Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να την κάνουμε η θα έχουμε το φόβο του Burn-in?
Θα έχεις τουλάχιστον μια καλή δικαιολογία να αλλάξεις κινητό

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα. Μέχρι στιγμής μια χαρά. Σβέλτο και αέρινο. Δεν άλλαξε και τίποτα. Θα τα βρούμε με τον καιρό. Επαναφορά ποτέ δδεν έχω κάνει.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, esertas said:

Εγώ την έκανα. Μέχρι στιγμής μια χαρά. Σβέλτο και αέρινο. Δεν άλλαξε και τίποτα. Θα τα βρούμε με τον καιρό. Επαναφορά ποτέ δδεν έχω κάνει.

Ούτε εγώ. Σε καμία συσκευή ως τώρα δεν έκανα επαναφορά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τα ενεργά εικονίδια wifi, Bluetooth, NFC που έγιναν γκρι - άσπρα δεν μου αρέσει, πιο λειτουργικά ήταν μπλε

.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pt2937 said:

Προσωπικά τα ενεργά εικονίδια wifi, Bluetooth, NFC που έγιναν γκρι - άσπρα δεν μου αρέσει, πιο λειτουργικά ήταν μπλε

.

Σωστά. Δεν θα μπορείς να διακρίνεις τι έχεις ανοιχτό και τι όχι. Κακό αυτό. Το μπλε το διακρίνεις με την πρώτη ματιά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακατανόητο είναι ότι μεγάλωσαν το μέγεθος των εικονιδίων των εφαρμογών. Και δεν μπορείς να τα κάνεις μικρότερα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alex_1982 said:

Ένα ακατανόητο είναι ότι μεγάλωσαν το μέγεθος των εικονιδίων των εφαρμογών. Και δεν μπορείς να τα κάνεις μικρότερα.

Γιατί δεν αλλάζουν με το μέγεθος της γραμματοσειράς από τις ρυθμίσεις; Πώς αλλιώς μικραίνουν;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, andreas545 said:

Για να προσθέσεις χρώμα στα εικονίδια πηγαίνεις...Φόντο και στιλ - παλέτα χρωμάτων. 

Screenshot_20231206_084834_One UI Home.jpg

Σωστός,μόνο που τα χρώματα είναι από προεπιλογή άτονα και επηρεάζουν και άλλα χρώματα στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μετά την αναβάθμιση μου βγάζει και μου ξαναβγάζει ειδοποιήσεις από το Messenger, είτε κάποιες που διώχνω, είτε και για μηνύματα που έχω διαβάσει.

Εννοείται ότι έχω κάνει εκκαθάριση, επανεγκατάσταση, κ.λπ., τίποτα...

Το παρατήρησε μήπως και άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ΟΧΙ, αλλά δεν χρησιμοποιώ  Messenger στις υπόλοιπες ειδοποιήσεις όλα νορμάλ.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στον καθένα παρουσιάζει διαφορετικά θέματα η συσκευή μετά την ενημέρωση. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, nplatis said:

Εδώ μετά την αναβάθμιση μου βγάζει και μου ξαναβγάζει ειδοποιήσεις από το Messenger, είτε κάποιες που διώχνω, είτε και για μηνύματα που έχω διαβάσει.

Εννοείται ότι έχω κάνει εκκαθάριση, επανεγκατάσταση, κ.λπ., τίποτα...

Το παρατήρησε μήπως και άλλος;

στο Α54 και εμενα εδω και 2 μερες, αρκετες φορες τη μερα μου ξαναστελνει ειδοποιησει για reactions που εχουν γινει σε μηνυματα μου σε συνομιλιες του fb messenger... μεχρι να διαβασω το μηνυμα σου νομιζα οτι φταιει η εφαρμογη, πιστευω θα λυθει με καποια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά είναι ότι πλέον δουλεύει η ρουτίνα που ενεργοποιεί το NFC όταν ανοίγεις το πορτοφόλι και το κλείνει μόλις κλείσεις την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, GaleaNatur said:

στο Α54 και εμενα εδω και 2 μερες, αρκετες φορες τη μερα μου ξαναστελνει ειδοποιησει για reactions που εχουν γινει σε μηνυματα μου σε συνομιλιες του fb messenger... μεχρι να διαβασω το μηνυμα σου νομιζα οτι φταιει η εφαρμογη, πιστευω θα λυθει με καποια αναβαθμιση

Ναι, και σε reactions.

