Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειας σας παιδια μια βοηθεια οταν προσπαθω να περασω ενα patch με το gslide οταν κλεινω το κινητο και το συνδεω πατωντας το C το κινητο αναβει με αποτελεσμα να μην το βρησκη το gslide ουτε ομως και το far
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σίγουρα δεν φταίει το κινητό πάντως. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει με τους drivers που χρησιμοποείς.

 

Το βρήκα μετά από format και εγκατάσταση των προγραμμάτων ένα ένα: το πρόγραμμα Lock Folder XP για κλείδωμα φακέλων χτυπάει τα ericsson!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα κ750 και με patch το εχω κανει w800.Υπαρχει patch που με ενα κουμπι να σου ανοιγει το flash γιατι το χρησιμοποιω συχνα και ειναι ταλαιπωρια απο το menu.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα κ750 και με patch το εχω κανει w800.Υπαρχει patch που με ενα κουμπι να σου ανοιγει το flash γιατι το χρησιμοποιω συχνα και ειναι ταλαιπωρια απο το menu.

 

βάλτω σττις συντόμέυσεις. εγώ πατάω δεξί κλικ και μου το ανοίγει

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα κ750 και με patch το εχω κανει w800.Υπαρχει patch που με ενα κουμπι να σου ανοιγει το flash γιατι το χρησιμοποιω συχνα και ειναι ταλαιπωρια απο το menu.

 

Flash όταν πας να βγάλεις φωτογραφία ανοίγει με τη δίεση # , δε χρειάζεσαι shortcut. Αν εννοείς χωρίς να έχεις την κάμερα ανοιχτή, τότε φτιάξε shortcut όπως είπε και ο από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous

exw ena mikro problimataki

exw ena k750 to opoio einai pleon w800

oso htan k750 h syndesh me to pc htan kanoniki kai thn karta mou diabaze kai th mnhmh tou kinitou

otan egine w8oo exasa th syndesh me th mnhmh tou kin alla me th karta syndeotan kanonika otan koumpona to kalwdio tou

 

twra omws de 3erw ti exei pa8ei kai akouw mono ton hxo pou kanei ena aplo usb otan koumponetai alla kamia antidrash oute apo to pc oute apo to kin

 

alla3a 8yres usb alla to idio to mono pou kanei einai na fortizei

 

zw ena drama.....

Link to comment
Share on other sites

paidia epeidi exw kairo na dw tin seilida mporei kapoios na mou pei an mporw na valw SONY NEW Memory Stick MS PRO DUO 4 GB sto kinito k na douleuei mia xara???perimenw apantisi .euxaristw poli!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι μπορει το κινητο να υποστηρίξει μεχρι 4 gb μνήμη αρα δεν θα εχεις κανενα προβλημα!!

Αμα κανω λαθος παρακαλώ διορθώστε με!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Μου δώσανε ένα W800i που είχε πρόβλημα με το ηχείο (έπαιζε πολύ χαμηλά και το bluetooth μία φορά δούλευε και μετά ήθελε επανεκκίνηση για να δουλέψει) κι έτσι αποφάσισα να κάνω update λογισμικού! Είχε μέσα το λογισμικό R1BC002 και επειδή αυτή ήταν η τελευταία έκδοση αναγκάστηκα να κάνω downgrade...Όποια έκδοση και να έβαλα και τα 2προβλήματα συνέχιζαν να υπάρχουν!!! Έβαλα γύρω στις 5-6 φορές διαφορετικό λογισμικό μήπως του κάτσει καμία, αλλά τίποτα!!! Μετά το τελευταίο λογισμικό που πέρασα δεν ξαναλειτούργησε το κινητό μου! Ούτε καν που άνοιξε...τι κι αν πατούσα επίμονα το power, τι κι αν προσπάθησα να ξαναπεράσω άλλο λογισμικό...τι ξανασύνδεσα το κινητό μου με το καλώδιο του pc χωρίς SIM και με πατημένο το "C" για να κάνω update λογισμικού...πάλι τίποτα!!! Τι να κάνω??? Βοηθήστε με...σας παρακαλώ...Τι έγινε? Τι φταίει?? Τι μπορώ να κάνω??? Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις τους drivers για W800 στο PC σου και κατά πάσα πιθανότητα θα δουλέψει. Επίσης, πριν εγκαταστήσεις νέους drivers ΒΓΑΛΕ τους παλαιούς του K750. Μακάρι να βοήθησα.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχει βρεί κανείς drivers για WinXP x64 ή έστω κάποια πατέντα για να περάσουμε τους 32bitους;Κατέβασα και τους τελευταίους αλλά δεν τους δέχεται.Δεν είναι κατί σημαντικό βέβαια αλλά αν χρειαστεί να κάνουμε κανένα upgrade τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχει βρεί κανείς drivers για WinXP x64 ή έστω κάποια πατέντα για να περάσουμε τους 32bitους;Κατέβασα και τους τελευταίους αλλά δεν τους δέχεται.Δεν είναι κατί σημαντικό βέβαια αλλά αν χρειαστεί να κάνουμε κανένα upgrade τι γίνεται;

