισσότερα πράγματα. Σωστό...γιαυτό συγκρίνω με το Κ750 επειδή το ξέρω και παρότι το εχω διαολοστείλει λόγω joystick) είναι το μόνο που σχεδόν έχει όλα όσα λείπουν από το V3i εκτός από το design.

Δεν ήθελα να σας φωνάξω απλά το είπα χάρην λόγου άλλωστε έχω γράψει με παρόμοια "συνθήματα" και στο Κ750 στο φόρουμ επίσης κράζοντάς το...Ευχαριστώ πάντως όλα όσα λέτε μου είναι απολύτως κατανοητά...

Link to comment
Share on other sites

Λεω να αλλαξω λιγο το μοτιβο της συγκεκριμενης συζητησης κανοντας μια ερωτηση.

 

Λοιπον, απο ολα τα ?κακα? του v3i αυτο που με ενοχλει πιο πολυ ειναι το εξης. Ακουω ενα mp3 και στα καλα καθουμενα σταματαει. Τελος, δεν παθζει αλλο. Παμε στο αλλο τραγουδακι ... τα ιδια ... αιζει λιγακι και εκει που παει ο καλλιτεχνης να πει το ρεφρεν νασου παλι σταματαει η αναπαραγωγη.

 

Τι εχετε να πειτε για αυτο!?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!Παλαιοτερα καποιος ειχε ανεβασει ενα seem το οποιο διορθωνε καποια πραγματα και ξεκλειδωνε καποιες λειτουργιες.Υστερα απο πολυ κοπο καταφερα να συνδεσω το κινητο και να το αναβαθμισω μεσω του rsd lite που αρκετες φορες ειχα ζητησει βοηθεια που μπορω να το βρω αλλα!!!!!!!!!!!!Αυτο το seem τωρα δεν υπαρχει πουθενα οπως και καποιες γραμματοσειρες.Αν μπορει καποιος να πει που μπορουμε να βρουμε ετοιμα seem γραμματοσειρες κ.α.Ευχαριστω προκαταβολικα και ελπιζω να λαβω καποια απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!Παλαιοτερα καποιος ειχε ανεβασει ενα seem το οποιο διορθωνε καποια πραγματα και ξεκλειδωνε καποιες λειτουργιες.Υστερα απο πολυ κοπο καταφερα να συνδεσω το κινητο και να το αναβαθμισω μεσω του rsd lite που αρκετες φορες ειχα ζητησει βοηθεια που μπορω να το βρω αλλα!!!!!!!!!!!!Αυτο το seem τωρα δεν υπαρχει πουθενα οπως και καποιες γραμματοσειρες.Αν μπορει καποιος να πει που μπορουμε να βρουμε ετοιμα seem γραμματοσειρες κ.α.Ευχαριστω προκαταβολικα και ελπιζω να λαβω καποια απαντηση.

Γραμματοσειρές για V3i

 

http://grmoto.blogspot.com/2006/09/e-v3i.html

 

edit:Βλέπω ότι τα links για τις γραμματοσειρές έχουν λήξει.Θα τα ανανεώσω το απόγευμα/βράδυ γιατί δεν προλαβαίνω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση παιδια κι εγω? :)

Εχω παρει στην μανα μου ενα V3i D&G. Προχτες της παρουσιασε ενα προβλημα. Ψαχνοντας στις επαφες κατω απο το ονομα εχουμε δυο επιλογες, αριστερα λεει "ΕΞΟΔΟΣ" και δεξια "ΕΜΦ/ΣΗ". Πατωντας λοιπον το "ΕΜΦ/ΣΗ" εβγαζε ολα τα στοιχεια της επαφης.

Εδω και 2 μερες ομως, χωρις να εχει αλλαξει κατι, πατωντας το "ΕΜΦ/ΣΗ" με πεταει στην κεντρικη οθονη του κινητου (με το σημα της εταιρειας) χωρις να μου δειχνει τα στοιχεια...Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? :(

 

Και ο πατέρας μου είχε το ίδιο πρόβλημα με άλλο μοντέλο της μοτο και πήγε στην βόντα για αναβάθμιση...τώρα είναι και πιο γρήγορο κ δεν έχει κανένα πρόβλημα απο τότε....

 

Πιστεύω να σε βοήθησα....

:D
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ bomber21 που ειχες την καλοσυνη και μου απαντησες τοσο γρηγορα.Θα της τσεκαρω για να περασω την καλυτερη.Αν γνωριζεις κατι για το seem που ειχα αναφερει.Σε ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ bomber21 που ειχες την καλοσυνη και μου απαντησες τοσο γρηγορα.Θα της τσεκαρω για να περασω την καλυτερη.Αν γνωριζεις κατι για το seem που ειχα αναφερει.Σε ευχαριστω και παλι

Οι γραμματοσειρές είναι έτοιμες εκτός από δυο-τρεις που δεν μπορώ να τις βρω προς το παρόν...

