Jump to content

Σε μαύρο χρώμα το 5G Samsung Galaxy S22 Ultra δείχνει υπέροχο


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς έχει συμπληρωθεί μία εβδομάδα από τότε που διέρρευσαν renders του κορυφαίου Galaxy S22 Ultra στα φημολογούμενα τελικά χρώματα:Black, Burgundy, Dark Green, and White. Σήμερα, κάποιοι εστιάζουν σε αυτή τη μαύρη μονάδα και μας δείχνουν πόσο ωραία φαίνεται η συσκευή σε αυτό το χρώμα. Ο tipster του Twitter @hypark22 (μέσω του SamMobile) μοιράστηκε τέσσερις φωτογραφίες με πρωταγωνιστή μια εικονική μονάδα Galaxy S22 Ultra σε μαύρο χρώμα. Με αυτές τις τετραγωνισμένες γωνίες, σίγουρα φαίνεται ότι το Galaxy S22 Ultra αντικαθιστά το Galaxy Note και μπορεί τελικά να αποκτήσει αυτό το φημολογούμενο όνομα Galaxy S22 Note.
Το Galaxy S22 Ultra (προς το παρόν ας μείνουμε με αυτό το όνομα) αναμένεται να διαθέτει υποδοχή για το S-Pen και οθόνη AMOLED 6,8 ιντσών. Χάρη στο backplane LTPO, η οθόνη έχει μεταβλητό ρυθμό ανανέωσης ανάλογα με το περιεχόμενο στην οθόνη. Επιπλέον, η οθόνη υποστηρίζει 120 Hz.
Ανάλογα με το πού αγοράζεται το τηλέφωνο, η συσκευή θα είναι εξοπλισμένη με chipset Snapdragon 8 Gen. 1 (ΗΠΑ, Κίνα και Καναδάς) ή Exynos 2200 (σε άλλες περιοχές).

Τα στερεοφωνικά ηχεία κοσμούν τη συσκευή και το τηλέφωνο θα διαθέτει βαθμολογία IP68 για προστασία από τη σκόνη και το νερό. Στο πίσω μέρος, η κάμερα 108MP θα διαθέτει 9:1 pixel binning για εικόνες 12MP κατά τη λήψη φωτογραφιών σε λιγότερο εξαιρετικές συνθήκες φωτισμού. Οι φωτογραφίες σας θα δείχνουν περισσότερες λεπτομέρειες χάρη στη λειτουργία βελτίωσης λεπτομέρειας με τεχνητή νοημοσύνη.
Η συστοιχία φωτογραφικών μηχανών σε σχήμα “P” θα περιλαμβάνει μια εξαιρετικά ευρεία λήψη 12MP και δύο τηλεφακός 10MP με δυνατότητες οπτικού ζουμ 3x και 10x. Ο selfie αισθητήρας στο μπροστινό μέρος της συσκευής θα αγγίζει τα 40MP. Διατηρώντας τα πάντα ενεργά, κατανοούμε πως θα υπάρχουν μεγάλες ανάγκες σε ενέργεια γι’ αυτό θα τοποθετηθεί μπαταρία 5000 mAh με γρήγορη φόρτιση 45 W.
[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ όμορφο,  και ευτυχώς ενσωμάτωσαν την σειρά note στα S, γιατί είμαστε και εμείς οι φανατικοί των note που είχαμε στεναχωρηθεί πολύ, όταν μάθαμε ότι σταματά η παραγωγή τους. 

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Γενικότερα αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η Samsung έχει ρίξει τις ίντσες σε όλα της τα μοντέλα

Κατά την ταπεινή μου γνώμη καλά κάνει. Οι συσκευές πλέον έχουν ξεφύγει σε μέγεθος και καλό είναι επιτέλους να σταθεροποιηθούν ή και να μειωθούν λίγο. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ίσα-ίσα που με τα νέα aspect ratio ακομη και οι συσκευές των 6.7 φαίνονται πολυ λογικές με μέγεθος. Που να λέγαμε και για την προηγούμενη μου συσκευή που ηταν το Mi Max3…

Ναι οκ καλό το aspect ratio αλλά υπάρχουν και κάποια όρια. Στο τέλος θα έχουμε τηλεκοντρόλ πόσο να τα στενέψουν ακόμα; Τα μικρότερα πλαίσια και αυτά έχουν φτάσει στο όριο τους. Αν δεν βάλουν ένα τέλος στην αύξηση των οθονών, θα φτάσουμε να κυκλοφορούμε με πιατελες σερβιρίσματος

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Rayden1 said:

Ναι οκ καλό το aspect ratio αλλά υπάρχουν και κάποια όρια. Στο τέλος θα έχουμε τηλεκοντρόλ πόσο να τα στενέψουν ακόμα; Τα μικρότερα πλαίσια και αυτά έχουν φτάσει στο όριο τους. Αν δεν βάλουν ένα τέλος στην αύξηση των οθονών, θα φτάσουμε να κυκλοφορούμε με πιατελες σερβιρίσματος

Αν ο κόσμος ζητάει μεγαλύτερες οθόνες, δεν φταίνε οι εταιρείες που βγαζουν κινητά με μεγάλες οθόνες.

