Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

44 minutes ago, ddr2 said:

Καποια προβληματα που ειχα οταν πηρα το κινητο λυθηκαν μετα απο επαναφορα ρυθμισεων δικτυου. Το volte μονο βοηθαει, μην το απενεργοποιησεις.

Ευχαριστώ πολύ το δοκίμασα θα δούμε. Wind είσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάτοχος εδώ και μερικές ημέρες του κινητού (από iPhone 13).Έχω χαμένες κλήσεις που έρχονται σε SMS, με πάροχο Wind. Απενεργοποίησα το Volte και μάλλον είναι καλύτερα, δεν έχω χάσει κάτι. Αν κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα με Wind και το έλυσε, ας μου πει. Ευχαριστώ. 
Σε εμένα, cosmote βέβαια, το πρόβλημα λύθηκε όταν πήρα τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη και απενεργοποίησαν και ενεργοποίησαν εκ νέου στη γραμμή μου το volte. Από τότε όλα καλά!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το δοκίμασα θα δούμε. Wind είσαι;
Vodafone.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το δοκίμασα θα δούμε. Wind είσαι;
Wind έχω κι εγώ. Θα πρέπει να θυμάμαι καλά ότι αρχικά μετά από τα πρώτα βήματα είχε βγάλει ρύθμιση δικτύου και μου είχε κάνει εντύπωση μεγάλη. Πρώτη φορά κάτι τέτοιο. Είχε αρκετή διάρκεια θυμάμαι. Πάντως με wind δεν έχω κανένα θέμα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, costsa41 said:

Wind έχω κι εγώ. Θα πρέπει να θυμάμαι καλά ότι αρχικά μετά από τα πρώτα βήματα είχε βγάλει ρύθμιση δικτύου και μου είχε κάνει εντύπωση μεγάλη. Πρώτη φορά κάτι τέτοιο. Είχε αρκετή διάρκεια θυμάμαι. Πάντως με wind δεν έχω κανένα θέμα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Ποιος είχε βγάλει ρύθμιση δικτύου; Τι είναι αυτό;

Επίσης το volte το έχεις ανοικτο;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποιος είχε βγάλει ρύθμιση δικτύου; Τι είναι αυτό;
Επίσης το volte το έχεις ανοικτο;
Ευχαριστώ πολύ
Στην αρχή που άνοιξε το τηλέφωνο μετά από κάποια βήματα έδειξε την επιλογή ρύθμιση δικτύου η οποία κράτησε αρκετή ώρα. Ναι έχω από την αρχή το volte και τώρα που έβαλε και το WiFi calling και αυτό ανοιχτό. Δεν έχω χάσει κλήση. Κοίτα να έβαλες σωστά τη sim και να είναι καινούρια.
Το standby του είναι εκπληκτικό! Από το 100 που το φορτισα με 7 ώρες ύπνου και συνδεδεμένο ρολόι χάνει μόνο 1% όλη την νύχτα! Γενικά η μπαταρία του είναι πάρα πολύ καλή για τα δεδομένα του.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο το κράτησα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις κλήσεις. Wind δίκτυο κανονικά από την πρώτη μέρα ενεργοποιημένο το Volte το οποίο δίνει άμεσες κλήσεις και εξαιρετική ποιότητα 

@costsa41 εξαιρετική τιμή όντως, πρέπει να έχεις πολύ καλό σήμα 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Κι εγώ έχω συνδεδεμένο galaxy watch και δεν έχω κανένα παράπονο με την μπαταρία. Έχω κάνει την επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και φαίνεται να είμαι οκ. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Όσο το κράτησα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις κλήσεις. Wind δίκτυο κανονικά από την πρώτη μέρα ενεργοποιημένο το Volte το οποίο δίνει άμεσες κλήσεις και εξαιρετική ποιότητα 
@costsa41 εξαιρετική τιμή όντως, πρέπει να έχεις πολύ καλό σήμα 
Δυστυχώς δεν έχω τόσο καλό σήμα. Απλά και με δύο μπάρες στο σήμα που έχω, συνήθως, έχει πολύ καλές κλήσεις. Μόνο όταν κατεβαίνω Αθήνα είναι πάρα πολύ καλό το σήμα του. Και εδώ που είμαι πιάνω και 5g γιατί έχω απέναντι τον Πειραιά. Όχι τρελές ταχύτητες βέβαια αλλά είναι πολύ καλό. Γενικά στο σήμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε στο 5g που πιάνει πολύ μεγάλες ταχύτητες σε συγκεκριμένα μέρη.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο προχωράω στην αναβάθμιση από s21 ultra σε s22 ultra,ξέρω γενικά μικρές οι διαφορές αλλά είμαι γκατζετακιας.. θα γράψω σε 2 με 3 μέρες τις εντυπώσεις μου

