Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδες, εγω πηρα πριν απο 4 ημερες το ΗΡ 2133 μινι για ασυρματο ιντερνετ.

Δεν μπορω να βρω ενα antivirus που να μην το κρασαρει!

Καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδες, εγω πηρα πριν απο 4 ημερες το ΗΡ 2133 μινι για ασυρματο ιντερνετ.

Δεν μπορω να βρω ενα antivirus που να μην το κρασαρει!

Καμια ιδεα?

 

Όταν λες ότι το κρασάρει, τι ακριβώς εννοείς; Γίνει λίγο πιο συγκεκριμένος για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, εγω πηρα πριν απο 4 ημερες το ΗΡ 2133 μινι για ασυρματο ιντερνετ.

Δεν μπορω να βρω ενα antivirus που να μην το κρασαρει!

Καμια ιδεα?

 

 

 

Ελαφρυ ειναι το avast! εγω το δουλευω σε λαπτοπ με μολις 1gb μνημη!

αμα θελεις μπορω να στο δωσω :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει επεξεργαστη VIA και κατι δεν ειναι συμβατο.

Εβαλα Kaspersky και με την πρωτη επανεκκινηση, boot κανονικα και μετα απο 5 δευτ. RESET!!!

To δοκιμασα 2 φορες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει επεξεργαστη VIA και κατι δεν ειναι συμβατο.

Εβαλα Kaspersky και με την πρωτη επανεκκινηση, boot κανονικα και μετα απο 5 δευτ. RESET!!!

To δοκιμασα 2 φορες!

Ισως βρεις βοηθεια εδω http://www.hp2133guide.com/forums/

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα και πολλα! Ειμαι ηδη μελος.

 

Τι να σου πω... Αυτό που δίνει δώρο η Cosmote δεν είναι; Το πήρε κι ένα φιλαράκι μου και το σετάρισα εγώ προσωπικά. Κανένα πρόβλημα ούτε με antivirus, ούτε με τίποτε άλλο. Συγκεκριμένα για antivirus έβαλα nod32 (έκδοση 3.0) και όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

To Kaspersky Internet Security είναι σχετικά βαρύ και -δυστυχώς- έχει πολλές ασυμβατότητες με software. Το είχα αγοράσει, το χρησιμοποιούσα δύο χρόνια και πριν λίγους μήνες το αντικατέστησα με το Smart security της ESET. Το άλλαξα πριν ακόμα λήξει η άδεια, γιατί πραγματικά κουράστηκα με τα προβλήματα που είχε, ειδικά με services που μπορεί να έχει βάλει άλλο software και εκκινούν κατά το startup.
Link to comment
Share on other sites

To Kaspersky Internet Security είναι σχετικά βαρύ και -δυστυχώς- έχει πολλές ασυμβατότητες με software. Το είχα αγοράσει, το χρησιμοποιούσα δύο χρόνια και πριν λίγους μήνες το αντικατέστησα με το Smart security της ESET. Το άλλαξα πριν ακόμα λήξει η άδεια, γιατί πραγματικά κουράστηκα με τα προβλήματα που είχε, ειδικά με services που μπορεί να έχει βάλει άλλο software και εκκινούν κατά το startup.

Παντως και εγω χρησιμοποιω το KIS 3 χρονια και στα xp ειχα μερικα προβληματα οπως γραφεις. Στα vista δε μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα το KIS2009.

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρυ ειναι το avast! εγω το δουλευω σε λαπτοπ με μολις 1gb μνημη!

αμα θελεις μπορω να στο δωσω :X

 

Και κάνει άψογη δουλειά ειδικά στα προγράμμα που κατεβάζεις δωρεάν υλικό (π.χ:Limeware κ.α).:)

Link to comment
Share on other sites

Και κάνει άψογη δουλειά ειδικά στα προγράμμα που κατεβάζεις δωρεάν υλικό (π.χ:Limeware κ.α).:)

Aπο Limeware δεν κατεβαζω,αλλα απο soulseek & torrent κανενα προβλημα.

εγω παιδια δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με αυτο το προγραμμα!

ισως "φταιει" επιδη το εχω αγορασει :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Filarakia S.O.S!!!! kali xronia(ti kali...) me to pou mpike o kainourgios xronos evgale stin othoni to pc ena mnm gia widefender i kapws etsi kai katalathos patisa nai... e meta apo afto to pc paei kolise mou vgazei kati perierga sexoualikou periexomenou klp kai me stelnei se diefthinseis!