Το χειρότερο ήταν ότι μου έβγαζε συνέχεια ειδοποιήσεις από κάποια (εντελώς ενοχλητικά) μηνύματα σε μια «συζήτηση ομάδας». Είχα απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις από την ομάδα («σίγαση»), είχα βγει και από τη συζήτηση, τίποτα, οι ειδοποιήσεις έρχονταν κανονικά... Τελικά βγήκα από την ομάδα και για την ώρα έχει ηρεμήσει. Αλλά άλλες ειδοποιήσεις έρχονται και ξαναέρχονται...

Link to comment
Share on other sites

Για το ζήτημα με τις ειδοποιήσεις από Messenger: βρήκα αντίστοιχο πρόβλημα σε forum της Samsung. Μία λύση που διάβασα εκεί και για την ώρα φαίνεται να δουλεύει είναι να γίνει εκκαθάριση δεδομένων σε κάποιες εφαρμογές Meta-κάτι που υπάρχουν -- όχι μόνο στον Messenger.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα η ενημέρωση. Με Cosmote Rom. Για να δούμε τι θέματα θα συναντήσω κι εγώ. Ακόμα δεν ξεκίνησα το κατέβασμα. Μόλις βρω χρόνο θα το κάνω. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που μου έχει παρουσιαστεί προ 6 και συνεχίζει και μετά την αναβάθμιση, είναι ότι ενώ μου εμφανίζει στο samsung store εφαρμογές προς αναβάθμιση όταν πάω να τις κάνω βγάζει μαύρη οθόνη. Έκανα και εκκαθάριση της εφαρμογής χωρίς αποτέλεσμα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, taliban said:

Ένα πρόβλημα που μου έχει παρουσιαστεί προ 6 είναι ότι ενώ μου εμφανίζει στο samsung store εφαρμογές προς αναβάθμιση όταν πάω να τις κάνω βγάζει μαύρη οθόνη. Έκανα και εκκαθάριση της εφαρμογής χωρίς αποτέλεσμα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

μηπως εχεις βαλεις καποιο dns που κοβει τις διαφημησεις? εμενα μου το εκανε το dnsforge.de και μολις το αλλαξα μου λειτουργησε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, boymanos said:

μηπως εχεις βαλεις καποιο dns που κοβει τις διαφημησεις? εμενα μου το εκανε το dnsforge.de και μολις το αλλαξα μου λειτουργησε κανονικα.

ναι αυτό είναι,,,,,εντελώς κουφό όμως, μήνες έτσι είμαι και δεν είχε παρουσιαστεί αυτό το θέμα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, taliban said:

ναι αυτό είναι,,,,,εντελώς κουφό όμως, μήνες έτσι είμαι και δεν είχε παρουσιαστεί αυτό το θέμα !

Κι εγώ έχω το dnsforge, αλλά στο αυτόματο. Όντως κουφό. Τι σχέση έχουν οι ενημερώσεις εφαρμογών με τις διαφημίσεις!...

Θα την κατεβάσω τώρα την ενημέρωση να δω τι και αν μου φέρει προβλήματα. 

On 6/12/2023 at 7:13 ΜΜ, alex_1982 said:

Στα θετικά είναι ότι πλέον δουλεύει η ρουτίνα που ενεργοποιεί το NFC όταν ανοίγεις το πορτοφόλι και το κλείνει μόλις κλείσεις την εφαρμογή.

Εμένα μόνο το ενεργοποιεί. Δεν το απενεργοποιεί όταν βγαίνω από το πορτοφόλι! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το dnsforge έχει αναφερθεί στο φόρουμ για αρκετά προβλήματα, όσο για τις ρουτίνες ειδικά στο NFC καλά κάνω και το κλείνω με το χεράκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μέχρι στιγμής παρατηρώ εξαιρετική ανταπόκριση πλέον του κινητού. Έχει γίνει σαφέστατη βελτίωση στην ταχύτητα. Η κατανάλωση φαίνεται όντως ελαφρώς αυξημένη αλλά πιστεύω ότι μέσα στις επόμενες ημέρες θα επανέλθει στα προηγούμενα επίπεδα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...