Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο samsung galaxy j5.Στην πρώτη εκκίνηση της συσκευής ζητάει επαλήθευση λογαριασμού google για να συνεχίσω και μου ζητάει να βάλω τον λογαριασμό που είχε συγχρονιστεί παλιότερα με την συσκευή. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, απευθύνθηκα και στο κατάστημα αλλά δεν ήταν καθόλου πρόθυμοι να με βοηθήσουν.Πως μπορώ να διαγράψω τα στοιχεία του παλιού κατόχου για να χρησιμοποιήσω τα δικά μου ή έστω να παραβλέψω αυτό το βήμα?

Με σβηστό το κινητό, πατάς volume up + home button + power button και θα σε βάλει στο recovery. Εκεί θα δεις επιλογή που λέει wipe data/factory reset. Επέλεξε το και θα σου κάνει φορμάτ. (Μετακινήσε στο μενού του recovery με τα πλήκτρα της έντασης ήχου και επιλέγεις με το power)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήγα τη συσκευή σε κατάστημα Vodafone και μου έκαναν τις ρυθμίσεις που ανέφερες αλλά τίποτα. Μου είπαν ότι μάλλον το τηλέφωνο δεν είναι συμβατό με τις ελληνικές μπάντες 4g.
Link to comment
Share on other sites

S2 και απο μένα. Το δουλεύω ακόμη. Αν δεν χαλάσει δεν με βλέπω να το αλλαζω αν και το 7αρι μου έκανε ενα μικρο κλικ
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Έχω μια ερώτηση, πως μπορώ να μεταφέρω τους κωδικούς των wi-fi τα οποία είναι αποθηκευμένα, από μία συσκευή στην άλλη. ( από Samsung Galaxy S4 Active σε Samsung Galaxy S7 συγκεκριμένα. ) Ευχαριστώ και με συγχωρείτε αν πρόσθεσα την ερώτηση μου σε λάθος πεδίο.
Link to comment
Share on other sites

Οι μεταφορά κωδικών wifi χρειάζεται κατά κανόνα ρουτ για να γίνει (εκτός κάποιων εξαιρέσεων). Εκτός αυτού κι επειδή το φόρουμ δεν προσφέρεται για υπόδειξη και προώθηση άλλων blog και ιστοσελίδων, διγράφηκαν μυνήματα και το θέμα κλειδώνεται. Για περισσότερα στα επίσημα θέματα των συσκευών.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πως μπορω να βρω ρε παιδια τον κωδικο του wifi που ειναι αποθηκευμενος στο κινητο ωστε να συνδεθει και αλλη συσκευη σε αυτο??Mε ενα ψαξιμο στο google βρηκα οτι πρεπει να κατεβασεις καποιο προγραμμα που σου ανοιγει καποιους φακελους και ακολουθεις μια συγκεκριμενη διαδρομη android->data κλπ,το δοκιμασα αλλα δεν επιασε..τι αλλο μπορω να κανω?? :confused: Edited by shiRo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πως μπορω να βρω ρε παιδια τον κωδικο του wifi που ειναι αποθηκευμενος στο κινητο ωστε να συνδεθει και αλλη συσκευη σε αυτο??Mε ενα ψαξιμο στο google βρηκα οτι πρεπει να κατεβασεις καποιο προγραμμα που σου ανοιγει καποιους φακελους και ακολουθεις μια συγκεκριμενη διαδρομη android->data κλπ,το δοκιμασα αλλα δεν επιασε..τι αλλο μπορω να κανω?? :confused:

Για να κάνεις και τέτοιο χρειάζεται root ( δικαιώματα διαχειριστή).

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του android σε 6.01 παρατήρησα ότι δεν υπάρχει πια επιλογή βιντεοκλήσης στο Galaxy S6 με πάροχο την Cosmote.

Μήπως έχετε κάποια ιδέα αν υπάρχει λύση γι' αυτό; Factory reset ίσως;

Να σημειώσω ότι με Galaxy S4 γίνονται κανονικά οι βιντεοκλήσεις με τον ίδιο λογαριασμό Cosmote.

 

Οποιαδήποτε απάντηση πολύτιμη και καλοδεχούμενη!

Καλό απόγευμα!

