Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε και viber ότι βρίσκεται στις κεντρικές αποθήκες και θα με ενημερώσουν άμεσα για το πότε θα παραλάβω! 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

22 minutes ago, tredas said:

Ημερομηνια προπαραγγελιας και καταστημα?

Κωτσοβολος 256 Sierra Blue παραλαβή  από mall! 15/10

Edited by paros99
Link to comment
Share on other sites

Σαν να αρχισε να κινειται η κατασταση!!!!!

Αντε να δουμε .....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

9/10 εδώ και δεν έχω καμία ενημέρωση  .. αύριο μάλλον θα μιλήσω με συνήγορο του καταναλωτή γιατί μου φαίνεται ότι με κοροϊδεύουν .. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, RealMakka said:

9/10 εδώ και δεν έχω καμία ενημέρωση  .. αύριο μάλλον θα μιλήσω με συνήγορο του καταναλωτή γιατί μου φαίνεται ότι με κοροϊδεύουν .. 

Από ποιο κατάστημα; Ποιο ακριβώς Pro Max; Χρώμα; Χωρητικότητα; Έχεις προπληρώσει;

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, RealMakka said:

9/10 εδώ και δεν έχω καμία ενημέρωση  .. αύριο μάλλον θα μιλήσω με συνήγορο του καταναλωτή γιατί μου φαίνεται ότι με κοροϊδεύουν .. 

Ο συνηγορος με ποιο τροπο θα σε βοηθησει;;

Εχεις προπληρωσει;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, RealMakka said:

9/10 εδώ και δεν έχω καμία ενημέρωση  .. αύριο μάλλον θα μιλήσω με συνήγορο του καταναλωτή γιατί μου φαίνεται ότι με κοροϊδεύουν .. 

Δεν σε κοροϊδεύουν υπάρχει θέμα με την διαθεσιμότητα.

Ειναι βέβαια φάουλ όλα τα καταστήματα που δεν προσφέρουν  μια στοιχειώδη ενημέρωση. Έχω κάνει προπαραγγελια από πλαίσιο και όχι απλά δεν έχω παραλάβει ακόμη αλλά έναν ολόκληρο μήνα μετά δεν έχω μια στοιχειώδη ενημέρωση για το τι μέλλει γενεσθαι. Αυτό είναι απαράδεκτο κατά την άποψη μου.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήγα σε ένα κατάστημα cosmote και το έβαλα παραγγελία και μου είπαν τέλη του μήνα μάλλον...θα έρθω και εγώ στην παρέα σας για πρώτη φορά...

Link to comment
Share on other sites

Από Κωτσόβολο είναι η παραγγελία , 128 graphite , μην τους δικαιολογείτε για κανένα λόγο . Βάση νόμου είναι παράνομο να αργήσει το προϊόν  πάνω από 45 ημερες εφόσον έχει γίνει προπληρωμή . Όσο για την πιπίλα δεν έχω stock λόγο Apple κτλπ κτλπ σαν πελάτης δεν θα έπρεπε να με απασχολεί από την στιγμή που είσαι official reseller και πας βάση προτεραιότητας (ΓΕΛΑΩ) 2η ημέρα προπαραγγελιων  . Τα τσεπώνουν μάγκες , τους τρίβουν ένα 50αρικο στην μουρη και ξεχνάνε τις προτεραιότητες και τις προπαραγγελίες 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RealMakka said:

 σαν πελάτης δεν θα έπρεπε να με απασχολεί από την στιγμή που είσαι official reseller και πας βάση προτεραιότητας 

Αυτο ισχυει ναι...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, RealMakka said:

Από Κωτσόβολο είναι η παραγγελία , 128 graphite , μην τους δικαιολογείτε για κανένα λόγο . Βάση νόμου είναι παράνομο να αργήσει το προϊόν  πάνω από 45 ημερες εφόσον έχει γίνει προπληρωμή . Όσο για την πιπίλα δεν έχω stock λόγο Apple κτλπ κτλπ σαν πελάτης δεν θα έπρεπε να με απασχολεί από την στιγμή που είσαι official reseller και πας βάση προτεραιότητας (ΓΕΛΑΩ) 2η ημέρα προπαραγγελιων  . Τα τσεπώνουν μάγκες , τους τρίβουν ένα 50αρικο στην μουρη και ξεχνάνε τις προτεραιότητες και τις προπαραγγελίες 