 

Για seem,θα πρέπει να σε βοηθήσει κάποιος κάτοχος V3i,αν και δε συνιστώ να περάσεις ''έτοιμο'' seem.Καλύτερα να τροποποιήσεις το δικό σου.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Απαντήσεις λοπόν;)

για το 1. H μπαταρία και στα 3 motorola που τυχαίνει να έχω στη κατοχή μου

(motorola V3, V3i & L7) κρατάει το λιγότερο 2,5 μέρες με full χρήση.

2.Ναι φυσικά έχει καλύτερη φωτογραφική η SE ...(προσωπικά μου αρέσει η vga σε phone έχει ενα webcam feeling όταν θέλω more -> ψηφιακή φωτογραφική με οπτικό zoom rocks)

3. Κατάλογος τηλεφώνων...Πολύ πίσω οχι. Είναι πίσω όμως.

Με αρκετά mods things get better much better.

4. Κανένα motorola δεν κάνει σαν μπουκωμένο ξεκούρδιστο ραδιοφωνάκι ! ;)

απλά θέλουν mods γιατι δεν έχουν equalizer και τα μπάσα απλά δεν ειναι εκει.

5. Οθόνη. Απλά δες ενα L7 δίπλα σε K750i.

6. Εμφάνιση ....

7. Συνδεσιμότητα. try mini USB 100m Βluetooth & bluetooth API σε java ;)

8. iTAP > T9

9. Αποθήκευση. microSD + mini USB > memory stick + SE cable

10. To λογισμικό των motorola ήταν απο τα startac ανώτερο .... απλά τότε καποιοι θαμπώθηκαν απο τα icons στα πλαστικα nokia...

 

p.s.

ο major λόγος για τον οποίο όσες φορές εχω προσπαθήσει να αλλάξω brand ... (όχι Nokia φυσικά) είναι το υπέροχο beep αν εχεις χάσει κλήση η κάποιο sms καθε λίγα λεπτά (στο γραφειο αλλά και γενικότερα σε σωζει από το να κοιτάς το κινητό καθε λιγό για να δεις να έχασες κληση)

και το service tone με το οποίο ξέρεις πότε έχεις η όχι network...

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη συμφωνώ κι εγώ... Μου αρέσει πολύ περισσότερο αυτή του V3i και μπορώ να πω οτι το K750 το έχω λειτουργήσει αρκετά...

 

Από 'κει και πέρα, καθένας αγοράζει κινητό με τα δικά του κριτήρια. Το design είναι για μένα ένα από τα κύρια χαρακτηριστικά και προτίμησα το V3i για τον ίδιο λόγο για τον οποίο θα προτιμούσα ένα MG F με 140 άλογα από ένα Audi A3 με 220 (Βέβαια εκεί παίζονται άλλα λεφτά και δεν κοιτάς μόνο το design)... Κατά τη γνώμη μου πάντως είναι σα να συγκρίνεις μια Ιταλική με μια Γερμανική εταιρία αυτοκινήτων. Άλλα έχει να σου προσφέρει ο ένας, άλλα ο άλλος. Γούστα όμως είναι αυτά. Σίγουρα το V3i είναι το καλύτερο κινητό που έχω πάρει... μέχρι το επόμενο (Όπως θα έλεγε και ο Γκάλης). Και μπορεί η Motorola να είναι αγύριστο κεφάλι στα παράπονα των πελατών της, όμως ίσως αυτή ακριβώς η συμπεριφορά της έδωσε και την ώθηση στους χρήστες να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους και να διορθώσουν ΠΑΡΑ πολλά από τα ελαττώματά του. Πολλοί βέβαια απογοητεύονται από την πρώτη στιγμή και καταφεύγουν στην αγορά κάποιας άλλης συσκευής. Όσοι όμως έχουν αφιερώσει λίγο χρόνο στο Moto τους, ξέρουν πολύ καλά οτι ένα Moto του κουτιού δεν έχει την παραμικρή σχέση με αυτό που βρίσκεται τώρα δίπλα τους! Θα έλεγα μάλιστα οτι βλέποντας ένα "μαμίσιο" Motorola χαμογελάνε! Και νομίζω οτι χαρακτηριστικό του "πάθους" που υπάρχει με τα Motorola είναι και το γεγονός οτι το modding έχει φτάσει σε αυτό το επίπεδο... Ίσως αν δεν προσέλκυε τόσο το design του, πολλοί να είχαν πει: Δε γ*****, θα πάρω άλλο. :)

