Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ'ότι διάβασα, τα guides του bomber21 είναι και αναλυτικότατα και πολύ βοηθητικά, κατά κάποιο τρόπο κι εγώ αυτές τις οδηγίες ακολούθησα για να αναβαθμίσω το κινητό.

 

01. Εγκατάσταση java games: στην περίπτωση που το motomidman "κολλήσει" ή δεν περάσει το game/application, μπορείτε πολύ απλά να στείλετε το παιχνίδι στον φάκελο kjava της memory card και να το εγκαταστήσετε κατευθείαν από το κινητό πανεύκολα.

 

Θα ανοίξετε δηλαδή το P2K Tools, θα περάσετε το game/application στο φάκελο b/kjvava και θα επανεκκινήσετε το κινητό.Μετά, από το μενού Εφαρμογές του κινητού, θα πατήσετε το μεσαίο πλήκτρο του μενού, θα επιλέξετε αλλαγή αποθήκευσης και μετά κάρτα μνήμης. Εκεί κατευθείαν θα δείτε την επιλογή Εγκατάσταση νέας εφαρμογής. Την επιλέγετε και εγκαθιστάτε μία μία τις εφαρμογές στο ΤΗΛΕΦΩΝΟ, όχι στην κάρτα μνήμης. Μετά από αυτό, διαγράφετε τα αρχεία εγκατάστασης από την κάρτα μνήμης και αυτό ήταν..οι εφαρμογές σας και τα παιχνίδια είναι πλέον εγκατεστημένα στο τηλέφωνο.

 

02. Flashing/Flexing: ακολουθήστε κατά βήμα τον οδηγό, είναι super. Απλά για το V3i χρησιμοποιήστε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ το RSD Lite, όπως επισημαίνει και ο bomber21

 

03.P2K Tools: Όσο για τον οδηγό σύνδεσης, εγώ πολύ απλά εγκατέστησα όλα τα P2K Tools και τους drivers που χρειάζονται, χωρίς να χρειαστεί να κάνω αλλαγές στο registry των Windows. Το κινητό αναγνωρίστηκε αμέσως από τα προγράμματα. Σημειωτέον όμως, ότι το Motorola Phone Tools ΔΕΝ αναγνωρίζει το κινητό όταν είναι εγκατεστημένοι οι drivers των P2K Tools, τουλάχιστον σε μένα με Windows XP Professional SP2 αυτό συμβαίνει.

 

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ το αρχείο SEEM 0032_0001 του κινητού, με τη μετατροπή του οποίου επιτυγχάνεται η ενεργοποίηση πολλών δυνατοτήτων του κινητού που δεν έχει ενεργοποιήσει κατευθείαν η μαμά Motorola (μα τι βλακεία να υπάρχουν οι δυνατότητες και να τις ενεργοποιούμε εμείς), εγώ αφού διόρθωσα το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες στο sms, ενεργοποίησα και ΟΛΕΣ τις μέχρι τώρα γνωστές κρυφές δυνατότητες του κινητού, μετατρέποντας το αρχείο με το πρόγραμμα XVI32.

 

Επειδή η μετατροπή πρόκειται για πολύπλοκη διαδικασία και τυχόν λάθη στην επεξεργασία μπορεί να οδηγήσουν στη λάθος ρύθμιση ή απενεργοποίηση των δυνατοτήτων του κινητού, σας παραθέτω το νέο μου αρχείο SEEM 0032_0001 κατευθείαν για να το κατεβάσετε και να το φορτώσετε στο κινητό αφού το ξεζιπάρετε

 

http://rapidshare.de/files/22308160/0032_0001.zip.html

 

Εδώ είναι ένας μίνι οδηγός για να ανεβάσετε το αρχείο SEEM 0032_0001 στο κινητό σας:

 

- Συνδέουμε το κινητό με το P2K Commander

- Ανοίγουμε το πρόγραμμα P2K Manager

- Πατάμε το Update List

- Στο πεδίο Seem, στα κενά πεδία πληκτρολογούμε 0032 και 0001 και κατόπιν το κουμπί Upload Seem

- Στο παράθυρο που ανοίγει επιλέγουμε το αρχείο seem που θέλουμε να ανεβάσουμε και πατάμε άνοιγμα

- Το νέο αρχείο seem έχει φορτωθεί στο κινητό

- Επιλεγουμε Restart και στο κινητό μας έχουν ενεργοποιηθεί όλες οι κρυφές ρυθμίσεις;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ'ότι διάβασα, τα guides του bomber21 είναι και αναλυτικότατα και πολύ βοηθητικά, κατά κάποιο τρόπο κι εγώ αυτές τις οδηγίες ακολούθησα για να αναβαθμίσω το κινητό.

 

01. Εγκατάσταση java games: στην περίπτωση που το motomidman "κολλήσει" ή δεν περάσει το game/application, μπορείτε πολύ απλά να στείλετε το παιχνίδι στον φάκελο kjava της memory card και να το εγκαταστήσετε κατευθείαν από το κινητό πανεύκολα.

