Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 ώρες πριν, riptor01 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Σήμερα το έψαξα και άλλο και μέσα από την εφαρμογή samsung members. Έχουν και άλλοι πρόβλημα και σε άλλες συσκευές μετά το update. 

Εντωμεταξύ κάποιοι προτείνουν σαν λύση να γίνει εκκαθάριση cache και data από τις ρυθμίσεις εφαρμογές nfc αλλά ουτε σε εμένα δούλεψε 

Εγώ έχω Bluetooth αλλά όχι NFC... 😅

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, aimilios said:

Εγώ έχω Bluetooth αλλά όχι NFC... 😅

Δουλεύει κανονικά να ξέρεις, απλά δεν εμφανίζεται! Δοκίμασε το κιόλας. Όσους ξέρω με Α52s 5g το έχουν όλοι αυτό το θέμα επομένως είναι bug δικό τους 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το εικονίδιο Bluetooth εμφανίζεται μόνο όταν υπάρχει κάποια συσκευή συνδεδεμένη, ενώ εικονίδιο NFC δεν εμφανίζεται ποτέ, αν και είναι μονίμως ανοικτό και δουλεύει κανονικά...

Νομίζω ότι δεν είναι καν bug, αλλά feature του Android, ώστε να μειωθούν λίγο τα εικονίδια που (αναμένεται να) εμφανίζονται συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της γραμμής κατάστασης δεν έχει επιλογή πια εικονίδια θα φαίνονται; f9a17b2e6132eb21dbc955c5e737d41d.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της γραμμής κατάστασης δεν έχει επιλογή πια εικονίδια θα φαίνονται; f9a17b2e6132eb21dbc955c5e737d41d.jpg
Μιλάμε για το ίδιο κινητό;

Samsung A52s
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, chios said:
16 ώρες πριν, adi32 said:
Ειμαι της άποψης ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε ειδικά όταν δεν υπάρχει επιστροφή. 

Σωστή από μία άποψη αυτό που λες, αλλά το θέμα είναι να έχουμε και τα τελευταία security patch , αλλιώς είναι άχρηστο το τηλέφωνο χωρίς ασφάλεια, με τόσες κάρτες περασμένες μέσα και τράπεζες είναι ένα θέμα.

Δεν υπαρχει πλεον φοβος για τις τραπεζικες συναλλαγες

Εχουν τοσες δικλειδες ασφαλειας που ειναι αδυνατο να σου κανουν συναλλαγες οπως γινοταν παλια

Κανεις και ενα μπλοκαρισμα online συναλλαγων απο την εφαρμογη της καθε τραπεζας και τελος

Πιο πιθανο ειναι να σου κλεψουν στο δρομο την φυσικη καρτα και να πανε να κανουν αγορες αν και παλι κανεις ενα μπλοκ αν προλαβεις  

 

Link to comment
Share on other sites

έχει στείλει κανείς τη συσκευή του στη smartec με το courier online? ποια είναι η διαδικασία; Κυρίως ρωτάω επειδή δεν πρέπει να έχω κρατήσει το κουτί, οπότε αναρωτιέμαι πως το στέλνουμε :classic_blush: είναι για το θέμα με τα "παράσιτα" στην οθόνη, αποφάσισα να το φτιάξω το κινητό επιτέλους πριν λήξει η εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα πω τα παραδοξα/παράλογα που συμβαίνουν την τελευταία εβδομάδα με την νέα και την προηγούμενη αναβάθμιση!Το δικό μου a52s ξαφνικά άρχισε να κάνει κόλπα στην φόρτιση όπως πχ να μην φορτίζει κλειστό και να βγάζει ένα κίτρινο σήμα κινδύνου!Οκ έκανα εκκαθάριση cache repair apps άλλαξα και πρίζα μήπως φταίει αυτό!Με τον ταχυφορτιση της Samsung κάνει να φόρτιση σαν τον κανονικό!Στης γυναίκας λοιπον με την νέα αναβάθμιση σήμερα απλά κόλλησε δεν ξεκλειδώνει η οθόνη γενικά νεκρό το τηλέφωνο!!Έκανα με τα χίλια ζόρια επανεκκίνηση έκανε βελτιστοποιηση εφαρμογών 2 φορές και πλέον είναι οκ!!Τι φάση??Πρώτη φορά μου συμβαίνουν αυτά και για να πω την αμαρτία μου με xiaomi μια ζωή δεν τα είχα δει ποτέ αυτά!Η θα πέθαιναν η θα ήταν οκ με ο,τι αυτό συνεπάγεται!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, deninho said:

έχει στείλει κανείς τη συσκευή του στη smartec με το courier online? ποια είναι η διαδικασία; Κυρίως ρωτάω επειδή δεν πρέπει να έχω κρατήσει το κουτί, οπότε αναρωτιέμαι πως το στέλνουμε :classic_blush: είναι για το θέμα με τα "παράσιτα" στην οθόνη, αποφάσισα να το φτιάξω το κινητό επιτέλους πριν λήξει η εγγύηση

Από ότι μου είπαν το συσκευάζεις καλά βάζεις μέσα ένα χαρτί όπου γράφεις τι έχει και το πας στην acs όπου το στέλνουν δωρεάν. Μετά σε παίρνουν τηλ και σου λένε τι γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2023 at 12:30 ΜΜ, Andrgry said:

Καλησπέρα, την εφαρμογή την έχω χρόνια σε όλα μου τα τηλέφωνα. Εννοείται ότι έχει δοκιμαστεί αλλά δεν λύνει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Έχει την ίδια συμπεριφορά με τον nova δλδ σε πετάει στην οθόνη κλειδώματος, δεν κλειδώνει άμεσα. Το πρόβλημα εμφανίσθηκε μετά το ui 5.0, μάλλον θα διορθωθεί με το 5.1. Ίδωμεν.....!!!  

Δυστυχως την καταργησε το play store με το ετσι θελω την εφαρμογη και δεν μου επιτρεπει και να την χρησιμοποιω . 

Προσπαθησα με τον να την κανω clone με αλλο ονομα και παλι δεν αφηνει 

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος αλλος εκτος απο το update του κινητου που δε θελω να το κανω 

Παροτι εχω απενεργοποιησει ολες τις ενημερωσεις σε ωθουν με καθε τροπο να τις κανεις 

Screenshot_20230824_100841.jpg

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2023 at 3:49 ΜΜ, nikoseggo3 said:

Ρε παιδιά όταν το έχω στο παντελόνι πατιούνται κουμπιά και κλειδώνει το τηλέφωνο για αρκετά λεπτά, γιατί μάλλον πατιέται ο αισθητήρας δακτυλικών.
Τι πρέπει να κάνω για να σταματήσει;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γνωστό ενοχλητικό πρόβλημα του κινητού. Δοκίμασε να απενεργοποιησεις την ευαισθησία αφής στις ρυθμίσεις οθόνης. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, manu said:

Γνωστό ενοχλητικό πρόβλημα του κινητού. Δοκίμασε να απενεργοποιησεις την ευαισθησία αφής στις ρυθμίσεις οθόνης. 

Γνωστό γιατί υπάρχουν ένα σωρό ακόμα χωρίς θέμα, Συνήθως αυτοί που γράφουν εδώ έχουνε πρόβλημα αλλά είναι πολύ παραπάνω αυτοί που δεν αντιμετωπίζουν θέμα με το κινητό

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2023 at 3:29 ΜΜ, evris2013 said:

Έκανα όλες τις αναβαθμίσεις χωρίς προβλήματα έως τώρα. 11 μήνες το έχω. 

Είχες το πρόβλημα με την οθόνη; Γιατί αυτό ρώτησε ο προηγούμενος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, seranata said:

Είχες το πρόβλημα με την οθόνη; Γιατί αυτό ρώτησε ο προηγούμενος.

Όχι ποτέ. Μετά κατάλαβα πως το εννοούσε.

Ανήκω στην κατηγορία χωρίς θέματα μέχρι στιγμής, όπως γράφει λίγο πιο πάνω ο sotosok. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα το στειλω με κουριερ στην Smartec

Θα το κανω ρεσετ και εχω κανει backup στην sd με την εφαρμογη της samsung 

Στην επαναφορα θα ερθουν ολες οι εφαρμογες και το στησιμο οπως ηταν ή μπα ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, adi32 said:

Τελικα θα το στειλω με κουριερ στην Smartec

Θα το κανω ρεσετ και εχω κανει backup στην sd με την εφαρμογη της samsung 

Στην επαναφορα θα ερθουν ολες οι εφαρμογες και το στησιμο οπως ηταν ή μπα ?