Beneath this mask there is more than flesh... Beneath this mask there is an idea, mr. Creedy... And ideas are... Bullet-proof!
Link to comment
Share on other sites

Δε θα διαφωνήσω ότ το κριτήριο του design είναι ένα κριτήριο...αλλά ένα. Οταν αποφάσισα να αλλάξω το Κ750ι για το πρόβλημα του joystick δε μπήκα στη διαδικασία να αλλάξω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά όλο το τηλέφωνο. Μου αρέσει το ριζικό λύσειν (δόκιμος όρος). Όταν έφτασα στην προθήκη του ΠΛΑΙΣΙΟΥ ένα απόγευμα έκατσα πάνω από μια ώρα να κοιτάω αρκετά τηλέφωνα...τα 55 λεπτά ήταν για το ΜΟΤΟ V3i πράγμα που σημαίνει πολλά. Το αγόρασα και ανάλωσα πολλές ώρες-μέρες να το μάθω αλλά και να γράψω τα προβλήματά του εδώ. Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση η ΜΗ υποστήριξη μέσω του site της ΜΟΤΟ αντίθετα με ότι είχα συνηθίσει από την SONY. Είναι γεγονός πώς όπως σε πολλά πράγματα ο άνθρωπος είναι ακραίος, γίνεται οπαδός, ακολουθεί τυφλά. Δυστυχώς εγώ δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος, όντας επαναστάτης το V3i παρότι αγορασμένο μετρητοίς 269 ευρώ μόλις πριν 20 μέρες αποτελεί πλέον αντικείμενο πώλησης. Και αυτό για να επανέλθω στο ότι το design είναι ένα κριτήριο...αλλά μόνο ένα. Και δεν αρκούμε στη ζωή μου σε ένα μόνο κριτήριο. Αλήθεια θα παντρευόσασταν πχ μια γυναίκα μόνο από την εξωτερική εμφάνισή της χωρίς όλα τα υπόλοιπα ακόμα και να τη δείτε το βράδυ αμακιγιάριστη? Δεν το λέω αυτό για να συγκρίνω ανόμοια πράγματα ή να κάνω κάτι σαν τα αυτοκίνητα του προηγούμενου φίλου-χρήστη. Αλλά γιατί όταν απαιτείς δε μπορείς να είσαι μονομερής. Και το παράδειγμα του βραδιού ήταν επειδή χτες βρέθηκα κάπου σε ένα club και ήθελα να βγάλω μια φώτο την κοπέλα μου για κάποιο εξαιρετικό λόγο. Και το V3i με πρόδωσε αφάνταστα καθώς μέσα στο βραδυνό τοπίο είναι απλά ανύπαρκτο. Και επειδή δε μπορώ να κουβαλώ μαζί μου ψηφιακή μηχανή, κάμερα, λάπτοπ και δε ξέρω και εγώ τι άλλο, έχω απαιτήσεις από ένα τηλέφωνο να κάνει τουλάχιστον τα περισσότερα από αυτά και όχι να συμπεριφέρεται σαν μπισκότο πάνω στη μπάρα του μπαρ...για να το λαχταράνε οι δίπλα μου.

Αυτά από μένα πιθανόν να μην ξαναγράψω εδώ, σέβομαι την άποψη των φίλων του τηλεφώνου, αλλά δε με πείθουν πλέον. Η ελευθερία της άποψης είναι σεβαστή και οι ευχές μου για τα καλύτερα να σας συνοδεύουν ειλικρινείς....:)

Link to comment
Share on other sites

Απαντήσεις λοπόν;)

για το 1. H μπαταρία και στα 3 motorola που τυχαίνει να έχω στη κατοχή μου

(motorola V3, V3i & L7) κρατάει το λιγότερο 2,5 μέρες με full χρήση.

2.Ναι φυσικά έχει καλύτερη φωτογραφική η SE ...(προσωπικά μου αρέσει η vga σε phone έχει ενα webcam feeling όταν θέλω more -> ψηφιακή φωτογραφική με οπτικό zoom rocks)

3. Κατάλογος τηλεφώνων...Πολύ πίσω οχι. Είναι πίσω όμως.

Με αρκετά mods things get better much better.

4. Κανένα motorola δεν κάνει σαν μπουκωμένο ξεκούρδιστο ραδιοφωνάκι ! ;)

απλά θέλουν mods γιατι δεν έχουν equalizer και τα μπάσα απλά δεν ειναι εκει.

5. Οθόνη. Απλά δες ενα L7 δίπλα σε K750i.

6. Εμφάνιση ....

