Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από τη στιγμή που φορθνετ και (κυρίως) τελλας αποφάσισαν να μπουν στο παιχνίδι αυτό, εκτιμώ οτι η βιβόντι δεν εχει καμια τυχη μακροπρόθεσμα.

Συμφωνώ απόλυτα. Πέστα στο τόπικ της Βιβόντι αυτά. Που μόλις πεις κάτι ενάντια στη Βιβόντι θα πέσουν μερικοί να σε φάνε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gia tin prosfora tis tellas exei anoiksei kai o kombos tis ilioupolis.enas filos mou douleuei stin tellas kai me enimerose epeidi kai ego meno ilioupoli.

Ζωγραφου, Αμπελοκηποι, Ηλιουπολη, Περιστερι ειναι οι περιοχες προς το παρον που προσφερεται γραμμη απο Τελλας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pedia sas parakalo voithiste...exo edo kai 3 mines peripoy adsl 384 me tellas gia ena xrono...plirono 35.60 to mina kinos ...exo di tora se site tis otenet.forthnet.hol pali gia ena xrono timi arketa xamhloteri apo tin tellas..tora an thelo na stamatiso ti ginete,diladi na diekopso tin tellas kai na pao se alli eteria,tha mou zitisoun piso ton exoplismo apo oti xero..alla tha pliroso kai tipota?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες είχα 384 και κατέβαζα γύρω στα 37-38 kbps(Βόλο μένω) στην καλύτερη του... Και κάνω αναβάθμιση(δωρεάν απο την προσφορά που έχει η tellas, μόνο την γραμμή πληρώνω παραπάνω) και κατεβάζω με 44-46kbps.

Δεν νομίζω να είναι λογικό... Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση στο modem ? (Crypto F200) Sorry για την ζαλούρα...:O

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Re paidia na rotiso kati?

Ekana aitisi stin tellas gia adcl kai den exo portal.

Moy eipan oti o OTE tha prospathisei na moy kathusterisei tin aitisi kai na moy anoixei portal giati ekana aitisi se antagonistiki etaireia.

Isxuei kati tetoio? Diladi einai toso gelioi?

"True friends stab you in the front" - O. Wilde :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Re paidia na rotiso kati?

Ekana aitisi stin tellas gia adcl kai den exo portal.

Moy eipan oti o OTE tha prospathisei na moy kathusterisei tin aitisi kai na moy anoixei portal giati ekana aitisi se antagonistiki etaireia.

Isxuei kati tetoio? Diladi einai toso gelioi?

 

Δυστυχώς ναι :(

Σε φίλο που επιχείρησε να βάλει Forthnet, του απέρριψαν την αίτηση για γραμμή 2 φορές. Τελικά την τρίτη του έκαναν τη χάρη...

 

Δυστυχώς, μόνο το WiMax θα μας σώσει.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα 384 και κατέβαζα γύρω στα 37-38 kbps(Βόλο μένω) στην καλύτερη του... Και κάνω αναβάθμιση(δωρεάν απο την προσφορά που έχει η tellas, μόνο την γραμμή πληρώνω παραπάνω) και κατεβάζω με 44-46kbps.

Δεν νομίζω να είναι λογικό... Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση στο modem ? (Crypto F200) Sorry για την ζαλούρα...:O

 

Μήπως κάποιος??

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος??

Γιατί δεν τους τηλεφωνείς ο ίδιος? 13800 ή 8015000365 για θέματα dsl!

Κανονικά θα έπρεπε να κατεβάζεις με 55-56 max!

Πιθανώς το κέντρο στο οποίο βρίσκεσαι έχει διάφορα προβλήματα λόγω του ΟΤΕ.

Ρώτησε και κανέναν άλλο κοντά σε σένα που να έχει dsl με τι ταχύτητα κατεβάζει!