 

Θα ανοίξετε δηλαδή το P2K Tools, θα περάσετε το game/application στο φάκελο b/kjvava και θα επανεκκινήσετε το κινητό.Μετά, από το μενού Εφαρμογές του κινητού, θα πατήσετε το μεσαίο πλήκτρο του μενού, θα επιλέξετε αλλαγή αποθήκευσης και μετά κάρτα μνήμης. Εκεί κατευθείαν θα δείτε την επιλογή Εγκατάσταση νέας εφαρμογής. Την επιλέγετε και εγκαθιστάτε μία μία τις εφαρμογές στο ΤΗΛΕΦΩΝΟ, όχι στην κάρτα μνήμης. Μετά από αυτό, διαγράφετε τα αρχεία εγκατάστασης από την κάρτα μνήμης και αυτό ήταν..οι εφαρμογές σας και τα παιχνίδια είναι πλέον εγκατεστημένα στο τηλέφωνο.

 

02. Flashing/Flexing: ακολουθήστε κατά βήμα τον οδηγό, είναι super. Απλά για το V3i χρησιμοποιήστε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ το RSD Lite, όπως επισημαίνει και ο bomber21

 

03.P2K Tools: Όσο για τον οδηγό σύνδεσης, εγώ πολύ απλά εγκατέστησα όλα τα P2K Tools και τους drivers που χρειάζονται, χωρίς να χρειαστεί να κάνω αλλαγές στο registry των Windows. Το κινητό αναγνωρίστηκε αμέσως από τα προγράμματα. Σημειωτέον όμως, ότι το Motorola Phone Tools ΔΕΝ αναγνωρίζει το κινητό όταν είναι εγκατεστημένοι οι drivers των P2K Tools, τουλάχιστον σε μένα με Windows XP Professional SP2 αυτό συμβαίνει.

 

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ το αρχείο SEEM 0032_0001 του κινητού, με τη μετατροπή του οποίου επιτυγχάνεται η ενεργοποίηση πολλών δυνατοτήτων του κινητού που δεν έχει ενεργοποιήσει κατευθείαν η μαμά Motorola (μα τι βλακεία να υπάρχουν οι δυνατότητες και να τις ενεργοποιούμε εμείς), εγώ αφού διόρθωσα το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες στο sms, ενεργοποίησα και ΟΛΕΣ τις μέχρι τώρα γνωστές κρυφές δυνατότητες του κινητού, μετατρέποντας το αρχείο με το πρόγραμμα XVI32.

 

Επειδή η μετατροπή πρόκειται για πολύπλοκη διαδικασία και τυχόν λάθη στην επεξεργασία μπορεί να οδηγήσουν στη λάθος ρύθμιση ή απενεργοποίηση των δυνατοτήτων του κινητού, σας παραθέτω το νέο μου αρχείο SEEM 0032_0001 κατευθείαν για να το κατεβάσετε και να το φορτώσετε στο κινητό αφού το ξεζιπάρετε

 

http://rapidshare.de/files/22308160/0032_0001.zip.html

 

Εδώ είναι ένας μίνι οδηγός για να ανεβάσετε το αρχείο SEEM 0032_0001 στο κινητό σας:

 

- Συνδέουμε το κινητό με το P2K Commander

- Ανοίγουμε το πρόγραμμα P2K Manager

- Πατάμε το Update List

- Στο πεδίο Seem, στα κενά πεδία πληκτρολογούμε 0032 και 0001 και κατόπιν το κουμπί Upload Seem

- Στο παράθυρο που ανοίγει επιλέγουμε το αρχείο seem που θέλουμε να ανεβάσουμε και πατάμε άνοιγμα

- Το νέο αρχείο seem έχει φορτωθεί στο κινητό

- Επιλεγουμε Restart και στο κινητό μας έχουν ενεργοποιηθεί όλες οι κρυφές ρυθμίσεις;)

Ωραιος!! :D:D

Βρηκα συναδελφο! :D

Να προσθεσω μονο οτι μερικα πραγματα που επιτυγχανεις μεσω seem editing,μπορεις να τα κανεις και απο το p2k tools! :)

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!! :D:D

Βρηκα συναδελφο! :D

Να προσθεσω μονο οτι μερικα πραγματα που επιτυγχανεις μεσω seem editing,μπορεις να τα κανεις και απο το p2k tools! :)

 

;)

Σωστά! Απλά με αυτό το seem που ανέβασα έχουμε ΟΛΕΣ τις γνωστές ρυθμίσεις σε ένα μόνο αρχείο, για να μην ψάχνονται και τα παιδιά. Απλά ανεβάζετε το συγκεκριμένο αρχείο στο κινητό και όλα τα υπόλοιπα γίνονται από μόνα τους! ;)

Link to comment
Share on other sites

akoma liga games gia to kinitaki mas

....http://www.geocities.com/cellgr/GAME-PACK3.jpg

edw

Φοβερή δουλειά με τα παιχνίδια φίλε μου!

 

"Ανακάλυψα" το Trivial Pursuit Classic το Ελληνικό και το ανέβασα για να το φορτώσετε στο "ξυράφι" σας!