 

exei auto sxesi me to w800 ?????:blink:

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΗΣΙΜΟ ΤΙΡ:)

(Δεν ξερω αν το ανεφερε καποιος πριν απο μενα)

Οταν μας στελνουν με ΒΤ 'η ΙR ενα .jar παιχνιδι ή εφαρμογή τοτε το κινητο το εγκαθιστα αμεσως στον αντιστοιχο φακελο.

Ετσι εμεις εχουμε μεν το παιχνιδι ή εφαρμογή στημενη στο κινητο, αλλα δε μπορουμε να το δωσουμε σε αλλο

(ειναι σαν ναχουμε στημενο το προγραμμα και να μας λειπει το αρχειο .exe)

Για να μη γινεται αυτο, δημιουργηστε ένα π.χ. "ΝΕΟ ΦΑΚΕΛΟ" μεσα στον φακελο "OTHER"

(Αυτο γινεται ευκολα μεσα απο τα Windows οπου το w800 το βλεπουν ως εξωτερικο σκληρο).

Τελικα μεσα στον "ΝΕΟ ΦΑΚΕΛΟ" θα μπαινουν τα .jar , τα οποια και αργοτερα τα στηνουμε ή τα στελνουμε σε αλλο κινητο με ΒΤ/IR

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

exei auto sxesi me to w800 ?????:blink:

Μα για το W800 θέλω drivers 64μπιτους... :ninja: Ρώτησα αν κανείς έχει ασχοληθέι με το θέμα, δε πιστεύω ότι είμαι ο μόνος με 64μπιτα XP στο φόρουμ...

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΗΣΙΜΟ ΤΙΡ:)

(Δεν ξερω αν το ανεφερε καποιος πριν απο μενα)

Οταν μας στελνουν με ΒΤ 'η ΙR ενα .jar παιχνιδι ή εφαρμογή τοτε το κινητο το εγκαθιστα αμεσως στον αντιστοιχο φακελο.

Ετσι εμεις εχουμε μεν το παιχνιδι ή εφαρμογή στημενη στο κινητο, αλλα δε μπορουμε να το δωσουμε σε αλλο

(ειναι σαν ναχουμε στημενο το προγραμμα και να μας λειπει το αρχειο .exe)

Για να μη γινεται αυτο, δημιουργηστε ένα π.χ. "ΝΕΟ ΦΑΚΕΛΟ" μεσα στον φακελο "OTHER"

(Αυτο γινεται ευκολα μεσα απο τα Windows οπου το w800 το βλεπουν ως εξωτερικο σκληρο).