7. Συνδεσιμότητα. try mini USB 100m Βluetooth & bluetooth API σε java ;)

8. iTAP > T9

9. Αποθήκευση. microSD + mini USB > memory stick + SE cable

10. To λογισμικό των motorola ήταν απο τα startac ανώτερο .... απλά τότε καποιοι θαμπώθηκαν απο τα icons στα πλαστικα nokia...

 

p.s.

ο major λόγος για τον οποίο όσες φορές εχω προσπαθήσει να αλλάξω brand ... (όχι Nokia φυσικά) είναι το υπέροχο beep αν εχεις χάσει κλήση η κάποιο sms καθε λίγα λεπτά (στο γραφειο αλλά και γενικότερα σε σωζει από το να κοιτάς το κινητό καθε λιγό για να δεις να έχασες κληση)

και το service tone με το οποίο ξέρεις πότε έχεις η όχι network...

 

Αγαπητέ φίλε μου έχω να καταθέσω τα εξης σε όσα έγραψες...

είναι βασικό ή ζήτημα ζωής το να ακούγεται το Hello Moto ως ηχος κλήσης/ειδοποίησης? Δε νομίζω να είμαστε σοβαροί αν εννοείς αυτό. Συγκρίνεις στην αποθήκευση miniSD +USB με MS και Cable....ξεχνάς την απουσία όμως των υπερύθρων (+ΒΤ) που έχουν τα SONY σε αντίθεση με τα ΜΟΤΟ που έχουν μόνο ΒΤ. Είπες για το λογισμικό...συμφωνώ για τα ΝΟΚΙΑ τα οποία αντιπαθώ μιας και έχω πεταξει στα σκουπίδια κυριολεκτικά 2 από αυτά. Αλλά δε νομίζω το λογισμικό της SΟΝΥ να έχει σύγκριση. παρεπιπτόντως η υποστήριξη σε επικοινωνιακό επίπεδο στο site της SONY είναι κορυφαία σε αντίθεση με τη ΜΟΤΟ που σχεδόν έχει ανύπαρκτο FAQ να φανταστείς...ασε που έχει (επισήμως) γραμμένη την Ελλάδα και αυτό είναι κριτήριο εμπάργκο ίσως. Κάποιος φίλος είπε πριν μέρες ότι η ΜΟΤΟ ΔΕΝ μας ακούει για όσα της λέμε...και ακούει τους Αμερικάνους πχ που δε θέλουν αναφορά μηνυμάτων γιατί εκεί τα δίκτυα δεν την υποστηρίζουν ή την πληρώνουν. ΟΚ σύμφωνοι...ας πουλάει τότε μόνο στις Πολιτείες...

Είπες για τις βελτιώσεις μέσω αναβαθμίσεων κτλ...Δε νομίζω να είναι πρέπον καταναλωτικά να αγοράζεις κάτι με το σκεπτικό ότι το παίρνω και θέλει να του αναβαθμίσω πράγματα, να το ξαναφτιάξω κτλ κτλ...Δηλαδή εμείς τι κάνουμε τους τεχνικούς και επιστήμονες της ΜΟΤΟ?

Στο εσωτερικό (δε μιλάω για hardware πχ φωτογραφική μηχανή κτλ που η SONY δεν παίζεται ούτε συγκριτικά με το νέο LG 5MP, είδα φώτο σε φίλο χθες και απογοητεύτικα). μιλάμε για την πιο καλή χρηστικότητα που έχω δει σε τηλέφωνο, ταξινομήσεις, καταλόγους, υπενθυμίσεις, κτλ...Ξέρετε πχ το πρόβλημα με τα γενέθλια στη ΜΟΤΟ???, το έχετε παρατηρήσει εσείς που το βλέπετε μόνο ως design? Μια από τις πολλές προδοσίες...

Ας αφήσω το θέμα της dual simm που εμένα προσωπικά με έχει σκοτώσει. Τα έχω γράψει παλιότερα. θα μου πεις πετα το άλλαξε το κτλ...Δίκιο έχεις...το έγραψα ήδη...αυτό έκανα...!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε μου έχω να καταθέσω τα εξης σε όσα έγραψες...

