Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε OTA έχω την SQ1D.211205.016.A1, Dec 2021 αλλά δεν κάνει διακοπές σε κλήση και μάλιστα σε εξωτερικού που μιλάω πολύ καθώς και τις καθημερινές κλήσεις . 
Εγώ σε 6 Pro κ απλό 6αρι η γυναίκα μου 
Ναι για κάποιο λόγο δεν επηρεάζονται όλοι από αυτό.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το At A Glance widget στην homescreen σας, πήρατε σήμερα το απόγευμα ειδοποίηση για καταιγίδα στις Φιλιππίνες;

Δεν έχω κάποιο από τα Pixel, αλλά χρησιμοποιώ το At A Glance widget και στο κινητό μου και στο tablet, και μου ήρθε ειδοποίηση.

Και τώρα διαβάζω σχετικό άρθρο στο Android Authority, αλλά και posts στο Reddit.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsiftsism said:

Όσοι έχετε το At A Glance widget στην homescreen σας, πήρατε σήμερα το απόγευμα ειδοποίηση για καταιγίδα στις Φιλιππίνες;

Δεν έχω κάποιο από τα Pixel, αλλά χρησιμοποιώ το At A Glance widget και στο κινητό μου και στο tablet, και μου ήρθε ειδοποίηση.

Και τώρα διαβάζω σχετικό άρθρο στο Android Authority, αλλά και posts στο Reddit. emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Το έχω στο pixel 6 και στο  mi note 10.Δεν ήρθε κάτι.Μαλιστα στο note δεν δείχνει συνέχεια την θερμοκρασία,εδώ και πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο pixel 6 και στο  mi note 10.Δεν ήρθε κάτι.Μαλιστα στο note δεν δείχνει συνέχεια την θερμοκρασία,εδώ και πολύ καιρό.
Δεν εμφανίστηκε απλά σε όλους απ' ότι φαίνεται.

Τα ss από το κινητό μου και το tablet:
https://ibb.co/BcZksMR
https://ibb.co/vdtNhJT


Σ' ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε αυτή η προειδοποίηση.
Χρησιμοποιώ το at a glance με πάροχο καιρού την εφαρμογή Google.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι έψαχνα κι εγώ να βρω τι είναι αυτό το Pagasa. 4d5709ecf521b3a8a2e66b50b676ca38.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι ετσι,και βλέπω ότι τον καιρό τον παίρνει από το weather.com.



Κάτι που ψάχνω λίγο είναι ότι σαν να αργεί να σβήσει η οθόνη όταν μπαίνει σε αδράνεια.483c044442e391372c65265bcb8c6d4e.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Τον καιρό τον έχω στο αυτόματο,current location.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι ετσι,και βλέπω ότι τον καιρό τον παίρνει από το weather.com.



Κάτι που ψάχνω λίγο είναι ότι σαν να αργεί να σβήσει η οθόνη όταν μπαίνει σε αδράνεια.483c044442e391372c65265bcb8c6d4e.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Τον καιρό τον έχω στο αυτόματο,current location.
Ναι, το widget παίρνει δεδομένα από το weather. com, το οποίο για Θεσσαλονίκη και Κεντρική Μακεδονία που κινούμαι συνήθως το βρίσκω το πιο αξιόπιστο.

Να σου κάνω και μια ερώτηση όσον αφορά το live wallpaper που έχεις.
Υπήρχε μέσα στο Pixel και το χρησιμοποιείς ή το πέρασες εσύ;

Το είχα για χρόνια στα κινητά μου, περασμένο φυσικά από το port των XDA, αλλά από το καλοκαίρι δυστυχώς δεν ανανεώνονται τα σύννεφα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω έναν φορτιστή.
Έχω λόγο να πάω στα 30W από τη στιγμή που η συσκευή δεν τα υποστηρίζει;
Καλύτερα δε θα ήταν να πάρω έναν στα 20W;

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 ώρες πριν, jimteo said:

Σκέφτομαι να παραγγείλω έναν φορτιστή.
Έχω λόγο να πάω στα 30W από τη στιγμή που η συσκευή δεν τα υποστηρίζει;
Καλύτερα δε θα ήταν να πάρω έναν στα 20W;

Ο μόνος λόγος είναι το future proof, στην παρούσα φάση δεν θα σου δώσει κάτι περισσότερο ο μεγαλύτερος φορτιστής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το widget παίρνει δεδομένα από το weather. com, το οποίο για Θεσσαλονίκη και Κεντρική Μακεδονία που κινούμαι συνήθως το βρίσκω το πιο αξιόπιστο.

