Jump to content

Διπλασιασμός κάρτας και άλλες προσφορές στην καρτοκινητή!


arkon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καιρος να το γυρισεις σε βασικο! τι ΤΙΜ τι Q το ιδιο ειναι "τωρα" :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 495
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καιρος να το γυρισεις σε βασικο! τι ΤΙΜ τι Q το ιδιο ειναι "τωρα" :)

 

Μπα, η ΤΙΜ εχει ελαχιστη χρεωση 30 δευτερολεπτα, χρεωνει καπου 0,49/min ενω η Q 0,324/min για κλησεις προς Ελλαδα. Για κλησεις προς ζωνη 1 η ΤΙΜ χρεωνει μολις 0,768/min ενω η Q 0,36/min, για sms προς Ελλαδα η ΤΙΜ χρεωνει 0,072 ενω η Q 0,06, για sms προς εξωτερικο 0,144 ενω η Q 0,06, για MMS 0,39 ενω η Q 0,35. Ουφ κουραστικα! Θελεις και αλλα? :rolleyes: Εις υγειαν των κοροιδων :alien:

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone είχε κάνει κάτι παρόμοιο το καλοκαίρι νομίζω. Για νέες ενεργοποιήσεις CU/A la Carte που έκανες μέχρι το 15αύγουστο νομίζω, θα σου επέστρεφε όσα χρήματα ξόδευες τους πρώτους 3 μήνες με τη μορφή δωροεπιταγής για αγορά συσκευής από κατάστημα Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

H Vodafone είχε κάνει κάτι παρόμοιο το καλοκαίρι νομίζω. Για νέες ενεργοποιήσεις CU/A la Carte που έκανες μέχρι το 15αύγουστο νομίζω, θα σου επέστρεφε όσα χρήματα ξόδευες τους πρώτους 3 μήνες με τη μορφή δωροεπιταγής για αγορά συσκευής από κατάστημα Vodafone.

 

Πολυ σωστα θυμασαι, ομως της ΤΙΜ κατα τη γνωμη μου ειναι καλυτερη προσφορα γιατι ισχυει και για υπαρχοντες πελατες!

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε κι εμένα το συγκεκριμένο μήνυμα για διπλασιασμό και πράγματι έβαλα μια 30αρα και τώρα έχω 60 ευρώ χρόνο ομιλίας.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι διάβασα αρκετούς να λένε "το έστειλαν σ' αυτόν που δεν ανανεώνει, ενώ εγώ ανανέωνα, κι εκείνο και τ' άλλο..."

Πιστεύω ότι τα στέλνουν τυχαία!

Εγώ συγκεκριμένα βάζω μια κάρτα τη βδομάδα! Και ξέρω και άλλα άτομα με αρκετή "κίνηση" σε επίπεδο ανανέωσης που έχουν λάβει και 1 και 2 φορές αυτό το μήνυμα. Ας μην βλέπουμε παντού θεωρίες συνομωσίας...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, καλή η προσφορά, είναι χ2 η κάρτα που βάζεις... Δεν βλέπετε καταρχάς ότι είναι μέρος της πολιτικής αρπαχτής που ακολουθεί η εταιρεία με τη νέα διοίκηση;

Και το πιο σημαντικό: είχατε ανάγκη να ανανεώσετε ή το κάνατε για την προσφορά; Αν ανανεώνατε χωρίς να υπάρχει η προσφορά θα βάζατε 30άρα ή 10άρα;

Το χρόνο που "κερδίσατε" τώρα, τί θα τον κάνετε; Είναι κατά κάποιο τρόπο δεσμευμένος σε ένα καρτοκινητό με φρικτά υψηλές (όπως όλα τα καρτοκινητά) χρεώσεις για κλήση, και κάπως καλύτερες σε sms... Δεν νομίζω ότι υπάρχουν τόσοι πολλοί "βούδες" που να πουν "τα κρατάω πχ για να χρηματοδοτώ το νονστοπ"... Και πάλι, 4,2 ευρώ/μήνα δεν βγαίνει το νον στοπ; Άρα με 1 30άρα που έχετε ήδη βάλει στην προηγούμενη "προσφορά" είστε καλυμμένοι... Συμπέρασμα: είναι σαν να σου δίνει αέρα κοπανιστό, αφού ξέρει ότι θα παρασυρθείς και θα τα φας σε μηνύματα, ή, αν δεν έχεις συμβόλαιο, σε λίγες κλήσεις μικρής διάρκειας που θα κάνεις με ένα νούμερο εκτός f2go.