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές πούλησα iPhone 13 pro max kai Apple watch 7 ,και πήγα πλαίσιο κατευθείαν ,,! S22 ultra green και galaxy watch 5 pro black,! Δεν την πάλεψα με το ios 😁

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές πούλησα iPhone 13 pro max kai Apple watch 7 ,και πήγα πλαίσιο κατευθείαν ,,! S22 ultra green και galaxy watch 5 pro black,! Δεν την πάλεψα με το ios
Καλορίζικο! Όπως είπε πραγματικά πολλοί δεν την παλεύουμε με το ios. Σου εύχομαι, ειλικρινά, να έχεις ένα τηλέφωνο όπως ακριβώς είναι το δικό μου!! Δεν είχα καλύτερο τηλέφωνο πριν, αν εξαιρέσεις τα πρώτα HTC.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Καλορίζικο! Όπως είπε πραγματικά πολλοί δεν την παλεύουμε με το ios. Σου εύχομαι, ειλικρινά, να έχεις ένα τηλέφωνο όπως ακριβώς είναι το δικό μου!! Δεν είχα καλύτερο τηλέφωνο πριν, αν εξαιρέσεις τα πρώτα HTC.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλά τα htc ήταν η μεγάλη μου αγάπη ! Είχε χθες ένα 13 pro max 256 gold ήμουν έτοιμος και ξαφνικά βουτάω το s22 ultra και το ρολόι και έφυγα χαχαχαχα 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikosz75013 said:

Καλά τα htc ήταν η μεγάλη μου αγάπη ! Είχε χθες ένα 13 pro max 256 gold ήμουν έτοιμος και ξαφνικά βουτάω το s22 ultra και το ρολόι και έφυγα χαχαχαχα 

Από προστασία οθόνης εκτός από το domglass τι προτείνετε;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, GMF80 said:

Μεμβρανη στα irepair. 10 ευρω και ειναι απλα φανταστικη... 

,Πήρα χθες της Spigen λεσ να βάλω αυτή που λες; Ειναι καλή ; Κάνουν καλή τοποθέτηση δεν έχει σκόνες μέσα η φουσκάλες ; Το λέω λόγο ψυχώσεις χαχαχαχα 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετηση με μηχανημα κανουν. Μετα απο 48 ωρες ειναι αψογη. Αν εχει μεινει κατι το πας και βαζουν αλλη.

2 μηνες την εχω τωρα. Μπανια σε αμμωδεις παραλιες ολο το καλοκαιρι, δεν εχει το παραμικρο σημαδακι. Εχει καλη επιστρωση  αν και ως μεμβρανη μαζευει παραπανω δαχτυλιες απο τζαμακι. Με τις θηκες που εχω κανενα προβλημα επισης. Spigen Liquid Air και Liquid Crystal και Ringke Fusion X.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, GMF80 said:

Τοποθετηση με μηχανημα κανουν. Μετα απο 48 ωρες ειναι αψογη. Αν εχει μεινει κατι το πας και βαζουν αλλη.

2 μηνες την εχω τωρα. Μπανια σε αμμωδεις παραλιες ολο το καλοκαιρι, δεν εχει το παραμικρο σημαδακι. Εχει καλη επιστρωση  αν και ως μεμβρανη μαζευει παραπανω δαχτυλιες απο τζαμακι. Με τις θηκες που εχω κανενα προβλημα επισης. Spigen Liquid Air και Liquid Crystal και Ringke Fusion X.

Ευχαριστώ θα πάω μάλλον εκεί να την βάλω 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ψυχαναγκαστικος ξεχασα να σου αναφερω οτι η τρυπα της selfie δεν κεντραρει τελεια με της μεμβρανης. Αλλα δεν εχει καποιο προβλημα στις φωτογραφιες.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Εγώ εχθές πούλησα iPhone 13 pro max kai Apple watch 7 ,και πήγα πλαίσιο κατευθείαν ,,! S22 ultra green και galaxy watch 5 pro black,! Δεν την πάλεψα με το ios 😁

