Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι ρωτάτε για το joystick του w800, ναι κολάει. Έχω το κινητό από τον Σεπτέμβρη και κανα δυο μέρες τώρα μου άρχισε τα κολλήματα, και δεν το χρησιμοποιώ πολύ το joystick. Το ίδιο πρόβλημα

είχα και με το προηγούμενο κινητό μου το T610. Οπότε τόσα χρόνια δεν έκαναν την παραμικρή βελτίωση. Mε μια λέξη είναι: Απαράδεκτοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα...Τώρα τελευτεία άρχισε να μου το κάνει αυτό(κολάει).(τώρα που παίζω παιχνίδια...)
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να το προσέχεις...Να μην το πιέζεις πάρα πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ρωτάτε για το joystick του w800, ναι κολάει. Έχω το κινητό από τον Σεπτέμβρη και κανα δυο μέρες τώρα μου άρχισε τα κολλήματα, και δεν το χρησιμοποιώ πολύ το joystick. Το ίδιο πρόβλημα

είχα και με το προηγούμενο κινητό μου το T610. Οπότε τόσα χρόνια δεν έκαναν την παραμικρή βελτίωση. Mε μια λέξη είναι: Απαράδεκτοι.

 

καλο θα ειναι να μη παιζεις παιχνιδακια με το joystick.

στο 610 τα εχει παιξει εδω κ καιρο κ στο 750 μετα απο 2-3 μερες με παιχνιδακια ειδα κατι χαζα κολληματακια κ δεν ξαχρησημοποιησα το joy για games.

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: και μην ξεχνατε οτι στα χερια σας κρατατε ενα κινητο και οχι μια παιχνιδομηχανη! :)

Εγω με το Κ700ι παιζω συνεχεια arcanoid και δεν εχει παθει το παραμικρο προβλημα.παιζει ρολο ομως και η σκονη.γι'αυτο πηγαινε σε ενα βουλκανιζατερ και με φυσηξτε το δυνατα για να "στρωσει" καπως η κατασταση.στην αρχη του thread καποιος χρηστης το εχει κανει και ελυσε το προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

50€ θα σου παει

 

Εννοεις ο,τι θα μου κοστισει 50€ για να μου βαλουν καινουργιο "λαστιχακι"???:worry: :mad:

 

Υ.Γ μεγαλη βλακεια παντως η σιλικονη στο joystick!!!:down:

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: και μην ξεχνατε οτι στα χερια σας κρατατε ενα κινητο και οχι μια παιχνιδομηχανη! :)

 

δεν ειναι παιχνιδομηχανη αλλα εχει τοσα διαθεσιμα παιχνιδια οσα κ το psp της sony!!!!

μπορεις να αντισταθεις στο πειρασμο?

απλα προτιματε τα παιχνιδια που παιζονται εξισου καλα κ με τα keys!

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας!

 

Θα χρειαστω την βοηθηεια σας.Θελω ν αγορασω το W810i.Ρωτω εσας τους 800ριδες διοτι ειστε πιο εμπιροι!

 

Λοιπον: ειμαι χρηστης εδω και χρονια των ΝΟΚΙΑ S60 και λογο εργασις εχω πανω απο 800 επαφες στον καταλογο.

 

ΠΙΤΕ μου σας παρακαλω πολυ ΑΝ υπαρχει τροπος ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ωστε να μεταφερω τις επαφες μου στο W810i.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας!

 

Θα χρειαστω την βοηθηεια σας.Θελω ν αγορασω το W810i.Ρωτω εσας τους 800ριδες διοτι ειστε πιο εμπιροι!

 

Λοιπον: ειμαι χρηστης εδω και χρονια των ΝΟΚΙΑ S60 και λογο εργασις εχω πανω απο 800 επαφες στον καταλογο.

 

ΠΙΤΕ μου σας παρακαλω πολυ ΑΝ υπαρχει τροπος ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ωστε να μεταφερω τις επαφες μου στο W810i.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Μέσω bluetooth. Τις περνάς στο Outlook ή σε κάποιο άλλο πρόγραμμα διαχείρησης επαφών και από κει στο W810. Βεβαιώσου μόνο ότι το καινούριο κινητό μπορεί να δεχτεί τόσο μεγάλο πλήθος επαφών.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί λέται υπάρχουν συμαντικές διαφορές στο sonyericsson K750 με το W810;

Αξίζει δηλ.τα 100 ευρώ παραπάνω για να αγοράσω το W810 ή να πάρω το

Κ750;

 

 

Υ.Γ. όλα τα μοντέλα τελικά made in China είναι;

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ειναι να μη παιζεις παιχνιδακια με το joystick.

στο 610 τα εχει παιξει εδω κ καιρο κ στο 750 μετα απο 2-3 μερες με παιχνιδακια ειδα κατι χαζα κολληματακια κ δεν ξαχρησημοποιησα το joy για games.

 

Όπως είπα δεν το χρησιμοποιώ πολύ το joystick και "όπως δεν είπα" δεν παίζω παιχνίδια. Αν έπαιζα και παιχνίδια δεν θα κόλλαγε μετά από 6 μήνες που το έχω αλλά σε 1 βδομάδα. Επίσης να πω ότι σήμερα δεν έχει κολλήσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Σε λιγες ημερες θα ειμαι κατοχος της συσκευης.

 

Λογο του εδω και χρονια ειμαι χρηστης ΝΟΚΙΑ S60 γνωριζα καλα που θα βρω εφαρμογες sis. cr****d και με ποιο τροπο να τις περασω στο κινητο μου.