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά,

έπειτα από ένα ατύχημα με νερό το samsung j1 μου δεν ανταποκρίνεται καθόλου στο touch. σκέφτομαι να του αλλάξω digitizer αλλά έχω την εξής απορία. Η λειτουργία του touch έρχεται από την οθόνη όπως στα iphone ή από το digitizer. Δηλαδή, υπάρχει περίπτωση να αλλάξω το touch και να απαιτεί αλλαγή και η οθόνη. Πάντως στην απεικόνιση δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

edit

επίσης όταν το συνδέω στο usb για να πάρω τα αρχεία μέσω υπολογιστή μου πετάει ένα μήνυμα "Η φόρτιση διακόπηκε. Η θερμοκρασία της μπαταρίας είναι πολύ χαμηλή"

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά,

έπειτα από ένα ατύχημα με νερό το samsung j1 μου δεν ανταποκρίνεται καθόλου στο touch. σκέφτομαι να του αλλάξω digitizer αλλά έχω την εξής απορία. Η λειτουργία του touch έρχεται από την οθόνη όπως στα iphone ή από το digitizer. Δηλαδή, υπάρχει περίπτωση να αλλάξω το touch και να απαιτεί αλλαγή και η οθόνη. Πάντως στην απεικόνιση δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

edit

επίσης όταν το συνδέω στο usb για να πάρω τα αρχεία μέσω υπολογιστή μου πετάει ένα μήνυμα "Η φόρτιση διακόπηκε. Η θερμοκρασία της μπαταρίας είναι πολύ χαμηλή"

Για τη λειτουργία της αφής υπεύθυνο είναι το digitizer. Για το δεύτερο πρόβλημα που αναφέρεις...δεν είναι καλό αυτό :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το Samsung galaxy A7 εδω και 2 μηνες και μου εχει βγει ελαττωματικο αποτι εχω καταλαβει.. Θα ηθελα την γνωμη σας αν θα ηταν καλυτερο να το στειλω στην Samsung ή να το στειλω στο καταστημα οπου το αγορασα.. Τι θα ηταν καλυτερο (Και οσο το δυνατο γρηγοροτερο να το εχω πισω) Τι θα μου προτείνατε;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το Samsung galaxy A7 εδω και 2 μηνες και μου εχει βγει ελαττωματικο αποτι εχω καταλαβει.. Θα ηθελα την γνωμη σας αν θα ηταν καλυτερο να το στειλω στην Samsung ή να το στειλω στο καταστημα οπου το αγορασα.. Τι θα ηταν καλυτερο (Και οσο το δυνατο γρηγοροτερο να το εχω πισω) Τι θα μου προτείνατε;

Μετά από δύο μήνες αγορά, αυτό που θα κάνει το κατάστημα, αν το πας εκεί, θα είναι να το στείλει στη samsung και να περιμένεις +/- 1 μήνα για να το πάρεις πίσω. Οπότε στείλε το μόνος σου στη smartec και σε 4-5 ημέρες θα το έχεις πίσω. Στην περίπτωση μάλιστα που μπορείς να το πας εσύ ο ίδιος στο συγκεκριμένο service, κατά πάσα πιθανότητα σε μια ώρα θα το έχεις έτοιμο στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας !ενα πρωι και μετα απο φορτιση το κινητο ενω ηταν σβηστο δεν αναβει,βγαινει μονο ο τυπος και δειχνει να κομπλαρει και ξανα το ιδιο !!! τι παιζει να ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μήνες αγορά, αυτό που θα κάνει το κατάστημα, αν το πας εκεί, θα είναι να το στείλει στη samsung και να περιμένεις +/- 1 μήνα για να το πάρεις πίσω. Οπότε στείλε το μόνος σου στη smartec και σε 4-5 ημέρες θα το έχεις πίσω. Στην περίπτωση μάλιστα που μπορείς να το πας εσύ ο ίδιος στο συγκεκριμένο service, κατά πάσα πιθανότητα σε μια ώρα θα το έχεις έτοιμο στα χέρια σου.

