Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως ξερεται αμα κυκλοφορησουν στην ελλαδα? νομιζω το j7 το πετυχα στο skroytz και δεν ηταν διαθεσιμο θα ξαναρθει?
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει ξεκλειδωμα με δαχτυλικό αποτύπωμα σε galaxy note 4 τετραπύρηνο, και τωρα ξαφνικα δεν μπορω να το ξεκλειδώσω ξέρει κανείς να μου πει τι μπορει να γίνει τώρα?

 

ακυρο το ελυσα ευχαριστω

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πηρα ενα samsung a5. εχω μια κινεζικη sim, επειδη κατεβαινω για δουλεια στην κινα, την οποια δεν την αναγνωριζει ενω αλλα τηλεφωνα την βλεπουν κανονικα εδω στην ελλαδα. τι μπορω να κανω? το κινητο αγοραστικε απο τα seven. εχουν καποιο κλειδωμα ή ειναι θεμα rom? Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

αγόρασα ένα κινητό Samsung X COver 550 για το πατέρα μου. μόλις βάλαμε τη κάρτα SIM του και το PIN βγάζει "κλειδωμα SIM" και ζητάει 8ψήφιο κωδικό. Τι κάνω; Μου είπαν οτι με το IMEI του τηλεφώνου μπορώ να βγάλω άκρη. ξέρει κανείς τίποτα; :wacko:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αγόρασα ένα κινητό Samsung X COver 550 για το πατέρα μου. μόλις βάλαμε τη κάρτα SIM του και το PIN βγάζει "κλειδωμα SIM" και ζητάει 8ψήφιο κωδικό. Τι κάνω; Μου είπαν οτι με το IMEI του τηλεφώνου μπορώ να βγάλω άκρη. ξέρει κανείς τίποτα; :wacko:

Ευχαριστώ

Λογικά θα πρέπει να βάλεις το puk1, είναι στο χαρτί με το κωδικό pin. Αν δε το βρείς, πάρε τηλέφωνο στον πάροχο σου ή πήγαινε σε κάποιο κατάστημα του παρόχου σου και θα στο ξεκλειδώσουν. Μην κάνεις πολλές άκυρες δοκιμές γιατί θα κλειδώσει εντελώς η sim και θα πρέπει να αγοράσεις καινούρια!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να βάλεις το puk1, είναι στο χαρτί με το κωδικό pin. Αν δε το βρείς, πάρε τηλέφωνο στον πάροχο σου ή πήγαινε σε κάποιο κατάστημα του παρόχου σου και θα στο ξεκλειδώσουν. Μην κάνεις πολλές άκυρες δοκιμές γιατί θα κλειδώσει εντελώς η sim και θα πρέπει να αγοράσεις καινούρια!!

 

Καλημέρα,

 

όχι δεν είναι θέμα της SIM...είναι θέμα του κινητού γιατί όποια SIM και να βάλουμε κάνει το ίδιο ενω οι ίδιες SIM σε άλλα κινητά μια χαρά λειτουργούν. Το κινητό εχει κάποιο κωδικό κλειδώματος προφανώς... διάβασα σε ένα θέμα σε κινητό NOKIA που κάποιος χρήστης είχε ίδιο θέμα και του ζήτησαν το IMEI της συσκευής και μ αυτό του βρήκαν το κωδικό...σε κατάστημα του παρόχου μου πήγα και μου είπαν οτι είναι θέμα συσκευής και μου είπαν οτι σε επόμενη προσφορά (το είχα πάρει με προσφορά) θα μου το αντικαταστήσουν απλά η προσφορά μπορεί να αργήσει μήνες και είπα μήπως ήξερε κανείς τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλέφωνο στη samsung, θα τους πεις το πρόβλημα σου και αν είναι θέμα κωδικού, λογικά θα σου δώσουν λύση.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έχω το Grand Neo Plus και ξαφνικά σταμάτησε να περιστρέφεται αυτόματα η οθόνη, παρόλο που η επιλογή της αυτόματης περιστροφής είναι ενεργοποιημένη. Η οθόνη δουλεύει μια χαρά και περιστρέφεται μέσα στις εφαρμογές. Η συσκευή έχει ρουταριστεί με το kingo root. Έχεται καμιά ιδέα; Σας ευχαριστώ.
Δεν μπορείς να κρίνεις ένα ψάρι από την ικανότητά του να σκαρφαλώνει σε δέντρα. Θα το κάνεις να νοιώθει χαζό.
Link to comment
Share on other sites

εχει ενας φιλος ενα s5 sm-g900v απο αμερικη και σε καποια αναβάθμιση μεσω kies το τηλεφωνο δεν δουλευει.