Να σου κάνω και μια ερώτηση όσον αφορά το live wallpaper που έχεις.
Υπήρχε μέσα στο Pixel και το χρησιμοποιείς ή το πέρασες εσύ;

Το είχα για χρόνια στα κινητά μου, περασμένο φυσικά από το port των XDA, αλλά από το καλοκαίρι δυστυχώς δεν ανανεώνονται τα σύννεφα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Το βρήκα στα wallpapers.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

επιβεβαιωνω και εγω το μετριο σημα του pixel 6, ειδικα με το update ειναι μια καταστροφη.

Ενα το γεγονος αυτο ενα το γεγονος οτι σε μια μικρη πτωση που εφαγε (φοραει spigen προστατευτικο και δεν καταλαιβαινει τπτ) κολλησε το accelerometer και συγκεκριμενα σε αρνητικη τιμη Υ (-150).

Φρικαρα αφου πλεον σταματησε να δουλευει το auto rotate. Αντε να το στελνω Γερμανια στη φιλη η οποια μου το αγορασε, κτλ κτλ

Η λυση ηταν να το χτυπησω απο την αντιθετη μερια και το accelometer επανηλθε. known issue σε απειρες συσκευες εκει εξω. Και σπανιο.

Κινηταρα αλλα αυτο το πραγμα που δεν εχουμε επισημο support Ελλαδα ειναι λιγο ρισκο. Εαν πχ ειχαμε voice over wifi δεν θα μας απασχολουσε τοσο το θεμα του σηματος μεχρι το επομενο update. Στη περιπτωση χαζης βλαβης οπως αυτο που μου ετυχε με το accelerometer, δεν εχεις σερβις.

Παρολαυτα ΤΠΤ δεν συγκρινεται με pure android.

Edited by CptBill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μου ήρθε σήμερα το P6.Εκανε auto update  στην SD1A.210817.036. Το fingerprint sensor update πρέπει να το περάσω χειροκίνητα ?

Για το θέμα που εχει προκύψει σε πολλούς χρήστες με το σημα: Εκανα 4-5 κλήσεις και χρησιμοποίησα Δεδομένα κινητής εντός του σπιτιού εδώ και 5-6 ωρες. Δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα. Μπαρα σήματος σχεδόν full σε όλα τα σημεία του σπιτιού(Cosmote nanoSim που μέσα στις επόμενες μερες θα γίνει αλλαγή σε esim).

 

Edited by Nick_86
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το σήμα έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις.

Πλέον το δικό μου είναι πρακτικά άχρηστο αφού ακόμα και σε σημεία με καλό σημα είναι ανέφικτο να το χρησιμοποιήσεις.

https://issuetracker.google.com/issues/210484323?pli=1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, CptBill said:

Το θεμα με το σήμα έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις.

Πλέον το δικό μου είναι πρακτικά άχρηστο αφού ακόμα και σε σημεία με καλό σημα είναι ανέφικτο να το χρησιμοποιήσεις.

https://issuetracker.google.com/issues/210484323?pli=1

Από άλλου περιμέναμε προβλήματα και από άλλου μας ήρθαν. Αυτό πάντως είναι σοβαρό θέμα που πρέπει να επιληφθεί άμεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από άλλου περιμέναμε προβλήματα και από άλλου μας ήρθαν. Αυτό πάντως είναι σοβαρό θέμα που πρέπει να επιληφθεί άμεσα.
+1
Κι εμένα είναι χάλια, με την έννοια ότι πλέον μέσα στο σπίτι είναι νεκρό.
Δεν μπορεί να με καλέσει κανείς κι όταν βρει λίγο σημα, έρχονται απανωτά sms με τις κλήσεις.
Ελπίζω τουλάχιστον να έρθει σύντομα καμία ενημέρωση, διαφορετικά με βλέπω με κανένα οικονομικό μεχρι αν αποκατασταθεί η ζημιά που έχει γίνει.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Nick_86 said:

Καλησπέρα σε όλους,

Μου ήρθε σήμερα το P6.Εκανε auto update  στην SD1A.210817.036. Το fingerprint sensor update πρέπει να το περάσω χειροκίνητα ?

Για το θέμα που εχει προκύψει σε πολλούς χρήστες με το σημα: Εκανα 4-5 κλήσεις και χρησιμοποίησα Δεδομένα κινητής εντός του σπιτιού εδώ και 5-6 ωρες. Δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα. Μπαρα σήματος σχεδόν full σε όλα τα σημεία του σπιτιού(Cosmote nanoSim που μέσα στις επόμενες μερες θα γίνει αλλαγή σε esim).