Και γιατί θέλει κινητά με μεγάλη οθόνη? Γιατί είναι πολύ καλύτερη η χρήση αυτής(και εως ένα βαθμό αντικαθιστά το tablet),στις περισσότερες χρήσεις.

Και μια διόρθωση αλλά και τώρα τηλεκοντρόλ έχεις με την κυριολεκτική έννοια. Δες πχ το xiaomi mi 11 ultra που έχει και ir blaster για να αλλάζεις και κανάλια στην τηλεόραση, κυριολεκτικά ένα τηλεκοντρόλ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Αν ο κόσμος ζητάει μεγαλύτερες οθόνες, δεν φταίνε οι εταιρείες που βγαζουν κινητά με μεγάλες οθόνες.

Και γιατί θέλει κινητά με μεγάλη οθόνη? Γιατί είναι πολύ καλύτερη η χρήση αυτής(και εως ένα βαθμό αντικαθιστά το tablet),στις περισσότερες χρήσεις.

Και μια διόρθωση αλλά και τώρα τηλεκοντρόλ έχεις με την κυριολεκτική έννοια. Δες πχ το xiaomi mi 11 ultra που έχει και ir blaster για να αλλάζεις και κανάλια στην τηλεόραση, κυριολεκτικά ένα τηλεκοντρόλ.

Δεν συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχει πολύς κόσμος που θα ήθελε μικρότερη συσκευή με σούπερ τοπ χαρακτηριστικά αλλά πάει σε μεγαλύτερη γιατί δεν υπάρχουν μικρότερες που να τον καλύπτουν. Όσο και να μεγαλώσει η οθόνη του κινητού σε κάποια πράγματα δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ταμπλετ. Έχω περάσει από αυτό το στάδιο και το κατάλαβα. Τα κινητα κοντεύουν να χάσουν μια από τις βασικότερες ιδιότητες τους, την άνετη χωρίς συμβιβασμούς φορητοτητα. 

Προφανώς την άποψη μου εκφράζω και σέβομαι και τον, περισσότερο προφανώς κόσμο, που θέλει μεγάλες συσκευές. Αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη γκάμα μικρότερων συσκευών σε όλες τις κατηγορίες (premiummid ranger).

Στον τομέα των κινητών έχει αποδειχθεί ότι, δυστυχώς, οι κυρίαρχες εταιρείας καθοδηγούν τις ανάγκες των καταναλωτών, ενώ θα έπρεπε να ισχύει το αντίθετο. Και φυσικά δεν αναφέρομαι τόσο στις μεγάλες οθόνες, που στο κάτω κάτω ζητάει πολύς κόσμος, αλλά στα χαρακτηριστικά που πετσοκοβουν σταδιακά και οι καταναλωτές δεν αντιδρούν. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rayden1 said:

Δεν συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχει πολύς κόσμος που θα ήθελε μικρότερη συσκευή με σούπερ τοπ χαρακτηριστικά αλλά πάει σε μεγαλύτερη γιατί δεν υπάρχουν μικρότερες που να τον καλύπτουν. Όσο και να μεγαλώσει η οθόνη του κινητού σε κάποια πράγματα δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ταμπλετ. Έχω περάσει από αυτό το στάδιο και το κατάλαβα. Τα κινητα κοντεύουν να χάσουν μια από τις βασικότερες ιδιότητες τους, την άνετη χωρίς συμβιβασμούς φορητοτητα. 

Προφανώς την άποψη μου εκφράζω και σέβομαι και τον, περισσότερο προφανώς κόσμο, που θέλει μεγάλες συσκευές. Αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη γκάμα μικρότερων συσκευών σε όλες τις κατηγορίες (premiummid ranger).

Στον τομέα των κινητών έχει αποδειχθεί ότι, δυστυχώς, οι κυρίαρχες εταιρείας καθοδηγούν τις ανάγκες των καταναλωτών, ενώ θα έπρεπε να ισχύει το αντίθετο. Και φυσικά δεν αναφέρομαι τόσο στις μεγάλες οθόνες, που στο κάτω κάτω ζητάει πολύς κόσμος, αλλά στα χαρακτηριστικά που πετσοκοβουν σταδιακά και οι καταναλωτές δεν αντιδρούν. 