είναι βασικό ή ζήτημα ζωής το να ακούγεται το Hello Moto ως ηχος κλήσης/ειδοποίησης? Δε νομίζω να είμαστε σοβαροί αν εννοείς αυτό. Συγκρίνεις στην αποθήκευση miniSD +USB με MS και Cable....ξεχνάς την απουσία όμως των υπερύθρων (+ΒΤ) που έχουν τα SONY σε αντίθεση με τα ΜΟΤΟ που έχουν μόνο ΒΤ. Είπες για το λογισμικό...συμφωνώ για τα ΝΟΚΙΑ τα οποία αντιπαθώ μιας και έχω πεταξει στα σκουπίδια κυριολεκτικά 2 από αυτά. Αλλά δε νομίζω το λογισμικό της SΟΝΥ να έχει σύγκριση. παρεπιπτόντως η υποστήριξη σε επικοινωνιακό επίπεδο στο site της SONY είναι κορυφαία σε αντίθεση με τη ΜΟΤΟ που σχεδόν έχει ανύπαρκτο FAQ να φανταστείς...ασε που έχει (επισήμως) γραμμένη την Ελλάδα και αυτό είναι κριτήριο εμπάργκο ίσως. Κάποιος φίλος είπε πριν μέρες ότι η ΜΟΤΟ ΔΕΝ μας ακούει για όσα της λέμε...και ακούει τους Αμερικάνους πχ που δε θέλουν αναφορά μηνυμάτων γιατί εκεί τα δίκτυα δεν την υποστηρίζουν ή την πληρώνουν. ΟΚ σύμφωνοι...ας πουλάει τότε μόνο στις Πολιτείες...

Είπες για τις βελτιώσεις μέσω αναβαθμίσεων κτλ...Δε νομίζω να είναι πρέπον καταναλωτικά να αγοράζεις κάτι με το σκεπτικό ότι το παίρνω και θέλει να του αναβαθμίσω πράγματα, να το ξαναφτιάξω κτλ κτλ...Δηλαδή εμείς τι κάνουμε τους τεχνικούς και επιστήμονες της ΜΟΤΟ?

Στο εσωτερικό (δε μιλάω για hardware πχ φωτογραφική μηχανή κτλ που η SONY δεν παίζεται ούτε συγκριτικά με το νέο LG 5MP, είδα φώτο σε φίλο χθες και απογοητεύτικα). μιλάμε για την πιο καλή χρηστικότητα που έχω δει σε τηλέφωνο, ταξινομήσεις, καταλόγους, υπενθυμίσεις, κτλ...Ξέρετε πχ το πρόβλημα με τα γενέθλια στη ΜΟΤΟ???, το έχετε παρατηρήσει εσείς που το βλέπετε μόνο ως design? Μια από τις πολλές προδοσίες...

Ας αφήσω το θέμα της dual simm που εμένα προσωπικά με έχει σκοτώσει. Τα έχω γράψει παλιότερα. θα μου πεις πετα το άλλαξε το κτλ...Δίκιο έχεις...το έγραψα ήδη...αυτό έκανα...!!!

 

Λοιπον ας γραψω μερικά ακόμα ... ;)

Το hello moto ειναι το μονο που δε θέλω να ακούγεται σαν ηχος κλησης ;)

οποιοδήποτε τηλέφωνο εχει mini USB σου λύνει τα χέρια μπορείς να το φορτίσεις παντού και να βρείς καλωδιο παντου κτλ ... δε γραφω αλλα σε αυτο. Για τις υπέρυθρες τώρα ... οι υπέρυθρες ειναι τεχνολογία που φεύγει να μη πω εφυγε ... anyway.H microSD ερχεται με ανταπτορα σε SD που προσωπικά θεωρώ ανώτερη απο Memory Stick εκτος αν εχεις digital camera SONY or something ...(δεν έχω και ούτε σκοπεύω να αποκτήσω)

Για το λογισμικό θα μπορούσαμε να κάνουμε μεγάλη κουβέντα τεχνικα ... αλλά λογω "τρεξίματος" θα το αναλύσω μια αλλη φορα ίσως παντως είναι συγκρισιμα... Ναι η Motorola έχει γραμμένος σχετικα τους 10 μυρια Ελλήνες ...(όχι για πολυ ακομά take my word...)

Η αναφορά μου είναι παγερά αδιαφορη και πιστεψε με δε είναι μόνο σε μένα ...σε αντίθεση με το Notification όταν έχεις χάσει κλήση η sms. (ο μόνος λόγος που όταν έπεσε στα χέρια μου ενα K750 το άλλαξα με ενα V3)

Για το dual sim έχεις δυο λύσεις h seem edit η motorola service ... αδιάφορο πάντως και αυτό στους περισσότερους.

