Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, s_nova said:

Ναι Αν εννοείς στο site με το κουπόνι.

Στο επίσημο κατάστημα είναι αρκετά ποιο ακριβό  αλλα...Με έως 3 χρόνια εγγύηση και δωρεάν αλλαγή μπαταρίας όλα τα χρόνια μέσα σε αυτή.

https://www.mistore-greece.gr/Products/Smartphones/Ολα-τα-Smartphones/smartphone-poco-x6-pro-5g-black-12-512gb.aspx

 

 

Καλά αυτό είναι και με τη μεγαλύτερη μνήμη για αυτό είναι τόσο ακριβό. Θα προτιμούσα να περιμένω το A55 που θα έχει πλαίσια από αλουμίνιο. Πάντως σαν το Α72 που είχε και τηλεφακό και ραδιόφωνο δεν βλέπω να ξαναβγαίνει! ☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, evris2013 said:

Καλά αυτό είναι και με τη μεγαλύτερη μνήμη για αυτό είναι τόσο ακριβό. Θα προτιμούσα να περιμένω το A55 που θα έχει πλαίσια από αλουμίνιο. Πάντως σαν το Α72 που είχε και τηλεφακό και ραδιόφωνο δεν βλέπω να ξαναβγαίνει! ☹️

Το αλουμίνιο είναι ποιο βαρύ το x6 pro είναι παναλαφρο γιατί είναι από πολυανθρακικο πλαστικό μιλάμε πούπουλο εντελώς όλες οι άλλες συσκευές στο χέρι είναι βαριές...Τώρα για ραδιόφωνα κτλ.που τα θυμήθηκες δεν έχεις απεριόριστο συμβόλαιο βάζεις δεδομένα και ξεμπερδεψες...

Αύριο περιμένω ένα one plus 12 για να το δούμε και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, s_nova said:

Το αλουμίνιο είναι ποιο βαρύ το x6 pro είναι παναλαφρο γιατί είναι από πολυανθρακικο πλαστικό μιλάμε πούπουλο εντελώς όλες οι άλλες συσκευές στο χέρι είναι βαριές...Τώρα για ραδιόφωνα κτλ.που τα θυμήθηκες δεν έχεις απεριόριστο συμβόλαιο βάζεις δεδομένα και ξεμπερδεψες...

Αύριο περιμένω ένα one plus 12 για να το δούμε και αυτό...

Εντάξει, αλουμίνιο και πούπουλο δεν γίνεται. Εδώ και τα πλαστικά ξεπερνούν τα 200g ορισμένες φορές. Κι αυτό γιατί μεγαλώνουν τις οθόνες.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andreas545 said:

Για σβελτάδα 

Screenshot_20240201_180726_Settings.jpg

Κι εγώ εκεί τα έχω αυτά. Χάρη στον s_nova! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες έχει τύχει σε κανέναν να ξεκολλήσει λίγο το καπακι στα πλάγια του κινητού μας? Το παρατήρησα εδώ κ δύο μέρες.. δεν φορτίζω με τον 25αρη watt δεν παιζω παιχνίδια. Έχω ψάξει κ στο εξωτερικό υπάρχουν αρκετες αναφορές σε αυτο...

Ξέρει κανείς πόσο παίζει να χρεώνει το επίσημο service της Samsung Για να το κολλησει?  ( είμαι εκτός εγγύησης)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, s_nova said:

Παρε τηλ.στη smartec το πρωι μετα της 9.00.

 

 

 

Είμαι από επαρχία οποτε το πήγα στην αντιπροσωπεία της πόλης μου..

Λοιπόν σας ενημερώνω για να ξέρετε σε όποιον τύχει αν είναι απλά ξεκολλημενο το καπάκι είναι 20 ευρώ αν είναι φουσκωμένη η μπαταρία (μου ανέφεραν και αυτό το ενδεχόμενο) είναι 60 ευρώ.. Αν ειναι η μπαταρία σε αυτή την τιμή που σας είπα θα άξιζε να την αλλάξω? Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christos_087 said:

Είμαι από επαρχία οποτε το πήγα στην αντιπροσωπεία της πόλης μου..