Τελικα μεσα στον "ΝΕΟ ΦΑΚΕΛΟ" θα μπαινουν τα .jar , τα οποια και αργοτερα τα στηνουμε ή τα στελνουμε σε αλλο κινητο με ΒΤ/IR

 

Έχει αναφερθεί και άλλες φορές. Αλλά είναι ένα χρήσιμο κολπάκι για όσους δεν το γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα παρακαλούσα τους ειδήμονες του forum να με βοηθήσουν σ' ένα πρόβλημα

που αντιμετωπίζω με το myphone explorer:) Είχα μία άψογη συνεργασία με το myphone explorer και το κινητό μου (w800). Από τότε που προσπάθησα να εγκαταστήσω και ένα w810, αφ' ενός μεν το w810 δεν συενργάστηκε ποτέ με το myphone explorer αφ' ετέρου όταν πάω να συνδεθώ εγώ, μου βγάζει το μήνυμα αδύνατη σύνδεση COM 5. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα παρακαλούσα τους ειδήμονες του forum να με βοηθήσουν σ' ένα πρόβλημα

που αντιμετωπίζω με το myphone explorer:) Είχα μία άψογη συνεργασία με το myphone explorer και το κινητό μου (w800). Από τότε που προσπάθησα να εγκαταστήσω και ένα w810, αφ' ενός μεν το w810 δεν συενργάστηκε ποτέ με το myphone explorer αφ' ετέρου όταν πάω να συνδεθώ εγώ, μου βγάζει το μήνυμα αδύνατη σύνδεση COM 5. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σβησε ολα τα Account μεσα απο το myphone explorer. Μετα ξαναβαλε το κινητο σου στην Com 5 (εγω παιζω με αυτη το μπλε δοντι) Αν δεν το βρισκει εχει απο κατω search for devices. Αμα εχει αλλαξει η πορτα θα το βρει κ παλι.

 

Αν δεν γινει τπτ απο τα παραπανω, σβησε το σοφτφουερ κ περνα το παλι.;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Μου δώσανε ένα W800i που είχε πρόβλημα με το ηχείο (έπαιζε πολύ χαμηλά και το bluetooth μία φορά δούλευε και μετά ήθελε επανεκκίνηση για να δουλέψει) κι έτσι αποφάσισα να κάνω update λογισμικού! Είχε μέσα το λογισμικό R1BC002 και επειδή αυτή ήταν η τελευταία έκδοση αναγκάστηκα να κάνω downgrade...Όποια έκδοση και να έβαλα και τα 2προβλήματα συνέχιζαν να υπάρχουν!!! Έβαλα γύρω στις 5-6 φορές διαφορετικό λογισμικό μήπως του κάτσει καμία, αλλά τίποτα!!! Μετά το τελευταίο λογισμικό που πέρασα δεν ξαναλειτούργησε το κινητό μου! Ούτε καν που άνοιξε...τι κι αν πατούσα επίμονα το power, τι κι αν προσπάθησα να ξαναπεράσω άλλο λογισμικό...τι ξανασύνδεσα το κινητό μου με το καλώδιο του pc χωρίς SIM και με πατημένο το "C" για να κάνω update λογισμικού...πάλι τίποτα!!! Τι να κάνω??? Βοηθήστε με...σας παρακαλώ...Τι έγινε? Τι φταίει?? Τι μπορώ να κάνω??? Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει...

 

 

Ηardware: Πηγαινε τεχνικο αλλα λιγο πακετο αν δεν ειναι στην εγγυηση, ισως να παει πολυ.

 

Δεν λυνει τα παντα το firmware.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας παιδιά...

έχω εδω και έναν χρόνο ένα w800i...

εδω και περίπου ένα μήνα εμφανίζεται ένα εικονίδιο δίπλα ακριβώς από την ενδειξη του σήματος μόλις ανοίξω την συσκευή σε πλήρη λειτουργία και εξαφανίζεται μόνο του μετά από 20-30 λεπτά...

 

Γνωρίζει κανεις τι σημαίνει; Δείτε την επισυνημένη φωτογραφία

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα ποτέ το εικονίδιο αυτό. Αλλά γιατί δεν ψάχνεις στο manual;

Από όσο θυμάμαι έχει όλα τα εικονίδια με την περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Ontos kai ego den to exo ksanadei stous 10 mhnes pou eixa auto to kinhto!

 

:what: :fool:

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...