Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε δεξί κλικ στη γραμμή που λες (με το όνομα, το email, κλπ) και επέλεψε ότι θες να εμφανίζεται. Δύσκολα θα βρείς καλύτερο πρόγραμμα από αυτό...

Σωστός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν μπαίνω στο WAP υπάρχουν ιστιοσελίδες στα ελληνικά που δεν μπορώ να τις διαβάσω. Μου είπαν ότι είναι γραμμένες με UTF-8. Υπάρχει τρόπος να τις διαβάσω;
Link to comment
Share on other sites

istoseledes einai re file, oxi istio, web pages ellhnisth... AMA poia me tis istioselides... Ti einai dhladh selides aplwmenes panw se kana istio(pani istioforou????)meta to Dyfio egine h deyterh megalyterh patata sthn metafrash orwn ths plhroforikhs ayth h istioselida poia ...
make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

istoseledes einai re file, oxi istio, web pages ellhnisth... AMA poia me tis istioselides... Ti einai dhladh selides aplwmenes panw se kana istio(pani istioforou????)meta to Dyfio egine h deyterh megalyterh patata sthn metafrash orwn ths plhroforikhs ayth h istioselida poia ...

Καλά χαλάρωσε...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει,αλλα γνωριζεται μηπως υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε την προσοψη-ολοκληρη-και να βαλουμε απο w700;;;
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο WAP υπάρχουν ιστιοσελίδες στα ελληνικά που δεν μπορώ να τις διαβάσω. Μου είπαν ότι είναι γραμμένες με UTF-8. Υπάρχει τρόπος να τις διαβάσω;

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις κάποιον Java WAP Browser.

Και ναι, όντως δεν έχουν πανιά οι σελίδες, αλλά chill out βρε παιδιά! :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει,αλλα γνωριζεται μηπως υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξουμε την προσοψη-ολοκληρη-και να βαλουμε απο w700;;;

Εφ' όσον το σασί είναι το ίδιο φυσικά και υπάρχει!

Πληροφορίες για πλήρη αποσυναρμολόγηση του κινητού στο 118... εεεε, η συνήθεια βλέπετε... στη διεύθυνση λοιπόν http://www.seuniverse.com/servicemanual/3_00021-1_FEA209544_95UEN_Cs.html

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα αυτα!Και απο που μπορουμε να την αγορασουμε;;

Εξαρτάται... Εάν θέλεις τη γνήσια θα πρέπει να την παραγγείλεις από κάποιο SE Service, διότι κυκλοφορεί μονάχα ως ανταλλακτικό...

Για μη γνήσια, θα βρεις σε διάφορα e-shops και σε άλλα επίσης χρώματα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

καπως πολυπλοκο δν ειναι ολη αυτη η διαδικασια για να την κανει καποιος μονος του ? ποσο θα κοστιζε η ιδια διαδικασια σε ενα se center ? δν λεω κ μενα το κινητο εξωτερικα εχει γινει.... αλλα πιστευω οτι ακομα κ με τις παραπανω οδηγιες θα τα σκατωνα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παιδιά θέλω να μετατρέψω το κ750 μου σε w800 και αυτό για να ακούω μουσική χωρίς να είναι ενεργοποιημένο το τηλ.Αν και έχω παλιά έκδοση λογισμικού, το τηλ δουλεύει άψογα και οι φωτογραφίες του τέλειες.Υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι σε ποιότητα και να τρέχω γι αλλαγές πάλι μετά?

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παιδιά θέλω να μετατρέψω το κ750 μου σε w800 και αυτό για να ακούω μουσική χωρίς να είναι ενεργοποιημένο το τηλ.Αν και έχω παλιά έκδοση λογισμικού, το τηλ δουλεύει άψογα και οι φωτογραφίες του τέλειες.Υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι σε ποιότητα και να τρέχω γι αλλαγές πάλι μετά?

Να χάσεις σε ποιότητα; για ποιό λόγο;

 

Υπάρχει θέμα πάντως για την μετατροπή από Κ750 σε W800.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74992

Link to comment
Share on other sites

Να χάσεις σε ποιότητα; για ποιό λόγο;

 

Υπάρχει θέμα πάντως για την μετατροπή από Κ750 σε W800.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74992

Επειδή είναι παλιά η έκδοση του λογισμικού μου και σίγουρα με τη μετατροπή θα μπεί η τελευταία του w800.Το φοβάμαι και λέω ότι ισως, επειδή διάβασα σε κάποιο thread ότι κάποιος που το έκανε η ποιότητα των photo χάλασε πολύ.Είμαι πάντα της γνώμης ότι όταν το κιν δουλεύει με κάποια έκδοση λογισμικού μια χαρά έστω κι αν είναι παλιά,είναι καλύτερα να μην το πειράζεις..Βέβαια θα το κάνω για το λόγο που ανέφερα.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε λέγαν πως υπήρχε κάποια διαφορά με την ποιο γρήγορη στο κινητό.. αλλά ίσως να ήταν επειδή ήταν κ καινούρια η μνήμη, χωρίς κάποια συγκρώτηση...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα Sony ms duo high speed 2gb και δεν βλέπω διαφορά στην ταχύτητα από το Sandisk που είχε η συσκευασία του. Βέβαια δεν το έχω γεμίσει ακόμα(έχει 1360mb ελεύθερα).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα Sony ms duo high speed 2gb και δεν βλέπω διαφορά στην ταχύτητα από το Sandisk που είχε η συσκευασία του. Βέβαια δεν το έχω γεμίσει ακόμα(έχει 1360mb ελεύθερα).

