Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Ολα τα update το ιδιο γραφουν. Copy paste κανουν την περιγραφη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε όλες τις ενημερώσεις εχουν copy paste αυτό με την ασφάλεια της συσκευής. Στην τελευταία έχουν προσθέσει κι άλλο...

1253076313_Screenshot_20240201_154151_Softwareupdate.thumb.jpg.68959ff71126767c41eb9cfb152c2ff9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο με την καμερα λεω. Το θυμαμαι σε καθε update να το αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά , 

Πηρα τηλεφωνο στην smartec για αλλαγη μπαταρίας σε εντός εγγύησης συσκευή μου . 

Μου εδωσαν μια τιμή στα 57 ευρω η μπαταρια , συν την εργασία που δεν μου ανέφερε κόστος. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

Πληροφοριακά , 

Πηρα τηλεφωνο στην smartec για αλλαγη μπαταρίας σε εντός εγγύησης συσκευή μου . 

Μου εδωσαν μια τιμή στα 57 ευρω η μπαταρια , συν την εργασία που δεν μου ανέφερε κόστος. 

Κάτι τέτοιο μου είπε κι εμένα μια πριν 1 εβδομάδα αλλά δεν την άκουσα και πολυ σίγουρη... 😝

Όπως και να έχει, θα πάω από βδομάδα να αλλάξω μπαταρία και θα μάθουμε...

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι ηταν στα 20ευρω περιπου εντος εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Κάτι τέτοιο μου είπε κι εμένα μια πριν 1 εβδομάδα αλλά δεν την άκουσα και πολυ σίγουρη... 😝

Όπως και να έχει, θα πάω από βδομάδα να αλλάξω μπαταρία και θα μάθουμε...

κανε μια ενημερωση αν μπορεσεις . 

αν δεν το δωσω , θα του αλλαξω μπαταρια να το κρατησω κανα χρονο ακομα 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την είχαν αλλάξει μαζί με την οθόνη στη Smartec πριν ακριβώς ένα χρόνο τέτοιες μέρες χωρίς να πληρώσω τίποτα!!

Είχα ρωτήσει όμως από περιέργεια και μου είχαν πει χαμηλή τιμή για όσα είναι εντός εγγύησης, το είχα γράψει εδώ δε θυμάμαι ακριβώς πόσα, κάτω από 30€ όμως ήταν.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Με οθονη παει πακετο και αλλαγη μπαταριας.

Δε το ήξερα μέχρι να το πάω.

Στα συν λοιπόν και αυτό μαζί με την άψογη εξυπηρέτηση από τη Smartec

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2024 at 10:31 ΠΜ, NeCrOmAnCeR19 said:

κανε μια ενημερωση αν μπορεσεις . 

αν δεν το δωσω , θα του αλλαξω μπαταρια να το κρατησω κανα χρονο ακομα 

Πήγα σήμερα το πρωί smartec για αλλαγή μπαταρίας. Μου είπαν ότι είναι 30€ επειδή είμαι στον 2ο χρόνο της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Πήγα σήμερα το πρωί smartec για αλλαγή μπαταρίας. Μου είπαν ότι είναι 30€ επειδή είμαι στον 2ο χρόνο της εγγύησης.

Καλά τα θυμόμουν δλδ.

Εγώ ήμουν στο πρώτο χρόνο της εγγύησης και θυμάμαι κάτω από 30 μου είχαν πει σίγουρα!!

Όπως κι αν έχει πολύ καλά και σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Πήγα σήμερα το πρωί smartec για αλλαγή μπαταρίας. Μου είπαν ότι είναι 30€ επειδή είμαι στον 2ο χρόνο της εγγύησης.

Πώώώςςς κατάλαβες ότι θέλει αλλαγή μπαταρίας? Επειδή το φορτίζω μέχρι το 85% είπα μήπως κρατήσει 1 χρόνο ακόμα για το s25u μετά 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, alex61 said:

Πώώώςςς κατάλαβες ότι θέλει αλλαγή μπαταρίας? Επειδή το φορτίζω μέχρι το 85% είπα μήπως κρατήσει 1 χρόνο ακόμα για το s25u μετά 

Επειδή λήγει η εγγύηση τέλος του μήνα κι επειδή θέλω να το δώσω σε πολύ καλό φίλο ο οποιος κραταει τις συσκευες του για 2 χρόνια τουλάχιστον, είπα να την αλλάξω...

Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή μπαταρίας γίνεται format στο κινητό; Πόσες μέρες χρειάζονται για να την αλλάξουν;

Την παλιά μπαταρία τη δίνουν πίσω;

Edited by hurin
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, hurin said:

Με την αλλαγή μπαταρίας γίνεται format στο κινητό; Πόσες μέρες χρειάζονται για να την αλλάξουν;

Την παλιά μπαταρία τη δίνουν πίσω;

Πριν 2 χρόνια είχα πάει ένα S10+ για αντικατάσταση μπαταρίας και δεν είχαν κάνει φορματ. Τώρα, θα δείξει...Θα σου απαντήσω σε 2 μέρες που θα το παραλάβω, καθώς δεν είχαν διαθέσιμη. Την παλιά όχι, δεν τη δίνουν.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιεις αυτο στη φροντιδα συσκευης και δεν χρειαζεται κανενα φορματ.

Screenshot_20240205_134929_Android System.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Kostas_Ts_86 said:

Πριν 2 χρόνια είχα πάει ένα S10+ για αντικατάσταση μπαταρίας και δεν είχαν κάνει φορματ. Τώρα, θα δείξει...Θα σου απαντήσω σε 2 μέρες που θα το παραλάβω, καθώς δεν είχαν διαθέσιμη. Την παλιά όχι, δεν τη δίνουν.

