Jump to content

Xiaomi Pad 5


panosfx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό Πάσχα με υγεία!!
Μπορείς να βάλεις να παίξει αυτό https://www.netflix.com/us/title/80018499?s=a&trkid=13747225&t=cp&vlang=en&clip= σε διάφορα επεισόδια και να δεις μέγιστη ανάλυση πάνω δεξιά!
Σ'ευχαριστώ!!

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Σε 3-4 που έβαλα να παίξει 1080 πήγε.Αρα δεν παίζει νετφλιξ 2Κ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα με υγεία σε όλους. Παιδιά όσοι το  έχετε από οθόνη και μπαταρία τι λέει; Θέλω να το πάρω για να αντικαταστήσω το παλιό μου Samsung tab 10.1 pro. Έχω συνηθίσει το Samsung και φοβάμαι την μετάβαση σε Xiaomi. Αλλά η τιμή είναι πολύ καλή για αυτά που προσφέρει. Για να πάρω κάτι αντίστοιχο σε Samsung θέλω πάνω από 500 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα με υγεία σε όλους. Παιδιά όσοι το  έχετε από οθόνη και μπαταρία τι λέει; Θέλω να το πάρω για να αντικαταστήσω το παλιό μου Samsung tab 10.1 pro. Έχω συνηθίσει το Samsung και φοβάμαι την μετάβαση σε Xiaomi. Αλλά η τιμή είναι πολύ καλή για αυτά που προσφέρει. Για να πάρω κάτι αντίστοιχο σε Samsung θέλω πάνω από 500 ευρώ.
Καλημέρα και χρόνια πολλά!Αν διαβάσεις προηγούμενα μηνύματα θα δεις ότι αξίζει.
Εγώ δεν μετάνιωσα στιγμή.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Αυτό έκανα. Διάβασα τα παραπάνω. Λέω να το πάρω. Από ότι διαβάζω κανένας δεν έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα η παράπονο από το tablet. Το διλημα τώρα είναι ένα. Το περνώ από επώνυμο κατάστημα για να έχω εγγύηση από την infoquest η από σκρουτζομάγαζο. Διότι η διαφορά είναι 100 €. Αξίζει να τα δώσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Αυτό έκανα. Διάβασα τα παραπάνω. Λέω να το πάρω. Από ότι διαβάζω κανένας δεν έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα η παράπονο από το tablet. Το διλημα τώρα είναι ένα. Το περνώ από επώνυμο κατάστημα για να έχω εγγύηση από την infoquest η από σκρουτζομάγαζο. Διότι η διαφορά είναι 100 €. Αξίζει να τα δώσω;
Βρες κάποιον που να έχει επιχείρηση ,να σου κόψει τιμολόγιο να το πάρεις 297€ από you. gr , για να έχεις εγγύηση infoquest.
Καλό είναι να έχεις εγγύηση ...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Δεν έχω κάποιον επαγγελματία να μου κόψει τιμολόγιο. Θα δω τι θα κάνω. Λέω να πάω σε κάνα μεγάλο μαγαζί να το δω από κοντά να το δουλέψω λίγο και αν μου αρέσει το παίρνω. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Δεν έχω κάποιον επαγγελματία να μου κόψει τιμολόγιο. Θα δω τι θα κάνω. Λέω να πάω σε κάνα μεγάλο μαγαζί να το δω από κοντά να το δουλέψω λίγο και αν μου αρέσει το παίρνω. 
Βρε συ ακόμα και στον λογιστή σου να το πεις ,ίσως σου δώσει λύση.
Είναι πάρα πολλοί αυτοί που θέλουν έξοδα για την επιχείρηση τους και θα σου πουν οκ.
Αλλιώς ή το παίρνεις 270€ από you.gr ή πας στα κλασσικά μεγάλα πολυκαταστήματα και πες τους να σου κάνουν μια καλύτερη τιμή να το πάρεις.Οταν το προϊόν δεν είναι σε προσφορά,πάντα κάνουν μια καλύτερη τιμουλα.
Ίσως κι αυτοί στο αφήσουν 270€.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το λογιστή δεν το είχα σκεφτεί. Δίκιο έχεις. Θα τον ρωτήσω και θα δω τι θα κάνω. Λέω να παω και σε κάνα μεγάλο μαγαζί να το δω από κοντά να το δουλέψω λίγο και να δω και την οθόνη και μετά αποφασίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ή το Apple iPad 2021 10.2" 64gb; 

Χρήση λίγο από όλα όχι κάτι ιδιαίτερο. 

Είχα πολλά φτηνά tablet android παλιότερα και ipad και τα πρώτα ποτέ δεν ήταν τόσο smooth όσο τα apple. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρήγγειλε η αδερφή μου το συγκεκριμένο tablet και θέλει να πάρει και ένα πενάκι, το γνήσιο είναι λίγο ακριβό στα 90-95 ευρώ, υπάρχει κάποιο μέχρι 30-50 ευρώ είτε active είτε passive που να είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει με το tablet ;; Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, tiniakos said:

Αυτό ή το Apple iPad 2021 10.2" 64gb; 

Χρήση λίγο από όλα όχι κάτι ιδιαίτερο. 

Είχα πολλά φτηνά tablet android παλιότερα και ipad και τα πρώτα ποτέ δεν ήταν τόσο smooth όσο τα apple. 

