Jump to content

Realme 8 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει προσθεσει κανεις  ταυτοτητα και διπλωμα στην εφαρμογη του gov? 

Οσες προσπαθειες και αν εκανα απετυχαν.

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2023 at 1:07 ΜΜ, Sniaf said:

Με το που έκανα ενημέρωση την RMX3241_11_F.04  λύθηκαν όλα 

Ποια ολα ? Τι ακριβως ενοεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να πληρώσει με market pass από το κινητό μας ?

Viva wallet - Google pay 

Έχω φάει άκυρο 3 φορές ως τώρα .

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Keepkouking said:

Έχει καταφέρει κάποιος να πληρώσει με market pass από το κινητό μας ?

Viva wallet - Google pay 

Έχω φάει άκυρο 3 φορές ως τώρα .

Ναι, μια χαρά, αστραπιαία γίνεται η πληρωμή με το Gpay, αλλά εγώ έχω την κάρτα master pass μέσω alpha bank όχι μεσω viva.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα από το app εθνικής πχ πληρώνω κανονικά ,(όχι market pass φυσικά) απλά δεν ξέρω αν έχει καμία ασυμβατότητα με το Google wallet συγκεκριμένα . Έπαιξα τώρα λίγο με τις προεπιλογές και θα το δοκιμάσω απο Δευτέρα και θα επανέλθω.

Edit:

Έθεσα το Google wallet (και όχι την τραπεζική εφαρμογή) ως προεπιλεγμένη μέθοδο πληρωμών και όλα οκ.

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Γεια σας, πηραμε χθες ενα Realme 8 5G

Με αυτα που διαβαζω στο θρηντ στα γρηγορα, ισως καλυτερα  να μην κανω καμια αναβαθμηση?? 🙄

Την 1η μερα τεστ (οχι γκεημς, δεν ενδιαφερουν) το  κινητο δουλευει μια χαρα ετσι οπως ειναι (δεν κανω εγκατασταση την 3 ....φοβαμαι. Αλλα και κραταω την version Android που εχει πανω )

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Michael22 said:

Γεια σας, πηραμε χθες ενα Realme 8 5G

Με αυτα που διαβαζω στο θρηντ στα γρηγορα, ισως καλυτερα  να μην κανω καμια αναβαθμηση?? 🙄

Την 1η μερα τεστ (οχι γκεημς, δεν ενδιαφερουν) το  κινητο δουλευει μια χαρα ετσι οπως ειναι (δεν κανω εγκατασταση την 3 ....φοβαμαι. Αλλα και κραταω την version Android που εχει πανω )

Σε δύο 8 5g που έχουμε, ένα 4/64 και ένα 6/128, κάνουμε τις αναβαθμίσεις με το που θα βγουν. Τώρα έχουν android 13/UI 4.0 με ενημέρωση ασφαλείας Μαΐου 2023 (έκδοση RMX3241_11_F.06).Δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Δεν παίζουμε παιχνίδια αλλά δεν τα αφήνουμε και σε ησυχία. Το ένα συμπληρώνει τα 2 έτη και το άλλο το ένα έτος ζωής.  Μπαταρία, φόρτιση, και στα 2, κάθε δύο ημέρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Michael22 said:

Γεια σας, πηραμε χθες ενα  
Με αυτα που διαβαζω στο θρηντ στα γρηγορα, ισως καλυτερα  να μην κανω καμια αναβαθμηση?? 🙄

Την 1η μερα τεστ (οχι γκεημς, δεν ενδιαφερουν) το  κινητο δουλευει μια χαρα ετσι οπως ειναι (δεν κανω εγκατασταση την 3 ....φοβαμαι. Αλλα και κραταω την version Android που εχει πανω )

Μα οι αναβαθμησεις βγαινουν για να γινονται. Ποιος ο λογος να μην τις κάνεις?

Ποτε δεν ειχα προβλημα με τις αναβαθμησεις (Realme 8 5G  6/128)

Link to comment
Share on other sites

 

21 ώρες πριν, Michael22 said:

Γεια σας, πηραμε χθες ενα Realme 8 5G

Με αυτα που διαβαζω στο θρηντ στα γρηγορα, ισως καλυτερα  να μην κανω καμια αναβαθμηση?? 🙄

Την 1η μερα τεστ (οχι γκεημς, δεν ενδιαφερουν) το  κινητο δουλευει μια χαρα ετσι οπως ειναι (δεν κανω εγκατασταση την 3 ....φοβαμαι. Αλλα και κραταω την version Android που εχει πανω )

Σίγουρα σαν την πρωταρχική του κατάσταση ΔΕΝ θα είναι (καμία συσκευή δεν είναι) αλλά μην φανταστείς κάτι τραγικό που θα χαλάσει το realme σου.

