Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω συμβόλαιο έως τον Αύγουστο του 17 στην wind με 17€ το μήνα, εάν το διακόψω για να πάω σε άλλη εταιρεία τι θα πληρώσω ως πέναλτι;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λογικά την έκπτωση που έχεις κάθε μήνα επί τους μήνες που την πήρες.

Δηλαδή όσο πιο αργά το σπας τόσα περισσότερα πληρώνεις;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όσο πιο αργά το σπας τόσα περισσότερα πληρώνεις;

 

Sent from my 1+1

 

ψαξε το καλα, γιατι καπου διαβασα ότι ειτε διακοψεις στο τελος ειτε στην αρχη, πληρωνεις το ιδιο ποσο.

βεβαια, περιττο να πω ότι δεν πληρωνουμε καν την ποινη και το αφήνουμε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Αν το 17 προέρχεται από αντιπροσφορά σε αίτησή σου να πας σε άλλη εταιρία , ναι

Ήμουν με 17, έκανα αίτηση στην cyta αν θυμάμαι καλά και μου έκαναν πάλι προσφορά από την wind στα 17 και έμεινα τελικά, χωρίς όμως να υπογράψω κάποιο χαρτί.

 

Sent from my 1+1

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ψαξε το καλα, γιατι καπου διαβασα ότι ειτε διακοψεις στο τελος ειτε στην αρχη, πληρωνεις το ιδιο ποσο.

βεβαια, περιττο να πω ότι δεν πληρωνουμε καν την ποινη και το αφήνουμε ετσι.

Τι εννοείς δεν πληρώνουμε; Ρωτάω Γιατί σε λίγο καιρό θα μπορώ να συνδεθώ με το δίκτυο της inalan στην περιοχή μου και είναι κρίμα να μείνω στην wind με το άθλιο adsl

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με 17, έκανα αίτηση στην cyta αν θυμάμαι καλά και μου έκαναν πάλι προσφορά από την wind στα 17 και έμεινα τελικά, χωρίς όμως να υπογράψω κάποιο χαρτί.

 

Sent from my 1+1

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς δεν πληρώνουμε; Ρωτάω Γιατί σε λίγο καιρό θα μπορώ να συνδεθώ με το δίκτυο της inalan στην περιοχή μου και είναι κρίμα να μείνω στην wind με το άθλιο adsl

 

Sent from my 1+1

 

από ότι εχω διαβασει οι ποινες ειανι παρανομες.

επισης αν τους πεις ότι θα κινηθείς νομικα εναντιον τους τις ακυρωνουν από μονοι τους.

επισης αυτό που σου λεω γραφω το εχω δει σε 5 περιπτώσεις συγγενών και κολλητών.

τωρα μη σε παρω και στο λαιμο μου... καθαρα δικη σου αποφαση

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η inalan ρε παιδιά ;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η inalan ρε παιδιά ;

Πατρίδα.... οπτική Μέχρι το διαμέρισμα με 100/100 ! Και 27 ευρώ μαζί με αστικά και υπεραστικά

 

sent by using tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από ότι εχω διαβασει οι ποινες ειανι παρανομες.

επισης αν τους πεις ότι θα κινηθείς νομικα εναντιον τους τις ακυρωνουν από μονοι τους.

επισης αυτό που σου λεω γραφω το εχω δει σε 5 περιπτώσεις συγγενών και κολλητών.

τωρα μη σε παρω και στο λαιμο μου... καθαρα δικη σου αποφαση

Thanks για τις πληροφορίες!

 

sent by using tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πατρίδα.... οπτική Μέχρι το διαμέρισμα με 100/100 ! Και 27 ευρώ μαζί με αστικά και υπεραστικά

 

sent by using tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thanks για τις πληροφορίες!

