Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

ναι σε κοσμοτέ παίζουν όλα μια χαρά....αρκεί να έχεις ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες με τα αντίστοιχα sms ήδη, σε μία άλλη πιστοποιημένη συσκευή, πχ iphone

Στο site παντως εχει το 9 pro ως πιστοποιημενη. Στο 10 pro αν στειλεις μηνυμα γραφει οτι δεν υποστηριζεται & θελει απο αλλη συσκευη η ακομα πιο ευκολα να το ενεργοποιησουν αυτοι;

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 5:54 ΜΜ, baiosss said:

Το RCS της Vodafone καταργήθηκε, όχι της Google.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Και το σχετικο

https://telecoms.com/520034/30-years-after-sending-the-first-text-vodafone-opts-for-google-rcs/

Edited by simeon_001
Link to comment
Share on other sites

  

On 21/2/2023 at 3:17 ΠΜ, FoT1s said:

Στο site παντως εχει το 9 pro ως πιστοποιημενη. Στο 10 pro αν στειλεις μηνυμα γραφει οτι δεν υποστηριζεται & θελει απο αλλη συσκευη η ακομα πιο ευκολα να το ενεργοποιησουν αυτοι;

Ακριβώς. Έβαλα την sim σε ένα galaxy, έστειλα το μήνυμα, ενεργοποιήθηκε και μετά έβαλα ξανά την sim στο 1+ και όλα οκ 🙂

Παιδιά ερώτηση, σας συμβαίνει καθόλου (μια φορά την μέρα πχ) να χάνονται τα data και να φεύγει το 5g απο πάνω για 10 δευτερόλεπτα ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, FoT1s said:

Το 5G με Cosmote, σας δουλευει;

Ναι. Κανονικά

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, STELSTEL said:

Ναι. Κανονικά

Επαιξαν ολα, εκτος το 5G εμενα. Εστειλα το μηνυμα απο ενα oneplus 8T και λεει θα ενεργοποιηθει στα επομενα λεπτα. Απο το 10αρι ελεγε δεν το υποστηριζει.

Εβαλα αλλη καρτα κοσμοτε που πιανει 5g και δεν πιανει εμενα με το 10αρι.

 

Πως το κανατε εσεις ρε παιδια και παιζει;

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θαύμα, θαύμα...!!! εδέησε η oneplus και έστειλε στην συσκευή μου, το περιβόητο android 13 , που έρχεται από τον μακρινό Σεπτέμβρη του 2022....c.26 είναι η έκδοση και κατεβαίνει τώρα !

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_s3 said:

θαύμα, θαύμα...!!! εδέησε η oneplus και έστειλε στην συσκευή μου, το περιβόητο android 13 , που έρχεται από τον μακρινό Σεπτέμβρη του 2022....c.26 είναι η έκδοση και κατεβαίνει τώρα !

Και εμένα σε ίδια φάση ήταν, ώσπου πριν κάνα μήνα δεν άντεξα και την κατέβασα από τον oxyzen updater.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

πάντως 2 φορές την μέρα στο άσχετο και με duration 5 δευτερολέπτων χάνει το data signal εντελώς

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Κατοχος Oneplus 10T! Εχω το εξης θεμα..πολλες φορες εχω θεμα με της ειδοποιησεις στο messenger! Πολλες φορες αργει να ερθει οι ειδοποιηση αλλες φορες ερχεται με εναν μικρο ηχο χωρις να εμφανιστει η ειδοποιησει η το bubble και απο οτι εχω καταλαβει η ειδοποιησεις ερχονται κανονικα οταν δεν χρεισημοποιο το κινητο εχω πειραξει λιγο της ρυθμισεις στης ειδοποιησεις αλλα τιποτα! Να υπενθιμισω οτι σε ολες της υπολοιπες εφαρμογες ολες οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα! Μονο στο messenger εχω το εξης προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Το 10pro στα 534.64€ τελική τιμή με μεταφορικά, το EU12GB/256GB από AliExpress κατάστημα Γαλλίας.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Το 10pro στα 534.64€ τελική τιμή με μεταφορικά, το EU12GB/256GB από AliExpress κατάστημα Γαλλίας.
Κάποιο link μπορείς να δώσεις ?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sokgiorgos said:

Κάποιο link μπορείς να δώσεις ?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχεις ΠΜ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιαφέρει.
Αξιόπιστη όμως η αγορά από κει;
Επίσης φαντάζομαι με διετής εγγύηση έτσι;

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Κι εμένα με ενδιαφέρει.
Αξιόπιστη όμως η αγορά από κει;
Επίσης φαντάζομαι με διετής εγγύηση έτσι;

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξέρω για πιο λόγο δεν μπορείς να λάβεις ΠΜ, βγάζει το ακόλουθο μήνυμα ταξιδιωτης22 cannot receive messages.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρεθηκε κι εσας η επιλογη κλησεις volte με την c30 με cosmote; Μαλλον την εκαναν προεπιλεγμενα ενεργοποιημενη οπως η vodafone.

Με wind που κοιταξα, υπαρχει ακομα η ρυθμιση αυτη.

Αν την περασει καποιος και εχει κοσμοτε, ας μου πει αν δεν υπαρχει και σε αυτον η ρυθμιση του on/off για volte.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Κατοχος κι εγω της εν λογω συσκευης εδω και 5-6 μερες και προσπαθω ακομα να την "σεταρω" πληρως.

Μια ερωτηση καθως δεν ξερω αν ειναι θεμα android 13 ή καποιας ρύθμισης ή καποιου προβληματος (προηγουμενη συσκευη OP 6T με android 11).