Αν έχεις κάνει τα τελευταία update, δεν χρειάζεται reset. Έχεις σαν επιλογή και το service mode  που δεν χάνεις τίποτα αλλά προστατεύεις τα δεδομένα σου όταν χρειάζεται να το παραδώσεις για επισκευή. Από τη στιγμή που έχεις backup, κάνε αυτό και ΑΝ το παραλάβεις με εργοστασιακές, θα κάνεις επαναφορά. Όλα θα είναι όπως την στιγμή του backup.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, apogee said:

Αν έχεις κάνει τα τελευταία update, δεν χρειάζεται reset. Έχεις σαν επιλογή και το service mode  που δεν χάνεις τίποτα αλλά προστατεύεις τα δεδομένα σου όταν χρειάζεται να το παραδώσεις για επισκευή. Από τη στιγμή που έχεις backup, κάνε αυτό και ΑΝ το παραλάβεις με εργοστασιακές, θα κάνεις επαναφορά. Όλα θα είναι όπως την στιγμή του backup.

Όχι δεν έχω το τελευταίο update 

Δε βλέπω επιλογή service 

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους.2 στα δύο για τις συσκευές μου.αγορά πρίν 8 μήνες καινούριες απο γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών εκδοση και τα δυο 8/256

η μια συσκευή τον Μάιο παρουσίασε το πιξελέρισμα στην οθόνη.στην εγγύηση η αντιπροσωπία άλλαξε την καλωδιοταινία.Μετα απο 15 μέρες το φαινόμενο επανήλθε εντονότερο.ξανά σέρβις 'οπου αλλάχτηκε όπως έπρεπε να εχει γίνει από την αρχή οθόνη και μπαταρία. Ολα καλά μέχρι πριν 3 μέρες όπου ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει την κάρτα σιμ της vodafone μόνο.cosmote κανονικά.όσες κάρτες κι αν δοκιμάσαμε έκανε το ίδιο ακριβώς.ξανά σέρβις λοιπόν και η ετυμηγορία ....πλακέτα.δεν το φτιάχνουν καν αλλα θα κάνουν αντικατάσταση συσκευής.

Η δέυτερη συσκευή τα πήγε λιγο καλύτερα.μέχρι τώρα ήταν όλα καλά.πρίν λίγες μέρες(το εχω αναφέρει πιο πάνω) η κανονική κάμερα αποφάσισε βγάζει θολές και μόνο φωτογραφιές.ετυμηγορία...αλλαγή κάμερας...

Ενα μεγάλο Χ απο μένα λοιπόν στήν συσκευή η οποια ήταν ακριβή με μέτρια κάμερα,μέτρια μπαταρία,καλό επεξεργαστή και ταχύτητα και τπτ αλλο!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, siberiantiger said:
3 ώρες πριν, adi32 said:
Όχι δεν έχω το τελευταίο update 
Δε βλέπω επιλογή service 

Είσαι ακόμη με android 12?

Οχι  13  με 5.0

 

50 minutes ago, pdrima said:

Καλό μεσημέρι σε όλους.2 στα δύο για τις συσκευές μου.αγορά πρίν 8 μήνες καινούριες απο γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών εκδοση και τα δυο 8/256

η μια συσκευή τον Μάιο παρουσίασε το πιξελέρισμα στην οθόνη.στην εγγύηση η αντιπροσωπία άλλαξε την καλωδιοταινία.Μετα απο 15 μέρες το φαινόμενο επανήλθε εντονότερο.ξανά σέρβις 'οπου αλλάχτηκε όπως έπρεπε να εχει γίνει από την αρχή οθόνη και μπαταρία. Ολα καλά μέχρι πριν 3 μέρες όπου ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει την κάρτα σιμ της vodafone μόνο.cosmote κανονικά.όσες κάρτες κι αν δοκιμάσαμε έκανε το ίδιο ακριβώς.ξανά σέρβις λοιπόν και η ετυμηγορία ....πλακέτα.δεν το φτιάχνουν καν αλλα θα κάνουν αντικατάσταση συσκευής.

