Jump to content

Redmi Note 11


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 12/7/2023 at 4:45 ΜΜ, HEO said:

Το έβαλα το νέο MIUI και το νέο android

Όλα έξτρα πρίμα γκουντ 🙂

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

 

 

Στον αποθηκευτικο χώρο , ποσο είναι το ποσοστό ( 64GB ); 

Είναι δυνατόν να είναι 49% ( δηλαδή 32GB free ) μόνο με τα updates;

Εχει γίνει εκκαθάριση.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 128 GB το λειτουργικό καταλαμβάνει 18 GB αν εννοείς αυτό

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, HEO said:

Έχω το 128 GB το λειτουργικό καταλαμβάνει 18 GB αν εννοείς αυτό

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Αυτό ακριβώς εννοώ , αρα πρεπει να δω για ποιο λόγω εχει φτάσει να χρησιμοποιει το 49% του αποθηκευτικου χώρου.

Ευχαριστώ.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοώ , αρα πρεπει να δω για ποιο λόγω εχει φτάσει να χρησιμοποιει το 49% του αποθηκευτικου χώρου.
Ευχαριστώ.
Στο redmi 7 μου που έχει MIUI 11 και αndroid 10 το λειτουργικό είναι 9 GB

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2023 at 10:31 ΠΜ, gregpap2016 said:

Μην το πεις αυτο στο κινητο μου, γιατι η ειδοποιηση θα με στοιχειωνει. Αστο να το παρουν οι πρωτοι, να φανε τα bugs και βλεπουμε για μας. 

Το μονο θεμα που εχω με αυτο το κινητο (εκτος απτην σπασμενη οθονη, την οποια θα αφησω ετσι, για να ασχολουμαι μαυτο λιγοτερο), ειναι οτι το δαχτυλικο δεν πιανει με τι-πο-τα. Ναι, το ιδιο και το Huawei λαπτοπ μου γιατι τα χερια μου ιδρωνουν και μονο με τη σκεψη, αλλά ρε φιλε, το ποκο Φ1 που ειχα για χρονια, δεν κ@λωνε πουθενα. Αυτο γιατι;

τελικα οντως με στοιχειωνει... Γ@μwwwwww

On 16/7/2023 at 2:39 ΜΜ, Brainmorf said:

Αυτό ακριβώς εννοώ , αρα πρεπει να δω για ποιο λόγω εχει φτάσει να χρησιμοποιει το 49% του αποθηκευτικου χώρου.

Ευχαριστώ.

Αν δεν εχεις καρτα μνημης, ισως τα υπολοιπα να ειναι οι εγκατεστημενες εφαρμογες σου.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

πέρασα το νέο update αλλά έχω 2 θεματάκια προς το παρόν....

Κρατώντας πατημένο το power για να κλείσει μου εμφανίζει αυτή τη βλακεία της google με το voice assistant, δε ξέρω πως το λένε. Πρέπει να το κρατήσεις περισσότερη ώρα πατημένο για να κλείσει. Πως βγαίνει αυτό;

Ενεργοποιώ το NFC αλλά δεν εμφανίζεται το εικονίδιο πάνω στη μπάρα

Link to comment
Share on other sites

Additional settings > gesture shortcuts > google assistant

και τον βγάζεις

Το nfc εικονίδιο το εμφανίζει πλέον μόνο στα setting μετά το σβήνει

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2023 at 11:27 ΜΜ, HEO said:

Additional settings > gesture shortcuts > google assistant

και τον βγάζεις

Το nfc εικονίδιο το εμφανίζει πλέον μόνο στα setting μετά το σβήνει

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Ωραία, το έφτιαξα.

Σπαστικό αυτό με το NFC. Δε ξέρεις αν το έχεις ανοιχτό. Πριν φαινόταν με τη μία.

Ρε παιδιά κάτι που με νευριάζει απίστευτα με αυτό το κινητό. Πριν είχα το xiaomi mi a3. Ωραίο κινητό και το παράτησα λόγω της μπαταρίας που είχε πέσει αρκετά. Το touch του ήταν μια χαρά. Πλεον με το note 11, λίγο ιδρωμένο να είναι το δάχτυλο (κάτι συνηθισμένο αυτές τις μέρες) δεν πιάνει με τίποτα. Δε την παλεύω άλλο. Σήμερα με έπρηξε σε σημείοπου θα το έσπαζα. Υπο κανονικές συνθήκες δουλεύει οκ

Επανέρχομαι παλι για το touch να σας ρωτήσω. Εσας είναι τόσο προβληματικό. Μιλάμε δε μπορώ να το δουλεψω καθόλου. Σκουπίζω λίγο το δάχτυλο αλλά και πάλι δε πιάνει. Αυτή τη στιγμή παιδεύομαι τόση ώρα να ξεκλειδώσω μια εφαρμογή.