μπαινει σε download mode και καταφερα να ου περασω την μαμα recovery. rom δεν μπορω, μου βγαζει σφαλμα μετα το start με odin, το kies δεν το βλεπει

τι μπορω να κανω να το επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

εχει ενας φιλος ενα s5 sm-g900v απο αμερικη και σε καποια αναβάθμιση μεσω kies το τηλεφωνο δεν δουλευει.

μπαινει σε download mode και καταφερα να ου περασω την μαμα recovery. rom δεν μπορω, μου βγαζει σφαλμα μετα το start με odin, το kies δεν το βλεπει

τι μπορω να κανω να το επαναφερω?

Για να το δει το kies πρέπει να είναι ανοικτή η συσκευή. Η ρομ που δοκίμασες είναι σίγουρα η δική του; Κάνε ένα έλεγχο ρε Γιάννη αν έχει κατέβει σωστά, δοκίμασε να την ανοίξεις (απλό άνοιγμα) με ένα πρόγραμμα αποσυμπίεσης στο pc, αν σου βγάλει κάποιο σφάλμα έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να το δει το kies πρέπει να είναι ανοικτή η συσκευή. Η ρομ που δοκίμασες είναι σίγουρα η δική του; Κάνε ένα έλεγχο ρε Γιάννη αν έχει κατέβει σωστά, δοκίμασε να την ανοίξεις (απλό άνοιγμα) με ένα πρόγραμμα αποσυμπίεσης στο pc, αν σου βγάλει κάποιο σφάλμα έχει θέμα.

 

Όχι μια χαρά είναι, έχω κατεβάσει διάφορες εκδόσεις από διάφορα site την έκδοση version

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εχω ενα θεματακι με το S5 μου...Εχει πανω απο εναν μηνα οταν πηγα να βγαλω μια φωτογραφια και ξαφνικα μου εμφανιστηκε ενα σημαδακι στην οθονη...Μετα απο εναν γρηγορο ελενχο καταλαβα οτι δεν ηταν θεμα της οθονης αλλα της πισω καμερας...Δεν του εδωσα και πολυ σημασια για τον λογο οτι δεν με πολυ ενοχλουσε αρκετα και δεν ηταν στις προτεραιοτητες μου να δω τι το δημιουργει...Ξαφνικα σημερα οταν πηγα να βγαλω αλλη μια φωτογραφια παρατηρησα οτι αλλο ενα σημαδακι βγηκε στην οθονη παλι απο την πισω καμερα...Ειδα μερικα βιντεο για το πως να την ανοιξω και να την καθαρισω το εκανα αλλα παλι τιποτα εκει το δευτερο σημαδι...ΣΟΣ πιο πριν δεν ειχα ξανα ανοιξει την καμερα ουτε εχει πεσει νερο στο κινητο απλα ξαφνικα το εβγαλε....Δειτε μια φωτογραφια για το πως ειναι αυτα τα σημαδια που σας αναφερω...http://prntscr.com/9szmvp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εχω ενα θεματακι με το S5 μου...Εχει πανω απο εναν μηνα οταν πηγα να βγαλω μια φωτογραφια και ξαφνικα μου εμφανιστηκε ενα σημαδακι στην οθονη...Μετα απο εναν γρηγορο ελενχο καταλαβα οτι δεν ηταν θεμα της οθονης αλλα της πισω καμερας...Δεν του εδωσα και πολυ σημασια για τον λογο οτι δεν με πολυ ενοχλουσε αρκετα και δεν ηταν στις προτεραιοτητες μου να δω τι το δημιουργει...Ξαφνικα σημερα οταν πηγα να βγαλω αλλη μια φωτογραφια παρατηρησα οτι αλλο ενα σημαδακι βγηκε στην οθονη παλι απο την πισω καμερα...Ειδα μερικα βιντεο για το πως να την ανοιξω και να την καθαρισω το εκανα αλλα παλι τιποτα εκει το δευτερο σημαδι...ΣΟΣ πιο πριν δεν ειχα ξανα ανοιξει την καμερα ουτε εχει πεσει νερο στο κινητο απλα ξαφνικα το εβγαλε....Δειτε μια φωτογραφια για το πως ειναι αυτα τα σημαδια που σας αναφερω...http://prntscr.com/9szmvp
Εφόσον, όπως λες, το τζαμάκι της κάμερας είναι καθαρό, έχει θέμα ο αισθητήρας της κάμερας. Καλύτερα όμως να κάνουμε αυτή τη συζήτηση στο επίσημο θέμα της συσκευής σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