Το παραπάνω που αναφέρω είναι γεγονός/πραγματικότητα,δεν είναι κάτι για να συμφωνεί ή διαφωνεί κάποιος.

Επίσης αυτά περί μικρότερης σουπερ συσκευής που θέλει πολύς κόσμος τα λέγανε κάποιοι όταν πρωτο ανακοινώθηκαν τα mini iphone και είδαμε πόσοι τελικά τα προτίμησαν σε σχέση με τα μεγαλύτερα σε ίντσες μοντέλα.

Η φορητότητα και το μικρό μέγεθος πήγαν περίπατο από την στιγμή που τα τελευταία ειδικά χρόνια οι περισσότεροι χρησιμοποιούν τα smartphone σαν tablet,παρά περισσότερο για τηλέφωνα όπως ίσχυε παλιότερα.

Οταν πχ θές να παίζεις παιχνίδια on the go,δεν βολεύει η μικρή οθόνη. Οπως δεν βολεύει η μικρή οθόνη όταν βλέπεις σειρες,ταινίες,πάρα πολλα youtube videos,όταν προσπαθείς να κάνεις αγορές μέσω κινητου, web browsing,να διαβάζεις email ή να πληκτρολογείς. Πράγματα δηλαδή που κάνουν οι περισσότεροι ειδικά στο εξωτερικό.

Γιαυτό και δεν τους ενδιαφέρει πλέον το μέγεθος,γιατί πολύ απλά το κινητό μόνο για τηλέφωνα πλέον δεν το χρησιμοποιούν(και ακόμα και για τηλέφωνα τους είναι αδιάφορο το μέγεθος λόγω ακουστικών).

Δεν είμαι κατά της φορητότητας αυτής καθαυτής,είμαι όμως υπέρ της μεγάλης αυτονομίας/μπαταρίας(τι να την κάνεις την συσκευή αν δεν κρατάει αρκετά και σε αφήσει όταν την χρειάζεσαι)και δυστηχώς μεγάλες μπαταρίες μόνο σε μεγάλες σε μέγεθος συσκευές μπαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Rayden1 said:

Δεν συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχει πολύς κόσμος που θα ήθελε μικρότερη συσκευή με σούπερ τοπ χαρακτηριστικά αλλά πάει σε μεγαλύτερη γιατί δεν υπάρχουν μικρότερες που να τον καλύπτουν. Όσο και να μεγαλώσει η οθόνη του κινητού σε κάποια πράγματα δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ταμπλετ. Έχω περάσει από αυτό το στάδιο και το κατάλαβα. Τα κινητα κοντεύουν να χάσουν μια από τις βασικότερες ιδιότητες τους, την άνετη χωρίς συμβιβασμούς φορητοτητα. 

Προφανώς την άποψη μου εκφράζω και σέβομαι και τον, περισσότερο προφανώς κόσμο, που θέλει μεγάλες συσκευές. Αλλά θα ήθελα μεγαλύτερη γκάμα μικρότερων συσκευών σε όλες τις κατηγορίες (premiummid ranger).

Στον τομέα των κινητών έχει αποδειχθεί ότι, δυστυχώς, οι κυρίαρχες εταιρείας καθοδηγούν τις ανάγκες των καταναλωτών, ενώ θα έπρεπε να ισχύει το αντίθετο. Και φυσικά δεν αναφέρομαι τόσο στις μεγάλες οθόνες, που στο κάτω κάτω ζητάει πολύς κόσμος, αλλά στα χαρακτηριστικά που πετσοκοβουν σταδιακά και οι καταναλωτές δεν αντιδρούν. 

Το καλύτερο παράδειγμα για το πόσο θέλει ο κόσμος πολύ μικρά και δυνατά κινητά είναι το το iPhone mini που δεν πήγε καλά δύο χρονιές και θα σταματήσει μάλλον του χρόνου. Βέβαια αυτό ήταν πολύ μικρό και εφόσον υπήρχε το απλό 12-13 στις 6,1" ο κόσμος που ήθελε κάτι συμμαζεμενο πήγαινε εκεί. Άρα πιστεύω ότι οτιδήποτε κάτω από 6" δεν έχει τύχη πλέον...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Fulgore1 said:

Το παραπάνω που αναφέρω είναι γεγονός/πραγματικότητα,δεν είναι κάτι για να συμφωνεί ή διαφωνεί κάποιος.