Βάλε τα γενέθλια στο calendar όχι στο Phonebook

well αυτά fast και πρόχειρα ;)

 

 

p.s. ενα hint για να τσιμπίσουν μερικοί ;)

τα περισσότερα motorola έρχονται με 2 cpu (at least)

Neptune LTE απο τη freescale (πρωην Motorola company) για connectivity και το γνωστό Intel XScale PXA270 για όλα τα υπόλοιπα (ας αφήσουμε το graphics accelaration εξω για τώρα)

To hint λοιπόν είναι πως ενω ο XScale παίζει στα 208 Mhz αυτο μπορεί ...να αλλάξει

Αν χαλαρώσω με τα διαφορα projects που τρέχω για βιοποριστικους σκοπους στην εργασία ... (γκουχου γκουχου)

ίσως αυξησω τον αριθμό των posts (και το περιεχόμενο σε πιο ουσιώδες) στο myphone.gr ... η κάπου αλλού :P

/.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη Alt127 καταρχήν δεν αντιγνωμώ προσωπικά μαζί σου αλλά θέτω τις ενστάσεις μου στην απροκάλυπτη και εκτός ορίων προστασία της ΜΟΤΟ...όταν εννοείς πχ είναι θετική η μίνι USB γιατί φορτίζει παντού, δηλαδή σε όλα τα cafe, σινεμά, εστιατόρια, πλοία δε ξέρω και εγώ που ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ μίνι usb cable να σου δώσουν για να το φορτίσεις? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ Αρα θα πρέπει να το έχεις μαζί σου και άρα τι σε χαλάει να έχεις ένα οποιοδήποτε άλλο καλώδιο φόρτισης μιας άλλης μάρκας κινητού? Αν εννοείς να το συνδέεις σε υπολογιστή (usb) δε νομίζω αν δε σε ξέρει κάποιος να σου δίνει τον φορητό ή σταθερό του να φορτίζεις για 1-2 ώρες το τηλέφωνό σου εκτός και πάλι εννοείς ότι πρέπει να κουβαλάς μαζί σου ένα laptop???:!:

Οι υπέρυθρες είναι τεχνολογία παρελθοντική αλλά πρώτον δε κολλάς όπως στο ΒΤ διάφορα και δεύτερον είναι ένα κάτι παραπάνω από το να μην έχει καθόλου. Πχ κάποια laptop έχουν από τη μάνα τους μόνο IF άλλα έχουν BT τα τελευταία αν και με ένα ανταπτοράκι κάνεις τη δουλειά σου. Αλλά εδώ είπα ότι έχει ΚΑΙ υπέρυθρες...δηλαδή ΚΑΙ κάτι ακόμα...

Για την Mini SD συγκριση με τη ΜS δε ξέρω σε τι μπορεί να είναι ανώτερη. Στο μέγεθος μήπως? αν ναι πάω πάσο. Γιατί προσβασιμότητα και ταχύτητα εγώ στον υπολογιστή μου δύο διαφορετικές κάρτες 256ΜΒ και 512ΜΒ σε SD και MS που τρέχω η δεύτερες είναι πιο καλής & ταχύτερης πρόσβασης. Βέβαια miniSD δεν έχω δοκιμάσει (με ανταπτοράκι) αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα είναι...

Η παγερή αδιαφορία σου στο θέμα της αναφοράς είναι καθαρά δική σου. Διάβασα σχεδόν όλο το εδώ post για το V3i αλλά και άλλα κινητά της ΜΟΤΟ και μη σας πω ότι το 50% των μηνυμάτων λένε τουλάχιστον από μια φορά για την ανυπαρξία της αναφοράς. Προσωπικά και εμένα με αφήνει παγερά αδιάφορο η ειδοποίηση χαμένων κλήσεων γιατί απλά η ΤΙΜ που έχω στη dual simm (που επίσης παγερά σε αφήνει αδιάφορο) ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ειδοποίηση χαμένων κλήσεων (αν και το σήμα της με χόλώνει πολλές φορές).

Και τελειώνω με το εξής: επιμένω ότι μια συσκευή που μπορεί αν θέλει να τα κάνει ΟΛΑ ή τα περισσότερα ποτε δε θα πρέπει να την πετάμε στην άκρη ή να τη θεωρούμε κατώτερη μόνο συγκριτικά με το design μιας άλλης. Ακόμα και υπερτιμημένες συσκευές ή πολυδιαφημισμένες ή με ακραία χαρακτηριστικά (βλέπε 5ΜΡ της LG) της είδα και ήταν χειρότερες στην απεικόνιση φωτογραφίας από τα ΜΟΤΟ, δε μιλάω για SONY K70i / 800i

Φυσικά γούστα είναι όλα αυτά, αλλά αφού δε θα κουβαλάω πάντα μαζί μου μια ψηφιακή φωτογραφική ή μια κάμερα ή ένα ράδιο ή ένα mp3 player και δε θέλω αν κάποια από όλα αυτά τα κάνει (όχι όλα) ένα τηλέφωνο να το φορτίζω ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ δε θα κολήσω στο design.