Λοιπόν σας ενημερώνω για να ξέρετε σε όποιον τύχει αν είναι απλά ξεκολλημενο το καπάκι είναι 20 ευρώ αν είναι φουσκωμένη η μπαταρία (μου ανέφεραν και αυτό το ενδεχόμενο) είναι 60 ευρώ.. Αν ειναι η μπαταρία σε αυτή την τιμή που σας είπα θα άξιζε να την αλλάξω? Τι λέτε?

Στα 60€ με καινούργια μπαταρία και σε περίπτωση που θες να το κρατήσεις αρκετό καιρό ακόμα αξίζει, έχει να δώσει το τηλέφωνο ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, christos_087 said:

Είμαι από επαρχία οποτε το πήγα στην αντιπροσωπεία της πόλης μου..

Λοιπόν σας ενημερώνω για να ξέρετε σε όποιον τύχει αν είναι απλά ξεκολλημενο το καπάκι είναι 20 ευρώ αν είναι φουσκωμένη η μπαταρία (μου ανέφεραν και αυτό το ενδεχόμενο) είναι 60 ευρώ.. Αν ειναι η μπαταρία σε αυτή την τιμή που σας είπα θα άξιζε να την αλλάξω? Τι λέτε?

Απλά να ξέρετε ότι άλλη πολιτική έχει η smartec και άλλη πολιτική τα άλλα καταστήματα samsung, πχ στην περιοχή μου καλλιθέα πού έχει service η samsung μου ζήτησαν περισσότερα λεφτά για αλλαγή μπαταρίας στο Α52s στο δεύτερο χρόνο εγγύησης από ότι πλήρωσα στην smartec. Η smartec δέν είναι κατάστημα δικό της τής samsung απλά συνεργάζεται με το συγκεκριμένο service που εξυπηρετεί και άλλες εταιρείες κινητών πχ oppo, nokia.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, christos_087 said:

Είμαι από επαρχία οποτε το πήγα στην αντιπροσωπεία της πόλης μου..

Λοιπόν σας ενημερώνω για να ξέρετε σε όποιον τύχει αν είναι απλά ξεκολλημενο το καπάκι είναι 20 ευρώ αν είναι φουσκωμένη η μπαταρία (μου ανέφεραν και αυτό το ενδεχόμενο) είναι 60 ευρώ.. Αν ειναι η μπαταρία σε αυτή την τιμή που σας είπα θα άξιζε να την αλλάξω? Τι λέτε?

Εαν δεν την αλλαξεις τι εννοεις σε επιασε φαγουρα για αλλη συσκευη?:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

Εαν δεν την αλλαξεις τι εννοεις σε επιασε φαγουρα για αλλη συσκευη?:classic_laugh:

Παιδιά ήταν μόνο  η κολλα απο το καπάκι  που ειχε φύγει τελικα...Έδωσα 20 ευρώ και όλα οκ... με διάβασες @s_nova:classic_biggrin: Μια μικρή  μικρή φαγουριτσα για το S23 plus μόνο...:classic_ninja::classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, christos_087 said:

Παιδιά ήταν μόνο  η κολλα απο το καπάκι  που ειχε φύγει τελικα...Έδωσα 20 ευρώ και όλα οκ... με διάβασες @s_nova:classic_biggrin: Μια μικρή  μικρή φαγουριτσα για το S23 plus μόνο...:classic_ninja::classic_laugh:

Κι εγώ για το Ultra έχω, αλλά και το plus δεν θα με χαλούσε!😉

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, evris2013 said:

Κι εγώ για το Ultra έχω, αλλά και το plus δεν θα με χαλούσε!😉

να πέσει λίγο ακόμα η τιμή στο plus και θα ορμήσουμε εμείς οι exynoi ( έξυπνοι ).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, boymanos said:

να πέσει λίγο ακόμα η τιμή στο plus και θα ορμήσουμε εμείς οι exynoi ( έξυπνοι ).

Snap έχει! 😉

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, evris2013 said:

Snap έχει! 😉

το ξέρω, οι έξυπνοι μόνο αγοράζουν snap και εμάς μας έκαναν έξυπνους οι exynoi της samsung.Πάντως το A52s έκανε μεγάλη ζημιά στη samsung γιατί βγήκε ένα πολύ καλό τηλέφωνο με snap, πούλησε αρκετά, και εξακολουθεί ο κόσμος και το κρατάει ακόμα, όπως και εγώ πού είμαι στον τρίτο χρόνο. 

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

@evris2013το τέλειο κινητό έχεις φίλε...κόσμημα...

