Jump to content

VoIP, το μέλλον στην σταθερή τηλεφωνία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές είναι οι ρυθμίσεις για να τηλεφωνάς με free trial

SIP settings:

 

User Name: test

Password: test

Domain/Realm: sipdiscount.com

SIP Proxy/registrar: sip1.sipdiscount.com

SIP Outbound Proxy (optional): sip1.sipdiscount.com

STUN server (optional): stun.sipdiscount.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Re paidia mipos sas exei pesei stin antilipsi kanenas voip provider pou na dinei tsamp kliseis se kinita stin Ellada flatrate ? Akousa gia ena tipo pou kalouse apo germania ena filo tou ellada sto kinito kai milouse tsampa me tis ores!! To thema einai oti den gnorizo ton tipo gia na matho! Amfivalo ean einai radioarvila!
Link to comment
Share on other sites

Re paidia mipos sas exei pesei stin antilipsi kanenas voip provider pou na dinei tsamp kliseis se kinita stin Ellada flatrate ? Akousa gia ena tipo pou kalouse apo germania ena filo tou ellada sto kinito kai milouse tsampa me tis ores!! To thema einai oti den gnorizo ton tipo gia na matho! Amfivalo ean einai radioarvila!

 

Λίγες μέρες πρίν αυτό γινόταν με το voipbuster αλλά σε σταθερό.

Δύσκολα να καλούσε και να μιλούσε με τις ώρες τσαμπέν σε κινητό. Μήπως τα άκουσες λίγο μπερδεμένα;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

To voipbuster και ολα τα συναφη χρεωνουν πλεον με 3cents καθε κληση μεσω web.

Ολο και κατι χρεωνουν παραπανω αυτοι τελικα.

Δηλαδή δεν υπάρχει πλέον κανένα που να έχει free την Ελλάδα; Ξέρει κάποιο κανείς; Εχω to voipbuster και είδα ότι χρεώνει πλέον 3 λεπτά την κλήση από free.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει πλέον κανένα που να έχει free την Ελλάδα; Ξέρει κάποιο κανείς; Εχω to voipbuster και είδα ότι χρεώνει πλέον 3 λεπτά την κλήση από free.

 

τα 3 λεπτά χρεώνονται όταν τηλεφωνείς μέσω της νέας τους υπηρεσίας όπου δίνεις και το δικό σου τηλέφωνο και σε καλούν πίσω...

η κανονικές κλήσεις μέσω softphone δεν χρεώνονται (ακόμα:()

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα παντως και ηταν πολυ καλη υπηρεσια.

 

Πραγματικά ήταν καλή υπηρεσία γιατί αν και έχω voipadaptor το HT 488 και χρησιμοποιώ το κοινό τηλέφωνο με αυτή την υπηρεσία με εξυπηρετούσε καλύτερα γιατί τις περισσότερες φορές το εύρος της σύνδεσής μου μικραίνει λόγω ανηλεών κατεβασμάτων και έχει τότε καθυστερήσεις. Κρίμα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι ρυθμίσεις για να τηλεφωνάς με free trial

SIP settings:

 

User Name: test

Password: test

Domain/Realm: sipdiscount.com

SIP Proxy/registrar: sip1.sipdiscount.com

SIP Outbound Proxy (optional): sip1.sipdiscount.com

STUN server (optional): stun.sipdiscount.com

 

Eyxaristo giaftes tis plirofories alla pes mou:

pou eine ayto to programa na to katebaso na to dokimaso dioti ayto pou katebasa 5 fores mexri tora rotai :

Username-password-Email address .

ke otan dino kapia stixia apla KLINI!!!!

ke xanaleo to katebazo apo :http://www.sipdiscount.com/en/register.html

den xero alla nomizo oti eime o monos pou den mporo na to balo na doulepsi,kapou diabasa oti meso pc doulebi me to programa X-lite den xero giati alla oute me ayto den mporesa na to balo na doulepsi!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διάβασα τα περισσότερα Post σ'αυτό το topic αλλά και σε άλλα και εχω να πω τα εξης:Εγώ το μόνο που θέλω ειναι κλήσεις εσωτερικού(αστικές αλλά και υπεραστικές οπωσ τισ γνωρίζουμε ως τώρα).Δεν με ενδιαφέρει να πάρω Αγγλία ούτε και σε κινητό ιδιαίτερα.Επίσης μου αρκεί η χρήση του χειλόφωνου του Η/Υ.Αν κατάλαβα καλά μέχρι πριν λίγο καιρό αυτές τις απαιτήσεις τις ικανοποιούσε το voipbuster δωρεάν(για την ακρίβεια με την κατάθεση 10 και κάτι ευρώ για έως 4 μήνες).Πλέον

1.Μειώθηκε ο χρόνος από το απεριόριστο στα 300 λεπτα την εβδομαδα?Αυτό ισχύει για σταθερα (μόνο)?

2.Οι κλήσεις διάρκειας 1 λεπτού έπαψαν να ειναι δωρεάν και απεριόριστες?Γιατί κατέβασα το προγραμματάκι αλλά μετά από 2 κλήσεις στην 3η εμφανίστηκε το μήνυμα "the maximum free calls have been reached".Παρόλα αυτά μετά από 12 περίπου ώρες δοκιμάζοντας ξανά έκανα πάλι 2 κλήσεις( του λεπτού)κανονικά και στην 3η εμφανίστηκε το ίδιο.

