Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Ασε για τις τιμές.....
Τρέμω μη μου πέσει και σπάσει καμιά οθόνη, γιατί δεν έχω τζάμι αλλά απλή μεμβράνη...Δεν τα μπορώ τα τζάμια με τίποτα.

Μια χαρα είναι τα τζάμια ….δεν θα είναι μια χαρα για σένα αν σπάσει η οθόνη σου όμως!

Το έχω πει ότι για συσκευές τύπου s22 -s23 ultra μόνο Whitestone dome…μου έχει κάτσει τόσο τέλεια επάνω ….σαν να μην φοράει τίποτε είναι


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως είναι εύκολο να μου θυμίσει κάποιος τι βάζουμε για όνομα στο dns για να μην βγαίνουν οι διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpeedRacer said:

Μήπως είναι εύκολο να μου θυμίσει κάποιος τι βάζουμε για όνομα στο dns για να μην βγαίνουν οι διαφημίσεις;

dns.adguard.com

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, SpeedRacer said:

Μήπως είναι εύκολο να μου θυμίσει κάποιος τι βάζουμε για όνομα στο dns για να μην βγαίνουν οι διαφημίσεις;

 

17 ώρες πριν, Andreaszel said:

dns.adguard.com

Επειδή μάλλον έχω χάσει κάποιο επεισόδιο, υπάρχει κάπου συγκεκριμένη μεθοδολογία ή απλά αλλάζουμε το dns και είμαστε ΟΚ?

(μη κάνουμε καμιά αλλαγή και εξαφανιστούν τα πάντα στα καλά καθούμενα.... χαχαχαχα)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

 

Επειδή μάλλον έχω χάσει κάποιο επεισόδιο, υπάρχει κάπου συγκεκριμένη μεθοδολογία ή απλά αλλάζουμε το dns και είμαστε ΟΚ?

(μη κάνουμε καμιά αλλαγή και εξαφανιστούν τα πάντα στα καλά καθούμενα.... χαχαχαχα)

Απλά  το αλλάζεις το κάνεις αποθηκεύση και είσαι έτοιμος. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, mips said:

Απλά  το αλλάζεις το κάνεις αποθηκεύση και είσαι έτοιμος. 

Σε ευχαριστώ πολύ

Πάμε δηλαδή ρυθμίσεις, βρίσκουμε το dns και βάζουμε το "dns.adguard.com"..... Σωστά;

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

Σε ευχαριστώ πολύ

Πάμε δηλαδή ρυθμίσεις, βρίσκουμε το dns και βάζουμε το "dns.adguard.com"..... Σωστά;

Σωστά. απλά κμια φορα σε αλλαγή δικτύου μπορει ή να σου κάνει αργό το ιντερνετ ή ακόμα και να χρειαστεί να αλλάξεις σε αυτόματο και πίσω πάλι σε adguard

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι εδώ μήπως ξέρει κάποιος.
Έβαλα πριν λίγες μέρες για δοκιμή το play pass που σου δίνει τη δυνατότητα να δοκιμάσεις εφαρμογές στο play store.
Το θέμα είναι ότι βρήκα δύο εφαρμογές με έκπτωση που μου αρέσουν αλλά τις έχει και αυτό στο μενού του το οποίο όμως play pass δεν το θέλω και έκανα ακύρωση συνδρομής με σκοπό να τις αγοράσω αλλά δεν μου δίνει δυνατότητα αγοράς τους καθώς ισχύει μέχρι 22 Μαΐου η συνδρομή του παρόλο που την ακύρωσα.
Και εφόσον τις έχει μέσα δωρεάν ενώ ήταν επί πληρωμή τις βλέπει σαν αγορασμένες μάλλον.
Το θέμα είναι ότι 22 Μαΐου θα θέλουν διπλή τιμή για να τις αγοράσω.
Και οτιδήποτε άλλο βγει σε προσφορά μέχρι τότε δεν θα μπορώ να το πάρω σε τιμή προσφοράς.
Ξέρει κανένας κάποιο τρόπο, κάποια λύση?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα DNS ειχα το adguard χρονια αλλα τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιω το παρακατω που μου φαινεται αν οχι καλυτερο, ισαξιο.

Screenshot_20230427_104145_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, GMF80 said:

Οσον αφορα DNS ειχα το adguard χρονια αλλα τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιω το παρακατω που μου φαινεται αν οχι καλυτερο, ισαξιο.

Screenshot_20230427_104145_Settings.jpg

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Και εγώ αυτό χρησιμοποιώ και κάνει πολύ καλή δουλειά. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Οσον αφορα DNS ειχα το adguard χρονια αλλα τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιω το παρακατω που μου φαινεται αν οχι καλυτερο, ισαξιο.

Screenshot_20230427_104145_Settings.jpg

 

40 minutes ago, mips said:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Και εγώ αυτό χρησιμοποιώ και κάνει πολύ καλή δουλειά. 

δοκίμασα speedtest και ρίχνει πολύ την ταχύτητα...43mbs χωρις το dns και 27 με dns

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Το ειχα δοκιμασει παλιοτερα σαν προταση για πιο γρηγορο απο το adguard και παρεμεινα σε αυτο...