Η δέυτερη συσκευή τα πήγε λιγο καλύτερα.μέχρι τώρα ήταν όλα καλά.πρίν λίγες μέρες(το εχω αναφέρει πιο πάνω) η κανονική κάμερα αποφάσισε βγάζει θολές και μόνο φωτογραφιές.ετυμηγορία...αλλαγή κάμερας...

Ενα μεγάλο Χ απο μένα λοιπόν στήν συσκευή η οποια ήταν ακριβή με μέτρια κάμερα,μέτρια μπαταρία,καλό επεξεργαστή και ταχύτητα και τπτ αλλο!!

σε ποιο σερβις το πηγες?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, adi32 said:

Όχι δεν έχω το τελευταίο update 

Δε βλέπω επιλογή service 

Η επιλογή είναι στο samsung members. Το επιλέγεις και κανείς επανεκκίνηση. Το κινητό θα είναι σε φάση από reset. Αν θέλεις να επανέλθεις στα δικά σου, από το drop down menu, έχεις επιλογή.

5 ώρες πριν, adi32 said:

Όχι δεν έχω το τελευταίο update 

Δε βλέπω επιλογή service 

Στην ουσία φορτώνει ένα λειτουργικό image χωρις τίποτα δικό σου αλλά το τηλέφωνό μπορεί να ελεγχθεί για καλή λειτουργία. Αν επιλέξεις να επανέλθεις στο δικό σου περιβάλλον χρειάζεται επιβεβαίωση με δακτυλικό. 

Edited by apogee

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apogee said:

Η επιλογή είναι στο samsung members. Το επιλέγεις και κανείς επανεκκίνηση. Το κινητό θα είναι σε φάση από reset. Αν θέλεις να επανέλθεις στα δικά σου, από το drop down menu, έχεις επιλογή.

Στην ουσία φορτώνει ένα λειτουργικό image χωρις τίποτα δικό σου αλλά το τηλέφωνό μπορεί να ελεγχθεί για καλή λειτουργία. Αν επιλέξεις να επανέλθεις στο δικό σου περιβάλλον χρειάζεται επιβεβαίωση με δακτυλικό. 

Ωραίος. Δεν υπήρχε η εφαρμογή και την έβαλα. 

Υπάρχει περίπτωση να μου που από το σέρβις ότι με αυτό δεν μπορούν να κάνουν δουλειά? 

Θα μπορούν να το παρακαμψουν και να κάνουν ρεσετ τα πάντα αν χρειαστεί 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, adi32 said:

Ωραίος. Δεν υπήρχε η εφαρμογή και την έβαλα. 

Υπάρχει περίπτωση να μου που από το σέρβις ότι με αυτό δεν μπορούν να κάνουν δουλειά? 

Θα μπορούν να το παρακαμψουν και να κάνουν ρεσετ τα πάντα αν χρειαστεί 

Όπως καταλαβαίνεις, αυτό είναι ένα εργαλείο που διέθεσε η Samsung ακριβώς για να μην κάνεις εσύ reset και τα sevice να παραλαμβανουν μια λειτουργική συσκευή χώρος τον κίνδυνο έκθεσης των δεδομένων σου στους τεχνικούς. Δεν πιστεύω ότι μπορούν να το παρακάμψουν. Θα ήταν τεράστιο αυτογκόλ για την εταιρεία. 

Αν για κάποιο πολύ ιδιαίτερο λόγο χρειάζεται να αλλαχθεί motherboard η πρέπει να φλασαριστει π.χ., εσύ έχεις το backup σου και μπορείς να το επαναφέρεις.

Εννοείται ότι θα έχεις αφαιρέσει την sd με το backup και θα την έχεις στο σπίτι σου. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Και μια ηλίθια ερώτηση...

Πως κάνουμε backup γενικό; Θέλει ειδική εφαρμογή, ή το υποστηρίζει το λειτουργικό android ή εγκατεστημένο πρόγραμμα της samsung;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...