 

Που να το γεμίσεις το θηρίο!!

Αν δεν έχεις card reader ,με το καλώδιο θα κάνεις μόνο 4-5 ώρες να περάσεις τόσα data.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Μου ξεκόλλησε η σιλικόνη πάνω από το τζόϊ στικ...(ένας φίλος μου...)

Τελικά μετά από λίγη ώρα κατάφερα και την έβαλα. Εάν μου ξαναβγεί, να βάλω κόλλα?

Link to comment
Share on other sites

Μου ξεκόλλησε η σιλικόνη πάνω από το τζόϊ στικ...(ένας φίλος μου...)

Τελικά μετά από λίγη ώρα κατάφερα και την έβαλα. Εάν μου ξαναβγεί, να βάλω κόλλα?

δοκιμασε να βαλεις κολλα...:shock: πηγαινε'το σενα service γιατι εσυ θα το κανεις αγαλμα το κινητο :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις κολλα...:shock: πηγαινε'το σενα service γιατι εσυ θα το κανεις αγαλμα το κινητο :lol: :lol:

 

:p Τί κόλλα προτίνεις??:) .Σκέφτικα να το πάω στο service για να το αλλάξω όλο το τζόϊ στικ, αλλά τελικά δεν το άλλαξα. Θα περιμένω γιατί έχω και κάτι μικροκολλήματα στο τζόϊ στικ και καταντάει κάπως ενοχλητικό:mad:

Link to comment
Share on other sites

:p Τί κόλλα προτίνεις??:) .Σκέφτικα να το πάω στο service για να το αλλάξω όλο το τζόϊ στικ, αλλά τελικά δεν το άλλαξα. Θα περιμένω γιατί έχω και κάτι μικροκολλήματα στο τζόϊ στικ και καταντάει κάπως ενοχλητικό:mad:

τιποτα να μην βαλεις,γιατι μπορει να το βραχυκυκλωσεις την πλακετα και μετα να παει για πεταμα.καλυτερα σε ενα service για να μην κανεις καμια μ*****:X και την πληρωσεις ακριβα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα δώ.Θα το αφήσω λίγες ημέρες ακόμα και θα δώ τι θα κάνω μετά.Αλλά μάλλον για service θα το πάω.(35€-> το έχω βρει...)
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ξεκόλλησε και μετά δεν κόλλαγε(έβγαινε μόνο του) και το έχασα. Στο service όταν φτειάχνουν το joystick(που κολλάει) δεν αλλάζουν και το απ' έξω αλλά αυτό που είναι στην πλακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Που να το γεμίσεις το θηρίο!!

Αν δεν έχεις card reader ,με το καλώδιο θα κάνεις μόνο 4-5 ώρες να περάσεις τόσα data.

 

Θα το γεμίσω, δεν θα μου γλυτώσει.

Με το καλώδιο τα πέρασα γιατί το card reader απ' ότι φαίνεται έχει πρόβλημα με την μεγάλη χωρητικότητα του memory stick και πετάει διάφορα μηνύματα όταν πάω να του περάσω έστω και ένα τραγούδι.

Link to comment
Share on other sites

Θα το γεμίσω, δεν θα μου γλυτώσει.

Με το καλώδιο τα πέρασα γιατί το card reader απ' ότι φαίνεται έχει πρόβλημαQUOTE]

 

Και πόση ώρα έκανες?:rolleyes:

γιατί εγώ γιανα περάσω με το καλώδιο στο w900(usb 2.0) 450 mb στην κάρτα μνήμης(μια 512 ) έκανε περίπου μισή ώρα:blink:

Βέβαια , στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου τα δεδομένα περνάνε πολύ γρηγορότερα.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

mou 3ekolhse kai emena to portokali plastiko mallon lete , me mia idea logo pou exei mytero stomio kai mia odontoglyfida gia na to piesw mesa ta katafera alla 8elei opws lene ta paidia prosoxh kai na pianoun liiiigo ta xeria sou...SORRY pou ta phra gia thn istiosanida, apla einai mia ******a pou teinei na ka8ierw8ei, kai sto telos 8a ma8ainoume kai sta paidia mas na serfaroun stis istioselides tou diadyktioy...HMARTON:p
make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...