Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
μηπως υπαρχη τιποτα σε LG PRADA ?

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας απο κατερινη

 

εχω μια ερωτηση

σε περιπτωση που θελω να μεταφερω αρχεια στη καρτα μνημης του U600

απο Η/Υ με το samsung pc studio δε μπορω να εχω προσβαση στη καρτα μνημης?

αν οχι καμια συμβουλη ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά την βλέπεις. Το μόνο που παρατήρησα (στο U900, δεν ξέρω άμα ισχύει και στο U600) είναι ότι αργεί πολύ στην μεταφορά των αρχείων. :mad:

Αντίθετα, όταν τα αρχεία τα μετέφερα βλέποντας το τηλέφωνο σαν mass storage device μέσω των Windows καθ' αυτό, τότε το transfer πήγαινε σφεντόνα. :blink:

Η διαφορά ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής.

 

Επαναλαμβάνω ότι αυτό το είδα στο U900 και δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και στο U600. Αλλά πάντως την κάρτα την βλέπεις μια χαρά. Θα έλεγα να κάνεις μια δοκιμή να το δεις το τηλέφωνο (κάρτα) μέσω του mass storage driver των Windows και μετά να δεις με το studio.;)

 

PS: Μιας που το ανέφερα, το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό? Καμοιά εξήγηση?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος να μεταφερεις αρχεια μεσω pc studio..αυτο ισχυει σε ολα τα κινητα ειτε samsung ειτε νοκια ktl....το συνδεεις σαν mass storage drive που ειπε και ο φιλος και περνας οτι θες στη καρτουλα σου..απλα και γρηγορα..!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερει κανεις αν υπαρχουν ακουστικα με κουμπακια play,stοp κλπ,οπως του 95 πχ?ειτε σαν αξεσουαρ,η απο καποιο music κινητο σαμσουνγκ,η ακομα και απο νοκια?κανουν αραγε?εχει κανεις ακουσει/δει κατι?θελω για 810 που εχει υποδοχη κανονικων ακουστικων,3.5 mm
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Από Samsung δεν νομίζω,αλλά από Nokia που έχει τέτοια ακουστικά θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάτι(από κανα γνωστό σου ίσως)και αν κάνει να το πάρεις...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pls Help Samsung e900

 

 

Για σας θέλω την βοήθεια σας ! γνωρίζετε κανένα πρόγραμμα για να βρίσκει το κωδικό τον sms (sms lock) ? όχι το κωδικό τις sim . αλλά αυτό που κλειδώνεις sms,mms,videos. Και αν είναι δυνατό να μην κάνη reset τα κωδικό .

 

Υπάρχει master code ?

 

Ps. Λογικά χιάζομε ένα πρόγραμμα brute force για Samsung αλλά δεν βρήκα! Το μονό που βρήκα είναι αυτό Samsung_Rocker_1.06 αλλά δεν πιστεύω να μου κάνη .

 

Ευχαριστώ και ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εφοσοον δεν το εχεις αλλάξει γιατί δεν διαβαζεις το manual του κινητου;
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Τότε τον έχεις αλλάξει, ο default κωδικός είναι 8 μηδενικά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φίλοι,

 

Θα ήθελα να μεταφέρω τις επαφές μου από το αρχαίο Samsung V200 στο Sony Ericsson G900.

 

α. Δεν έχω το καλώδιο,

β. Δεν έχω το GPRS 2.1.8 (όσο κι΄αν έψαξα δεν το βρήκα),

γ. Δεν ξέρω πώς ακριβώς ενεργοποιώ το IrDA sto V200 (έχω χάσει ΚΑΙ το

εγχειρίδιο),

δ. Πες πως τα καταφέρνω με τα α, β και γ. Πώς τις εγγράφω στο SE G900;

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα παιδια εχω ενα samsung z650i

το κινητο δουλευε κανονικα...