Link to comment
Share on other sites

Ok... μου έφυγε ένα βάρος... Ο υπάλληλος που επικονώνησα με την Tellas με ενημέρωσε πως δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και έχω 384 provider με 512 γραμμή... Και μου είπε πως για να πιάνω τέτοια ταχύτητα με 384 φαντάσου με 512, απο αυτήν την εβδόμαδα ίσως θα έχει ολοκληρωθεί...:O
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Ok... μου έφυγε ένα βάρος... Ο υπάλληλος που επικονώνησα με την Tellas με ενημέρωσε πως δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και έχω 384 provider με 512 γραμμή... Και μου είπε πως για να πιάνω τέτοια ταχύτητα με 384 φαντάσου με 512, απο αυτήν την εβδόμαδα ίσως θα έχει ολοκληρωθεί...:O

Βασικά άμα όντως είχες 384 provider σε 512 γραμμή έπρεπε να έπιανες 48 συνέχεια, και όχι 44-46 :o

Μ' αρέσει που ο μπούφος ο υπάλληλος σου το είπε για καλό χαχαχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

 

Τώρα που τελειώνει η συνδρομή Forthnet που έχω σκέφτομαι να πάρω την προσφορά που΄έχει η tellas 512 με 23,90 , χωρίς καμία δέσμευση συμβολαίου. Τι εμπειρία έχετε απο tellas? αξίζει αυτη η προσφορά?

 

Thanx

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σκεφτομαι να βαλω dsl tellas στα 512 θελω να ρωτησω οσους εχεται το συγκεκριμενο πακετο, αν εχεται προβλημα με το modem, αληθεια ειναι router??? και αν οι ταχυτητες ειναι ικανοποιητικες.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

οταν λενε Μηνιαία συνδρομή γραμμής και Internet

εννοουν οτι δε πληρωνω τιποτα στον ΟΤΕ?

κανεις που εχει τελλας.. σκεφτομαι να βαλω

Link to comment
Share on other sites

οταν λενε Μηνιαία συνδρομή γραμμής και Internet

εννοουν οτι δε πληρωνω τιποτα στον ΟΤΕ?

κανεις που εχει τελλας.. σκεφτομαι να βαλω

Καλύτερα πάντως να μη μπλέξεις με Tellas.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οταν λενε Μηνιαία συνδρομή γραμμής και Internet

εννοουν οτι δε πληρωνω τιποτα στον ΟΤΕ?

κανεις που εχει τελλας.. σκεφτομαι να βαλω

Βασικά αν σε κάλυπτε το ιδιόκτητο δίκτυό της θα ήσουν πολύ καλά, μια χαρά θα έλεγα. Εγώ είμαι στα 2Μβιτ στο llu της Τελλάς εδώ και ενάμιση μήνα και η σύνδεση πετάει. Εσύ όμως όπως βλέπω είσαι Θεσσαλονίκη. Για εκεί δεν προβλέπεται κάτι πολύ σύντομα... Για llu συστήνω ανεπιφύλακτα Τελλάς. Για Τελλάς μέσω ΑΡΥΣ, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ημουν 4net και φυσικα δεν ξαναγυρναω με τιποτα!!!!

Ηθελα κατι χωρις να εχω ετησια ή εξαμηνη δεσμευση.

Ετσι διαλεξα Tellas 512 με 23,90 το μηνα.

Και αν δεν μου κανει, στο μηνα πανω το κοβω.

Με την ηλιθια την 4νετ κατεβαζα το πολυ με 20kb/s με 384 γραμμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
για να νεργοποιησω τελλας ιντερνετ και γραμμη θα πρεπει πρωτα να απενεργοποιησω την γραμμη που εχω απο ΟΤΕ ή τα αναλαμβανει η ιδια η τελλας;θαθελα να μου πειτε για να μην εχω προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

για να νεργοποιησω τελλας ιντερνετ και γραμμη θα πρεπει πρωτα να απενεργοποιησω την γραμμη που εχω απο ΟΤΕ ή τα αναλαμβανει η ιδια η τελλας;θαθελα να μου πειτε για να μην εχω προβληματα.