Οφείλω πάντως να παραδεχθώ ένα πράγμα. Ότι και εγώ κόλλησα με το design του V3i, το πλήρωσα, το πήρα και ευτυχώς ανακάλυψα ότι έχω αυτογνωσία και κριτικές δικλείδες να μην κολάω.

Επιμένω ότι αν η SONY βγάλει τηλέφωνο τύπου Κ750/800 χωρίς το καταραμένο το joystick θα είναι ασυναγώνιστη. Το ίδιο ισχύει και για τη ΜΟΤΟ θα τη χάλαγε δηλαδή να προσθέσει στο λογισμικό της την αναφορά πχ? ή θέλει τόσο πολύ να είναι αμερικανόφιλη???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρακολουθώ εδώ και καιρό τις συζητήσεις σας για το V3i και μέσα από αυτές έχω βρει ένα σωρό λύσεις σε διαφορά θέματα. Τώρα προσπαθώ να πετύχω να αναβοσβύνει το Μ κάτω από την εξωτερική οθόνη όταν έχω αναπάντητη ή SMS. Προσπαθώντας ανέβασα ένα funlight.pat που βρήκα στο forum και προσπάθησα με τα προγράμματα moto_mid_man και funlight_editor να κάνω κάτι. Το μόνο που κατάφερα είναι να βάλω κάτω από το μενού ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ την επιλογή Rhythm Lights με τις επιλογές Motivo:(μη ενεργό), Χρονόμετρο: 5 λεπτά, ευαισθισία : 1 (αλλά το motivo έχει μόνο την επιλογή μη ενεργό).

Επίσης στο Μενού ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΗΧΩΝ έχει την επιλογή φώτα κουδουνίσματος :(κανένα) και εδώ χωρίς άλλη επιλογή. Μηπώς κάποιος ξέρει πως μπορώ να τα αλλάξω και τι πρέπει να αλλάξω ώστε να αναβοσβύνει το Μ όταν έχω αναπάντητη ή SMS.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προς Adeper και Alt127.

Παιδιά δεκτά τα όσα λέτε και μπράβο σας που βρίσκετε το χρόνο να τα μοιραστείτε μαζί μας.

Μια ένσταση όμως πολύ σημαντική:

Μη γενικεύετε, αναφέρεστε και οι δυο σε ένα κινητό που αποτελεί εξέλιξη (μικρή) ενός παλιότερου μοντέλου, το οποίο κυκλοφόρησε απλά για να κρατήσει το "μυθο" ζωντανο. Το V3i, όπως και το V3, είναι ένα fashion κινητό και τίποτα παραπάνω. Μόνο έτσι μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε.

Και από την άλλη πλευρά δεν μπορούμε να απαξιώνουμε συσκευές όπως το Ε398, που κυκλοφόρησε μαζί με το Κ700 και έδινε τότε αναπαραγωγή mp3, δύο ηχεία, κάρτα μνήμης κτλ με ποιότητα πολύ υψηλή. (Τα walkman κυκλοφόρησαν πολύ αργότερα). Για να μην αναφερθώ στα Ε1070 και V3x.

Για να καταλήξω, θέλω να πω ότι συμφωνώ με τις όποιες αναφορές γίνονται στην εξυπηρέτηση της Motorola και τα εγγενή "προβλήματα" στο λογισμικό της (αναφορές), όλα τα υπόλοιπα όμως αφορούν μια συγκεκριμένη συσκευή με ένα συγκεκριμένο προφίλ και δε χαρακτηρίζουν στο σύνολό της την εταιρεία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη Alt127 καταρχήν δεν αντιγνωμώ προσωπικά μαζί σου αλλά θέτω τις ενστάσεις μου στην απροκάλυπτη και εκτός ορίων προστασία της ΜΟΤΟ...όταν εννοείς πχ είναι θετική η μίνι USB γιατί φορτίζει παντού, δηλαδή σε όλα τα cafe, σινεμά, εστιατόρια, πλοία δε ξέρω και εγώ που ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ μίνι usb cable να σου δώσουν για να το φορτίσεις? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ Αρα θα πρέπει να το έχεις μαζί σου και άρα τι σε χαλάει να έχεις ένα οποιοδήποτε άλλο καλώδιο φόρτισης μιας άλλης μάρκας κινητού? Αν εννοείς να το συνδέεις σε υπολογιστή (usb) δε νομίζω αν δε σε ξέρει κάποιος να σου δίνει τον φορητό ή σταθερό του να φορτίζεις για 1-2 ώρες το τηλέφωνό σου εκτός και πάλι εννοείς ότι πρέπει να κουβαλάς μαζί σου ένα laptop???:!:

Οι υπέρυθρες είναι τεχνολογία παρελθοντική αλλά πρώτον δε κολλάς όπως στο ΒΤ διάφορα και δεύτερον είναι ένα κάτι παραπάνω από το να μην έχει καθόλου. Πχ κάποια laptop έχουν από τη μάνα τους μόνο IF άλλα έχουν BT τα τελευταία αν και με ένα ανταπτοράκι κάνεις τη δουλειά σου. Αλλά εδώ είπα ότι έχει ΚΑΙ υπέρυθρες...δηλαδή ΚΑΙ κάτι ακόμα...

