Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, alex61 said:

Για υλικό που έχει μικρά ανάγλυφα όμως????? 

Βάλε στο youtube να δεις γιατι σου βαζω link και με μπλοκάρει δεν ξέρω.

spigen kuel ap12t car mount holder

 

Ένας δείχνει σε βίντεο πως δεν έχει λεία επιφάνεια και κολλάει μια χαρα.

Βασικά και εμένα ανάγλυφη την λες στο δικό μου αυτοκίνητο Kia ceed του 2008 με μαλακό ταμπλό.

Λεω να την τολμησω και ευχομαι να μην πεταξω τα λεφτα μου. 

Έχω δώσει για ποιο ψεύτικες παλιά κάτι 12αρια .Αυτή δείχνει καλή. 

Δεν έχω και σε γκαράζ το αμάξι και τις καίει ο ήλιος τουλάχιστον αυτή αν δεν την κολλήσεις τζάμι μπαίνει η ηλιοπροστασια από πάνω.

Edited by bilibina
Link to comment
Share on other sites

Πεταμένα δεν πάνε τα χρήματα. Θεωρώ ότι κάθε holder από αυτά, στο τζάμι δεν έχουν πρόβλημα.... 

Τουλάχιστον να μην πεταχτούν. 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

2 βάσεις αυτοκινήτου έχω αγοράσει και οι 2 μάρκας iottie και είναι πάρα πολύ καλές. Ρίξε μια ματιά και σε αυτές.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 7:50 ΠΜ, ddr2 said:

2 βάσεις αυτοκινήτου έχω αγοράσει και οι 2 μάρκας iottie και είναι πάρα πολύ καλές. Ρίξε μια ματιά και σε αυτές.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.skroutz.gr/s/25029430/iOttie-Vasi-Kinitou-Aytokinitou-Easy-One-Touch-5-me-Rythmizomena-Agistra-HLCRIO171AM.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Έχεις δίκιο 284 κριτικές και οι περισσότερες 5 αστέρια. 

Αλλά 26 ευρώ όμως 🙄Αν είναι να αξίζει τα δίνω 

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 7:50 ΠΜ, ddr2 said:

2 βάσεις αυτοκινήτου έχω αγοράσει και οι 2 μάρκας iottie και είναι πάρα πολύ καλές. Ρίξε μια ματιά και σε αυτές.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχεις αφαιρέσει καμία από αυτές; Αφήνουν σημάδι στο ταμπλό οι κόλλες που χρησιμοποιούν;

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, bilibina said:

https://www.skroutz.gr/s/25029430/iOttie-Vasi-Kinitou-Aytokinitou-Easy-One-Touch-5-me-Rythmizomena-Agistra-HLCRIO171AM.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Έχεις δίκιο 284 κριτικές και οι περισσότερες 5 αστέρια. 

Αλλά 26 ευρώ όμως 🙄Αν είναι να αξίζει τα δίνω 

Μετά από πολλές δοκιμές και πολλές πτώσεις του κινητού, αγόρασα μια θήκη που κουμπώνει στον καθρέφτη...

Επιτέλους ησύχασα... σταθερή με αυξομείωση στον βραχίονα και σε λογικό κόστος...

 

Screenshot_20231004_093049_Chrome.jpg

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bromiaris said:

Μετά από πολλές δοκιμές και πολλές πτώσεις του κινητού, αγόρασα μια θήκη που κουμπώνει στον καθρέφτη...

Επιτέλους ησύχασα... σταθερή με αυξομείωση στον βραχίονα και σε λογικό κόστος...

 

Screenshot_20231004_093049_Chrome.jpg

Τις έχω δει αυτές. Δεν μπλοκάρουν ορατότητα?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε αν κάποιος έχει στο κινητό του εγκαταστημένη την νέα εφαρμογή της winbank και αν δουλεύει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/25029430/iOttie-Vasi-Kinitou-Aytokinitou-Easy-One-Touch-5-me-Rythmizomena-Agistra-HLCRIO171AM.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share
 
Έχεις δίκιο 284 κριτικές και οι περισσότερες 5 αστέρια. 
Αλλά 26 ευρώ όμως Αν είναι να αξίζει τα δίνω 
Ναι αξίζει γιατί θα την κρατήσεις χρόνια και δεν θα φοβάσαι αν φύγει το κινητό ή αν πέσει. Θα πρότεινα κάποια με ποδαράκια γιατί το τηλέφωνο μας είναι πολύ βαρύ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις αφαιρέσει καμία από αυτές; Αφήνουν σημάδι στο ταμπλό οι κόλλες που χρησιμοποιούν;
Δεν τις βάζω στο ταμπλό επειδή φοβάμαι ότι θα αφήσουν σημάδι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ddr2 said:

Δεν τις βάζω στο ταμπλό επειδή φοβάμαι ότι θα αφήσουν σημάδι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό είναι το θέμα.... Στο τζάμι έχει πολλές.... 