 

Edit: Σε 24αρα του σπιτιου μου δινει την ιδια ταχυτητα ειτε on ειτε off

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το δοκίμασα και είχα 110 με dns 120 χωρίς. Είμαι στην δουλειά θα το δοκιμάσω πάλι όταν γυρίσω σπίτι. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mips said:

Τώρα το δοκίμασα και είχα 110 με dns 120 χωρίς. Είμαι στην δουλειά θα το δοκιμάσω πάλι όταν γυρίσω σπίτι. 

Μπορει να γράψει κάποιος γιατι μα συμφέρει να το βαλουμε και τι γλιτώνουμε; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kostas197 said:

Μπορει να γράψει κάποιος γιατι μα συμφέρει να το βαλουμε και τι γλιτώνουμε; ευχαριστώ 

Ενοχλητικές διαφημίσεις παντού. Εκτός, YouTube. Για το YouTube χωρίς διαφημίσεις υπάρχει άλλο.

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Adguard (το πρόγραμμα) αλλά είναι ακριβό πλέον...
Το έχω αγορασμένο εδώ και 10 χρόνια lifetime 20€

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Adguard (το πρόγραμμα) αλλά είναι ακριβό πλέον...
Το έχω αγορασμένο εδώ και 10 χρόνια lifetime 20€

sent from my S23Ultra 12/512
 

Θέλει το application η αλλαζουμε απλα το dns μόνο; 

Link to comment
Share on other sites

Θέλει το application η αλλαζουμε απλα το dns μόνο; 
Μιλάω για την εφαρμογή...

https://adguard.com/en/welcome.html

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα σε όλους! Μετά από 3 έτη χρήσης του huawei P30 pro στα οποία είμαι υπέρ ευχαριστημένος, σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή. Είμαι ανάμεσα σε Pixel 7 pro & s22 ultra. 

Αυτό που με απασχολεί είναι: 

Εαν υπάρχει υπερθέρμανση της συσκευής. Αν και δεν παίζω παιχνίδια 

Περισσότερο χρήση σε Social media, φωτογραφίες κ μερικές φορές video, αρκετά YouTube και λίγο netflix. 

Υπάρχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ των snapdragon & exynos; Εφόσον στην Ευρώπη έρχεται με exynos. 

Υπάρχουν θέματα με απώλεια κλήσεων; Είχα διαβάσει ότι παλιότερα είχαν αναφερθεί, αν θυμάμαι καλά τέλη του 2022.

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα σε όλους! Μετά από 3 έτη χρήσης του huawei P30 pro στα οποία είμαι υπέρ ευχαριστημένος, σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή. Είμαι ανάμεσα σε Pixel 7 pro & s22 ultra. 
Αυτό που με απασχολεί είναι: 
Εαν υπάρχει υπερθέρμανση της συσκευής. Αν και δεν παίζω παιχνίδια 
Περισσότερο χρήση σε Social media, φωτογραφίες κ μερικές φορές video, αρκετά YouTube και λίγο netflix. 
Υπάρχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ των snapdragon & exynos; Εφόσον στην Ευρώπη έρχεται με exynos. 
Υπάρχουν θέματα με απώλεια κλήσεων; Είχα διαβάσει ότι παλιότερα είχαν αναφερθεί, αν θυμάμαι καλά τέλη του 2022.
Αφού βλέπω ότι κρατάς την συσκευή τότε αν μπορείς πάνε στο 23 με τον σναπ...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Σε οσα ρωτας δεν εχω δει τιποτα προσωπικα....Αλλοι εχουν δει τα παντα (βεβαια πολλοι απο αυτους τα ειδαν χωρις να εχουν τη συσκευη 🤣).

Αψογο σε ολα 10 μηνες τωρα για μενα χωρις το παραμικρο κολλημα η προβλημα 

 

Edit: Αν μπορεις να διαθεσεις για S23 παρε το ως πιο καινουργιο αλλιως στη χρηση που κανεις το S22 θα ειναι σουπερ ετσι και αλλιως.

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kostas197 said:

Θέλει το application η αλλαζουμε απλα το dns μόνο; 

Επειδή μάλλον σε μπερδέψαμε μόνο το dns αλλάζεις και είσαι έτοιμος 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Adguard (το πρόγραμμα) αλλά είναι ακριβό πλέον...
Το έχω αγορασμένο εδώ και 10 χρόνια lifetime 20€

sent from my S23Ultra 12/512
 

Και εγώ το έχω lifetime αλλά πλέον δεν το χρησιμοποιώ, το έχω σε όλα τα κινητά αλλά πλέον χρησιμοποιώ μόνο το dns. Ο μόνος τρόπος που ήξερα με το adguard ήταν να ανοίγεις το video μέσα από την εφαρμογή αλλά το έχω παροπλίσει πλέον, κακώς ίσως. Υπάρχει και άλλος τρόπος; Έχει και ένα σκασμό ρυθμίσεις. 

 

Πάντως youtube χωρίς διαφημίσεις μπορείς να έχεις και στον Edge αν έχεις ενεργοποίησει το block ads. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...