Jump to content

Διπλασιασμός κάρτας και άλλες προσφορές στην καρτοκινητή!


arkon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το non-stop το ενεργοποιώ κάθε μήνα αλλα δεν μου έχει έρθει κανένα μήνυμα για την συγκεκριμένη προσφορά. Αυτο σημαίνει πως δεν ισχύει η συγκεκεριμένη προσφορά?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 495
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το non-stop το ενεργοποιώ κάθε μήνα αλλα δεν μου έχει έρθει κανένα μήνυμα για την συγκεκριμένη προσφορά. Αυτο σημαίνει πως δεν ισχύει η συγκεκεριμένη προσφορά?

Το πιο πιθανόν είνια να μην ισχύει ,

Αλλά επειδή μπορεί να χάθηκε το μυνημα , πάρε τηλέφωνο στο 1216.

Αν σου πει για την συγκεκριμένη προσφορά τότε ισχύει

Αν δεν σου πει τώτε ξέχασε το

Link to comment
Share on other sites

paidia,mou irthe sto f2g mou sms pou leei oti ''i kinisi pou tha kanw mexri 31/12/05 tha mou epistrafei stis 10/1/06''.auti ti perilamvanei;ethnikes kliseis;sms;;ta pagia energopoiisis tou f2g non stop kai sms50 perilamvanontai stis kiniseis;;thanx in advance!
Link to comment
Share on other sites

paidia,mou irthe sto f2g mou sms pou leei oti ''i kinisi pou tha kanw mexri 31/12/05 tha mou epistrafei stis 10/1/06''.auti ti perilamvanei;ethnikes kliseis;sms;;ta pagia energopoiisis tou f2g non stop kai sms50 perilamvanontai stis kiniseis;;thanx in advance!

Παρε το 1216 και θα μάθεις ,Τα πάγια όχι δεν περιλαμβάνονται οπότε θα τα χρησιμοποιήσεις μόνο αν δεν θες να επενδύσεις πολλά χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο το cc και ρωτησα για το καρτοκινητο που χρησιμοποιω (παραλληλα με το συμβολαιο) και μου ειπαν οτι κατα καιρους τρεχουν πολλες προσφορες, ειτε για διπλασιασμο η ημιδιπλασιασμο της πρωτης καρτας ανανεωσης που θα περασει μεχρι μια συγκεκριμενη ημερομηνια, και μια αλλη προσφορα για επιλεγμενους παλι συνδρομητες που τους επιστρεφεται τον Ιανουαριο το ποσο που εχουν καταναλωσει για την περιοδο μεχρι 31/12.

Οι προσφορες αυτες ισχυουν αποκλειστικα για τους συνδρομητες που λαμβανουν το αναλογο sms και οχι για ολους. Οσο αφορα την επιστροφη ποσου αφορα τους χρηστες της υπηρεσιας non stop (οχι ολους γιατι δεν εχει ερθει σε ολους οσους ξερω που χρησιμοποιουν την υπηρεσια). Τωρα ο τροπος με τον οποιο επιλεγονται μαλλον θα ειναι τυχαιος.. Παντως στο cc μου το τονισαν, αν δεν εχεις λαβει sms ποσο δεν πιστωνεται...

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 νουμερα tim. Το ενα το εδωσα στην κοπελα μου (για το δευτερο κινητο της), το δευτερο το εχω εγω (στο δευτερο κινητο μου), το τριτο καθεται (δεν εχω συσκευες). Στο δικο μου μου ηρθε οτι θα μου επιστρεψουν οτι καταναλωσω τωρα μεχρι 31/12. Στην κοπελα μου ηρθε διπλασιασμος της πρωτης καρτας. Οποτε εβαλα στο ενα μια 30αρα καρτα (τωρα εχει 60). Το αλλο εχει 4 ευρω. Θα μεταφερω τα μισα περιπου απ αυτο με τα 60 και ετσι θα παρω τωρα που ερχονται γιορτες (ο Δεκεμβρης ειναι γεμματος γιορτες, Αγιου Νικολαου, αγιου Σπυριδωνα, Χριστουγεννα κτλ) να πω "χρονια πολλα" και θα μου επιστραφουν το νεο ετος. Δε νομιζω οτι εχασα. Μια χαρα ειναι. Υπο κανονικες συνθηκες μονο το νον στοπ χρησιμοποιουσα (εχω Q για καθημερινη χρηση αφου οι πιο πολλες κλησεις ειναι 5-10 δευτερολεπτα). Με 30 ευρω θα εχω 60 και θα εχω βγαλει και τις υποχρεωσεις των γιορτων. Με 60 ευρω περναω 14 μηνες με non-stop.Βεβαια ειμαι τυπος που δε μιλαω πολυ στο κινητο (δε μου αρεσει + κακο στην υγεια + πεταμα χρηματων) και δεν παρασυρομαι να μιλαω ασκοπα. Αν εχω 5 ευρω καρτα θα μιλησω για ενα μηνα, αν εχω 500 θα μιλησω για 80 χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω και κατι αλλο. Πιστευω οτι η tim δε θα συνεχισει για πολυ αυτες τις προσφορες. Οποτε αρπαζω τωρα οτι μπορω για να εχω για μετα. Αν τις συνεχισει βεβαια εννοειται οτι δε θα συνεχισω να βαζω καρτες γιατι αν μαζεψω 200 ευρω στο κινητο ωσπου να τα καταναλωσω θα εχουν χασει την αξια τους λογω πληθωρισμου και γενικως ειναι ρισκο να εχεις πολυ μεγαλα ποσα στο κινητο. Παντως αν το σκεφτεις λογικα με 30 ευρω σου δινει 60 αρα το μηνυμα στοιχιζει 7,2/2 = 3,6 λεπτα χωρις φπα. Ειναι συμφερον λοιπον να στελνω μηνυματα απο κει σε σχεση με ολες τις εταιριες και χωρις περιορισμο στο ποτε θα καταναλωσω την προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να καταργήσει το TIM sharing για να μην μεταφέρει ο κόσμος χρήμα στα διάφορα νούμερά του; Ικανή την έχω την ΤΙΜ...