Για την Mini SD συγκριση με τη ΜS δε ξέρω σε τι μπορεί να είναι ανώτερη. Στο μέγεθος μήπως? αν ναι πάω πάσο. Γιατί προσβασιμότητα και ταχύτητα εγώ στον υπολογιστή μου δύο διαφορετικές κάρτες 256ΜΒ και 512ΜΒ σε SD και MS που τρέχω η δεύτερες είναι πιο καλής & ταχύτερης πρόσβασης. Βέβαια miniSD δεν έχω δοκιμάσει (με ανταπτοράκι) αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα είναι...

Η παγερή αδιαφορία σου στο θέμα της αναφοράς είναι καθαρά δική σου. Διάβασα σχεδόν όλο το εδώ post για το V3i αλλά και άλλα κινητά της ΜΟΤΟ και μη σας πω ότι το 50% των μηνυμάτων λένε τουλάχιστον από μια φορά για την ανυπαρξία της αναφοράς. Προσωπικά και εμένα με αφήνει παγερά αδιάφορο η ειδοποίηση χαμένων κλήσεων γιατί απλά η ΤΙΜ που έχω στη dual simm (που επίσης παγερά σε αφήνει αδιάφορο) ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ειδοποίηση χαμένων κλήσεων (αν και το σήμα της με χόλώνει πολλές φορές).

Και τελειώνω με το εξής: επιμένω ότι μια συσκευή που μπορεί αν θέλει να τα κάνει ΟΛΑ ή τα περισσότερα ποτε δε θα πρέπει να την πετάμε στην άκρη ή να τη θεωρούμε κατώτερη μόνο συγκριτικά με το design μιας άλλης. Ακόμα και υπερτιμημένες συσκευές ή πολυδιαφημισμένες ή με ακραία χαρακτηριστικά (βλέπε 5ΜΡ της LG) της είδα και ήταν χειρότερες στην απεικόνιση φωτογραφίας από τα ΜΟΤΟ, δε μιλάω για SONY K70i / 800i

Φυσικά γούστα είναι όλα αυτά, αλλά αφού δε θα κουβαλάω πάντα μαζί μου μια ψηφιακή φωτογραφική ή μια κάμερα ή ένα ράδιο ή ένα mp3 player και δε θέλω αν κάποια από όλα αυτά τα κάνει (όχι όλα) ένα τηλέφωνο να το φορτίζω ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ δε θα κολήσω στο design.

Οφείλω πάντως να παραδεχθώ ένα πράγμα. Ότι και εγώ κόλλησα με το design του V3i, το πλήρωσα, το πήρα και ευτυχώς ανακάλυψα ότι έχω αυτογνωσία και κριτικές δικλείδες να μην κολάω.

Επιμένω ότι αν η SONY βγάλει τηλέφωνο τύπου Κ750/800 χωρίς το καταραμένο το joystick θα είναι ασυναγώνιστη. Το ίδιο ισχύει και για τη ΜΟΤΟ θα τη χάλαγε δηλαδή να προσθέσει στο λογισμικό της την αναφορά πχ? ή θέλει τόσο πολύ να είναι αμερικανόφιλη???

 

δεν έχω κολήσει στο design δε μιλαω μόνο για το v3i .... για τη usb θα απαντησεις μόνος σου στα ερωτήματα που θέτεις ... :ninja: (είναι θέμα χρόνου να έχεις usb στο ψυγειο σου)

για το θέμα τον bluetooth υπέρυθρων και του "κατι ακόμα" 'ισως υπάρχει και χώρος για ενα σουγια :P mobile σουγιας με bluetooth και 6 Mp camera. :>

το joystick δεν έχει πρόβλημα ... η motorola έχει αναφορά απλά δε μπορείς να τη έχεις απο default στο ναι.

η SE ειναι μια χαρά. well αυτα.

γενικά τρέχω με διαφορα more το βραδυ.

:)

p.s. δεν είναι προσωπικη επίθεση δε θα μπορουσε άλλωστε απλα είπα να trash το web λιγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...