Αν θες σοβαρη οθονη και να ευχαριστιεσαι 120 hz, πας στο mipad. Μια χαρα smooth ειναι αυτο το εργαλειο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε μεγάλη αλυσίδα και το είδα από κοντά. Μου άρεσε πολύ. Και η οθόνη μια χαρά. Μια τελευταία ερώτηση στούς έχοντες. Από ενημερώσεις πως πάει; Του κάνει update η xiaomi η το έχει παρατημένο στην τύχη του; Το λέω γιατί από την samsung εχω καεί.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, aplos73 said:

Τελικά πήγα σε μεγάλη αλυσίδα και το είδα από κοντά. Μου άρεσε πολύ. Και η οθόνη μια χαρά. Μια τελευταία ερώτηση στούς έχοντες. Από ενημερώσεις πως πάει; Του κάνει update η xiaomi η το έχει παρατημένο στην τύχη του; Το λέω γιατί από την samsung εχω καεί.

Ε κάνει updates αλλά μην περιμένεις και πολλά πράγματα. Ούτε συχνά γίνονται, ούτε μεγάλες διαφορές. 

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ενημέρωση ασφαλείας 12-2021
Έχει και Μάρτιο 2022
814f44a0e78fcd2f6ac98ea9268912ce.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλό είναι που βγάζει ενημερώσεις ασφαλείας. Δεν το παρατάει στην τύχη του. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και με αναβάθμιση MIUI και Android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σε συσκευές που έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν, υπήρχε η εξής λειτουργία: η μπροστινή κάμερα μπορούσε να ανιχνεύσει τα μάτια σου ώστε να κρατάει την οθόνη ανοιχτή, κάτι πολύ χρήσιμο όταν διαβάζεις κάτι. Ψάχνοντας τις ρυθμίσεις, δεν κατάφερα να βρω κάτι ανάλογο. Υπάρχει περίπτωση να μου έχει ξεφύγει ή το ξεχνάω ως λειτουργικότητα;

Sent from my 21051182G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σε συσκευές που έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν, υπήρχε η εξής λειτουργία: η μπροστινή κάμερα μπορούσε να ανιχνεύσει τα μάτια σου ώστε να κρατάει την οθόνη ανοιχτή, κάτι πολύ χρήσιμο όταν διαβάζεις κάτι. Ψάχνοντας τις ρυθμίσεις, δεν κατάφερα να βρω κάτι ανάλογο. Υπάρχει περίπτωση να μου έχει ξεφύγει ή το ξεχνάω ως λειτουργικότητα;

Sent from my 21051182G using Tapatalk


Αν δεν κάνω λάθος μόνο η Samsung έχει αυτή την λειτουργία.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Θελω να ρωτήσω το grand theft san andreas η συσκευή μπορεί να το αντέξει.Η θα κολλάει?Παιχνίδι είναι.Επειδη είναι με χρήματα στο play store να μην το αγοράσω και μετά κολλάει.Αν ξέρει κάποιος φίλος ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θελω να ρωτήσω το grand theft san andreas η συσκευή μπορεί να το αντέξει.Η θα κολλάει?Παιχνίδι είναι.Επειδη είναι με χρήματα στο play store να μην το αγοράσω και μετά κολλάει.Αν ξέρει κάποιος φίλος ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν είναι αδύναμος επεξεργαστής ο 860 για να μην το παίζει.
Μη σε πάρω στον λαιμό αλλά σε ότι παιχνίδι έχω παίξει,το παίζει νερό.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Από χθές κάτοχος και εγώ. Τελικά είχατε δίκιο. Πολύ καλό το tablet. Φοβερή οθόνη ποιοτικό και ο επεξεργαστής πολύ γρήγορος. Είχα ενδοιασμούς για την Xiaomi προερχόμενος από samsung αλλά μετά από λίγο τα ξέχασα όλα. Αυτό το λίγο που το έχω με έχει κάνει να ξεχάσω το παλιό μου samsung 10.1 tab. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πάρω usb type c ακουστικά θα δουλεύουν; Για να ακούω όταν βλέπω καμιά ταινία. Αλλιώς να πάρω Bluetooth ακουστικά.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Θα δω κανένα βιντεάκι και αν είναι θα το αγοράσω...

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Από χθές κάτοχος και εγώ. Τελικά είχατε δίκιο. Πολύ καλό το tablet. Φοβερή οθόνη ποιοτικό και ο επεξεργαστής πολύ γρήγορος. Είχα ενδοιασμούς για την Xiaomi προερχόμενος από samsung αλλά μετά από λίγο τα ξέχασα όλα. Αυτό το λίγο που το έχω με έχει κάνει να ξεχάσω το παλιό μου samsung 10.1 tab. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πάρω usb type c ακουστικά θα δουλεύουν; Για να ακούω όταν βλέπω καμιά ταινία. Αλλιώς να πάρω Bluetooth ακουστικά.

 

 

 

 

Με αφορμή το μήνυμά σου, τα δοκίμασα και εγώ για να δω εάν δουλεύουν και δουλεύουν άψογα. Βγήκε εικονίδιο επάνω επάνω και σου γράφει ότι η έξοδος ήχου θα πάει στα ακουστικά usb και μετά όταν ακούς τον ήχο-μουσική και το αυξήσεις, θα σου βγάλει μήνυμα θέλετε να αυξηθεί στα παραπάνω επίπεδα για το αυτί και πατάς πάλι ΟΚ και δουλεύουν μια χαρά. Έχω αυτά που είναι ενσύρματα και που έχουν τα 3 κουμπιά (+,- και play-pause). Α το play pause δουλεύει και όταν βλέπεις μια ταινία. Στο mediamonkey που το έχω για mp3 player, εάν πατήσεις 2 φορές γρήγορα το play-pause σε πάει στο επόμενο κομμάτι. Οπότε μην φοβάσαι, τα δοκίμασα παντού (και σε παιχνίδι) και είναι φυσιολογικότατα.

Edited by nkarafo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...