Επίσης αυτά περί μικρότερης σουπερ συσκευής που θέλει πολύς κόσμος τα λέγανε κάποιοι όταν πρωτο ανακοινώθηκαν τα mini iphone και είδαμε πόσοι τελικά τα προτίμησαν σε σχέση με τα μεγαλύτερα σε ίντσες μοντέλα.

Η φορητότητα και το μικρό μέγεθος πήγαν περίπατο από την στιγμή που τα τελευταία ειδικά χρόνια οι περισσότεροι χρησιμοποιούν τα smartphone σαν tablet,παρά περισσότερο για τηλέφωνα όπως ίσχυε παλιότερα.

Οταν πχ θές να παίζεις παιχνίδια on the go,δεν βολεύει η μικρή οθόνη. Οπως δεν βολεύει η μικρή οθόνη όταν βλέπεις σειρες,ταινίες,πάρα πολλα youtube videos,όταν προσπαθείς να κάνεις αγορές μέσω κινητου, web browsing,να διαβάζεις email ή να πληκτρολογείς. Πράγματα δηλαδή που κάνουν οι περισσότεροι ειδικά στο εξωτερικό.

Γιαυτό και δεν τους ενδιαφέρει πλέον το μέγεθος,γιατί πολύ απλά το κινητό μόνο για τηλέφωνα πλέον δεν το χρησιμοποιούν(και ακόμα και για τηλέφωνα τους είναι αδιάφορο το μέγεθος λόγω ακουστικών).

Δεν είμαι κατά της φορητότητας αυτής καθαυτής,είμαι όμως υπέρ της μεγάλης αυτονομίας/μπαταρίας(τι να την κάνεις την συσκευή αν δεν κρατάει αρκετά και σε αφήσει όταν την χρειάζεσαι)και δυστηχώς μεγάλες μπαταρίες μόνο σε μεγάλες σε μέγεθος συσκευές μπαίνουν.

Μπαταρία , άνετα χωράει μεγαλύτερη με 1-1.5 χιλιοστό πάχος παραπάνω και σε μικρότερη συσκευή. Και ναι, ένας από τους λόγους που το πολύ μικρό iPhone δεν πούλησε πολύ ήταν και η αυτονομία του. Δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορούσε να έχει καλύτερη.

Γενικά δεν διαφωνώ στο ότι περισσότεροι ζητάνε μεγάλο κινητό αλλά αν υπήρχαν περισσότερες  υλοποιήσεις σε όλη την γκάμα(mid range entry premium) τοτε θα πουλούσαν και τα μικρότερα. Πχ  Xiaomi,realme δεν έχουν ούτε ένα κινητό αξιοπρεπές στην κατηγορία των redmi /poco που είναι δυνατά entry/mid ranger. Ο κόσμος που θα ήθελε μικρή συσκευή αλλά δεν μπορεί ή θέλει να τα σκάσει για ένα ας πούμε s21 τί θα πάρει; Παλιότερα που υπήρχαν αρκετά πιο μαζεμένα redmi μια χαρά πούλαγαν. Τέλος πάντων μη κούρασα με of topic! 

3 minutes ago, koutsis said:

Το καλύτερο παράδειγμα για το πόσο θέλει ο κόσμος πολύ μικρά και δυνατά κινητά είναι το το iPhone mini που δεν πήγε καλά δύο χρονιές και θα σταματήσει μάλλον του χρόνου. Βέβαια αυτό ήταν πολύ μικρό και εφόσον υπήρχε το απλό 12-13 στις 6,1" ο κόσμος που ήθελε κάτι συμμαζεμενο πήγαινε εκεί...

Ναι το mini πάρα ήταν μικρό. Το κανονικό  πουλάει πολύ περισσότερο. 

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Rayden1 said:

Ναι το mini πάρα ήταν μικρό.

 Εσύ(και εγώ)θεωρούμε το mini πολύ μικρό. Αλλοι όμως που το πήραν και το βολεύτηκαν,θεωρούν όλα τα άλλα παντόφλες όπως έχουν γράψει ανα καιρούς,ακόμα και τα Iphone των 5.8 και 6 ιντσών.

Γιαυτό το λόγο προσωπικά και αναφέρω τι ισχύει για τον περισσότερο κόσμο,γιατί αν το πάμε από το πως το βλέπει ο καθένας προσωπικά, χάνεται η μπάλα.

Από την άλλη δεν έχει και πολύ νόημα να κάνουμε παράπονο στο γιατί το νεο S ultra είναι τόσο μεγάλο σε μέγεθος ,από την στιγμή που η Samsung πχ σου έχει και μικρότερη πιο μαζεμένη έκδοση βλέπε s21 κλπ. 