Φαίνεται ποιοτική όμως....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, bilibina said:

Τις έχω δει αυτές. Δεν μπλοκάρουν ορατότητα?

 

Αυτός ήταν ο φόβος μου...

Μέχρι που αγόρασα μια...

Τελικά τσάμπα φόβος...

Και το κινητό παραμένει στην θέση του...

Τις βεντούζες δεν τις ξανά χρησιμοποιώ γιατί όλες κάποια στιγμή θα βγουν και θα πέσει το κινητό...

Την γλίτωσα 2-3 φορές από σπασμένη οθόνη και είπα όχι ξανά βεντούζα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Λοιπόν ενώ κατεβαίνει η εφαρμογή στο κινητό κανονικά....μπορώ και βλέπω κανονικά τους λογαριασμούς μου όταν

πάω να κάνω μια μεταφορά ή σε τρίτο ή και σε δικό μου λογαριασμό δεν με αφήνει.. δεν ολοκληρώνετε. 

Έχω επικοινωνήσει με την Πειραιώς αλλά λένε ότι δεν φταίει η εφαρμογή. 

Τι μπορώ να κάνω?

Επίσης ούτε και η εφαρμογή GOV WALLET λειτουργεί.😗

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

έχω το S22 Ultra από όταν κυκλοφόρησε και αν και με καλύπτει, με ενοχλεί που πλέον η μπαταρία του δε μου βγάζει πάνω από 3 ώρες οθόνη. Ποτέ δεν είχα τα 7ωρα που κάποιοι έβγαζαν (πόσο μάλλον τα 10ωρα των reviews του Snapdragon), αλλά θυμάμαι στις αρχές και είχα ένα ικανοποιητικό 5ωρο οθόνης και με ελαφριά χρήση έβγαζε και 2η ημέρα. Έχω adaptive refresh rate και adaptive screen brightness ενεργά όπως είχα πάντα και μάλιστα ούτε καν στην πλήρη ανάλυση, αλλά σε FHD+

Στα διαγνωστικά της μπαταρίας μου λέει ότι η μπαταρία λειτουργεί κανονικά και έχει 5000mAh όπου είναι και η τυπική χωρητικότητα. Υπάρχει περίπτωση αλλάζοντας την μπαταρία να βελτιωθεί η κατάσταση; Μπορώ με κάποιο τρόπο να δω αν φταίει η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bromiaris said:

Αυτός ήταν ο φόβος μου...

Μέχρι που αγόρασα μια...

Τελικά τσάμπα φόβος...

Και το κινητό παραμένει στην θέση του...

Τις βεντούζες δεν τις ξανά χρησιμοποιώ γιατί όλες κάποια στιγμή θα βγουν και θα πέσει το κινητό...

Την γλίτωσα 2-3 φορές από σπασμένη οθόνη και είπα όχι ξανά βεντούζα...

Έχεις κάποιο link?

 

Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατηρησα αυτες τις μερες σχετικα με τη φορτιση ενω ειναι κλειστο...

Οταν κλεινει εντελως απο μπαταρια κ το κουμπωνω για φορτιση με αλλον φορτιστη, οχι τον δικο του, μενει στασιμο στο εικονιδιο του κεραυνου (αυτο που εμφανιζεται λιγο πριν ξεκινησει η φορτιση). Το αφησα 10λ και δεν εδειχνε να φορτιζει...

Με τον δικο του ολα καλα!

Οχι οτι το αφηνω να σβησει απο μπαταρια, απλα ετυχε.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, fandango said:

Καλησπέρα σας!

έχω το S22 Ultra από όταν κυκλοφόρησε και αν και με καλύπτει, με ενοχλεί που πλέον η μπαταρία του δε μου βγάζει πάνω από 3 ώρες οθόνη. Ποτέ δεν είχα τα 7ωρα που κάποιοι έβγαζαν (πόσο μάλλον τα 10ωρα των reviews του Snapdragon), αλλά θυμάμαι στις αρχές και είχα ένα ικανοποιητικό 5ωρο οθόνης και με ελαφριά χρήση έβγαζε και 2η ημέρα. Έχω adaptive refresh rate και adaptive screen brightness ενεργά όπως είχα πάντα και μάλιστα ούτε καν στην πλήρη ανάλυση, αλλά σε FHD+