 

iparxei kapoio programma na mporei na antapekselthei ston io na einai dinato??na kataferw na ton vgalw?kai mipws ksereis kaneis an mporw na katevasw apo kana kalo site ta windows giati apo torents klp exoun mesa ious arketous!kai prepei na psaxnw kai gia kleidia, ***** kai leptomeries!!!

 

Voithiste me!!epeigei!!thelw na sws kai ta arxeia ta opoia exw mesa!!

 

To glitwnw to format????:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τα προγραμμα που αφερουν ιους,σκουληκακια και ολα τα σχετικα! καλυτερα θα ειναι να αγορασεις καποιο για να κανει και σωστη δουλεια!;)
Link to comment
Share on other sites

Exw mesa to nod32 to antivirus... Mexri twra exw dokimasei Registry mechanic, Spyware doctor alla tzifos!!!Den kserw ti allo na kanw gia na glitwsw to format!!!peite kamia idea!!!
[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

Filarakia S.O.S!!!! kali xronia(ti kali...) me to pou mpike o kainourgios xronos evgale stin othoni to pc ena mnm gia widefender i kapws etsi kai katalathos patisa nai... e meta apo afto to pc paei kolise mou vgazei kati perierga sexoualikou periexomenou klp kai me stelnei se diefthinseis!

 

iparxei kapoio programma na mporei na antapekselthei ston io na einai dinato??na kataferw na ton vgalw?kai mipws ksereis kaneis an mporw na katevasw apo kana kalo site ta windows giati apo torents klp exoun mesa ious arketous!kai prepei na psaxnw kai gia kleidia, ***** kai leptomeries!!!

 

Voithiste me!!epeigei!!thelw na sws kai ta arxeia ta opoia exw mesa!!

 

To glitwnw to format????:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

H λυση ειναι Hijackthis! εγω αυτες τις καταστασεις με αυτο το προγραμμα τις διορθωνω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pou mporw na to vrw afto to programma?ti kanei akrivos??tha kataferei na diorthosei tpt?To katevazw apla apo kana limewire???

Einai efkolo sto xeirismo???

[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

Pou mporw na to vrw afto to programma?

Αυτό το πρόγραμμα μπορείς να το κατεβάσεις από εδω.

 

Άλλο θέμα:Το Norton Internet Security τελικά είναι σκέτη βλακεία.Κάθε μέρα μου ζητάει από 2-3 φορές να κατεβάσει ενημερώσεις.Δεν είναι ότι κατεβάζει σχετικά μεγάλες σε μέγεθος ενημερώσεις απλά όταν κατεβάζει δεν με αφήνει να μπω σε άλλες σελίδες του internet και είναι πολύ σπαστικό αυτό.Θα ξαναπροσπαθήσω να κατεβάσω το Avast!Antivirus να βάλω και Product Key και άν δεν λυθεί το πρόβλημα με τις ενημερώσεις θα ξανακατεβάσω το AVG.Αλήθεια,στο Norton μπορώ από κάπου να επιλέξω να μην κατεβάζει ενημερώσεις ή τουλάχιστον να τις κατεβάζει χωρίς να με ρωτάει;;:worry:.Επίσης ένα άλλο πρόβλημα που έχει ο Norton είναι ότι όταν ανοίγω ένα αρχείο του Word και κάνει scan για ιούς το Norton μου βγάζει συνέχεια σφάλματα.!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόγραμμα μπορείς να το κατεβάσεις από εδω.

 

Άλλο θέμα:Το Norton Internet Security τελικά είναι σκέτη βλακεία.Κάθε μέρα μου ζητάει από 2-3 φορές να κατεβάσει ενημερώσεις.Δεν είναι ότι κατεβάζει σχετικά μεγάλες σε μέγεθος ενημερώσεις απλά όταν κατεβάζει δεν με αφήνει να μπω σε άλλες σελίδες του internet και είναι πολύ σπαστικό αυτό.Θα ξαναπροσπαθήσω να κατεβάσω το Avast!Antivirus να βάλω και Product Key και άν δεν λυθεί το πρόβλημα με τις ενημερώσεις θα ξανακατεβάσω το AVG.Αλήθεια,στο Norton μπορώ από κάπου να επιλέξω να μην κατεβάζει ενημερώσεις ή τουλάχιστον να τις κατεβάζει χωρίς να με ρωτάει;;:worry:.Επίσης ένα άλλο πρόβλημα που έχει ο Norton είναι ότι όταν ανοίγω ένα αρχείο του Word και κάνει scan για ιούς το Norton μου βγάζει συνέχεια σφάλματα.!