@boymanosο,τι καλύτερο έχει βγει ποτέ και θα βγει στη μεσαία κατηγορία από τη Samsung είναι το Α52s. Οπως ειπες κι εσυ αγαπήθηκε από πολύ κόσμο σε όλο τον πλανήτη. Πολύ δύσκολο να επιλέξουμε άξιο διάδοχο χωρίς να μας φύγουν πολλά λεφτά. Μέχρι τότε ας το χαρούμε.2,5 χρόνια μετά και ακόμα είναι καλοοο

Link to comment
Share on other sites

:classic_laugh::classic_biggrin:

Οπως εχω γραψει εδω στο παρελθον  οι διαφορες εταιριες καθε τρια χρονια περιππου καποια πες για να ανεβασει τις πωλησεις ,  πες γιατι μεσα απο αυτες θελει να κανει λιγο σαματα στην αγορα για διαφημιστικους λογους θα σκασει το απροβλεπτο...

Τα δεδομενα που εχουν πολλοι: "Θελω" μια καθημερινη συσκευη κατω απο 5 κατοσταρικα.Οσο δυνατον καλυτερη σε σχεση τιμης - αποδοσης. Να μου κρατησει αλλη μια τριετια τουλαχιστον....

Ερχεται η στιγμη να δωσουν απαντησεις ατομα  τα οποια εχουν τεχνολογικο μικροβιο παιρνουν ενα βουνο συσκευες κτλ.η επιστημη εχει σηκωσει τα χερια ψιλα.. :classic_laugh:

Η συσκευη της " ΤΡΙΕΤΙΑΣ"  που θα βρεις απο 2μιση εως 4αμιση  κατοσταρικα ειναι μια και λεγεται ....

<<<Poco X6 Pro>>>

Χαρακτηριστικα:

1).   Απιστευτη φορητοτητα στο χερι εχεις την αισθηση πουπουλου θυμιζει το φοβερο  για την εποχη του "Galaxy S 10 Lite οχι το κανονικο".

2) Αδιανοητο -ακαταλαβιστικο ακραιες επιδοσεις που δεν εχουν  συσκευες ουτε καποιες των 1200ε. Επεξεργαστη...  που βγηκε του Νοεμβριου 2023 απο την TSMC  με εναμιση μυριο στο antutu 3.35G...:classic_blink: Ram...LPDDR5X 4266:classic_blink:αποθηκευτικο χωρο με ταχυτητα UFS 4.0:classic_blink:

Αδιανοητο σημα 5G-4G+ :classic_blink:  δεν κανει διακοπες δεν καταρεει 

Μπαταρια 5.000 που φορτιζει σε 43 λεπτα στο 100%...

Οθονη amoled πολυ καλη και φωτεινη απιστευτη κατω απο το φως του ηλιου.. Πλοηγηση απολαυση αδιακοπη χωρις κιχ χωρις λαγκ ...

Καμερα εκπληκτικη με φοβερη πιστοτητα χρωματων  και μερα και νυχτα   με αρκετα πλουσιο μενου καλυτερη απo το A52s...

Ερχεται κατευθειαν με Android 14 θα παρει αλλα τρια λειτουργικα και αλλα τεσσερα χρονια τα γνωστα πατς...

Την βρισκουμε οπως ειπα σε προηγουμενα ποστ απο 287ε σε site με κουπονια εξωτερικου επισης   στο σκρουτζ....εως ακριβοτερα εδω Ελλαδα στα επισημα καταστηματα....

Ειδη γινεται μαρκετιστικος πολεμος να υπαρχει οσο δυνατον λιγοτερη διαφημιση γιατι κλαινε ΜΑΝΕΣ...:classic_laugh:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, s_nova said:

:classic_laugh::classic_biggrin:

Οπως εχω γραψει εδω στο παρελθον  οι διαφορες εταιριες καθε τρια χρονια περιππου καποια πες για να ανεβασει τις πωλησεις ,  πες γιατι μεσα απο αυτες θελει να κανει λιγο σαματα στην αγορα για διαφημιστικους λογους θα σκασει το απροβλεπτο...

Τα δεδομενα που εχουν πολλοι: "Θελω" μια καθημερινη συσκευη κατω απο 5 κατοσταρικα.Οσο δυνατον καλυτερη σε σχεση τιμης - αποδοσης. Να μου κρατησει αλλη μια τριετια τουλαχιστον....