 

http://content.telecoms.antenna.gr/mfImages/128/337.gif

 

http://rapidshare.de/files/22337520/mrg_TrivialClassic_Greece_MOT5_EL_v1_1_9.zip.html

 

Επίσης το Sonic The Hedgehog Part One, αλλά αργεί λίγο ο σκατζόχοιρος στην έκδοση για το κινητό μας... :p

 

http://content.telecoms.antenna.gr/mfImages/128/566.gif

 

http://rapidshare.de/files/22337905/sonic_the_hedgehog_pt1_motorola-v300_v1_0_42_generic_en_fr_de_it_es.zip.html

Link to comment
Share on other sites

paidia bravo alla thelo toso poli na to kano kai ego kai den ginetai me tipota ma me tipota, den mporo kan na to sindeso me to p2k.

Για πες μου λίγο, έχεις εγκαταστήσει το Motorola Phone Tools στον υπολογιστή σου?Αν ναι,μάλλον θα πρέπει να το απεγκαταστήσεις και μετά να εγκαταστήσεις τους drivers για το P2K Tools.Σε μένα τουλάχιστον, το ένα από τα δύο δουλεύει όταν είναι και τα 2 εγκατεστημένα ταυτόχρονα.Οπότε έβγαλα το Motorola Phone Tools και χρησιμοποιώ αποκλειστικά P2K τώρα.

 

Επίσης, στο μενού σύνδεση του κινητού, στις ρυθμίσεις USB πρέπει να επιλέξεις ως προεπιλογή σύνδεση δεδομένων/fax πριν το συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο..θελω να ρωτησω αν μπορεις να αλλαζεις θεματα...εχει μενου με διαφορα θεματα??

Έχει κάποια λίγα προεγκατεστημένα θέματα αλλά μπορείς να ανεβάσεις και δικά σου θέματα με πολύ εύκολο τρόπο, αρκεί να συνηθίσεις τη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μολις πριν απο λιγο ελαβα το καινουργιο μου V3i για να αντικαταστησω το V3 που ειχα. Ανοιγω το κουτι και μια εκπληξη με περιμενε...το μικρο ειναι λιγο σκουρο υποψιαζομαι οτι ειναι απο την καινουργια σειρα V3i Color ξερει κανεις τιποτα σχετικα???

 

Γιαννης

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μολις πριν απο λιγο ελαβα το καινουργιο μου V3i για να αντικαταστησω το V3 που ειχα. Ανοιγω το κουτι και μια εκπληξη με περιμενε...το μικρο ειναι λιγο σκουρο υποψιαζομαι οτι ειναι απο την καινουργια σειρα V3i Color ξερει κανεις τιποτα σχετικα???

 

Γιαννης

 

Σκούρο είναι και το κλασικό V3i. Καμιά φώτο έχεις να μας δείξεις; ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Ήταν κάποιο από αυτά; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Photos:

Όχι, αυτή είναι η κλασική έκδοση του V3i, δε νομίζω να έχει έρθει στην Ελλάδα ακόμα η σειρά Color...

Link to comment
Share on other sites

etternus a to balw to trivial kai stin selida mou den peirazei?

Φυσικά και να το βάλεις, καλύτερα για να μεγαλώνει και η συλλογή! ;)

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να έχει έρθει στην Ελλάδα ακόμα η σειρά Color...

 

Έχουμε πληροφορίες για το αν και πότε θα έρθει εδώ στην Ελλάδα αυτή η σειρά; Είναι σκέτη πρόκληση...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω το κινητό με την επιδότηση που είχα στη voda και θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά για τις αναλυτικές οδηγίες και links που παρέθεσαν σε προηγούμενες σελιδες ως αναφορά το hacking του κινητού. Με λίγο προσεκτικο διάβασμα κατάφερα χωρίς δυσκολιες να απεγκαταστήσω το vodalive menu.
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Re paidia dn kserw ti na kanw...to kinhto mou einai to V3iv (voda dld) ... pws 8a to vgalw to katarameno menu ths voda????8elw to kinhto mou na einai MOTOROLA oxi VODA-MOTOROLA.....

 

PLZZZZZZZZ

HeLpppppppp:( :( :( :( :!: :!: :!:

:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε,αν διαβάσεις σε προηγούμενα posts θα μπορέσεις να βγάλεις το μενού πολύ εύκολα με ένα απλό φλασάρισμα.

 

Απλά, ακολούθησε τις οδηγίες...

 

Οδηγός flashing/flexing

Link to comment
Share on other sites

Teodoro διέγραψα ολα τα θέματα . Επίσης δεν κατέχω και πολλά όπως π.χ. PK2 , κλπ.

Διέγραψες όλα τα θέματα ή απλά τα skins του κινητού?

Αν πρόκειται για τα skins μπορείς πολύ απλά να τα ανεβάσεις ξανά μέσω P2K.

Αν πρόκειται για τα θέματα πιστεύω (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) ότι πρέπει να φλασάρεις το κινητό.

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει πιο συγκεκριμένα τον kosmous ας το κάνει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...