Eχεις`pm.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

RAVER θα μας πεις καμιά φορά πώς να χρησιμοποιούμε το Hijackthis? :p :D

 

Το έχεις αναφέρει πολλές φορές.. αλλά ποτέ δεν έχω δει να λες πώς λειτουργεί! Όταν το τρέχεις εμφανίζει διάφορααα αρχεία. Πώς γνωρίζεις πιο είναι για σβήσιμο?

Link to comment
Share on other sites

Hijack this

 

H πρωτη εικονα

http://www.imageshack.gr/files/7dfqsz702g6t1w7lqhzx.gif

 

Επιλέγουμε do a system scan

 

αμέσως μετά το scan θα δείτε την παρακατω εικονα

 

http://www.imageshack.gr/files/vpymlzfr2b5ilnu9hgeo.gif

 

πατάμε πρώτα το κουμπί που λέει Config θα δείτε αυτήν την εικόνα

 

http://www.imageshack.gr/files/h4o8kpy3fy2kyom7pve9.gif

 

τσεκάρουμε την δεύτερη τέταρτη και πέμπτη επιλογή.Μετά το κουμπί BACK.

Βλέπουμε πάλι αυτήν την εικόνα

http://www.imageshack.gr/files/wbhemqkuxs2bouczd36o.gif

 

Τα τσεκαρουμε ολα και πατάμε fix checked.

 

Μετά κάνουμε επανεκκίνηση του pc πάλι scan και βλέπουμε αν έφυγαν αυτά που έπρεπε.

 

Αν κατά λάθος διαγράψουμε κάτι που δεν έπρεπε, πατάμε Config μετά backup

 

βλεπουμε τι έχουμε διαγράψει, και για να το επαναφέρουμε το τσεκάρουμε και πατάμε Restore.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχεις`pm.:)

 

Raver ευχαριστώ πολύ για το Avast!.Το έτρεξα κανονικά,έκανα αναζήτηση ενημερώσεων και κατεβάζει κανονικά τώρα ενημέρωσεις.Χθές κατέβασα μέσω του Windows Update και το Windows Defender.Έκανα σήμερα ένα full scan με το Avast! και το Defender.Το απότελεσμα είναι το εξής:Το Avast!βρήκε ότι ο υπολογιστής μου δεν έχει κανένα ''σκουλήκι'' ή κάτι άλλο ενώ ο Defender βρήκε ένα Adware με ''Μεσαίο'' επίπεδο επικινδυνότητας και ένα Trojan με ''Υψηλό'' επίπεδο επικινδυνότητας.Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το Adware το βρήκε στο φάκελο του ''Norton Internet Security'' που έμεινε μετά την απεγκατάσταση του ενώ το Trojan το βρήκε στο φάκελο:''......Temporary Internet Files/Content.IE5/7R8PB66/popup[1].php!.Πως μπήκε trojan έκει μέσα;:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Raver ευχαριστώ πολύ για το Avast!.Το έτρεξα κανονικά,έκανα αναζήτηση ενημερώσεων και κατεβάζει κανονικά τώρα ενημέρωσεις.Χθές κατέβασα μέσω του Windows Update και το Windows Defender.Έκανα σήμερα ένα full scan με το Avast! και το Defender.Το απότελεσμα είναι το εξής:Το Avast!βρήκε ότι ο υπολογιστής μου δεν έχει κανένα ''σκουλήκι'' ή κάτι άλλο ενώ ο Defender βρήκε ένα Adware με ''Μεσαίο'' επίπεδο επικινδυνότητας και ένα Trojan με ''Υψηλό'' επίπεδο επικινδυνότητας.Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το Adware το βρήκε στο φάκελο του ''Norton Internet Security'' που έμεινε μετά την απεγκατάσταση του ενώ το Trojan το βρήκε στο φάκελο:''......Temporary Internet Files/Content.IE5/7R8PB66/popup[1].php!.Πως μπήκε trojan έκει μέσα;:worry::worry:

το καθε antivirus κραταει ενα αρχειο με τους ιους, το λενε "καραντινα"

και απεγκατασταση να κανεις μεσα απο τα windows δεν θα το πεταξει ολο το προγραμμα.αφηνει καποια καταλοιπα.επισης το συγκεκριμενο worm ειναι cockies απο χρηση ιντερνετ.

τωρα το Avast εγω το "τρεχω" με την εκκινηση των windows,ετσι γινετε καλυτερη δουλεια

 

επισης ασχετο..αλλα εγω 2 φορες το μηνα τρεχω και το Ccleaner που βοηθαει τον υπολογιστη να δουλευει καλυτερα.

τοσα χρονια αυτα τα 2 προγραμμα δουλευω και ο υπολογιστης ειναι μια χαρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...