Τελλάς γραμμή εννοείς Tellas llu; Με το ιδιόκτητο δίκτυό της; Ναι φυσικά πρέπει να διακόψεις πρώτα το ΔΣΛ από ΟΤΕ, και να μείνεις χωρίς νετ για κανά μήνα μέσο όρο. ΟΜΩΣ προς το παρόν δε σου συνιστώ να κάνεις αίτηση για llu, γιατί είναι πανάκριβα πλέον. Από πάμφθηνοι γίναμε πλέον (έχω llu) πανάκριβοι. Έχω 2048/512 από Τελλάς και πληρώνω 40€ το μήνα τη στιγμή που πλέον η ΟΤΕνέτ προσφέρει 2048/256 με μόλις 26€ το μήνα.

 

Φυσικά αναμένονται προσφορές και μειώσεις και στο λλυ σε λίγες μέρες. Αλλά μέχρι τότε προτείνω στάση αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

λεω να κανω την ειδικη προσφορα της τελλας 384 με 17,9ε/μηνα.συμφερει!ναι εχει ιδιοκτητη γραμμη.τωρα απο τους ορισμους που μου ειπες δεν ξερω πολλα και δεν καταλαβα.πρεπει σιγουρα να απενεργοποιησω την γραμμη απο οτε;για ποσες μερες;γιατι αν ειναι ετσι δεν νομιζω να προλαβαινω μεχρι 31/8 που λειγει η προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

λεω να κανω την ειδικη προσφορα της τελλας 384 με 17,9ε/μηνα.συμφερει!ναι εχει ιδιοκτητη γραμμη.τωρα απο τους ορισμους που μου ειπες δεν ξερω πολλα και δεν καταλαβα.πρεπει σιγουρα να απενεργοποιησω την γραμμη απο οτε;για ποσες μερες;γιατι αν ειναι ετσι δεν νομιζω να προλαβαινω μεχρι 31/8 που λειγει η προσφορα.

Ναι πρέπει σίγουρα. Μιλάει ο καμένος. Εγώ λόγω ειδικών περιπτώσεων είχα μείνει 3 μήνες χωρίς DSL, επειδή ήταν αρχή τότε και είχαν πρόβλημα. Τώρα θα πρέπει να μείνεις χωρίς νετ για 20 εργάσιμες περίπου αφού πρώτα διακόψεις την DSL από τον ΟΤΕ. Για το αν λήξει η προσφορά, πάρε και ενημέρωσε την Τελλάς στο 801 5000 365.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι ο φίλος εννοει LLU. Απλή DSL ζητάει, κόβοντας την παλιά του γραμμή που είχε από ΟΤΕ.

Αυτό έκανα εγώ πριν 2-3 βδομάδες. Ο ΟΤΕ έκοψε τη γραμμή την ΙΔΙΑ μέρα (!!!!!!!!!). Μετά από 2 μέρες έκανα αίτηση μέσω ιντερνετ, μεσολάβησε 15αυγουστος και μετά από 2 μέρες πήραν τηλ για να επιβεβαιώσουν (αν είχα πάρει τηλ από την αρχη θα είχα γλυτώσει περίπου μια εβδομάδα...:mad: ). Μετά από μια βδομάδα -ίσως και λιγότερο- μου έδωσαν τους κωδικούς και συνδέθηκα (δύσκολη διαδικασία αλλά ο άνθρωπος στο help desk βοήθησε πάρα πολύ).

 

Από εκει και πέρα, την αναβάθμιση την έχουν ξεχάσει (πάντως από βαρυσήμαντες και εντυπωσιακές δηλώσεις καλά πάνε!!). Τρεις μέρες ο ΟΤΕ έχει ανεβάσει την ταχύτητα, το upload πάει στα 192 (έχω δει τα torrent στα 21-22 KB/s) ενώ από download μέχρι 360 (torrents 40-42 ΚΒ).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλα υπαρχουν τρελες διακυμανσεις στην ταχυτητα.

Κατεβαζω απο 15 εως και 110!

Χαμος γινεται.

Περιμενω μεχρι να αναπτυχθουν τα ιδιοκτητα δικτυα.

Παντως εχει αρχισει και η Τελλας την αναπτυξη ασυρματου.

Αντε να δουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...