3.Καταθέτοντας το ποσό των 10 ευρώ ποιο πλεονέκτημα μου δίνεται πλέον?

4.Πιστωτική δεν εχω.Υπάρχει άλλος τρόπος πληρωμής?Η αναφορά στην ALFA bank αφορούσε κατάθεση ή πιστωτική της συγκεκριμένης τράπεζας?

Οποιαδήποτε διευκρίνηση που θα μπορούσε να ξεδιαλύνει λίγο τα πράγματα ευπρόσδεκτη!Ευχαριστώ!

ΥΓ:Πιθανότητα χρησιμοποίησης της Attica Gift Card?

Πάρε κινητό...και ριξ'το στο γιαλο!!!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διάβασα τα περισσότερα Post σ'αυτό το topic αλλά και σε άλλα και εχω να πω τα εξης:Εγώ το μόνο που θέλω ειναι κλήσεις εσωτερικού(αστικές αλλά και υπεραστικές οπωσ τισ γνωρίζουμε ως τώρα).Δεν με ενδιαφέρει να πάρω Αγγλία ούτε και σε κινητό ιδιαίτερα.Επίσης μου αρκεί η χρήση του χειλόφωνου του Η/Υ.Αν κατάλαβα καλά μέχρι πριν λίγο καιρό αυτές τις απαιτήσεις τις ικανοποιούσε το voipbuster δωρεάν(για την ακρίβεια με την κατάθεση 10 και κάτι ευρώ για έως 4 μήνες).Πλέον

1.Μειώθηκε ο χρόνος από το απεριόριστο στα 300 λεπτα την εβδομαδα?Αυτό ισχύει για σταθερα (μόνο)?

2.Οι κλήσεις διάρκειας 1 λεπτού έπαψαν να ειναι δωρεάν και απεριόριστες?Γιατί κατέβασα το προγραμματάκι αλλά μετά από 2 κλήσεις στην 3η εμφανίστηκε το μήνυμα "the maximum free calls have been reached".Παρόλα αυτά μετά από 12 περίπου ώρες δοκιμάζοντας ξανά έκανα πάλι 2 κλήσεις( του λεπτού)κανονικά και στην 3η εμφανίστηκε το ίδιο.

3.Καταθέτοντας το ποσό των 10 ευρώ ποιο πλεονέκτημα μου δίνεται πλέον?

4.Πιστωτική δεν εχω.Υπάρχει άλλος τρόπος πληρωμής?Η αναφορά στην ALFA bank αφορούσε κατάθεση ή πιστωτική της συγκεκριμένης τράπεζας?

Οποιαδήποτε διευκρίνηση που θα μπορούσε να ξεδιαλύνει λίγο τα πράγματα ευπρόσδεκτη!Ευχαριστώ!

Αν κανεις καταθεση των 10 ευρω + ΦΠΑ 16% θα εχεις αυτα τα 300 λεπτα διαθεσιμα για σταθερα προς ολες τις χωρες που αναφερονται στη λιστα του site της εταιριας! Μπορεις να κανεις καταθεση του ποσου στην alpha bank μεσω Moneybookers, θα δωσεις τα στοιχεια σου και μετα θα σου δωσει εναν κωδικο. πρεπει να πας και να κανεις μεταφορα ποσου στον αριθμο λογαριασμο τους απο τον δικο σου λογαριασμο που πρεπει να εχεις στην alpha bank ! δε γνωριζω αν γινεται αποδεκτη απλη καταθεση ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για κινητά ποιο είναι το πιο οικονομικό?

 

Επίσης χρειάζομαι κ VoIP συσκευή ή γίνεται και από το μικρόφωνο του υπολογιστή?

Link to comment
Share on other sites

Για κινητά ποιο είναι το πιο οικονομικό?

 

Επίσης χρειάζομαι κ VoIP συσκευή ή γίνεται και από το μικρόφωνο του υπολογιστή?

 

Τελευταία φορά που κοίταξα στους τιμοκαταλόγους , το i-call είχε την χαμηλότερη χρέωση στις κλήσεις προς κινητά. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το headset του υπολογιστή σου ή ένα απλό μικρόφωνο και τα ηχεία.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για κινητά ποιο είναι το πιο οικονομικό?

 

Επίσης χρειάζομαι κ VoIP συσκευή ή γίνεται και από το μικρόφωνο του υπολογιστή?

 

gia Kinita nomizo oti to yahoo voice einai to fthinotero

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως υπάρχει η δυνατότητα προπληρωμένης κάρτας όπως η Attica Gift Card για την πληρωμή του voipbuster?
Πάρε κινητό...και ριξ'το στο γιαλο!!!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως υπάρχει η δυνατότητα προπληρωμένης κάρτας όπως η Attica Gift Card για την πληρωμή του voipbuster?

 

ναι, με την συγκεκριμένη κάρτα μπορείς να κάνεις τις πληρωμές σου όπως μια κανονική πιστωτική. Απλά πρόσεξε λίγο τις χρεώσεις (της Τράπεζας, όχι των τρίτων)

Την έχω χρησιμοποιήσει σε πολλά site του εξωτερικού

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...