Στα διαγνωστικά της μπαταρίας μου λέει ότι η μπαταρία λειτουργεί κανονικά και έχει 5000mAh όπου είναι και η τυπική χωρητικότητα. Υπάρχει περίπτωση αλλάζοντας την μπαταρία να βελτιωθεί η κατάσταση; Μπορώ με κάποιο τρόπο να δω αν φταίει η μπαταρία;

θα χρειαστει αλλαγη μπαταριας,εχει χασει σιγουρα σε χωρητικοτητα η μπαταρια με τον καιρο.αν εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν βγαζει πανω απο τις 3 ωρες ναι θελει αλλαγη η μπαταρια.την αναλυση ειτε στο τερμα την εχεις ειτε fhd+ δεν εχει σημασια η διαφορα ειναι λιγα λεπτα συνολικα απο τις 7 ας πουμε που θα κρατουσε 6.50

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, bilibina said:

Έχεις κάποιο link?

 

Εγώ το αγόρασα από AliExpress (λινκ παρακάτω)…

https://vi.aliexpress.com/item/1005005554179829.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.31.363218028cOrJ4&gatewayAdapt=glo2vnm

Αλλά έχει το ίδιο και από Ελλάδα…

https://www.skroutz.gr/s/40291641/Andowl-Vasi-Kinitou-Aytokinitou-me-Rythmizomena-Agistra-Mayri-Q-ZJ008.html

Link to comment
Share on other sites

15 μηνες χρησης εγω φθορα δεν εχω δει στην μπαταρια. Βεβαια φορτιζω παντα προσεκτικα (20 με 90% πανω κατω) και σπανια με πολυ γρηγορη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2023 at 3:42 ΜΜ, ZHNA19 said:

Καλησπέρα!

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε αν κάποιος έχει στο κινητό του εγκαταστημένη την νέα εφαρμογή της winbank και αν δουλεύει σωστά?

Καλημέρα 

Έχω την winbank new γιατί η άλλη καταργήθηκε θα στα σταματούσε δηλαδή όπου να ναι.

Αυτή μια χαρα δουλεύει 

On 5/10/2023 at 8:41 ΠΜ, ZHNA19 said:

Καλημέρα! 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Λοιπόν ενώ κατεβαίνει η εφαρμογή στο κινητό κανονικά....μπορώ και βλέπω κανονικά τους λογαριασμούς μου όταν

πάω να κάνω μια μεταφορά ή σε τρίτο ή και σε δικό μου λογαριασμό δεν με αφήνει.. δεν ολοκληρώνετε. 

Έχω επικοινωνήσει με την Πειραιώς αλλά λένε ότι δεν φταίει η εφαρμογή. 

Τι μπορώ να κάνω?

Επίσης ούτε και η εφαρμογή GOV WALLET λειτουργεί.😗

Και η gov wallet μια χαρα μου λειτουργεί εμένα 🤔

S22 ultra έχω αγορασμένο από κοτσωβολο τον Μάιο που περασε

12 ώρες πριν, bromiaris said:

Ω σε ευχαριστώ και είναι οικονομική κιόλας. 

Βέβαια με την βλακεια του σκρουτζ με αγορές κάτω από 20 ευρώ θα δώσω και 2μιση ευρώ μεταφορικα🤣

Link to comment
Share on other sites

Εχω την winbank new απο την πρωτη μερα που την εβγαλαν (πριν καν μπει στο playstore) και λειτουργει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 8:41 ΠΜ, ZHNA19 said:

Καλημέρα! 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Λοιπόν ενώ κατεβαίνει η εφαρμογή στο κινητό κανονικά....μπορώ και βλέπω κανονικά τους λογαριασμούς μου όταν

πάω να κάνω μια μεταφορά ή σε τρίτο ή και σε δικό μου λογαριασμό δεν με αφήνει.. δεν ολοκληρώνετε. 

Έχω επικοινωνήσει με την Πειραιώς αλλά λένε ότι δεν φταίει η εφαρμογή. 

Τι μπορώ να κάνω?

Επίσης ούτε και η εφαρμογή GOV WALLET λειτουργεί.😗

 

Screenshot_20231006_093457_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, bromiaris said:

Την παραγγείλα από σκρουτζ και αναμένω από εβδομάδα.Βρηκα και στο temu τέτοιες η ποιο φθηνή είχε 4μιση ευρώ μετά πήγαιναν στα 6μιση και 17 ευρώ.Αλλα θα αργούσε να έρθει.

Όπως έβαζα το κινητό κστω απο τον καθρεφτη  και καλά εκεί, μου φάνηκε ότι είναι πολύ κοντά στην μούρη μου θα δείξει.Θα το πάω δεξιά αριστερά κάπου θα βρω ένα ιδανικό σημείο τι στο καλό 🤣🤣🤣

Είχα μάθει από τις άλλες που ήταν κάτω. 

Edited by bilibina
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...