καποια στιγμη παω να κανω μια κληση και βλεπω

πως η οθονη του ειναι λευκη και γραφει το εξης

 

USB DOWNLOAD SAMSUNG UMTS

 

ξερει καποιος τι γινεται?θελει αναβαθμιση?θελει πεταμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια φιλη εχει το συγκεκριμενο κινητο και οταν προσπαθει να περασει τις ρυθμισεις MMS χειροκινητα,

σε καποιο σημειο οταν πρεπει να πληκτρολογησει το μηδεν (-080) αυτο δεν αναγραφεται στην οθονη του κινητου με αποτελεσμα να μην μπορει να κανει σωστα τισ ρυθμισεις MMS .

Δεν εχω samsung ωστε να γνωριζω τι μπορει να συμβαινει.Αν καποιος γνωριζει και μπορει να μου πει..

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung U600 και E250 τις έχω περάσει με επιτυχία τις ρυθμίσεις της Q τόσο αυτόματα όσο και χειροκίνητα.Πες της φίλης σου να περάσει από κάποιο κατάστημα Wind μήπως μπορέσουν να της το ρυθμίσουν αυτοί και να δουν που παρουσιάζεται το πρόβλημα.Με άλλο δίκτυο μπαίνει κανονικά στο wap;:worry:
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει δοκιμασει μαλλον.Μονο τις χειροκινητες μεσω q δοκιμασε, διοτι δεν εχει αυτοματες γι αυτη τη συσκευη.Θα της πω να περασει απο καταστημα της wind , thanks
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει δοκιμασει μαλλον.Μονο τις χειροκινητες μεσω q δοκιμασε, διοτι δεν εχει αυτοματες γι αυτη τη συσκευη.Θα της πω να περασει απο καταστημα της wind , thanks

 

Το είδα και στο site της Q ότι δεν έχει χειροκίνητες ρυθμίσεις για το Samsung και έμεινα κόκκαλο.:cold:Πρώτη φορά έβλεπα κινητό -και μάλιστα 3G-να μην είναι συμβατό με αυτόματες ρυθμίσεις.Πρίν περάσει από κάποιο κατάστημα Wind πέσ'της να καλέσει και στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Q στα τηλέφωνα:

  1. 1222 (από κινητό Q με χρέωση)
  2. 6995551222 (από σταθερό τηλέφωνο με χρέωση)
  3. 2119996999 (για αποστολή fax)

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι το εκανε αυτο και οτι την παραπεμψαν στο διαδυκτιο, αφου ειπε οτι εχει :)

ομως εκει βρηκε προβλημα , αυτο με το μηδενικο που δεν εμφανιζεται οταν το παταει κι ετσι αντι 080 της εμφανισει μονο 80, οποτε δεν παιρνει η συσκευη τις σωστες ρυθμισεις..

Link to comment
Share on other sites

ομως εκει βρηκε προβλημα , αυτο με το μηδενικο που δεν εμφανιζεται οταν το παταει κι ετσι αντι 080 της εμφανισει μονο 80, οποτε δεν παιρνει η συσκευη τις σωστες ρυθμισεις..

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί το κινητό δεν παίρνει σωστά την διεύθυνση ip.Μήπως δεν κάνει κάτι καλά;:worry:Άν δεν μπορεί να τις περάσει όπως σου ξαναείπα η λύση είναι μονόδρομος:Κατάστημα Wind.Άν και δεν ξέρω κατά πόσο θα της το φτιάξουν.:(

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με παραξενευει που δεν παιρνει το μηδεν..

ισως μια εναλλαγη απο ελληνικα σε αγγλικα (αν και προκειται για ψηφια και οχι για λεξεις)

θα δειξει

σ ευχαριστω για τον κοπο σου και τις απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
πως μπορω να δω που κατασκευαζονται τα samsung και αν ειναι παραεισαγωγη η οχι.στην προκειμενη περιπτωση θελω να τσεκαρω ενα 8510 για την χωρα κατασκευης του και για το αν ειναι παραεισαγωγη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...