έχω το samsung j1 και όταν συνδέω τα ακουστικά και με παίρνεις κάποιος τηλέφωνο ,ο ήχος κλήσης ακούγεται και από το ηχείο και από τα ακουστικά .Μήπως υπάρχει καμιά ιδέα ,ώστε να ακούγεται μόνο από τα ακουστικά όπως όλα τα κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω το samsung j1 και όταν συνδέω τα ακουστικά και με παίρνεις κάποιος τηλέφωνο ,ο ήχος κλήσης ακούγεται και από το ηχείο και από τα ακουστικά .Μήπως υπάρχει καμιά ιδέα ,ώστε να ακούγεται μόνο από τα ακουστικά όπως όλα τα κινητά?

 

Αν δεν κάνω λάθος σε όλες τις συσκευές όταν έχεις συνδεδεμένα ακουστικά εφόσον δεν είναι στο αθόρυβο ή σε λειτουργία δόνησης η συσκευή, ο ήχος ακούγεται κανονικά και στα ακουστικά και από το ηχείο.

Δεν νομίζω να υπάρχει λύση σε αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είπες έχεις ένα δίκιο.το δοκίμασα και όταν δεν είναι σε αθόρυβο ακούγεται και από τα δύο ,ενώ όταν είναι αθόρυβο ακούγεται μόνο από τα ακουστικά.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα κινητό blackberry z30 sta 100-2

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί δεν έχω σήμα 4g σε δίκτυο wind ενώ στις υπόλοιπες εταιρίες έχω κανονικά;

Ενώ επικοινωνισα με τα κεντρικά της wind και μου ανέφεραν ότι η κάρτα Sim έχει 4g δίκτυο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εγώ ήλπιζα... αλλά... μόνο εδώ.... από .amazon.co.uk...

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Samsung+J7

 

Αλλά η τιμή είναι υψηλή..... κρίμα...

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Έχω ένα πρόβλημα με την συσκευή Samsung SM-G313HU

Όταν πάω να συνδεθώ στο Wi-Fi, προσπαθεί να με συνδέσει αλλά δεν με συνδέει και απλά με γράφει αποθηκευμένο

Προσπάθησα να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν πέτυχε τίποτα

 

Ευχαριστώ

 

 

Παύλου Αστέριος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και να συνδεθείς και σε κάποιο άλλο wifi δίκτυο και αν δεις ότι εκεί συνδέεσαι, τότε κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το συγκεκριμένο ρούτερ ή τον κωδικό που βάζεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο samsung galaxy j5.Στην πρώτη εκκίνηση της συσκευής ζητάει επαλήθευση λογαριασμού google για να συνεχίσω και μου ζητάει να βάλω τον λογαριασμό που είχε συγχρονιστεί παλιότερα με την συσκευή. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, απευθύνθηκα και στο κατάστημα αλλά δεν ήταν καθόλου πρόθυμοι να με βοηθήσουν.Πως μπορώ να διαγράψω τα στοιχεία του παλιού κατόχου για να χρησιμοποιήσω τα δικά μου ή έστω να παραβλέψω αυτό το βήμα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...