 

Όχι, θα γίνει αυτόματα.

Κι εγώ δεν φαίνεται να έχω πρόβλημα στις κλήσεις, αλλά μπορεί να έχει να κάνει με το σήμα μου. Το πρόβλημα είναι υπαρκτό και για μένα το πιο σοβαρό από όσα έχουν αναφερθεί. Έκαναν βλακεία με το τελευταίο update. Υποψιάζομαι ότι επειδή με το 5G η μπαταρία έχανε αρκετά, έκαναν κάποια εξυπνάδα.

Δύο συσκευές δίπλα δίπλα, η μία χωρίς update:

https://imgur.com/a/guZ6ys2

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κανείς από fnac; Πόσες μέρες κάνει; Η αποστολή έγινε 15/12 και το fnac έδινε παραλαβή 17/12. Φυσικά δεν έχει έρθει.

Link to comment
Share on other sites

+1
Κι εμένα είναι χάλια, με την έννοια ότι πλέον μέσα στο σπίτι είναι νεκρό.
Δεν μπορεί να με καλέσει κανείς κι όταν βρει λίγο σημα, έρχονται απανωτά sms με τις κλήσεις.
Ελπίζω τουλάχιστον να έρθει σύντομα καμία ενημέρωση, διαφορετικά με βλέπω με κανένα οικονομικό μεχρι αν αποκατασταθεί η ζημιά που έχει γίνει.

Εστάλη από το Pixel 6

Αν έχεις χρόνο γύρνα το πάλι στην προηγούμενη του Νοεμβρίου. Τουλάχιστον θα κάνεις την δουλειά σου. Κι εδώ που τα λέμε, με του Δεκεμβρίου δεν κερδίζεις κάτι ουσιαστικό. Απλά βελτιώθηκε κι άλλο το δαχτυλικό.

Απλά θέλει unlock bootloader, που θα σβήσει τα πάντα, περνάς την fastboot και μετά κλειδώνεις πάλι εάν θες, πριν σετάρεις την συσκευή.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GeorgeX21 said:

Έχει παραγγείλει κανείς από fnac; Πόσες μέρες κάνει; Η αποστολή έγινε 15/12 και το fnac έδινε παραλαβή 17/12. Φυσικά δεν έχει έρθει.

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω ιδιαίτερα γιατί το είχα κάνει προπαραγγελία, οπότε δεν μπορούσε να φύγει αμέσως. Εμένα έφυγε 27/10 και το πήρα 5/11.

Έχει tracking πάντως μέσα στο site.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sotnem said:

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω ιδιαίτερα γιατί το είχα κάνει προπαραγγελία, οπότε δεν μπορούσε να φύγει αμέσως. Εμένα έφυγε 27/10 και το πήρα 5/11.

Έχει tracking πάντως μέσα στο site.

Θυμάσαι αν έφυγε με chronopost και παρελαβες από acs; Γιατί του βλέπω λίγο αργούς.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeorgeX21 said:

Θυμάσαι αν έφυγε με chronopost και παρελαβες από acs; Γιατί του βλέπω λίγο αργούς.

Ναι, Chronopost και ACS εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο γύρνα το πάλι στην προηγούμενη του Νοεμβρίου. Τουλάχιστον θα κάνεις την δουλειά σου. Κι εδώ που τα λέμε, με του Δεκεμβρίου δεν κερδίζεις κάτι ουσιαστικό. Απλά βελτιώθηκε κι άλλο το δαχτυλικό.

Απλά θέλει unlock bootloader, που θα σβήσει τα πάντα, περνάς την fastboot και μετά κλειδώνεις πάλι εάν θες, πριν σετάρεις την συσκευή.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Και μόνο που τα διάβασα, πονοκεφαλιασα.
Δεν τα κατέχω καθόλου αυτά.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πλέον υπόνοιες ότι το θέμα με το σήμα υπήρχε εξαρχής σε αρκετά pixel αλλά η αναβάθμιση του Δεκεμβρίου απλά το χειρότερευσε.

Πλέον επικρατεί σύγχυση πάνω στο θέμα.

Εντωμεταξυ δίπλα δίπλα με ένα samsung a32 φαίνεται να υπάρχει χαώδης διαφορά στο σημα rsrp. Κάι τα 2 είναι συνδεμένα στην ίδια κεραία

Έχουν ιδέα οι ειδήμονες γιατί συμβαίνει αυτό?

Με τα -90db είναι το α32.

Με τα -97db το πίξελ 6

 

 

Screenshot_20211218-012918_NetMonster.jpg

Screenshot_20211218-012924~2.png

Edited by CptBill
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...