Αρα καλύτερα να έκανες το παράπονο σου σε άλλες εταιρείες που κυκλοφορούν ναυαρχίδες μόνο από ξέρω γω 6.5 ίντσες και πάνω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Fulgore1 said:

 Εσύ(και εγώ)θεωρούμε το mini πολύ μικρό. Αλλοι όμως που το πήραν και το βολεύτηκαν,θεωρούν όλα τα άλλα παντόφλες όπως έχουν γράψει ανα καιρούς,ακόμα και τα Iphone των 5.8 και 6 ιντσών.

Γιαυτό το λόγο προσωπικά και αναφέρω τι ισχύει για τον περισσότερο κόσμο,γιατί αν το πάμε από το πως το βλέπει ο καθένας προσωπικά, χάνεται η μπάλα.

Από την άλλη δεν έχει και πολύ νόημα να κάνουμε παράπονο στο γιατί το νεο S ultra είναι τόσο μεγάλο σε μέγεθος ,από την στιγμή που η Samsung πχ σου έχει και μικρότερη πιο μαζεμένη έκδοση βλέπε s21 κλπ. 

Αρα καλύτερα να έκανες το παράπονο σου σε άλλες εταιρείες που κυκλοφορούν ναυαρχίδες μόνο από ξέρω γω 6.5 ίντσες και πάνω.

 

 

Μαζί σου,αν και το απλό S21 απέχει κάμποσο από το ultra. Οπως είδες όμως ανάφερα και για τις άλλες δύο εταιρείες που παίζουν πολύ μπάλα στην mid range κατηγορία και δεν προσφέρουν απόλυτος καμία πιο μαζεμένη συσκευή. Το μεγαλύτερο παράπονο μου να σου πω την αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν συσκευές upper midrange, μαζεμένες. Πχ ένα a52s πιο μικρό θα μου ήταν λουκούμι. Ευσεβείς πόθοι τί να κάνουμε, δε σχολιάζω άλλο χαχαχα   

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayden1 said:

Μαζί σου,αν και το απλό S21 απέχει κάμποσο από το ultra. Οπως είδες όμως ανάφερα και για τις άλλες δύο εταιρείες που παίζουν πολύ μπάλα στην mid range κατηγορία και δεν προσφέρουν απόλυτος καμία πιο μαζεμένη συσκευή. Το μεγαλύτερο παράπονο μου να σου πω την αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν συσκευές upper midrange, μαζεμένες. Πχ ένα a52s πιο μικρό θα μου ήταν λουκούμι. Ευσεβείς πόθοι τί να κάνουμε, δε σχολιάζω άλλο χαχαχα   

Zenfone 8.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayden1 said:

Μαζί σου,αν και το απλό S21 απέχει κάμποσο από το ultra. Οπως είδες όμως ανάφερα και για τις άλλες δύο εταιρείες που παίζουν πολύ μπάλα στην mid range κατηγορία και δεν προσφέρουν απόλυτος καμία πιο μαζεμένη συσκευή. Αν προσέφεραν θα πουλούσαν αλλά δεν τους ενδιαφέρει από την στιγμή που ο κόσμος αναγκαστικά θα πάει στην παντόφλα. Το μεγαλύτερο παράπονο μου να σου πω την αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν συσκευές upper midrange, μαζεμένες. Πχ ένα a52s πιο μικρό θα μου ήταν λουκούμι. Ευσεβείς πόθοι τί να κάνουμε, δε σχολιάζω άλλο χαχαχα   

 

Just now, baiosss said:

Zenfone 8.

Το γνωρίζω αλλά το βρίσκεις πολύ δύσκολα και είναι πανάκριβο. Στα mid range υπάρχει το τεράστιο πρόβλημα 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αλλά το βρίσκεις πολύ δύσκολα και είναι πανάκριβο. Στα mid range υπάρχει το τεράστιο πρόβλημα 
https://www.amazon.de/-/en/Zenfone-Compact-Smartphone-inches-Display/dp/B094RF5WDF/ref=sr_1_2?crid=1NQQ3T1BVMEY&keywords=zenfone%2B8&qid=1640862513&sprefix=zen%2Caps%2C260&sr=8-2&th=1

Οχι κάνα τρομερό deal αλλά καλή τιμή ειναι στα 549, δεν βρίσκεις και πολλές εναλλακτικές εδώ που τα λέμε.

Πήρε και Android 12 φοράει stock Android με λίγες χρήσιμες πινελιές από Asus.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...