 

sent by using tapatalk

Ποιά περιοχή είσαι; για την inalan λεω.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατρίδα.... οπτική Μέχρι το διαμέρισμα με 100/100 ! Και 27 ευρώ μαζί με αστικά και υπεραστικά

 

Δηλαδη inalan ειναι καποια τεχνολογια;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ποιά περιοχή είσαι; για την inalan λεω.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλογρεζα

 

Sent from my 1+1

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη inalan ειναι καποια τεχνολογια;

Όχι, παροχος internet μέσω οπτικής ινας

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και είκοσι λεπτά νεκρό τηλέφωνο ίντερνετ σταθερό και κινητό από wind στη περιοχή της Θεσσαλονίκης!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να είμαι σίγουρος... Στο WIND Double Play με VDSL, παρέχονται και όλα τα δώρα (120' στο F2G κινητό + 1GB broadband) που έχει και το σκέτο Double Play;; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δε διαφέρει σε τίποτα στα συγκεκριμένα από το απλό double play. Είναι σαν να έχεις απλά μια επιπρόσθετη υπηρεσία με κάποια έξτρα χρέωση. Αν δεν κάνω λάθος, έτσι το έχει και στο site τους(επιπλέον παροχή στο DP).
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν για προσφορά από τη wind μιας και λήγει το συμβόλαιο μου και μου έκαναν προσφορά όσα πληρώνω και τώρα, δηλαδή 25 ευρώ, χαχα

Περιττό να πω πως έκανα φορητοτητα σε cyta που με 17 ευρώ είναι πολύ καλή προσφορά μιας που κάνει δώρο τα τέλη φορητοτητας και το πρώτο πάγιο

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν για προσφορά από τη wind μιας και λήγει το συμβόλαιο μου και μου έκαναν προσφορά όσα πληρώνω και τώρα, δηλαδή 25 ευρώ, χαχα

Περιττό να πω πως έκανα φορητοτητα σε cyta που με 17 ευρώ είναι πολύ καλή προσφορά μιας που κάνει δώρο τα τέλη φορητοτητας και το πρώτο πάγιο

 

Λογικά θα σου δώσουν κάτι καλύτερο προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος από την Cyta

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω πως ο λογαριασμός αντι για 24.99 ήρθε 25.20 λόγω της αύξησης του φπα?

επίσης αληθευει πως εχουν καταργηθει οι επιστολες λογαριασμων και γινεται μονο ηλεκτρονικα ή μουφες μου ειπαν στο καταστημα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και σε εμένα τόσο ήρθε. Για το άλλο δεν γνωρίζω, μιας και τον είχα κάνει ηλεκτρονικό καιρό τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου δώσουν κάτι καλύτερο προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος από την Cyta

Δεν νομίζω υπογραψα ήδη το συμβόλαιο 17 Ιουνίου και το έβαλαν σε παυση μέχρι 03 07 που λήγει από wind άρα θα έχει περάσει το 10ημερο

Γιατί δεν είσαι ευχαριστημένος από τη cyta?

Link to comment
Share on other sites

η wind σερνεται λιγο σημερα ή είναι η ιδέα μου?

απανωτα disconnect, χαμηλή ταχύτητα...

περιοχή δυτική θεσσαλονικη.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στάνταρντ είναι αυτό ;)

Ναι με πήραν από 25 ευρώ στα 23:lol:

No thanks, μεγαλη η διαφορά με τα 17 της cyta

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έχω ακούσει και καλύτερα. Όπως π.χ. γνωστός μου που ήταν σε μια εταιρεία και πλήρωνε 28€ για double play. Βλέπει διαφήμιση άλλης που έδινε με 22€ περισσότερες παροχές(λεπτά προς κινητά/εξωτερικό κλπ). Κάνει αίτηση, και μετά του λέει η πρώτη "γιατί φεύγετε;", "Γιατί μου δώσανε αυτά με 22€". "Α, μάλιστα, σας δίνουμε τα ίδια με 20€ για να μείνετε, και θα γλυτώσετε και τα τέλη ενεργοποίησης στον άλλο πάροχο". Στέλνει μετά φαξ στην 2η, για να ακυρώσει την αίτηση φορητότητας. Μετά από λίγο τον καλούν από την 2η. "Γιατί ακυρώσατε την αίτηση;", "Γιατί μου έδωσαν τα ίδια με 20€". "Ωραία, σας δίνουμε ότι είπαμε με 15€ το μήνα"....

Βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η περίοδος του χρόνου για τίποτα στόχους. Όταν το έκανε εκείνος ήταν αρχές Δεκέμβρη νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...