 

Ειμαι ομως ασχετος... οσο αφορα στο που θα βρω θεματα,παιχνιδια και διαφορες εφαρμογες για sonyericsson.

Μπορειτε να κατατοποισετε...?

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Σε λιγες ημερες θα ειμαι κατοχος της συσκευης.

 

Λογο του εδω και χρονια ειμαι χρηστης ΝΟΚΙΑ S60 γνωριζα καλα που θα βρω εφαρμογες sis. cr****d και με ποιο τροπο να τις περασω στο κινητο μου.

 

Ειμαι ομως ασχετος... οσο αφορα στο που θα βρω θεματα,παιχνιδια και διαφορες εφαρμογες για sonyericsson.

Μπορειτε να κατατοποισετε...?

 

φιλικα

Για όλα αυτά και πολλά άλλα δες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79372

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για όλα αυτά και πολλά άλλα δες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79372

 

 

1000 Ευχαριστω φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας δέχεται κάρτα μνήμης memory stick duo pro.Μπορεί να πάρει και την micro memory stick (την καινουρια)?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Σε λιγες ημερες θα ειμαι κατοχος της συσκευης.

 

Λογο του εδω και χρονια ειμαι χρηστης ΝΟΚΙΑ S60 γνωριζα καλα που θα βρω εφαρμογες sis. cr****d και με ποιο τροπο να τις περασω στο κινητο μου.

 

Ειμαι ομως ασχετος... οσο αφορα στο που θα βρω θεματα,παιχνιδια και διαφορες εφαρμογες για sonyericsson.

Μπορειτε να κατατοποισετε...?

 

φιλικα

ΓΙΑ S.Ε. ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΕΔΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ:

http://www.myphone.gr/software/category-15.html

http://www.esato.com

http://www.myw800.lasyk.net/

http://www.techteam.gr

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις ο,τι θα μου κοστισει 50€ για να μου βαλουν καινουργιο "λαστιχακι"???:worry: :mad:

 

Υ.Γ μεγαλη βλακεια παντως η σιλικονη στο joystick!!!:down:

allazei olo to joystic oxi mono to lastixaki.asto etsi mia xara einai.tha to sinithiseis.ektos kai an theleis na xalaseis ta lefta sou tsamba.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

paidia mporoume na baloume to firmware tou w810 sto w800 ?

 

Kai egw ayto thelw na mathw!!! Alitheia mporoume? Ta fyo firmware fainetai na moiazoun apisteyta poly. H monh diafora pou eida me ligo paiximo sto 810 htan oti allazoun ta eikonidio sta themes. Alitheia to 810 exei kati themes pragmatika panemorfa. Allazei teleiws h opsi tou menu.

 

Kai kati allo. Ypotithetai pws anavathmizontas to firmware to w800 sthn nea ekdosh eginan allages sta gamma kai contrast settings ths othonhs tou wste ta xrwmata na fainontai pio zwntana. EGw anavathmisa prosfata me to kalwdio kai allagh den eida kamia. Exei dei kaneis allagh h mas doulevoun?

 

Ta xrwmata sthn othonh tou 810 einai otnws ligotero foteina kai pio entona etsi akrivws opws fainontai sthn othonh enos PC.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Barret απο οτι ρωτησα στo w800i δεν μπορουμε να βαλουμε τo firmware του w810. ναι δεν λεω το μενου του w810 ειναι ποιο ωραιο αλλα δεν γινετε. μαλλον δεν γινετε επειδη στο w810 τα πληκτρα ειναι διαφορετικα απο το w800i
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ΔΕΝ γίνεται, διότι το κινητό έχει σε πολλά σημεία διαφορετικό υλικό. Μη βλέπετε που τα K750 και W800 ήταν τα ίδια...

Κατ' αρχάς το W810 είναι ένα κινητό που δουλεύει και σε δίκτυα EGDE, σε αντίθεση με το W800 που είναι "απλά" GPRS/GSM. Επίσης πέραν του δικτύου το W810 έχει διαφορετική οθόνη, δεν έχει κλείστρο, έχει αιθητήρα εξωτερικού φωτισμού που ρυθμίζει τη φωτεινότητα της οθόνης και των πλήκτρων κ.α.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους απο εχθές ειμαι και εγω ενας κατοχος του W800 .Αυτην την στηγμή βλέπω τις λειτουργιες του κινητου και φαινεται να ειναι πολί καλό.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει ο brother το κινητάκι εδώ και μερικές βδομάδες.

 

Αλλά έχει ένα πρόβλημα στην σύνδεση με το PC... :O

 

Όταν το συνδέει μέσω usb, πετάει μήνυμα στην οθόνη : ¨Άγνωστη Συσκευή USB¨

 

Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα!! Τους drivers περάσαμε, τα προγράμματα τα εγκαταστήσαμε, ούτε μέσω του οδηγού εγκατάστασης νέου υλικού δεν μπορέσαμε να το κάνουμε να συνεργαστεί...

 

Όποτε (και σε όποια θύρα usb) και να το συνδέσουμε, βγαίνει το ίδιο απαίσιο μήνυμα ¨Άγνωστη Συσκευή USB¨ :mad:

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?? :confused: Να το πάει πίσω? :rolleyes:

 

PS. Με παραξένεψε πάρα πολύ όμως γιατί νόμιζα ότι θα έπαιζε με τη μία , αφού στα χαρακτηριστικά του λέει ότι αναγνωρίζεται και ως εξωτερικός σκληρός δίσκος... :ninja: Και σε XP φανταζόμουν δεν θα υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα... Τι να πω... :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...