Στο ξεκλειδωμα με αποτυπωμα το κινητο παει απευθειας στην αρχικη οθονη και απο εκει πας οπου και οπως θες.

Στο ξεκλειδωμα με το προσωπο το κινητο δειχνει ενα λουκετο ξεκλειδωτο στην κορυφη (που σημαινει φανταζομαι οτι ξεκλειδωσε) μου δειχνει τις ειδοποιησεις απο τις εφαρμογες και αν δεν πατησω πανω σε καποια ειδοποιηση αργει πολυ να δεχθει το "συρσιμο" με δαχτυλα για να με παει στην αρχικη οθονη, σε σημειο που ξανακλεινει η οθονη. Με λιγα λογια με το προσωπο μονο πατωντας σε καποια ειδοποιηση εφαρμογης ειναι σιγουρο οτι θα πλοηγηθω μεσα στο κινητο αλλιως μπορει και να ξανακλειδωσει. 

Αυτο ειναι λοιπον θεμα καποιας ρυθμισης ή καποιο προβλημα λογισμικου; Πως μπορω να πηγαινω απευθειας στην αρχικη οθονη και με το ξεκλειδωμα με το προσωπο οπως με το αποτυπωμα;

Link to comment
Share on other sites

Screenshot.thumb.jpg.74c0fa62d75cd7b64322b40eb5391de7.jpgoneplus 10 pro C30 cosmote

On 27/3/2023 at 8:24 ΜΜ, FoT1s said:

Αφαιρεθηκε κι εσας η επιλογη κλησεις volte με την c30 με cosmote; Μαλλον την εκαναν προεπιλεγμενα ενεργοποιημενη οπως η vodafone.

Με wind που κοιταξα, υπαρχει ακομα η ρυθμιση αυτη.

Αν την περασει καποιος και εχει κοσμοτε, ας μου πει αν δεν υπαρχει και σε αυτον η ρυθμιση του on/off για volte.

 

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2023 at 5:53 ΜΜ, Tearstios said:

Καλησπερα παιδια! Κατοχος κι εγω της εν λογω συσκευης εδω και 5-6 μερες και προσπαθω ακομα να την "σεταρω" πληρως.

Μια ερωτηση καθως δεν ξερω αν ειναι θεμα android 13 ή καποιας ρύθμισης ή καποιου προβληματος (προηγουμενη συσκευη OP 6T με android 11).

Στο ξεκλειδωμα με αποτυπωμα το κινητο παει απευθειας στην αρχικη οθονη και απο εκει πας οπου και οπως θες.

Στο ξεκλειδωμα με το προσωπο το κινητο δειχνει ενα λουκετο ξεκλειδωτο στην κορυφη (που σημαινει φανταζομαι οτι ξεκλειδωσε) μου δειχνει τις ειδοποιησεις απο τις εφαρμογες και αν δεν πατησω πανω σε καποια ειδοποιηση αργει πολυ να δεχθει το "συρσιμο" με δαχτυλα για να με παει στην αρχικη οθονη, σε σημειο που ξανακλεινει η οθονη. Με λιγα λογια με το προσωπο μονο πατωντας σε καποια ειδοποιηση εφαρμογης ειναι σιγουρο οτι θα πλοηγηθω μεσα στο κινητο αλλιως μπορει και να ξανακλειδωσει. 

Αυτο ειναι λοιπον θεμα καποιας ρυθμισης ή καποιο προβλημα λογισμικου; Πως μπορω να πηγαινω απευθειας στην αρχικη οθονη και με το ξεκλειδωμα με το προσωπο οπως με το αποτυπωμα;

Για όποιον ενδιαφέρει.... Με την ενεργοποίηση στις ρυθμίσεις ξεκλειδωματος με το πρόσωπο, του ανοίγματος της αρχικής οθόνης μετά το ξεκλείδωμα, διορθώθηκε ή μάλλον αποφεύγεται πια το συγκεκριμένο κόλλημα.

Κάρτα SIM1 WIND, SIM2 COSMOTE. Και στις δύο είναι ενεργοποιημένα και VOLTE και VOWIFI. Η 2 δουλεύουν όλα ρολόι. Η 1 το VOLTE ναι το VOWIFI όχι και δεν υπάρχει και ο διακόπτης για να δω αν είναι ανοιχτό στη συσκευή ή όχι. Πώς τον εμφανίζω;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tearstios said:

Για όποιον ενδιαφέρει.... Με την ενεργοποίηση στις ρυθμίσεις ξεκλειδωματος με το πρόσωπο, του ανοίγματος της αρχικής οθόνης μετά το ξεκλείδωμα, διορθώθηκε ή μάλλον αποφεύγεται πια το συγκεκριμένο κόλλημα.

Κάρτα SIM1 WIND, SIM2 COSMOTE. Και στις δύο είναι ενεργοποιημένα και VOLTE και VOWIFI. Η 2 δουλεύουν όλα ρολόι. Η 1 το VOLTE ναι το VOWIFI όχι και δεν υπάρχει και ο διακόπτης για να δω αν είναι ανοιχτό στη συσκευή ή όχι. Πώς τον εμφανίζω;

Ποια εκδοση εχεις; Σε Wind μονο το Volte παιζει, το vowifi οχι, ακομα και με ενεργοποιηση των υπηρεσιων απο τον παροχο. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, FoT1s said:

Ποια εκδοση εχεις; Σε Wind μονο το Volte παιζει, το vowifi οχι, ακομα και με ενεργοποιηση των υπηρεσιων απο τον παροχο. 

Την c.30. Αρα δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο παρα να περιμενουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...