Ερχεται η στιγμη να δωσουν απαντησεις ατομα  τα οποια εχουν τεχνολογικο μικροβιο παιρνουν ενα βουνο συσκευες κτλ.η επιστημη εχει σηκωσει τα χερια ψιλα.. :classic_laugh:

Η συσκευη της " ΤΡΙΕΤΙΑΣ"  που θα βρεις απο 2μιση εως 4αμιση  κατοσταρικα ειναι μια και λεγεται ....

<<<Poco X6 Pro>>>

Χαρακτηριστικα:

1).   Απιστευτη φορητοτητα στο χερι εχεις την αισθηση πουπουλου θυμιζει το φοβερο  για την εποχη του "Galaxy S 10 Lite οχι το κανονικο".

2) Αδιανοητο -ακαταλαβιστικο ακραιες επιδοσεις που δεν εχουν  συσκευες ουτε καποιες των 1200ε. Επεξεργαστη...  που βγηκε του Νοεμβριου 2023 απο την TSMC  με εναμιση μυριο στο antutu 3.35G...:classic_blink: Ram...LPDDR5X 4266:classic_blink:αποθηκευτικο χωρο με ταχυτητα UFS 4.0:classic_blink:

Αδιανοητο σημα 5G-4G+ :classic_blink:  δεν κανει διακοπες δεν καταρεει 

Μπαταρια 5.000 που φορτιζει σε 43 λεπτα στο 100%...

Οθονη amoled πολυ καλη και φωτεινη απιστευτη κατω απο το φως του ηλιου.. Πλοηγηση απολαυση αδιακοπη χωρις κιχ χωρις λαγκ ...

Καμερα εκπληκτικη με φοβερη πιστοτητα χρωματων  και μερα και νυχτα   με αρκετα πλουσιο μενου καλυτερη απo το A52s...

Ερχεται κατευθειαν με Android 14 θα παρει αλλα τρια λειτουργικα και αλλα τεσσερα χρονια τα γνωστα πατς...

Την βρισκουμε οπως ειπα σε προηγουμενα ποστ απο 287ε σε site με κουπονια εξωτερικου επισης   στο σκρουτζ....εως ακριβοτερα εδω Ελλαδα στα επισημα καταστηματα....

Ειδη γινεται μαρκετιστικος πολεμος να υπαρχει οσο δυνατον λιγοτερη διαφημιση γιατι κλαινε ΜΑΝΕΣ...:classic_laugh:

Μάλλον η συσκευή της χρονιάς στα  midrange.Μοιαζει πλήρες το πακέτο.. Η μπαταρία του εχει καλη διάρκεια? Να δούμε και το Samsung  A55 που θα βγει σε 1 μισή μήνα θα είναι καλό κι αυτο.. Το One Plus 12 πως σου φάνηκε?

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, s_nova said:

:classic_laugh::classic_biggrin:

Οπως εχω γραψει εδω στο παρελθον  οι διαφορες εταιριες καθε τρια χρονια περιππου καποια πες για να ανεβασει τις πωλησεις ,  πες γιατι μεσα απο αυτες θελει να κανει λιγο σαματα στην αγορα για διαφημιστικους λογους θα σκασει το απροβλεπτο...

Τα δεδομενα που εχουν πολλοι: "Θελω" μια καθημερινη συσκευη κατω απο 5 κατοσταρικα.Οσο δυνατον καλυτερη σε σχεση τιμης - αποδοσης. Να μου κρατησει αλλη μια τριετια τουλαχιστον....

Ερχεται η στιγμη να δωσουν απαντησεις ατομα  τα οποια εχουν τεχνολογικο μικροβιο παιρνουν ενα βουνο συσκευες κτλ.η επιστημη εχει σηκωσει τα χερια ψιλα.. :classic_laugh:

Η συσκευη της " ΤΡΙΕΤΙΑΣ"  που θα βρεις απο 2μιση εως 4αμιση  κατοσταρικα ειναι μια και λεγεται ....

<<<Poco X6 Pro>>>

Χαρακτηριστικα:

1).   Απιστευτη φορητοτητα στο χερι εχεις την αισθηση πουπουλου θυμιζει το φοβερο  για την εποχη του "Galaxy S 10 Lite οχι το κανονικο".