 

Θα μου το καλυπτει η εγγυηση ομως;

Link to comment
Share on other sites

Θα μου το καλυπτει η εγγυηση ομως;
Φυσικά και θα το καλύπτει, είναι επίσημο service της samsung, εξάλου και το κατάστημα σε αυτούς θα το έστελνε ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας !ενα πρωι και μετα απο φορτιση το κινητο ενω ηταν σβηστο δεν αναβει,βγαινει μονο ο τυπος και δειχνει να κομπλαρει και ξανα το ιδιο !!! τι παιζει να ειναι ?
Σου κάνει το λεγόμενο boot loop. Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι αρκετά παλιό (του 2013), του έχεις αλλάξει ποτέ μπαταρία; Για αρχή βγάλε τη μπαταρία εντελώς, άφησε το μερικές ώρες έτσι και δοκίμασε πάλι μήπως ανοίξει.
Link to comment
Share on other sites

Σου κάνει το λεγόμενο boot loop. Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι αρκετά παλιό (του 2013), του έχεις αλλάξει ποτέ μπαταρία; Για αρχή βγάλε τη μπαταρία εντελώς, άφησε το μερικές ώρες έτσι και δοκίμασε πάλι μήπως ανοίξει.

 

Το εχω κανει αλλα τιποτα !!! Θα δω το θεμα μπαταριας αλλα αυτο που δοκιμασα επισης και ειδα οτι δεν φορτιζει κιολας !!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αλλα τιποτα !!! Θα δω το θεμα μπαταριας αλλα αυτο που δοκιμασα επισης και ειδα οτι δεν φορτιζει κιολας !!!!

 

Φιλτατε δεν εγινε τιποτα !!!! καποια αλλη συμβουλη ???

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου κάνει το λεγόμενο boot loop. Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι αρκετά παλιό (του 2013), του έχεις αλλάξει ποτέ μπαταρία; Για αρχή βγάλε τη μπαταρία εντελώς, άφησε το μερικές ώρες έτσι και δοκίμασε πάλι μήπως ανοίξει.

φιλτατε καποια αλλη συμβουλη ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μιας και δεν έχουμε/δεν βρήκα επίσημο νήμα ας κάνω εδώ την ερώτηση.

 

Συγγενικό μου πρόσωπο έχει το J1 2016 και κατάφερε 2 μέρες πριν παραλάβουμε το tempered glass να χτυπήσει το τηλ και να ραγίσει το digitizer στο πάνω δεξί άκρο.

Το τηλ λειτουργεί κανονικά από όσο ξέρω.

 

Και εδώ έρχεται η ερώτηση μου: Γνωρίζει κανείς το κόστος για αλλαγή digitizer;

Υπάρχει και επιλογή για digitizer από ebay

 

Για 5-10 ευρώ διαφορά, αξίζει να γίνει η αλλαγή από την αναμονή 20+ ημερών.

 

Τα φώτα σας. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! μου έκαναν δώρο χτες το samsung galaxz A3 2016...λειτουργουσε κανονικα μεχρι που εσβησε καθως τελειωσε η μπαταρια. πήγα να το φορτίσω και μ εβγαλε πανω πανω με κοκκινα γραμματα custom binary blocked bz FPR..kai φυσικα δεν πατιεται και δεν λειτουργει τιποτα..ενω ανοιγει κανονικα...τι συμβαινει? τι πρέοει να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δε φορτίζει δεν είναι καλό. Το πιο πιθανό είναι να πέθανε η μπαταρία και να θέλει αλλαγή. Αν δεν είναι αυτό το πετάς, μια που είναι αρκετά παλιό και δε συμφέρει να γίνει αλλαγή πλακέτας.
Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung s6 και εχω ακομα την εκδοση 5.1.1 , δεν μου εχει ερθει καμια νεοτερη. τι γινεται???
Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung s6 και εχω ακομα την εκδοση 5.1.1 , δεν μου εχει ερθει καμια νεοτερη. τι γινεται???
Κάνεις υπομονή μέχρι να βγεί για το δικό σου region και ρωτάς γι αυτό στο κατάλληλο θέμα για το s6.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα μια μικρή βοήθεια,γιατί προσπαθώ καιρό να καταλάβω ποια samsung έχουν led Notification lights και δεν μπορώ να βρω,αν σας ήταν εύκολο να μου γράψετε ποια κινητά samsung έχουν;;;;;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:):):):)

 

Ξέχασα να γράψω ακόμα να είναι με 2 κάρτες το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...