Pro ή Pro Max έχεις παραγγέλλει;

Link to comment
Share on other sites

οπως ειχα γραψει και μερικες σελιδες πισω, χρειαζεται υπομονη. Μολις με πηραν απο πλαισιο και αυριο παραλαμβανω το 13 pro max 128gb graphite. Λογικα αυτο που ειχα ακουσει για τον κοτσωβολο ισχυει και για το πλαισιο οτι δηλαδη παρελαβαν αυτη τη βδομαδα καποια ποσοτητα και προχωρουν στην καλυψη προπαραγγελιων/παραγγελιων 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ξεκάθαρη σειρά προτεραιότητας στον Κωτσόβολο. Εμείς βάλαμε προχθές παραγγελία σε ένα Pro max 128 που το έδειχνε διαθέσιμοι και έχουμε ενημερωθεί ήδη για την αποστολή του εντός της επόμενης εβδομάδας. Θα παραλάβουμε αυτό και όταν μας καλέσουν για την προπαραγγελία (του ίδιου ακριβώς) θα φάνε πιστόλι... Αν δεν έχουν εξυπηρετηθεί άλλα παιδιά που περιμένουν πόσες εβδομάδες προτίθεμαι να ανεβάσω την απόδειξη και την παραγγελία όταν παραλάβω ως μέσω πίεσης για αυτούς που περιμένουν στην σειρά προτεραιότητας του Κωτσόβολου.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

οπως ειχα γραψει και μερικες σελιδες πισω, χρειαζεται υπομονη. Μολις με πηραν απο πλαισιο και αυριο παραλαμβανω το 13 pro max 128gb graphite. Λογικα αυτο που ειχα ακουσει για τον κοτσωβολο ισχυει και για το πλαισιο οτι δηλαδη παρελαβαν αυτη τη βδομαδα καποια ποσοτητα και προχωρουν στην καλυψη προπαραγγελιων/παραγγελιων 

Καλησπερα φιλε μου,το ιδιο εχω κανει προπαραγγελια κ εγω απο πλαισιο 16/10 αλλα δεν εχω καμια ενημερωση.Ποτε το ειχες κανει προπαραγγελια?

Link to comment
Share on other sites

Update ήρθα να παραλάβω το τηλ σήμερα από κωτσοβολο μου λεει η κοπέλα στο ταμείο περιμένετε να σας το φέρουμε! Έρχεται μετά από λίγο μου λεει ξέρετε κάτι Τρίτη θα παραλάβετε τελικά... Χίλια συγνώμη Εεεεε με άκουσε όλο το μαγαζί!!!! Προφανώς ήρθαν σήμερα και τα πήραν οι "γνωστοί" τους! Γιατί δεν μου είπε ξέρετε δεν έχουν έρθει, αλλά προφανώς ήρθαν και έφυγαν! 

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο iOS συμβαίνει το εξής περίεργο (σε iPhone 12 Pro και σε iPhone 13 pro max).

Όταν φορτίζω το κινητό το βράδυ το συνδέω στον φορτιστή και μετά το κλείνω για να φορτίσει κλειστό. Επίσης έχω βάλει χρονοδιακόπτη στη πρίζα που κλείνει το ρεύμα στις 3 ώρες.

Πριν το iOS 15.1 όταν τελείωνε την φόρτιση το κινητό παρέμενε κλειστό όμως τώρα με το που τελειώνει η φόρτιση, ή σταματάει ο χρονοδιακόπτης την παροχή ρεύματος, (δεν ξέρω ακόμα ποιο από τα δυο ισχύει) το iPhone ενεργοποιείται μόνο του!

Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

Επίσης την βελτιστοποιημένη φόρτιση την χρησιμοποιείται η την έχετε απενεργοποιήσει;

Στο iPhone 12 Pro την είχα απενεργοποιήσει αλλά σκέφτομαι στο iPhone 13 pro max να την αφήσω ενεργοποιημένη. Την είχα κλειστή γιατί φοβόμουν μην δεν προλάβει να ολοκληρώσει την φόρτιση επειδή είχα τον χρονοδιακόπτη στις 3 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, CPR said:

Με το νέο iOS συμβαίνει το εξής περίεργο (σε iPhone 12 Pro και σε iPhone 13 pro max).

Όταν φορτίζω το κινητό το βράδυ το συνδέω στον φορτιστή και μετά το κλείνω για να φορτίσει κλειστό. Επίσης έχω βάλει χρονοδιακόπτη στη πρίζα που κλείνει το ρεύμα στις 3 ώρες.

Πριν το iOS 15.1 όταν τελείωνε την φόρτιση το κινητό παρέμενε κλειστό όμως τώρα με το που τελειώνει η φόρτιση, ή σταματάει ο χρονοδιακόπτης την παροχή ρεύματος, (δεν ξέρω ακόμα ποιο από τα δυο ισχύει) το iPhone ενεργοποιείται μόνο του!

Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

Επίσης την βελτιστοποιημένη φόρτιση την χρησιμοποιείται η την έχετε απενεργοποιήσει;

Στο iPhone 12 Pro την είχα απενεργοποιήσει αλλά σκέφτομαι στο iPhone 13 pro max να την αφήσω ενεργοποιημένη. Την είχα κλειστή γιατί φοβόμουν μην δεν προλάβει να ολοκληρώσει την φόρτιση επειδή είχα τον χρονοδιακόπτη στις 3 ώρες.

όλα αυτά που κανείς με συγχωρείς αλλά είναι αχρηστα

άφησε το 2-3 φορές όλη την νύχτα κανονικά ανοιχτό να φορτισει

το λογισμικό έχει την τεχνολογία να μάθει τον τροπο φόρτισης 

μόλις γίνει αυτό θα δεις ότι η φόρτιση θα προχωράει απότομα πχ 12-2 τα μεσάνυχτα, από εκεί και πέρα θα τραβάει πολύ λίγο ρεύμα έτσι ώστε όταν ξυπνήσεις ας πούμε στις 7 το πρωί να έχει φτάσει στο 100%

Για την μπαταρία να σου πω ότι στα 2 χρόνια θα έχει πεθανει

Είτε το φορτίζεις έτσι, είτε αλλιώς, είτε το βάζεις σε αργό φορτιστή, είτε σε γρήγορο, είτε παίζεις παιχνίδια.

Το συν πλην 2 έτη εξαρτάται από το τι παρτίδα μπαταρίας σου έτυχε. Δεν θα επηρεάσει κατα πολύ την απόδοση της ότι κανείς

Εάν είναι να αντέξει θα φταίει η ποιότητα της συγκεκριμένης μπαταριας

 

Όποτε τι λέω εγώ μετά από 14 χρόνια iPhone?

Έχουμε την συσκευή μας ανοιχτή, την βάζουμε να φορτίσει την νύχτα σε αργό φορτιστή και το πρωί έχουμε το κινητό μας στο 100% (με την έξυπνη φόρτιση, σταδιακά χωρίς να επιβαρύνουμε την απόδοση της μπαταρίας μελλοντικά).

Στα 2 χρόνια κάποια στιγμή θα αρχίσουμε να σκεφτόμαστε ότι πάμε για αλλαγή μπαταρίας έτσι κι αλλιώς

Το αν τώρα κάποιος δεν θέλει να δέχεται κλήσεις, ειδοποιήσεις, μηνύματα και λοιπά τότε είναι θέμα πάλι λογισμικού αφού έχει τεχνολογίες όπως το αθόρυβο, το μην ενοχλείτε, το κλειστό wifi, την επιλογή Σε πτήση και λοιπά και λοιπά...

 

 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...