2) Αδιανοητο -ακαταλαβιστικο ακραιες επιδοσεις που δεν εχουν  συσκευες ουτε καποιες των 1200ε. Επεξεργαστη...  που βγηκε του Νοεμβριου 2023 απο την TSMC  με εναμιση μυριο στο antutu 3.35G...:classic_blink: Ram...LPDDR5X 4266:classic_blink:αποθηκευτικο χωρο με ταχυτητα UFS 4.0:classic_blink:

Αδιανοητο σημα 5G-4G+ :classic_blink:  δεν κανει διακοπες δεν καταρεει 

Μπαταρια 5.000 που φορτιζει σε 43 λεπτα στο 100%...

Οθονη amoled πολυ καλη και φωτεινη απιστευτη κατω απο το φως του ηλιου.. Πλοηγηση απολαυση αδιακοπη χωρις κιχ χωρις λαγκ ...

Καμερα εκπληκτικη με φοβερη πιστοτητα χρωματων  και μερα και νυχτα   με αρκετα πλουσιο μενου καλυτερη απo το A52s...

Ερχεται κατευθειαν με Android 14 θα παρει αλλα τρια λειτουργικα και αλλα τεσσερα χρονια τα γνωστα πατς...

Την βρισκουμε οπως ειπα σε προηγουμενα ποστ απο 287ε σε site με κουπονια εξωτερικου επισης   στο σκρουτζ....εως ακριβοτερα εδω Ελλαδα στα επισημα καταστηματα....

Ειδη γινεται μαρκετιστικος πολεμος να υπαρχει οσο δυνατον λιγοτερη διαφημιση γιατι κλαινε ΜΑΝΕΣ...:classic_laugh:

Σε 43 λεπτά από το μηδέν ή από το 20%; Τρεις και μια ενημερώσεις έχουν και τα Xiaomi; Από πότε; Από κάμερα πως τα πάει;

3 minutes ago, christos_087 said:

Μάλλον η συσκευή της χρονιάς στα  midrange.Μοιαζει πλήρες το πακέτο.. Η μπαταρία του εχει καλη διάρκεια? Να δούμε και το Samsung  A55 που θα βγει σε 1 μισή μήνα θα είναι καλό κι αυτο.. Το One Plus 12 πως σου φάνηκε?

Το A55 το περιμένω κι εγώ να δω πως θα είναι. Παίζει να βγει και A55s με Snap; 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Σε 43 λεπτά από το μηδέν ή από το 20%; Τρεις και μια ενημερώσεις έχουν και τα Xiaomi; Από πότε; Από κάμερα πως τα πάει;

Το A55 το περιμένω κι εγώ να δω πως θα είναι. Παίζει να βγει και A55s με Snap; 

Θα βγει το M55 με τον 7Gen 1, αλλά η σειρά M δεν έρχεται στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, christos_087 said:

Θα βγει το M55 με τον 7Gen 1, αλλά η σειρά M δεν έρχεται στην Ελλαδα

Νομίζω η σειρά M είναι υποδεέστερη της A. Στην A βρήκαν να βάλουν Exynos! Έχουν M έχουν και F. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, christos_087 said:

Μάλλον η συσκευή της χρονιάς στα  midrange.Μοιαζει πλήρες το πακέτο.. Η μπαταρία του εχει καλη διάρκεια? Να δούμε και το Samsung  A55 που θα βγει σε 1 μισή μήνα θα είναι καλό κι αυτο.. Το One Plus 12 πως σου φάνηκε?

Η μπαταρια ειναι ψιλοκαλη κρατα περιππου ενα 6ωρο...

Το Α55 θα ερθει αναβαθμισμενο με τον exynos 1480 χρονισμενο στα 2.7G.

Ειναι μια καλη αναβαθμιση.

Το One plus 12 πολυ καλο δυστυχως βαρυ και ακριβο 1000ε.

Την δευτερα επιστρεφει στον κατοχο του:classic_smile:

A52s

Samsung-Galaxy-A52s-SM-A528B-Geekbench.jpg

A55

 

Samsung-Exynos-1480-Performance-Geekbench-6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η λιθογραφία του Exynos που είναι στα 5nm σε σχέση με τον δικό μας Snap 778 στα 6nm, δεν θα έπρεπε να έχει καλύτερη οικονομία μπαταρίας και να λειτουργεί καλύτερα; ή δεν παίζει ρόλο το 1nm πάνω κάτω; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...