Στην τελική, με το 30άρι μιλάς 3γεμάτες ώρες με όποιον θέλεις με συμβόλαιο και με 5 ευρώ ακόμα έχεις ένα 4ωρο... Ας αφήσουμε τα καρτοκινητά, στην Ελλάδα είναι σκέτη απάτη !!! Μόνο έτσι θα μάθουν να σέβονται τον καταναλωτή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ , εγώ κάθε φορά που μου διπλασιάζει την κάρτα στο F2G (2Χ300 κάνω μεταφορά του υπολοίπου στο Forall. και έτσι χρησιμοποιώ το F2G μόνο για NONSTOP και το forall για να μιλάω με καλές χρεώσεις και Με 50% Αφού έχω διπλασιάσει την κάρτα..
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσια του tim win club υπολογιζει τους ποντους απο τις καρτες ανανεωσης που εχει βαλει ο καθε συνδρομητης και οχι απο τυχον bonus θα παρεις απο αυτες. Αρα αν θα βαλεις καρτα 30€ θα παρεις 60 ποντους, ανεξαρτητα με το αν διπλασιαστηκε η καρτα η οχι. Πηρα στο cc και ρωτησα...
Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ , εγώ κάθε φορά που μου διπλασιάζει την κάρτα στο F2G (2Χ300 κάνω μεταφορά του υπολοίπου στο Forall. και έτσι χρησιμοποιώ το F2G μόνο για NONSTOP και το forall για να μιλάω με καλές χρεώσεις και Με 50% Αφού έχω διπλασιάσει την κάρτα..

 

Η μεταφορά σε άλλο νο είναι μεν μια καλή κίνηση. Αλλά πάλι, όσο καλή και να είναι η χρέωση ομιλίας, σε γδύνει το καρτοκινητό. Το επιχείρημά μου είναι, όσοι μπορούν (δηλ. έχουν αποδεικτικό ΑΦΜ) να χρησιμοποιούν συμβόλαια και ΟΧΙ καρτοκινητά. Με τα ίδια χρήματα πόσο θα μίλαγες με ένα συμβόλαιο (δεν μιλάω για το νονστοπ);;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως το Sms ήρθε τώρα...που είχα να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας πάνω από 3 μήνες....όποτε stadard υπάρχει συνομωσία στην περίπτωσή μου....αφού το έχω το νούμερο πάνω από 5 χρόνια και δωρεάν δεν είχαν δόσει τίποτα...
den eperna egw ena Datsun na kanw th doulia mou
Link to comment
Share on other sites

Το επιχείρημά μου είναι, όσοι μπορούν (δηλ. έχουν αποδεικτικό ΑΦΜ) να χρησιμοποιούν συμβόλαια και ΟΧΙ καρτοκινητά.

 

εγω απο την αλλη δεν καταλαβαινω την λογικη των συμβολαιων....καταναλωνω κατα μεσο ορο 5 ευρω το μηνα...υπαρχουν αλλωστε και τα σταθερα...

 

...οποτε η προσφορα της ΤΙΜ με καλυπτει απολυτα :cool:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

To καινουργιο ειναι οτι στελνουν και μηνυμα οτι ο χρονος που θα βαλεις στη πρωτη καρτα που θα ανανεωσεις μεχρι 30/10 θα αυξηθει κατα 50% :confused: το εχετε ξαναδει αυτο ???
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε μήνυμα, αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν για διπλασιασμό κάρτας ή για 50%. Έβαλα μια κάρτα των 30, αλλά ο χρόνος μου παρέμεινε ο ίδιος, 34 ευρώ. Το βράδυ όμως που πήρα τηλ ξανά, είχε διπλασιαστεί και ήτανε 64 ευρώ! :D Καθόλου άσχημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

To καινουργιο ειναι οτι στελνουν και μηνυμα οτι ο χρονος που θα βαλεις στη πρωτη καρτα που θα ανανεωσεις μεχρι 30/10 θα αυξηθει κατα 50% :confused: το εχετε ξαναδει αυτο ???

 

Δεν είναι καινούριο .

Έχω πάρει και το 100 % και το 50% ανάλογα το καρτοκινητό ... έχω μερικά

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα!!

κανε ενα sharing και σε μας! ;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το μήνυμα από την ΤΙΜ για την προσφορά έως τις 31/12/2005

Πότε λήγει το γράφει το μήνυμα!!

Από πότε αρχίζει δεν αναφέρει το μήνυμα ???

Μήπως γνωρίζει κανείς ?? υπεύθυνα βέβαια..

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το μήνυμα από την ΤΙΜ για την προσφορά έως τις 31/12/2005

Πότε λήγει το γράφει το μήνυμα!!

Από πότε αρχίζει δεν αναφέρει το μήνυμα ???

Μήπως γνωρίζει κανείς ?? υπεύθυνα βέβαια..

 

Μα φυσικα απο την ωρα που το ελαβες.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το μήνυμα από την ΤΙΜ για την προσφορά έως τις 31/12/2005

Πότε λήγει το γράφει το μήνυμα!!

Από πότε αρχίζει δεν αναφέρει το μήνυμα ???

Μήπως γνωρίζει κανείς ?? υπεύθυνα βέβαια..

Για την υπεύθυνη ενημέρωση που ζητάς θα πάρεις τηλέφωνο στο 1216 δωρεάν από το κινητό που κέρδισε και θα ακούσεις τις λεπτομέρειες.