Όπως είπαν και οι φίλοι παραπάνω, καλή η προσφορά μέχρι να καλύψεις πχ το ποσό του νον στοπ 1 χρόνου. Μετά είναι ασύμφορο να έχεις τόσα χρήματα μέσα. Εξάλλου, δεν λήγουν σε 1 χρόνο από την ανανέωση της κάρτας ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δε ληγουν ποτε αν ανανεωνεις το νουμερο κανονικα μια φορα το χρονο. Αν ξεχασεις να ανανεωσεις και περασουν 12 μηνες και 1 μερα απο την τελευταια ανανεωση τοτε χανεις ολα τα ποσα που ειχε η καρτα σου ειτε ειναι απο προσφορες ειτε ειναι κανονικες καρτες ανανεωσης (ισχυει για ολες τις εταιριες).

Το sharing ειναι πολυ καλος τροπος για να συγκεντρωνεις πολλες προσφορες σε ενα νουμερο. Ελπιζω κι εγω να μην το κοψει επειδη σιγουρα αρκετοι ειναι αυτοι που βαζουν καρτα στο νουμερο με την προσφορα και στελνουν λεφτα μετα στο αλλο τους. Εξαλου εδω ειναι αυτο που λεμε "αρπαξε οτι προλαβεις". Στη ζωη μας οτι ισχυει σημερα μπορει να μην ισχυει αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πόσο διατηρείται ο χρόνος που βάζεις. Αν ανανεώσεις μέχρι τους 12μήνες δεν θα λήξει ο αριθμός σου. Όμως νομίζω ότι ο χρόνος που βάζεις λήγει σε 1 χρόνο...

Μπορεί και να κάνω λάθος...

Η μεταφορά είναι καλή κίνηση, δεν είναι υγιής για το δίκτυο, αλλά δεν νοιάζεται γι'αυτό η τωρινή διοίκηση της ΤΙΜ, αλλά για αρπαχτές, οπότε, κάνεις και εσύ την αρπαχτή σου αν νομίζεις ότι σε συμφέρει.

Πάντως τις δωρεάν κλήσεις σε όλα τα ΤΙΜ το σαβ/κο με μια εφάπαξ χρέωση που είχε παλιότερα τις έχει καταργήσει. Με μια 10άρα κάρτα που βάζει κανείς προφανώς βγάζει περισσότερα και δεν την λυώνεις και στις κλήσεις... Κρίμα, ήταν καλή φάση οι προσφορές των σαβ/κων... Αυτά ακριβώς υποδηλώνουν μια πολιτική "ότι αρπάξουμε", χωρίς σταθερότητα και συνέχεια... Ας είχε κάθε ΣΚ δωρεάν κλήσεις προς ΤΙΜ με μια μικρή επιβάρυνση, όπως παλιά. Μην μου πείτε ότι δεν ήταν επιτυχημένο !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

λογικα οχι σε sharing δεν νομιζω..καλα θα ηταν.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Erothsh, an metafereis mesw tou sharing upoloipo se kinhto pou exei er8ei munhma oti diplasiazetai h prwth karta, diplasiazetai auto pou stelneis?!

Όχι δεν διπλασιάζεται.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μην είμαστε και πλεονέκτες! Πάλι καλά που με το sharing μπορείς να παίρνεις την προσφορά και να τη μεταφέρεις σε άλλο νο !!! Αυτό ακόμα δεν το έχει δώσει η βόντα.

Η κοσμοτέ άφηνε παλιά να μεταφέρεις χρόνο αλλά είχε ελάχιστο ποσό, χρέωση και έπρεπε να δώσεις κωδικό χρήστη. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα αυτή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να μου πείτε πώς πραγματοποιείται το sharing και τί χρέωση έχει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Γράφεις το ποσό την λέξη ΣΤΟ και τον αριθμό τηλεφώνου και το στέλνεις στο 1020

Παράδειγμα

1 ΣΤΟ 6932222222

ή 30 ΣΤΟ 6932222222

Ελάχιστο ποσό 1 Ευρώ μέγιστο 30

Η χρέωση είναι 0,15 αλλά θα στείλεις δύο μυνήματα Σύνολο 0,30 +Φ.Π.Α = 0,357 Ευρώ

Link to comment
Share on other sites

giati 2 sms??

de to epiasa

 

Στέλνεις και δεύτερο μήνυμα, τη λέξη ΝΑΙ, για επιβεβαίωση!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

mou ksanasteilane sms..an den ananeosa to xrono omilias mou na ton ananeoso os tis 13-11 gia na mou diplasiasoun thn karta...akoma isxuei?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις ανανεωσεις δεν ισχυει...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

opos exo anaferei se paliotero mou post sta telh tou aygoustou,eno eixa ananeosei ton xrono omilias moy,to sms synexise na erxete kanonika...

ananeona ego,diplasiaze ayto :p

lete na kolhse to susthma?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...