Αγαπητέ φίλε κι εγώ από iPhone 13 και Apple Watch 7 είπα να δοκιμάσω στο S22 ultra και galaxy watch 5, αλλά όχι επειδη δεν άντεξα το iOS αλλά επειδη ζήλεψα αυτή τη συσκευάρα το S22 ultra. Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος ( πιστεύω ότι το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις θα λυθεί εύκολα). Το κινητό είναι απίστευτο, χαίρεσαι να το χρησιμοποιείς, να βλέπεις την οθόνη του, το zoom της κάμερας, το s pen, να βλέπεις Netflix. Όσο αφορά τη συνεργασία του με το ρολόι, Apple hands down. Τόσο στην απόσταση που πιάνει το Bluetooth, όσο και στην εμφάνιση των ειδοποιήσεων, το vibration και γενικότερα το στήσιμο του ρολογιού σε σχέση με το κινητό, πιστεύω υπάρχει απόσταση υπέρ της Apple, άλλωστε υπάρχει μεγάλη διαφορά και στην τιμή. Με την έως τώρα εμπειρία μου θα ήθελα αυτή η συσκευάρα το S22 ultra να τρέχει με λογισμικό iOS. Πάντα κατά την άποψη μου, θα ήταν το ιδεατό. 

1 hour ago, GMF80 said:

Αν εισαι ψυχαναγκαστικος ξεχασα να σου αναφερω οτι η τρυπα της selfie δεν κεντραρει τελεια με της μεμβρανης. Αλλα δεν εχει καποιο προβλημα στις φωτογραφιες.

Ακριβώς την ίδια έχω βάλει κι εγώ και όντως ισχύει το θέμα με την τρύπα της camera και νόμιζα ότι μου την έχουν βάλει στραβά. 

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

είδα σε κάποιο βίντεο ότι με one ui 5 στο dock έχει 6 εικονίδια;δηλαδή θα έχουμε περισσότερες επιλογές και στην home screen για μεγαλύτερο grid ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, KLEO67 said:

Αγαπητέ φίλε κι εγώ από iPhone 13 και Apple Watch 7 είπα να δοκιμάσω στο S22 ultra και galaxy watch 5, αλλά όχι επειδη δεν άντεξα το iOS αλλά επειδη ζήλεψα αυτή τη συσκευάρα το S22 ultra. Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος ( πιστεύω ότι το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις θα λυθεί εύκολα). Το κινητό είναι απίστευτο, χαίρεσαι να το χρησιμοποιείς, να βλέπεις την οθόνη του, το zoom της κάμερας, το s pen, να βλέπεις Netflix. Όσο αφορά τη συνεργασία του με το ρολόι, Apple hands down. Τόσο στην απόσταση που πιάνει το Bluetooth, όσο και στην εμφάνιση των ειδοποιήσεων, το vibration και γενικότερα το στήσιμο του ρολογιού σε σχέση με το κινητό, πιστεύω υπάρχει απόσταση υπέρ της Apple, άλλωστε υπάρχει μεγάλη διαφορά και στην τιμή. Με την έως τώρα εμπειρία μου θα ήθελα αυτή η συσκευάρα το S22 ultra να τρέχει με λογισμικό iOS. Πάντα κατά την άποψη μου, θα ήταν το ιδεατό. 

Ακριβώς την ίδια έχω βάλει κι εγώ και όντως ισχύει το θέμα με την τρύπα της camera και νόμιζα ότι μου την έχουν βάλει στραβά. 

Αν το αναφέρω θα αλλάξει κάτι η είναι εργοστασιακό το θέμα;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikosz75013 said:

Αν το αναφέρω θα αλλάξει κάτι η είναι εργοστασιακό το θέμα;

Για να έχει συμβεί και στους δυο μάλλον είναι όπως βγαίνει από το μηχάνημα. Δεν χάνεις όμως τίποτα να το πεις. 

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει συμβεί και στους δυο μάλλον είναι όπως βγαίνει από το μηχάνημα. Δεν χάνεις όμως τίποτα να το πεις. 
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ πάω σε ένα κατάστημα στα Μελίσσια δίπλα στο Γερμανό βρίσκεται και τοποθετώ εκεί μια ειδική τύπου μεμβράνη σε όλα τα κινητά μου αλλά και τα tablet και αυτή με μηχάνημα .έχει 3 ποιότητες των 10 /15/18 ευρώ εγώ βάζω των 18 που είναι και self health και ειλικρινά αν κάνει γρατζουνιές μετά από κάποια ώρα εξαφανιζονται.. Μαγικό...
Στο s22 ultra μια χαρά κάθεται η κάμερα και την έχω τώρα κοντά 2 μήνες.
Είμαι και εγώ ψυχαναγκαστικος.. Οποίος είναι κοντά στην περιοχή ας πάει μια βόλτα..


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...