Λοιπόν Ισχύει για τηλεφωνήματα που γίνονται από την Ελλάδα προς όλα τα τηλέφωνα κινητά και σταθερά Ελλάδας και εξωτερικού . Επίσης για όλα τα sms και MMS (όχι όμως ειδικές υπηρεσίες)

Αν υπάρχει ενεργοποιημένο NON STOP μετράνε τα μυνήματα και τα λεπτά μετά τα 500.

Επίσης καλώντας το 1269 θα ακούς και το ποσό που έχει μαζευτεί πέρα από το υπόλοιπο σου . Η προσφορά ισχύει από 21 Οκτωβρίου 2005.

Δεν θα επιστραφούν ποσά ενεργοποίησης ΝΟΝ ΣΤΟP ή 50% φτηνώτερων μυνημάτων ή 35% φτηνώτερων κλήσεων ( άρα γιατί να τα ενεργοποιήσουμε? Παρά μόνο για να μην κάνουμε μεγάλη επένδυση μέχρι 31/12....)

Μου ήρθε και στα 2 κινητά που είχα ενεργοποιήσει NON STOP ,Όπως έγραψε κάποιος ήταν προυπόθεση να έχει ενεργοποιηθεί έστω και μια φορά το NON STOP για να πάρεις την προσφορά .

Link to comment
Share on other sites

re paidia emena den mou exei erthei pote kanena mynhma gia diplasio xrono omilias oute gia 50%.Telika opos exete pei polloi apo esas einai apath h fasi...

 

απατη;;;...εξαρταται πως το βλεπει κανεις :p

 

...οσο για το οτι δεν σου ηρθε....υπομονη.....

 

...εχω BFree παμπαλαιο.....απο τα πρωτα.... μεχρι προχθες δεν μου ειχε ερθει ενω σε πιο καινουργια νουμερα ΤΙΜ μου ειχε ερθει 2 και 3 φορες :D ...προχθες ηρθε και σε αυτο :w00t:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλα αν ειναι ετσι οι απατες....τυφλα να εχουν οι απατεωνες!

μια χαρα δουλευει η προωθητικη ενεργεια που κανει η ΤΙΜ και ας αφησουμε τις απατες για καμια αλλη εταιρια!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Για την υπεύθυνη ενημέρωση που ζητάς θα πάρεις τηλέφωνο στο 1216 δωρεάν από το κινητό που κέρδισε και θα ακούσεις τις λεπτομέρειες.

Λοιπόν Ισχύει για τηλεφωνήματα που γίνονται από την Ελλάδα προς όλα τα τηλέφωνα κινητά και σταθερά Ελλάδας και εξωτερικού . Επίσης για όλα τα sms και MMS (όχι όμως ειδικές υπηρεσίες)

Αν υπάρχει ενεργοποιημένο NON STOP μετράνε τα μυνήματα και τα λεπτά μετά τα 500.

Επίσης καλώντας το 1269 θα ακούς και το ποσό που έχει μαζευτεί πέρα από το υπόλοιπο σου . Η προσφορά ισχύει από 21 Οκτωβρίου 2005.

Δεν θα επιστραφούν ποσά ενεργοποίησης ΝΟΝ ΣΤΟP ή 50% φτηνώτερων μυνημάτων ή 35% φτηνώτερων κλήσεων ( άρα γιατί να τα ενεργοποιήσουμε? Παρά μόνο για να μην κάνουμε μεγάλη επένδυση μέχρι 31/12....)

Μου ήρθε και στα 2 κινητά που είχα ενεργοποιήσει NON STOP ,Όπως έγραψε κάποιος ήταν προυπόθεση να έχει ενεργοποιηθεί έστω και μια φορά το NON STOP για να πάρεις την προσφορά .

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

Και να σκεφτεί κανείς ότι πήγα σήμερα το απόγευμα σε κατάστημα της ΤΙΜ και δεν γνώριζαν κάτι για το σκεπτικό θέμα.

(και ας αγόρασα και κάρτα των 30€ για τον γνωστό λόγο)

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ αγόρασα χθες μια κάρτα των 30ε και εγινε 45ε! Η προσφορά με την επιστροφή των χρημάτων που θα καταλωθούν μέχρι 31/12/2005 ισχύει για όλους η σε όσους έρθει το συγκεκριμένο μήνυμα? Έχει έρθει σε κανέναν σας το συγκεκριμένο μήνυμα η βρίσκεται ακόμη στα σχέδια της TIM?
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ αγόρασα χθες μια κάρτα των 30ε και εγινε 45ε! Η προσφορά με την επιστροφή των χρημάτων που θα καταλωθούν μέχρι 31/12/2005 ισχύει για όλους η σε όσους έρθει το συγκεκριμένο μήνυμα? Έχει έρθει σε κανέναν σας το συγκεκριμένο μήνυμα η βρίσκεται ακόμη στα σχέδια της TIM?

Αν διαβαζες 4 μυνήματα παραπάνω θα έβλεπες ότι

Μου ήρθε δύο φορές

Προϋπόθεση για να πάρεις την προσφορά μέχρι 31/12 ήταν να έχει ενεργοποιηθεί έστω και μία φορά στο παρελθόν το ΝΟΝSTOP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...