Βέβαια αν δεν σε απασχολούν οι ενημερώσεις ασφαλείας που χάνεις μπορείς να μείνεις έτσι.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!!! πήραμε και εμείς χθες ενα Realme 8 5G.

Έχω μια απορία παιδιά αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει για το πως ενεργοποιούμε το always display on στο κινητό.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για της απλόχερες πληροφορίες που μας δίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στη συγκεκριμένη συσκευή γιατί δεν έχει amoled οθόνη

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το camera app στο τελευταίο update; Ξεκινάει η σύζυγος να γράφει βιντεο και κλείνει η εφαρμογή. Έχω δοκιμάσει clear data. Το κάνει σποραδικά.

 

Edited by Bax
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

έφτασε η συσκευή στο end of life της ?

τέλος και τα security patches?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 7/10/2023 at 9:08 ΠΜ, Keepkouking said:

έφτασε η συσκευή στο end of life της ?

τέλος και τα security patches?

Και απαντάω στον εαυτό μου 

 

Screenshot_2023-10-27-22-08-47-04_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα,

 

Το κινητο μονο του ξεκινησε να κανει επανεκκινηση και εχει κολλησει στην οθονη εναρξης, με το κιτρινο logo της realme. Πως σωζεται η κατασταση?

 

Ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Απ'ότι φαίνεται και από όσα διαβάζω στα φόρουμ της Realme το κινητό μας δεν θα πάρει Android 14 (λογικό αφού ξεκίνησε με 11 και έφτασε έως 13) ενώ από τον Νοέμβριο δεν έχει έρθει ούτε security update (έμεινε στην F.08 - October 2023 patch). Το καλό είναι ότι το κινητό τρέχει ακόμα σχεδόν όπως στην αρχή ενώ και η μπαταρία βγάζει ακόμα μέρα αν και κάποιες φορές οριακά πλέον. Το καλοκαίρι μάλλον πάμε για αλλαγή. Πάντως η οικονομική σειρά της Realme δεν με ενθουσίασε φέτος. Μέχρι το καλοκαίρι ελπίζω να δω κάποιο μοντέλο που θα μου τραβήξει το ενδιαφέρον...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η realme ξεκίνησε ως μία πολλά υποσχόμενη νέα xiaomi, στην πορεία κάπου χάλασε το πράγμα και κατά τη γνώμη μου δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μου.

Δηλαδή πολύ άχρωμες και άγευστες συσκευές...

Θα έλεγα να ψαχτείς σε xiaomi poco x6 pro αν σε ενδιαφέρει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι για Poco ή το TCL nxtpaper 5g. Δεν θέλω όμως να δώσω πάνω από 200-250€.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dimos_Vav said:

Απ'ότι φαίνεται και από όσα διαβάζω στα φόρουμ της Realme το κινητό μας δεν θα πάρει Android 14 (λογικό αφού ξεκίνησε με 11 και έφτασε έως 13) ενώ από τον Νοέμβριο δεν έχει έρθει ούτε security update (έμεινε στην F.08 - October 2023 patch). Το καλό είναι ότι το κινητό τρέχει ακόμα σχεδόν όπως στην αρχή ενώ και η μπαταρία βγάζει ακόμα μέρα αν και κάποιες φορές οριακά πλέον. Το καλοκαίρι μάλλον πάμε για αλλαγή. Πάντως η οικονομική σειρά της Realme δεν με ενθουσίασε φέτος. Μέχρι το καλοκαίρι ελπίζω να δω κάποιο μοντέλο που θα μου τραβήξει το ενδιαφέρον...

Ως προς την ενημέρωση ασφαλείας κάνεις λάθος. Από αρχές Γενάρη έχει έρθει η F.09 (December 2023). Και περιμένω τώρα, μέχρι τέλος του Μάρτη, μήπως έρθει και η επόμενη, λαμβάνοντας υπόψη ότι σε κινητό της οικογένειας (C21y),  κατώτερο και του ίδιου έτους παραγωγής με το 8 5g, ήρθε μέσα στο Φλεβάρη ενημέρωση ασφαλείας Ιανουαρίου 2023.

Όσο για την μπαταρία, αντέχει ακόμη τουλάχιστον 1,5 ημέρα. Αγορά κινητού 07/2022.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου έχει βγάλει ειδοποίηση για F.09 και τσεκάρω κάθε εβδομάδα. Ίσως να μην έχουμε το ίδιο firmware. Κι εμένα 1,5 μέρα έβγαζε τον πρώτο χρόνο με όλα ανοιχτά (5g, BT, GPS κλπ.)

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...