Θα αναγκαστώ να αλλάξω κινητό γι αυτό το λόγο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις πιο πανω, λεω τα ιδια οσον αφορα το δαχτυλικο αποτυπωμα. Το εβαλα και 2η φορα το ιδιο δαχτυλο, μπας και αυξηθει το accuracy, αλλά ψοφια πραματα. Τωρα οσον αφορα την οθονη, στην οποια (φανταζομαι) αναφερεσαι, δεν νομιζω να εχω θεμα, αν και δεν μπορω να σου πω με σιγουρια γιατι προσφατα την εσπασα και δεν την εχω αλλαξει ακομη. Αποσο θυμαμαι ομως, δεν ειχα καποιο θεμα, κ ας ιδρωνουν και μενα τα χερια και τα δαχτυλα μ πολυ.

Μηπως ειναι τιποτα αλλο; πχ κανα κινεζικο τζαμακι ή μεμβρανη που εμποδιζει λιγο παραπανω την αφη;  

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρόβλημα.

Ξυπνάω σήμερα, πιάνω το κινητό και μου μένει η οθόνη στο χέρι. Δηλαδή ξεκόλλησε και κρατιέται μόνο στο κάτω μέρος. Προφανώς εκεί είναι η καλωδιοταινία. Το κινητό δουλεύει μια χαρά. Για πόσο ακόμα δε ξέρω.  Πάτησα λίγο πίσω την οθόνη, γυρίζω το κινητό ανάποδα και βλέπω δε κρέμεται η οθόνη. Ίσως να ξεκόλλησε από τη ζέστη γιατί το χτυπούσε ο ήλιος. Αν δε κάνω λάθος όταν θέλουν να αφαιρέσουν την οθόνη δε τη ζεσταίνουν?

Πως την κολλάω τώρα; Θέλει κάποια ειδική κόλλα; Μπορεί να κρατιέται τώρα αλλά από τη στιγμή που έχει ξεκολλήσει είναι θέμα χρόνου να φύγει.

Link to comment
Share on other sites

Βρες έναν καλό τεχνικό να το επισκευάσει

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HEO said:

Βρες έναν καλό τεχνικό να το επισκευάσει

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

εντωμεταξύ έχει και εγγύηση αλλά θα με καλύψει; Πιστεύω είναι καθαρά λόγο ζέστης διότι το είχα και μαζί μου παραλία και έβρασε. Αφού δεν έκανε μπαμ, πάλι καλά. Αν το γυρίσω ανάποδα η οθόνη ξεκολλάει. Πάντως δουλεύει.

Δε ξέρω τι να κάνω; Έχει νόημα να το πάω για εγγύηση;

Να το πάω με μαγαζί έξω; (έχω βρει)

Ή να πάρω μια από τις κόλλες που βρήκα που κάνουν γι αυτή τη δουλεια και να κολλήσω την οθόνη μόνος μου; ίσως αυτή

 

Παλαιότερα είχα κάνει τη διαδικασία να αλλάξω οθόνη σε ένα κινητό, δε θυμάμαι πως την κόλλησα αλλά το είχα κάνει. Νομίζω είχα πάρει μια τέτοια κόλλα. Η εγχείρηση είχε πετύχει αλλά το κινητό δεν άναψε ποτέ και τα είχα παρατήσει τότε και αγόρασα άλλο. Το είχα κάνει περισσότερο για την εμπειρία, να ασχοληθώ

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα κατέβα Ομόνοια σε Πακιστανικά μαγαζιά και θα σε σενιάρουν επί τόπου και μπροστά σου οικονομικά.

Η εγγύηση δεν νομίζω να σε καλύψει ακόμα και αν είναι επίσημη. Εκτός αν έχεις έξτρα που λέει για σπάσιμο, κλοπή, οτιδήποτε 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vox said:

Αν είσαι Αθήνα κατέβα Ομόνοια σε Πακιστανικά μαγαζιά και θα σε σενιάρουν επί τόπου και μπροστά σου οικονομικά.

Η εγγύηση δεν νομίζω να σε καλύψει ακόμα και αν είναι επίσημη. Εκτός αν έχεις έξτρα που λέει για σπάσιμο, κλοπή, οτιδήποτε 

 ε οκ. από τη στιγμή που  ολα δουλεύουν απ ότι φαίνεται και απλά ξεκόλλησε, θα την κολλήσω μόνος μου. Πείτε μου τι κόλλα να πάρω να την παραγγείλω. Αυτή που ανέφερα είναι οκ;

Και να το κάλυπτε η εγγύηση, είναι μέρες διακοπών, σε κανα μήνα βλέπω να το παίρνω πίσω. Δίνω 10€ και το κάνω μόνος.

Δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα αλλά επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δυστυχώς το κατέστρεψα το κινητό. Ενώ είχα κολλήσει την οθόνη, πήγα να την ξεκολλήσω για να την κολλήσω καλύτερα. Πάπαλα..

Οπότε πάμε για άλλο κινητό και σκέφτομαι να πάρω το ίδιο. Έχετε καμια πρόταση; Κάτι παρόμοιο. Επίσης, μπορώ με κάποιο τρόπο να πάρω κάποια αρχεία που έχω μέσα; ΤΟ κινητό ανοίγει αλλά η οθόνη δε δείχνει. Να πάω να μου αλλάξουν οθόνη δε νομίζω να συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το και όταν κατέβεις Αθήνα το πας σε κάποιο μαγαζί να το φτιάξουν

Εγώ θα κοίταζα το note 12

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, HEO said:

Κράτα το και όταν κατέβεις Αθήνα το πας σε κάποιο μαγαζί να το φτιάξουν

Εγώ θα κοίταζα το note 12

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

note 12 ή Poco X5?

με χαλάει που ανεβαίνω σε διαστάσεις

Link to comment
Share on other sites

Άμα πας στα 230 € ... Ε τότε poco x5 :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση συστήματος Google Play Ιούλιος 2023 ( 43MB ). 

Τις επόμενες μέρες θα έρθει και η έκδοση 14.0.3 global σύμφωνα με το Xiaomi MIUI news.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Brainmorf said:

Ενημέρωση συστήματος Google Play Ιούλιος 2023 ( 43MB ). 

Τι εννοεις; Που βρηκες τετοια ενημερωση; Συνηθως, κανει ενημερωση μονο του και επανεκκινειται. Οχι;

Κατι αλλο, ασχετο. Καλη, χρυση η Χιαομι, αλλά ρε φιλε, οποτε κανει αναβαθμιση, κατι αφαιρει ενω ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!! Τωρα, μου εχει βαλει το default lock screen image με το μπλε φοντο και κατι αλλα που μοιαζουν με ζαχαρωτα και δε μαφηνει μεσω google photos να βαλω εικονα δικη μου, διαφορετικη απο το wallpaper picture... Το χει κανει και σε κανεν@ αλλ@;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gregpap2016 said:

Τι εννοεις; Που βρηκες τετοια ενημερωση; Συνηθως, κανει ενημερωση μονο του και επανεκκινειται. Οχι;

Κατι αλλο, ασχετο. Καλη, χρυση η Χιαομι, αλλά ρε φιλε, οποτε κανει αναβαθμιση, κατι αφαιρει ενω ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!! Τωρα, μου εχει βαλει το default lock screen image με το μπλε φοντο και κατι αλλα που μοιαζουν με ζαχαρωτα και δε μαφηνει μεσω google photos να βαλω εικονα δικη μου, διαφορετικη απο το wallpaper picture... Το χει κανει και σε κανεν@ αλλ@;

Ρυθμίσεις - κατάσταση ασφαλείας - ενημέρωση συστήματος Google Play.

Δεν έχω wallpaper από το Google photos οπότε δεν γνωρίζω. Υπάρχει αυτό που είχα, πρίν γίνει η αναβάθμιση κανονικά.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας! 

 

Μου κολλησε το power button και το κινητο κανει συνεχεια επανεκκινησεις. Εχουμε καμια λυση; Δεν εχω ισοπροπυλικη αλκοολη. Το 95αρι καθαρο αλκοολ, μπορει να χρησιμοποιηθει, με μηδενικη μπαταρια?

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gregpap2016 said:

Γεια σας! 

 

Μου κολλησε το power button και το κινητο κανει συνεχεια επανεκκινησεις. Εχουμε καμια λυση; Δεν εχω ισοπροπυλικη αλκοολη. Το 95αρι καθαρο αλκοολ, μπορει να χρησιμοποιηθει, με μηδενικη μπαταρια?

Γιατι,θα το κάψεις??

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Το εφτιαξα τελικα. Η μεθοδος που ειχα διαβασει να χρησιμοποιησω, ειναι με μια βουρτσα μικρη, βαζεις ισοπροπυλικη και (ελπιζεις να) απομακρυνεις τυχος ακαθαρσιες απτο κουμπι, που τυχον εχουν μπει πεταξυ του και του σκελετου και το μπροκαρουν ή κατι τετοιο τελος παντων. Εβαλα αλκοολ και με μια παλια οδοντοβουρτσα το ετριψα. Δεν ειμαι πολυ σιγουρος οτι λογω εκεινου ξεκολλησε, αλλά φτου φτου λειτουργει τωρα.

Edited by gregpap2016
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μου ηρθε νεα αναβαθμιση ασφαλειας: ν14.0.2

Edited by gregpap2016
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...