Jump to content

Πέντε χρόνια ενημερώσεις ασφαλείας για το Google Pixel 6


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία από τις κύριες ανησυχίες μας όταν αναζητάμε νέο Android smartphone, είναι πόσο καιρό θα υποστηρίζει ο κατασκευαστής τη συσκευή από πλευράς ενημερώσεων. Αυτό εξαρτάται καθαρά από το πρόγραμμα που έχει ετοιμάσει ο κατασκευαστής για κάθε μοντέλο. Μάλιστα, ορισμένοι προσφέρουν μία σημαντική ενημέρωση Android, ενώ άλλοι προσφέρουν 2-3. Στη συνέχεια, υπάρχουν επίσης ενημερώσεις ασφαλείας που πρέπει να λάβετε υπόψη, όπου συνήθως βλέπουμε υποστήριξη 2-3 ετών.

Με το επερχόμενο Google Pixel 6 φαίνεται ότι η Google θα προσφέρει έως και πέντε χρόνια ενημερώσεων ασφαλείας!

Δεν είμαστε σίγουροι όσον αφορά το για πόσα χρόνια θα προσφέρονται σημαντικές ενημερώσεις του Android. Αν έπρεπε να κάνουμε μια εικασία, θα λέγαμε τουλάχιστον δύο σημαντικές ενημερώσεις, ίσως και τρεις.

Μιλώντας αντικειμενικά, τα πέντε χρόνια είναι ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, με τον ρυθμό που οι χρήστες αναβαθμίζουν τα τηλέφωνά τους. Εντός 5 ετών υπάρχει μια σημαντική πιθανότητα να αποκτήσετε ένα νέο τηλέφωνο, πριν εξαντληθεί η υποστήριξη του κατασκευαστή. Όπως και να έχει, θα μάθουμε περισσότερες λεπτομέρειες την επόμενη εβδομάδα στην εκδήλωση της Google για το Pixel 6.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό νέο! Τουλάχιστον η Google δανείζεται τα καλά στοιχεία της Apple.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό νέο. Μακάρι να ισχύουν όλες οι φήμες για το νέο Pixel. Αγνό Android, ανταγωνιστική τιμή και πέντε χρόνια ενημερώσεις όλα ακούγονται ωραία. 

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος android εγώ θα περιμενα περισσότερα πράγματα. Όταν η apple μας έχει ξεφτιλίσει στα update και τα δίνει σε παμπάλαια κινητά ακόμα και με 2gb τα 5 χρόνια μου φαίνονται λίγα

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cutthroat said:

Σαν κάτοχος android εγώ θα περιμενα περισσότερα πράγματα. Όταν η apple μας έχει ξεφτιλίσει στα update και τα δίνει σε παμπάλαια κινητά ακόμα και με 2gb τα 5 χρόνια μου φαίνονται λίγα

 

Τα δίνει η apple και για παμπάλαιες συσκευές αλλά δεν δουλέυουν απρόσκοπτα αν δεν έχεις αρκετά gb

Μια χαρά είναι τα 5 χρόνια!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά σκέψου ότι υπάρχουν 5ετιας σε Android μεριά που έχουν 6gb κρίμα να μην παίρνουν updates. και δες τα σπεκς σήμερα από τις ναυαρχιδες δε νομίζω να μην τρέχουν καλά μετά από 5 χρονια. 

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά μάλλον πρόκειται για 4 χρόνια Android updates και ο 5ος χρόνος θα είναι security updates.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...