Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μωρε εγω εξ αρχής την είχα τη μέτρηση στο 10λεπτο.

Τωρα ειμαι στο 81% με χρήση από τις 8:30 , καμία σχέση με όταν είχα ενεργοποιηθεί το raise to wake.

Βέβαια δε βολεύει απόλυτα αλλά είναι μια λύση καθώς τωρα δεν μπορώ να δώσω αλλά λεφτά να πάρω το 5




Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2022 at 9:20 ΠΜ, vastegial_74 said:

Ολα τα galaxy watch 4 παιρνουν το ιδιο φαρδος λουρια ανεξαρτητα απο το μεγεθος της κασας. Το μονο που αλλαζει ειναι το μηκος S/M και M/L.

Οπότε στο 44αρι που πήρα επειδή είναι φαρδύ στο χέρι αν το σφίξω είναι πολύ σφιχτό αν το ελαφρύνο μετά θα κρέμεται στο χέρι με κενό τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, έχει κάποιος να προτείνει εφεδρικό φορτιστή; Έχω βρει κάποιους που είναι για το Watch 3 αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατός με το 4άρι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, έχει κάποιος να προτείνει εφεδρικό φορτιστή; Έχω βρει κάποιους που είναι για το Watch 3 αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατός με το 4άρι..
Έβαλα του galaxy watch που έχει ένδειξη (λαμπάκι) πλήρους φόρτισης αλλα δεν κάνει. Ισως επειδή βγάζει μισό αμπερ λιγοτερο. (αναβοσβηνε το λαμπάκι κ στο ρολοι εβγαζε σφάλμα).

Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή για e-mail να δουλεύει ανεξάρτητα από το κινητό με τα δεδομένα του ρολογιού? 

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Υπάρχει στο topic, μηχανόβιος που να έχει εγκαταστήσει την εφαρμογή stocard κ μέσα σε αυτή να έχει βάλει την κάρτα της Αττικής Οδού, ώστε να μου πει αν περνάει από τα σκάνερ των διοδίων?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το Facer έχει free μόνο αυτά τα 3 watchfaces που έχει στην κεντρική σελίδα ή υπάρχουν κι άλλα κάπου και μου διαφεύγουν; Κάποια καλή αντίστοιχη εφαρμογή με free υπάρχει η μπα;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ikgamsu said:

Το Facer έχει free μόνο αυτά τα 3 watchfaces που έχει στην κεντρική σελίδα ή υπάρχουν κι άλλα κάπου και μου διαφεύγουν; Κάποια καλή αντίστοιχη εφαρμογή με free υπάρχει η μπα;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πας top charts>top free και έχει 100 τζαμπέ τα οποία αλλάζουν κάθε τόσο. Επίσης αν πας explore>categories μπορεί να βρεις κάποια που σ'αρέσουν και να μην είναι στα top free.

Link to comment
Share on other sites

Πας top charts>top free και έχει 100 τζαμπέ τα οποία αλλάζουν κάθε τόσο. Επίσης αν πας explore>categories μπορεί να βρεις κάποια που σ'αρέσουν και να μην είναι στα top free.
Σε ευχαριστώ παρά πολύ!

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλο ειναι να μην βαζετε οτι face να ναι εκτος των επισημων της Samsung. Πολλα faces ευθυνονται για μεγαλη καταναλωση μπαταριας.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2022 at 9:58 ΠΜ, coulis said:

Έβαλα του galaxy watch που έχει ένδειξη (λαμπάκι) πλήρους φόρτισης αλλα δεν κάνει. Ισως επειδή βγάζει μισό αμπερ λιγοτερο. (αναβοσβηνε το λαμπάκι κ στο ρολοι εβγαζε σφάλμα).

Tapa

 

Έχει κάποιος φίλος εμπειρία με φορτιστή από το Watch 3? Βλέπω ότι υπάρχουν διαθέσιμοι αρκετοί aftermarket για αυτό το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλο ειναι να μην βαζετε οτι face να ναι εκτος των επισημων της Samsung. Πολλα faces ευθυνονται για μεγαλη καταναλωση μπαταριας.
Εγω ειχα τρελο drain με το facer δυστυχώς

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2022 at 6:39 ΜΜ, ikgamsu said:

Εγώ είδα μεγάλη διαφορά αλλάζοντας τη μέτρηση παλμών από το συνεχόμενα στο 10λεπτο. Το έβαζα για φόρτιση (μια φορά τη μέρα, συγκεκριμένη ώρα) γύρω στο 30+% και τώρα την ίδια ώρα το βάζω στο 50+%

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Μήπως ξέρεις εάν ισχύει το ίδιο για την συνεχής μέτρηση άγχους; 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις εάν ισχύει το ίδιο για την συνεχής μέτρηση άγχους; 
Την είχα από την αρχή απενεργοποιημένη οπότε δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αλλά φαντάζομαι ότι αν την κλείσεις κι αυτή, αν δεν σε ενδιαφέρει, θα δεις διαφορά.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά εχω κανα διμηνο το ρολόι και όλα δούλευαν καλα  ,όμως τελευταία το GPS όταν το χρησιμοποιώ για περπάτημα χωρίς το κινητό δεν κλειδώνει και δεν μου δείχνει στο τέλος την διαδρομή. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; 