Απίστευτοι εκεί στη Smartec!!!

Με πήραν τηλ ότι είναι έτοιμο και παρέλαβα αυθημερόν! Για αλλαγή μπαταρίας το πήγα και όταν τους έδειξα μια κηλίδα στην οθόνη, μου είπαν οτι θα το δουν κι αυτό...

Τελικά....αλλαγή οθόνης λόγω φθορας ελαιοφοβικης επίστρωσης + αλλαγή μπαταρίας που είναι αναγκαστικό, μηδέν κόστος λόγω εγγύησης. 

Εγώ εξεπλάγην με την ταχύτητα αντιμετώπισης, όχι ότι ήταν δωρεάν...

ΥΓ: Δεν έγινε φορματ στη συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Το 1 ετους s22 ultra πριν μερικες μερες επεσε απο την τσεπη απο μικρο υψος αλλα χτυπησε σε καποια προεξοχη, με την ακρη της οθονης λιγο πανω απο τη μεση. Αποτελεσμα ηταν να σπασει το digitizer αλλα και η οθονη. Εκανε μια ασπρη γραμμη απο την μια ακρη στην αλλη..

Στην smartec μου ζητησαν 335 ευρω.. Αν ηταν λιγο κατω απο 300 θα το εφτιαχνα..

Σκεφτομαι να το δωσω για ανταλακτικα και να παρω κατι αλλο.. Ποια ειναι η γνωμη σας?

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, PETROSLEON said:

Καλησπερα,

Το 1 ετους s22 ultra πριν μερικες μερες επεσε απο την τσεπη απο μικρο υψος αλλα χτυπησε σε καποια προεξοχη, με την ακρη της οθονης λιγο πανω απο τη μεση. Αποτελεσμα ηταν να σπασει το digitizer αλλα και η οθονη. Εκανε μια ασπρη γραμμη απο την μια ακρη στην αλλη..

Στην smartec μου ζητησαν 335 ευρω.. Αν ηταν λιγο κατω απο 300 θα το εφτιαχνα..

Σκεφτομαι να το δωσω για ανταλακτικα και να παρω κατι αλλο.. Ποια ειναι η γνωμη σας?

 

Αν είσαι ευχαριστημένος με το κινητό το φτιάχνεις κ συνεχίζεις...αλλιώς πας σε άλλο.τα χρήματα δεν είναι πολλά θεωρώ μιας κ η οθόνη είναι από τα πιο ακριβά μέρη ενός κινητού. Εγώ θα το έφτιαχνα 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο το ποσο θα το εδινα με τη σπασμενη οθονη για μενα κυριως για οικονομικους λογους. Οποτε αν επιανε 200+ ευρω θα το εδινα και θα επαιρνα ενα VFM σαν το Poco X6 Pro.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Andreaszel said:

Αν είσαι ευχαριστημένος με το κινητό το φτιάχνεις κ συνεχίζεις...αλλιώς πας σε άλλο.τα χρήματα δεν είναι πολλά θεωρώ μιας κ η οθόνη είναι από τα πιο ακριβά μέρη ενός κινητού. Εγώ θα το έφτιαχνα 

Ευχαριστημενος ημουν. Αλλα με δεδομενο οτι οι τιμες σε μεταχειρισμενα ειναι γυρω στα 500 ευρω πιστευω οτι τα 335 ευρω ειναι πολλα.

12 ώρες πριν, GMF80 said:

Εξαρταται απο το ποσο θα το εδινα με τη σπασμενη οθονη για μενα κυριως για οικονομικους λογους. Οποτε αν επιανε 200+ ευρω θα το εδινα και θα επαιρνα ενα VFM σαν το Poco X6 Pro.

Σκεφτομαι να το βαλω αγγελια στα 240 ευρω.

Προς το παρον χρησιμοποιω το προηγουμενο μου Note 10 στο οποιο ειχε σπάσει  μονο το digitizer οποτε λειτουργικα ειναι οκ..

Επειδη ομως οι περισσοτερες συσκευες μου ειναι Samsung (smartwatch, buds, smarttags,tablet, tv, soundbar) θα μεινω στη Samsung. Ισως θα περιμενω να πεσουν καπως οι τιμες στιν καινουρια σειρα S..

Link to comment
Share on other sites

Πλεον οι τιμες ειναι απαγορευτικες.  Και εγω ειμαι πλεον 9 χρονια σερι με Samsung οποτε δυσκολα θα αλλαζα. Αλλα δεν ειναι οι τιμες των κινητων που εχουν ξεφυγει τοσο αλλα η αισχροκερδεια σε ολα τα υπολοιπα που το κανει δυσκολο να δωσεις αυτα που εδινες παλια για ενα κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης όμως πάει πακέτο συνήθως αν θυμάμαι καλά με αλλαγή μπροστινού πλαισίου και φυσικά μπαταρίας...αν ισχύει αυτό που γράφω ίσως αξίζει η επισκευή του 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2024 at 11:36 ΠΜ, Kostas_Ts_86 said:

Πήγα σήμερα το πρωί smartec για αλλαγή μπαταρίας. Μου είπαν ότι είναι 30€ επειδή είμαι στον 2ο χρόνο της εγγύησης.

αρα εμενα στο τηλεφωνο μου ελεγε οτι ναναι η τηλφωνήτρια . 

θα το παω και εγω για μια αλλαγη . 

παρατηρω οτι απο το 15 % μπορει να σβησει κατευθειαν μεσα σε 5 λεπτα  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...