On 25/9/2022 at 12:52 ΜΜ, vwbestakos said:

 

 

Edited by kiouspas
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για την αυτονομία: αν έχεις OFF το raise to wake, παλμούς πόσο κρατάει? Με ενδιαφέρει ως ρολόι για να έχω notifications, κάποια ξυπνητήρια και πληρωμή με NFC.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για την αυτονομία: αν έχεις OFF το raise to wake, παλμούς πόσο κρατάει? Με ενδιαφέρει ως ρολόι για να έχω notifications, κάποια ξυπνητήρια και πληρωμή με NFC.
Με ΟN το raise, από υγεία, μόνο περπάτημα και όλα τα notification ανοιχτά (Mail, viber messenger, σμσ, κλήσεις, ημερολόγιο) και nfc όταν κάνω πληρωμή, επιστρέφω μετά από 10 ωρες κ είναι στο 75-80%. Την σύνδεση την έχω μόνο με Bluetooth. To WiFi κλειστό

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

 Κατοχος κι εγω απο προχθες ενος Watch4 Classic Black, προερχομενος απο το Galaxy Watch.

Ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες.

 

Για watchfaces παλευω να βρω κατι καλο, σιγουρα δεν υπαρχει η ποικιλια του Tizen, ιδιαιτερα των δωρεαν.

Ειδα καποια MD σε εκπτωση (€0.39) για οποιον ψαχνει:

 

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

 Κατοχος κι εγω απο προχθες ενος Watch4 Classic Black, προερχομενος απο το Galaxy Watch.
Ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες.
 
Για watchfaces παλευω να βρω κατι καλο, σιγουρα δεν υπαρχει η ποικιλια του Tizen, ιδιαιτερα των δωρεαν.
Ειδα καποια MD σε εκπτωση (€0.39) για οποιον ψαχνει:
Spoiler

 

Καλύτερα να βάζεις αυτά της Samsung. Και πιο πολλές πληροφορίες έχουν αλλά, συνήθως , των τρίτων, κάποια, έχουν κατανάλωση πιο μεγάλη στη μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mythos said:

 Κατοχος κι εγω απο προχθες ενος Watch4 Classic Black, προερχομενος απο το Galaxy Watch.

Ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες.

  Hide contents

 

 

Καλώς ήρθες.
Κι εγω από το Galaxy Watch "ηρθα εδώ" πριν κανα μήνα.
Για εμένα οι διαφορές είναι:
- Πανάλαφρο σε σχέση με το gw
- Πληρωμές με το ρολοι
- Κλάμα η μπαταρία του. (το ήξερα και έχω συμβιβαστεί)

Όλα τα παραπάνω με την χρήση που έκανα και κάνω (Στην "υγεία", μόνο περπάτημα, και ανοιχτά bluethooth, mail, viber, messenger, sms, κλήσεις. Το nfc μόνο όταν κάνω πληρωμή)

 

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, costsa41 said:

Καλύτερα να βάζεις αυτά της Samsung. Και πιο πολλές πληροφορίες έχουν αλλά, συνήθως , των τρίτων, κάποια, έχουν κατανάλωση πιο μεγάλη στη μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοεις αυτα εχει ηδη διαθεσιμα το ρολοι ή υπαρχουν κι αλλου?

7 minutes ago, coulis said:

Καλώς ήρθες.
Κι εγω από το Galaxy Watch "ηρθα εδώ" πριν κανα μήνα.
Για εμένα οι διαφορές είναι:
- Πανάλαφρο σε σχέση με το gw
- Πληρωμές με το ρολοι
- Κλάμα η μπαταρία του. (το ήξερα και έχω συμβιβαστεί)

Όλα τα παραπάνω με την χρήση που έκανα και κάνω (Στην "υγεία", μόνο περπάτημα, και ανοιχτά bluethooth, mail, viber, messenger, sms, κλήσεις. Το nfc μόνο όταν κάνω πληρωμή)

 

Ναι ειναι παναλαφρο και εννοειται δοκιμασα αμεσως πληρωμη με το ρολοι.

Η μπαταρια δεν ειναι και τοσο χαλια. Κανω ελαφρια χρηση και το κλεινω το βραδυ, οποτε δυο μερες τις βγαζω.

Και το παλιο Watch τοσο κρατουσε πλεον οποτε δεν με ενοχλει.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχεις ήδη. Πιστεύω είναι αρκετά και κάποια είναι και ωραία. Κάνει τόσα πολλά, ειδικά με τηλέφωνο Samsung, που η μπαταρία του είναι το λιγότερο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση δεν μου βγάζει επιλογή για να απαντήσω σε μήνυμα μιλώντας.Το έπαθε άλλος?Για gboard μιλάμε παντα. Βγάζει το πληκτρολόγιο, έχει ένα μικρόφωνα αλλά καταλαβαίνει μόνο αγγλικα

Το βρηκα εβγαλα τα αγγλικα το δοκιμασα και εγραψε ελληνικα ,μετα ξαναεβαλα τα αγγλικα και ολα καλα

Edited by Ferb
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...